2019-11-19   22:58:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    641          26.95   
  H2Odense  26.63                 
My Phuong Bui  2003    591          27.69   
  H2Odense  28.46                 
Cecilie Baraviec  2000    489          29.49   
  H2Odense  29.15                 
Freya Ellehus  2000    488          29.50   
  H2Odense  30.58                 
Aurelia Pedersen  2004    462          30.06   
  H2Odense  30.88                 
Mathilde Aagaard Hansen  1999    460          30.10   
  Frem Odense  29.38                 
Anna Skovmand Rasmussen  2003    457          30.16   
  H2Odense  30.66                 
Maria Bebe Hansen  2004    450          30.32   
  Nyborg Svømmeklub  30.78                 
Nikoline Andersen  2003    448          30.36   
  H2Odense  31.24                 
10  Trine Johansen  2002    445          30.44   
  Ringe Svømme Klub  32.13                 
11  Maibritt Skjoldborg  2002    430          30.77   
  H2Odense  30.91                 
12  Katrine Hvistendal Hansen  1997    422          30.98   
  Ringe Svømme Klub  30.75                 
13  Line Vestergaard Hansen  2003    419          31.04   
  Ringe Svømme Klub  31.40                 
13  Maja Johanne Pedersen  2005    419          31.04   
  Nyborg Svømmeklub  31.43                 
15  Jenni Nguyen  2004    418          31.08   
  Frem Odense  31.75                 
16  Malea Benediktson  2001    414          31.17   
  H2Odense  31.54                 
17  Emilie Podiss Petersen  2004    414          31.18   
  Frem Odense  31.67                 
18  Maria Bech Andersen  2003    412          31.21   
  Ringe Svømme Klub  32.43                 
19  Ida Juul Grønning  2004    409          31.30   
  H2Odense  31.36                 
20  Cecilie Ahrentsen  1998    405          31.40   
  Ringe Svømme Klub  31.52                 
21  Mai Jørgensen  2003    405          31.41   
  Frem Odense  32.61                 
22  Josefine Risum Jørgensen  2004    403          31.46   
  H2Odense  33.18                 
23  Caroline R. Andersen  2004    397          31.62   
  Ringe Svømme Klub  33.98                 
24  Naja Færgemann  2006    394          31.70   
  H2Odense  33.56                 
25  Jenny Cao  2003    391          31.78   
  Frem Odense  31.81                 
26  Thea Inge Madsen  2003    389          31.83   
  Ringe Svømme Klub  33.11                 
27  Agnete Habermann  2005    388          31.86   
  H2Odense  31.75                 
28  Katrine Brolykke Madsen  2003    379          32.09   
  H2Odense  32.93                 
29  Julie Nguyen  2004    379          32.11   
  Frem Odense  33.63                 
30  Johanne A Andersson  2003    372          32.30   
  Frem Odense  32.63                 
31  Julie T. Sørensen  2003    366          32.48   
  Ringe Svømme Klub  32.14                 
32  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    363          32.56   
  Ringe Svømme Klub  35.63                 
33  Alyssa Cao  2005    361          32.62   
  Frem Odense  33.71                 
34  Veronika Larsen  2003    345          33.11   
  Ringe Svømme Klub  33.14                 
35  Nina Seirup  2005    327          33.71   
  Nyborg Svømmeklub  34.34                 
36  Emma Nygaard  2005    324          33.81   
  Frem Odense  35.84                 
37  Karoline Elholm Juliussen  2004    324          33.82   
  Nyborg Svømmeklub  32.95                 
38  Freja S. Falkenstrøm  2004    315          34.13   
  Nyborg Svømmeklub  34.05                 
39  Pernille Juul Jensen  2003    309          34.35   
  H2Odense  34.51                 
40  Amanda Siomone Witte  2003    298          34.76   
  Ringe Svømme Klub  34.97                 
41  Camilla Breum Christensen  2000    296          34.86   
  Ringe Svømme Klub                   
42  Nikoline Kaae  2005    279          35.54   
  Frem Odense  32.85                 
43  Freja Tscherning Hald  2003    272          35.86   
  Ringe Svømme Klub  35.65                 
44  Laura Riber Memborg  2004    268          36.03   
  Nyborg Svømmeklub  37.21                 
45  Maja Rasmussen  2003    241          37.30   
  Ringe Svømme Klub  41.51                 
46  Bianca Skjerning  2001    224          38.21   
  Ringe Svømme Klub                   
Ghita Ross Rasmussen  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  31.39                 
Anna Ryet  2005              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  32.38                 
Mathilde Stilund  2005              DSQ  tyvstart 
  Frem Odense  32.99                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bui  2000    610          23.88   
  H2Odense  24.35                 
Gustav Stahl  2002    520          25.19   
  H2Odense  26.42                 
Mads Sørensen  2000    519          25.21   
  H2Odense  25.32                 
Simon Juul Henriksen  2001    514          25.28   
  H2Odense  26.45                 
Anders Bredal Storgaard  2002    513          25.30   
  Svendborg Svømme Klub  25.84                 
Kristoffer Desmareth  2000    475          25.96   
  Ringe Svømme Klub  25.73                 
Malthe Burgaard  2000    473          26.00   
  H2Odense  24.73                 
Jakob Tietgen  2002    462          26.19   
  Frem Odense  26.45                 
William Vig Stærmose  2002    433          26.76   
  Frem Odense  26.61                 
10  Victor Nygaard  2003    422          26.99   
  H2Odense  27.57                 
11  Nicolai Andersen  1998    417          27.10   
  Nyborg Svømmeklub  26.78                 
12  Mads Juul Henriksen  2004    415          27.14   
  H2Odense  28.35                 
13  Christian Landtved  2004    413          27.20   
  Ringe Svømme Klub  27.90                 
13  Johan Siksne Kaalund  2002    413          27.20   
  H2Odense  27.82                 
15  Anders S. Andreasen  1998    411          27.24   
  Ringe Svømme Klub  27.36                 
16  Pol Cardeñas Bonjorn  2003    378          28.00   
  H2Odense                   
17  Oliver Hallenborg  2002    370          28.20   
  H2Odense  28.54                 
18  Mikkel Podiss Petersen  2002    355          28.61   
  Frem Odense  29.76                 
19  Alfred Feldskov  2003    349          28.76   
  Svendborg Svømme Klub  28.36                 
20  Mikkel Nissen  2002    343          28.94   
  Nyborg Svømmeklub  28.01                 
21  Lukas Stæhr Bentsen  2003    330          29.30   
  H2Odense  30.86                 
22  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    263          31.62   
  H2Odense  32.09                 
23  Peter Fritsdal Refer  2001    260          31.72   
  H2Odense  32.82                 
24  Luca Hertzog  2005    260          31.73   
  Ringe Svømme Klub  33.31                 
25  Valdemar Stahl  2004    257          31.85   
  H2Odense  34.70                 
26  Teodor Thuelund  2005    240          32.56   
  Nyborg Svømmeklub  32.29                 
27  Frederik Nielsen  2006    186          35.44   
  Nyborg Svømmeklub  35.22                 
Sebastian Pors  2002              DNS   
  Ringe Svømme Klub  28.63                 
Tobias Damsgaard  2006              DNS   
  Ringe Svømme Klub  35.87                 
Emil Brandt Bertelsen  2004              DSQ  tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub  32.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    703          32.38   
  H2Odense  31.00                 
Freja Nicholas  2000    593          34.27   
  H2Odense  35.66                 
Caroline Broholm  2003    482          36.72   
  Ringe Svømme Klub  37.42                 
Victoria Bang  2001    460          37.29   
  H2Odense  35.92                 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    450          37.58   
  H2Odense  39.04                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    397          39.17   
  Frem Odense  38.73                 
Jenny Cao  2003    371          40.08   
  Frem Odense  40.11                 
Anna Rønn  2005    348          40.91   
  Ringe Svømme Klub  42.99                 
Josefine Risum Jørgensen  2004    322          41.98   
  H2Odense  45.97                 
10  Julie Krog Christensen  2001    321          42.04   
  Ringe Svømme Klub  41.84                 
11  Emma Nygaard  2005    258          45.23   
  Frem Odense  46.19                 
12  Anna Ryet  2005    255          45.37   
  Ringe Svømme Klub                   
13  Alyssa Cao  2005    250          45.71   
  Frem Odense  54.44                 
14  Melek Canpolat  2005    222          47.51   
  Frem Odense  50.33                 
Anna Skovmand Rasmussen  2003              DNS   
  H2Odense  53.49                 
Julie Johansen  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  50.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    456          32.79   
  H2Odense  32.39                 
Anders S. Andreasen  1998    391          34.52   
  Ringe Svømme Klub  34.30                 
Jonas Lykke Sandison  2004    391          34.52   
  Nyborg Svømmeklub  34.64                 
Alfred Feldskov  2003    333          36.42   
  Svendborg Svømme Klub  34.94                 
Magnus Ipsen Pedersen  2001    235          40.91   
  Frem Odense  40.08                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    208          42.57   
  Svendborg Svømme Klub                   
Piotr Stadnicki  2004    197          43.33   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.37                 
Mikkel Bredal Larsen  2005    181          44.58   
  Nyborg Svømmeklub  47.82                 
Frederik Nielsen  2006    168          45.70   
  Nyborg Svømmeklub  49.41                 
10  Julian Vitus Pedersen  2007    125          50.40   
  H2Odense  59.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:17 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004    476  1:22.28  2:52.47  4:16.96    5:32.22   
  Nyborg Svømmeklub  5:36.75                 
                     
Randi Jørgensen  2002    438  1:15.94  2:42.67  4:26.92    5:41.52   
  Nyborg Svømmeklub  5:43.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    460  1:06.90  2:28.91  3:59.84    5:04.87   
  Nyborg Svømmeklub  5:08.55                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    419  1:16.21  2:38.90  4:02.86    5:14.58   
  H2Odense                   
                     
August B Bjerregaard  2003    346  1:16.45  2:39.96  4:18.44    5:35.20   
  H2Odense                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    284  1:19.98  2:54.90  4:37.50    5:58.16   
  H2Odense  6:00.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    609  32.21        1:04.90   
  H2Odense  1:01.56                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    467  34.91        1:10.90   
  H2Odense  1:09.26                 
                     
Caroline Broholm  2003    437  34.29        1:12.51   
  Ringe Svømme Klub  1:11.27                 
                     
Anna Skovmand Rasmussen  2003    417  35.79        1:13.62   
  H2Odense  1:13.30                 
                     
Randi Jørgensen  2002    382  36.52        1:15.81   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.32                 
                     
Trine Johansen  2002    380  37.17        1:15.96   
  Ringe Svømme Klub  1:14.61                 
                     
Aurelia Pedersen  2004    375  38.14        1:16.27   
  H2Odense  1:14.28                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    366  37.82        1:16.92   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.52                 
                     
Cecilie Ahrentsen  1998    334  39.02        1:19.29   
  Ringe Svømme Klub  1:19.21                 
                     
10  Ida Juul Grønning  2004    330  38.55        1:19.57   
  H2Odense  1:21.96                 
                     
11  Maria Bech Andersen  2003    322  39.99        1:20.25   
  Ringe Svømme Klub  1:20.17                 
                     
12  Julie T. Sørensen  2003    318  40.01        1:20.56   
  Ringe Svømme Klub  1:18.98                 
                     
13  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    317  39.47        1:20.65   
  Ringe Svømme Klub  1:20.67                 
                     
14  Agnete Habermann  2005    306  1:21.60        1:21.60   
  H2Odense  1:22.72                 
                     
15  Veronika Larsen  2003    306  40.58        1:21.66   
  Ringe Svømme Klub  1:21.70                 
                     
16  Katrine Brolykke Madsen  2003    299  40.41        1:22.22   
  H2Odense  1:27.30                 
                     
17  Naja Færgemann  2006    292  40.46        1:22.88   
  H2Odense  1:24.90                 
                     
18  Caroline R. Andersen  2004    292  1:22.89        1:22.89   
  Ringe Svømme Klub  1:24.27                 
                     
19  Anna Rønn  2005    271  40.97        1:24.98   
  Ringe Svømme Klub  1:25.29                 
                     
20  Esther Ellegaard Nielsen  2005    242  1:28.27        1:28.27   
  H2Odense  1:30.54                 
                     
21  Melek Canpolat  2005    241  43.85        1:28.31   
  Frem Odense  1:27.32                 
                     
22  Karoline Elholm Juliussen  2004    240  42.07        1:28.48   
  Nyborg Svømmeklub  1:26.22                 
                     
23  Iben Lindal Overgaard  2003    235  43.55        1:29.07   
  H2Odense  1:31.55                 
                     
24  Maja Rasmussen  2003    232  42.47        1:29.48   
  Ringe Svømme Klub  1:30.02                 
                     
25  Amanda Siomone Witte  2003    223  43.97        1:30.71   
  Ringe Svømme Klub  1:24.16                 
                     
26  Nikoline Kaae  2005    201  1:33.94        1:33.94   
  Frem Odense  1:24.13                 
                     
Ghita Ross Rasmussen  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  1:22.16                 
                     
Laura Riber Memborg  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:29.23                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005              DSQ  ej fort bevæg75m 
  Frem Odense  1:17.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Podiss Petersen  2002    411  32.38        1:05.76   
  Frem Odense  1:07.08                 
                     
Christian Landtved  2004    399  32.42        1:06.41   
  Ringe Svømme Klub  1:07.68                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    384  32.91        1:07.29   
  H2Odense  1:10.90                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    304  35.69        1:12.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.48                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    235  39.05        1:19.19   
  H2Odense  1:19.29                 
                     
Mikkel Nissen  2002    226  1:20.28        1:20.28   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.76                 
                     
Julian Vitus Pedersen  2007    165  1:29.04        1:29.04   
  H2Odense  1:36.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
My Phuong Bui  2003    533  31.56        1:09.89   
  H2Odense  1:11.04                 
                     
Maibritt Skjoldborg  2002    424  35.05        1:15.38   
  H2Odense  1:15.79                 
                     
Malea Benediktson  2001    422  35.56        1:15.53   
  H2Odense  1:15.93                 
                     
Nikoline Andersen  2003    412  34.71        1:16.11   
  H2Odense  1:18.91                 
                     
Johanne A Andersson  2003    402  37.31        1:16.74   
  Frem Odense  1:16.28                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    366  37.19        1:19.19   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.35                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    358  37.29        1:19.78   
  H2Odense  1:18.89                 
                     
Maria Bech Andersen  2003    353  39.17        1:20.16   
  Ringe Svømme Klub  1:20.44                 
                     
Katrine Hvistendal Hansen  1997    352  36.49        1:20.25   
  Ringe Svømme Klub  1:19.92                 
                     
10  Line Vestergaard Hansen  2003    337  37.97        1:21.37   
  Ringe Svømme Klub  1:22.47                 
                     
11  Jenni Nguyen  2004    329  39.10        1:22.05   
  Frem Odense  1:22.31                 
                     
12  Josefine S Jørgensen  2004    321  38.06        1:22.69   
  H2Odense  1:24.23                 
                     
13  Anna Rønn  2005    316  1:23.20        1:23.20   
  Ringe Svømme Klub  1:25.08                 
                     
14  Anna Ryet  2005    310  40.81        1:23.67   
  Ringe Svømme Klub  1:22.85                 
                     
15  Caroline R. Andersen  2004    285  41.89        1:26.03   
  Ringe Svømme Klub  1:27.05                 
                     
16  Nina Seirup  2005    267  42.31        1:27.99   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.37                 
                     
17  Esther Ellegaard Nielsen  2005    259  40.86        1:28.82   
  H2Odense  1:30.89                 
                     
18  Freja S. Falkenstrøm  2004    254  41.09        1:29.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:27.62                 
                     
19  Freja Tscherning Hald  2003    236  41.24        1:31.61   
  Ringe Svømme Klub  1:28.73                 
                     
20  Emma Nygaard  2005    235  43.47        1:31.73   
  Frem Odense  1:31.52                 
                     
21  Melek Canpolat  2005    231  41.58        1:32.29   
  Frem Odense  1:31.92                 
                     
22  Camilla Breum Christensen  2000    217  44.51        1:34.21   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Maja Rasmussen  2003    215  47.64        1:34.49   
  Ringe Svømme Klub  1:35.26                 
                     
24  Bianca Skjerning  2001    169  51.79        1:42.35   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Julie Johansen  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:47.14                 
                     
Nikoline Kaae  2005              DNS   
  Frem Odense  1:25.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Sørensen  2000    566  29.04        1:01.22   
  H2Odense  1:01.74                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    538  29.29        1:02.25   
  H2Odense  1:02.98                 
                     
Gustav Stahl  2002    520  28.96        1:02.98   
  H2Odense  1:02.86                 
                     
Victor Nygaard  2003    473  30.86        1:04.98   
  H2Odense  1:05.83                 
                     
Kristoffer Desmareth  2000    470  29.61        1:05.13   
  Ringe Svømme Klub  1:03.42                 
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    456  30.93        1:05.79   
  Svendborg Svømme Klub  1:04.38                 
                     
Jakob Tietgen  2002    438  30.49        1:06.68   
  Frem Odense  1:07.30                 
                     
Anders S. Andreasen  1998    417  32.13        1:07.78   
  Ringe Svømme Klub  1:09.51                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    402  33.38        1:08.59   
  H2Odense  1:07.90                 
                     
10  Johan Siksne Kaalund  2002    396  31.71        1:08.93   
  H2Odense  1:09.34                 
                     
11  Lukas Stæhr Bentsen  2003    359  33.32        1:11.23   
  H2Odense  1:15.02                 
                     
12  Christoffer R.s. Pedersen  2004    343  32.73        1:12.34   
  H2Odense  1:13.86                 
                     
13  Alfred Feldskov  2003    298  35.50        1:15.78   
  Svendborg Svømme Klub  1:13.10                 
                     
14  Piotr Stadnicki  2004    235  37.15        1:22.04   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.29                 
                     
15  Valdemar Stahl  2004    233  37.97        1:22.27   
  H2Odense  1:22.61                 
                     
16  Teodor Thuelund  2005    224  39.01        1:23.36   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.80                 
                     
17  Mikkel Bredal Larsen  2005    222  39.21        1:23.65   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.24                 
                     
18  Emil Brandt Bertelsen  2004    215  39.57        1:24.54   
  Svendborg Svømme Klub  1:26.33                 
                     
19  Frederik Nielsen  2006    201  40.48        1:26.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:26.79                 
                     
Malthe Burgaard  2000              DNS   
  H2Odense  1:02.31                 
                     
Luca Hertzog  2005              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  1:27.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freya Ellehus  2000    461  32.89        1:10.67   
  H2Odense  1:10.58                 
                     
Victoria Bang  2001    455  33.12        1:10.98   
  H2Odense  1:10.31                 
                     
Nikoline Andersen  2003    402  34.97        1:13.99   
  H2Odense  1:12.46                 
                     
Randi Jørgensen  2002    394  34.80        1:14.46   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.25                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004    382  36.37        1:15.24   
  Frem Odense  1:14.29                 
                     
Naja Færgemann  2006    338  35.40        1:18.34   
  H2Odense  1:19.72                 
                     
Amalie Ringkvist  2002    302  35.00        1:21.32   
  H2Odense  1:28.74                 
                     
Aurelia Pedersen  2004    297  36.42        1:21.85   
  H2Odense  1:14.53                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    231  40.86        1:28.92   
  Ringe Svømme Klub  1:30.71                 
                     
10  Nina Seirup  2005    227  40.78        1:29.43   
  Nyborg Svømmeklub  1:36.31                 
                     
11  Iben Lindal Overgaard  2003    226  41.72        1:29.61   
  H2Odense  1:29.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bui  2000    570  27.53        58.41   
  H2Odense  1:01.42                 
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    488  28.88        1:01.51   
  Svendborg Svømme Klub  1:01.36                 
                     
Kaare Fisker Larsen  1998    460  31.49        1:02.74   
  H2Odense  1:00.56                 
                     
Nicolai Andersen  1998    437  29.51        1:03.79   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.04                 
                     
Christian Landtved  2004    413  30.28        1:05.01   
  Ringe Svømme Klub  1:06.27                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    392  31.00        1:06.18   
  H2Odense  1:06.91                 
                     
Teodor Thuelund  2005    195  38.06        1:23.41   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:32   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    712  31.33  1:04.56  1:34.39    2:04.02   
  H2Odense  1:59.01                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    522  31.89  1:07.24  1:42.62    2:17.54   
  H2Odense  2:15.78                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    489  32.67  1:08.62  1:44.95    2:20.58   
  H2Odense  2:18.43                 
                     
Mai Jørgensen  2003    474  33.40  1:09.78  1:46.64    2:22.08   
  Frem Odense  2:24.33                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    415  34.45  1:11.93  1:50.59    2:28.50   
  Nyborg Svømmeklub  2:23.73                 
                     
Katrine Hvistendal Hansen  1997    384  34.33  1:12.91  1:53.38    2:32.36   
  Ringe Svømme Klub  2:33.38                 
                     
Julie T. Sørensen  2003    351  36.78  1:17.32  1:58.39    2:37.04   
  Ringe Svømme Klub  2:41.02                 
                     
Ida Juul Grønning  2004    349  36.61  1:16.83  1:57.71    2:37.20   
  H2Odense  2:38.73                 
                     
Julie Nguyen  2004    345  37.22  1:17.90  1:58.64    2:37.80   
  Frem Odense  2:43.97                 
                     
10  Julie Krog Christensen  2001    326  36.15  1:59.23  2:40.89    2:40.89   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Freja S. Falkenstrøm  2004    316  37.38  1:19.35  2:42.51    2:42.51   
  Nyborg Svømmeklub  2:38.87                 
                     
12  Mathilde Stilund  2005    314  2:42.83        2:42.83   
  Frem Odense  2:57.84                 
                     
13  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    307  39.25  2:04.67  2:44.11    2:44.11   
  Frem Odense  2:54.07                 
                     
14  Pernille Juul Jensen  2003    297  38.65  1:21.69  2:05.01    2:45.95   
  H2Odense  2:50.41                 
                     
15  Laura Riber Memborg  2004    296  39.66  1:22.69  2:06.23    2:46.08   
  Nyborg Svømmeklub  2:43.66                 
                     
16  Esther Ellegaard Nielsen  2005    281  38.21  1:21.46  2:05.85    2:48.98   
  H2Odense  2:51.90                 
                     
17  Amanda Siomone Witte  2003    274  37.84  1:20.80  2:05.39    2:50.41   
  Ringe Svømme Klub  3:05.08                 
                     
Julie Johansen  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  3:33.08                 
                     
Karoline Elholm Juliussen  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  2:50.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Desmareth  2000    498  28.64  1:00.57  1:33.19    2:05.36   
  Ringe Svømme Klub  2:06.33                 
                     
William Vig Stærmose  2002    463  29.20  1:01.67  1:35.46    2:08.39   
  Frem Odense  2:03.86                 
                     
Mikkel Podiss Petersen  2002    405  30.71  1:05.10  1:40.61    2:14.21   
  Frem Odense  2:10.59                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    404  30.77  1:04.94  1:40.45    2:14.33   
  H2Odense  2:22.40                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    392  31.10  1:06.46  1:42.06    2:15.71   
  Nyborg Svømmeklub  2:17.28                 
                     
August B Bjerregaard  2003    343  32.73  1:08.81  1:46.20    2:21.93   
  H2Odense  2:22.85                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    343  32.43  1:08.69  1:46.44    2:21.95   
  H2Odense  2:33.39                 
                     
Mikkel Nissen  2002    316  33.51  1:10.50  1:48.12    2:25.86   
  Nyborg Svømmeklub  2:33.76                 
                     
Piotr Stadnicki  2004    287  34.58  1:13.97  1:53.17    2:30.55   
  Nyborg Svømmeklub  2:35.47                 
                     
10  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    283  35.17  1:13.71  1:53.27    2:31.34   
  H2Odense  2:39.61                 
                     
11  Mikkel Bredal Larsen  2005    249  36.05  1:16.55  1:57.33    2:37.93   
  Nyborg Svømmeklub  2:42.43                 
                     
Peter Fritsdal Refer  2001              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  3:17.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    696  37.32  1:17.18  1:54.15    2:31.79   
  H2Odense  2:30.10                 
                     
Freja Nicholas  2000    551  38.91  1:21.81  2:03.67    2:44.13   
  H2Odense  2:45.71                 
                     
Caroline Broholm  2003    492  38.30  1:22.17  2:06.41    2:50.40   
  Ringe Svømme Klub  2:50.74                 
                     
Agnete Habermann  2005    394  42.53  1:29.65  2:16.94    3:03.50   
  H2Odense  3:14.36                 
                     
Katrine Brolykke Madsen  2003    344  44.59  1:33.63  2:22.53    3:12.05   
  H2Odense  3:26.98                 
                     
Anna Rønn  2005    339  42.87  1:31.97  2:22.83    3:12.89   
  Ringe Svømme Klub  3:26.07                 
                     
Iben Lindal Overgaard  2003    254  48.17  1:42.82  2:38.17    3:32.36   
  H2Odense  3:58.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    451  35.94  1:16.63  1:57.50    2:37.02   
  H2Odense  2:38.55                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003    420  36.35  1:18.10  1:59.31    2:40.87   
  H2Odense                   
                     
Anders S. Andreasen  1998    335  37.70  1:20.49  2:07.82    2:53.32   
  Ringe Svømme Klub  2:55.02                 
                     
Magnus Ipsen Pedersen  2001    224  43.51  1:32.83  2:24.92    3:18.24   
  Frem Odense  3:09.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
K1 Piger  Ringe Svømme Klub            4:34.22   
  Line Vestergaard Hansen  2003      33.91  1:10.64      1:10.64   
  Julie T. Sørensen  2003      34.23  1:11.50      2:22.14   
  Maria Bech Andersen  2003      33.14  1:08.88      3:31.02   
  Caroline Broholm  2003      29.56  1:03.20      4:34.22   
                     
Frem Piger 1  Frem Odense            4:36.07   
  Johanne A Andersson  2003      33.28  1:09.52      1:09.52   
  Mai Jørgensen  2003      32.30  1:07.28      2:16.80   
  Emilie Podiss Petersen  2004      33.63  1:09.76      3:26.56   
  Jenny Cao  2003      33.12  1:09.51      4:36.07   
                     
H2Odense Piger 2  H2Odense            4:38.12   
  Naja Færgemann  2006      34.95  1:11.76      1:11.76   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      32.56  1:08.95      2:20.71   
  Aurelia Pedersen  2004      32.22  1:06.75      3:27.46   
  Agnete Habermann  2005      33.71  1:10.66      4:38.12   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            4:49.91   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      36.00  1:15.17      1:15.17   
  Maria Bebe Hansen  2004      32.19  1:07.29      2:22.46   
  Maja Johanne Pedersen  2005      34.18  1:10.72      3:33.18   
  Nina Seirup  2005      36.56  1:16.73      4:49.91   
                     
K1 Piger Hold 2  Ringe Svømme Klub            4:56.82   
  Anna Rønn  2005      35.87  1:14.10      1:14.10   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      35.59  1:16.86      2:30.96   
  Anna Ryet  2005      34.95  1:14.26      3:45.22   
  Caroline R. Andersen  2004      34.82  1:11.60      4:56.82   
                     
H2Odense Piger 3  H2Odense            5:08.19   
  Iben Lindal Overgaard  2003      1:20.39  1:58.27      1:58.27   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      42.53  2:00.56      3:58.83   
  Pernille Juul Jensen  2003      32.29  1:09.36      5:08.19   
  Josefine S Jørgensen  2004              5:08.19   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            DNS   
  Randi Jørgensen  2002                 
  Nina Seirup  2005                 
  Barbara Ammentorp  2003                 
  Laura Riber Memborg  2004              DNS   
                     
H2Odense Piger 1  H2Odense            DSQ  tyvstart 
  Nikoline Andersen  2003      32.48  1:08.70      1:08.70   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      30.73  1:05.42      2:14.12   
  Katrine Brolykke Madsen  2003      33.88  1:10.51      3:24.63   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:04 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
H2Odense Drenge 1  H2Odense            4:03.01   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      29.54  1:01.66      1:01.66   
  Mads Juul Henriksen  2004      29.41  1:00.79      2:02.45   
  Pol Cardeñas Bonjorn  2003      29.38  1:01.90      3:04.35   
  Victor Nygaard  2003      27.87  58.66      4:03.01   
                     
K1 Drenge  Ringe Svømme Klub            4:08.69   
  Luca Hertzog  2005      32.53  1:11.52      1:11.52   
  Anders S. Andreasen  1998      29.22  1:02.11      2:13.63   
  Christian Landtved  2004      28.01  59.80      3:13.43   
  Kristoffer Desmareth  2000      26.30  55.26      4:08.69   
                     
Frem Herrer  Frem Odense            4:10.37   
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      33.42  1:12.20      1:12.20   
  Jakob Tietgen  2002      27.36  57.62      2:09.82   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      29.46  1:02.12      3:11.94   
  William Vig Stærmose  2002      27.88  58.43      4:10.37   
                     
H2Odense Drenge 2  H2Odense            4:31.11   
  August B Bjerregaard  2003      32.03  1:05.35      1:05.35   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      30.90  1:05.75      2:11.10   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.62  1:09.87      3:20.97   
  Valdemar Stahl  2004      32.91  1:10.14      4:31.11   
                     
Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub            4:53.91   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      34.66  1:12.41      1:12.41   
  Teodor Thuelund  2005      35.47  1:14.53      2:26.94   
  Frederik Nielsen  2006      36.35  1:16.83      3:43.77   
  Piotr Stadnicki  2004      33.10  1:10.14      4:53.91   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Karim Møller  1994      28.39  59.49      59.49   
  Jonas Lykke Sandison  2004      28.03  59.81      1:59.30   
  Nicolai Andersen  1998      27.63  58.16      2:57.46   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    489          30.93   
  Ringe Svømme Klub  31.31                 
Victoria Bang  2001    470          31.35   
  H2Odense  29.88                 
Freya Ellehus  2000    461          31.54   
  H2Odense  31.76                 
Nikoline Andersen  2003    445          31.92   
  H2Odense  33.76                 
Emilie Podiss Petersen  2004    404          32.96   
  Frem Odense  33.18                 
Mathilde Aagaard Hansen  1999    402          33.03   
  Frem Odense  33.01                 
Trine Johansen  2002    395          33.20   
  Ringe Svømme Klub  35.22                 
Aurelia Pedersen  2004    381          33.61   
  H2Odense  33.45                 
Naja Færgemann  2006    376          33.76   
  H2Odense  34.99                 
10  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    355          34.43   
  Frem Odense  33.10                 
11  Ida Juul Grønning  2004    327          35.36   
  H2Odense  33.56                 
11  Line Vestergaard Hansen  2003    327          35.36   
  Ringe Svømme Klub  38.38                 
13  Katrine Hvistendal Hansen  1997    325          35.46   
  Ringe Svømme Klub  34.61                 
14  Johanne A Andersson  2003    323          35.53   
  Frem Odense  37.38                 
15  Anna Rønn  2005    303          36.27   
  Ringe Svømme Klub  38.49                 
16  Josefine Risum Jørgensen  2004    303          36.29   
  H2Odense  35.26                 
17  Julie T. Sørensen  2003    297          36.54   
  Ringe Svømme Klub  37.78                 
18  Cecilie Ahrentsen  1998    290          36.82   
  Ringe Svømme Klub  35.53                 
19  Katrine Brolykke Madsen  2003    284          37.07   
  H2Odense  36.55                 
20  Nina Seirup  2005    281          37.20   
  Nyborg Svømmeklub  37.78                 
21  Alyssa Cao  2005    257          38.30   
  Frem Odense  37.26                 
22  Karoline Elholm Juliussen  2004    245          38.92   
  Nyborg Svømmeklub  42.70                 
23  Anna Ryet  2005    244          38.99   
  Ringe Svømme Klub  38.02                 
24  Esther Ellegaard Nielsen  2005    244          39.00   
  H2Odense  39.67                 
25  Freja S. Falkenstrøm  2004    215          40.67   
  Nyborg Svømmeklub  45.76                 
26  Freja Tscherning Hald  2003    209          41.08   
  Ringe Svømme Klub  41.26                 
27  Emma Nygaard  2005    181          43.09   
  Frem Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Bredal Storgaard  2002    542          26.73   
  Svendborg Svømme Klub  27.05                 
Christian Landtved  2004    439          28.67   
  Ringe Svømme Klub  30.13                 
Nicolai Andersen  1998    435          28.76   
  Nyborg Svømmeklub  28.15                 
Victor Nygaard  2003    414          29.23   
  H2Odense  28.94                 
Jakob Tietgen  2002    409          29.35   
  Frem Odense  29.13                 
Jonas Lykke Sandison  2004    409          29.35   
  Nyborg Svømmeklub  29.39                 
Mads Juul Henriksen  2004    395          29.70   
  H2Odense  29.68                 
Anders S. Andreasen  1998    383          30.01   
  Ringe Svømme Klub                   
Alfred Feldskov  2003    291          32.87   
  Svendborg Svømme Klub  35.62                 
10  Pol Cardeñas Bonjorn  2003    276          33.45   
  H2Odense                   
11  Teodor Thuelund  2005    252          34.47   
  Nyborg Svømmeklub  35.16                 
12  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    242          34.97   
  H2Odense  35.81                 
13  Luca Hertzog  2005    234          35.36   
  Ringe Svømme Klub  37.68                 
14  Piotr Stadnicki  2004    213          36.49   
  Nyborg Svømmeklub  44.78                 
15  Valdemar Stahl  2004    181          38.52   
  H2Odense  50.31                 
16  Emil Brandt Bertelsen  2004    175          38.92   
  Svendborg Svømme Klub                   
17  Frederik Nielsen  2006    166          39.60   
  Nyborg Svømmeklub  39.26                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    664          29.42   
  H2Odense  29.81                 
Anna Skovmand Rasmussen  2003    447          33.56   
  H2Odense  33.36                 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    445          33.62   
  H2Odense  32.55                 
Randi Jørgensen  2002    392          35.05   
  Nyborg Svømmeklub  35.76                 
Maja Johanne Pedersen  2005    360          36.08   
  Nyborg Svømmeklub  36.18                 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    327          37.26   
  Ringe Svømme Klub  37.23                 
Agnete Habermann  2005    317          37.63   
  H2Odense  37.73                 
Kristine Kipper Pedersen  2004    306          38.06   
  Nyborg Svømmeklub  39.53                 
Sofie Kaysen  2004    293          38.63   
  Nyborg Svømmeklub  37.42                 
10  Pernille Juul Jensen  2003    277          39.36   
  H2Odense  38.86                 
11  Melek Canpolat  2005    245          40.98   
  Frem Odense  41.45                 
12  Julie Johansen  2005    157          47.55   
  Nyborg Svømmeklub  48.67                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Podiss Petersen  2002    369          30.97   
  Frem Odense  31.18                 
Anders S. Andreasen  1998    366          31.06   
  Ringe Svømme Klub                   
William Vig Stærmose  2002    364          31.10   
  Frem Odense  30.97                 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    339          31.86   
  H2Odense  32.73                 
Nicolai Andersen  1998    335          31.97   
  Nyborg Svømmeklub  32.00                 
August B Bjerregaard  2003    307          32.93   
  H2Odense  34.14                 
Mikkel Bredal Larsen  2005    167          40.30   
  Nyborg Svømmeklub  39.39                 
Julian Vitus Pedersen  2007    147          42.07   
  H2Odense  45.41                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    707  28.00        57.14   
  H2Odense  56.10                 
                     
Victoria Bang  2001    476  30.94        1:05.19   
  H2Odense  1:04.26                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    438  32.08        1:07.02   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.03                 
                     
Aurelia Pedersen  2004    422  32.90        1:07.85   
  H2Odense  1:06.49                 
                     
Johanne A Andersson  2003    413  32.97        1:08.34   
  Frem Odense  1:09.81                 
                     
Maria Bech Andersen  2003    412  33.11        1:08.37   
  Ringe Svømme Klub  1:09.77                 
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    410  32.74        1:08.49   
  H2Odense  1:10.75                 
                     
Jenni Nguyen  2004    406  32.98        1:08.72   
  Frem Odense  1:10.88                 
                     
Trine Johansen  2002    405  32.81        1:08.79   
  Ringe Svømme Klub  1:10.38                 
                     
10  Ida Juul Grønning  2004    392  32.82        1:09.55   
  H2Odense  1:08.99                 
                     
11  Katrine Brolykke Madsen  2003    390  33.85        1:09.68   
  H2Odense  1:09.30                 
                     
12  Julie T. Sørensen  2003    389  33.84        1:09.70   
  Ringe Svømme Klub  1:09.94                 
                     
13  Jenny Cao  2003    384  33.08        1:10.04   
  Frem Odense  1:09.37                 
                     
14  Caroline R. Andersen  2004    379  34.36        1:10.33   
  Ringe Svømme Klub  1:11.17                 
                     
15  Vivi Nguyen  2001    368  34.41        1:10.99   
  Frem Odense  1:13.08                 
                     
16  Naja Færgemann  2006    368  34.79        1:11.03   
  H2Odense  1:11.28                 
                     
17  Amalie Ringkvist  2002    366  33.91        1:11.14   
  H2Odense  1:13.08                 
                     
18  Line Vestergaard Hansen  2003    362  35.10        1:11.38   
  Ringe Svømme Klub  1:12.69                 
                     
19  Julie Nguyen  2004    354  35.48        1:11.93   
  Frem Odense  1:12.82                 
                     
20  Freja S. Falkenstrøm  2004    350  34.89        1:12.24   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.12                 
                     
21  Anna Ryet  2005    338  35.86        1:13.03   
  Ringe Svømme Klub  1:10.76                 
                     
22  Veronika Larsen  2003    338  35.02        1:13.07   
  Ringe Svømme Klub  1:10.87                 
                     
23  Alyssa Cao  2005    331  35.17        1:13.53   
  Frem Odense  1:14.25                 
                     
24  Nina Seirup  2005    326  35.51        1:13.97   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.21                 
                     
25  Mathilde Stilund  2005    310  35.33        1:15.17   
  Frem Odense  1:13.73                 
                     
26  Freja Tscherning Hald  2003    289  1:16.94        1:16.94   
  Ringe Svømme Klub  1:16.75                 
                     
27  Esther Ellegaard Nielsen  2005    285  36.23        1:17.28   
  H2Odense  1:19.34                 
                     
28  Nicole Christiansen  2005    280  37.29        1:17.76   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.70                 
                     
29  Emma Nygaard  2005    279  36.42        1:17.91   
  Frem Odense  1:17.28                 
                     
30  Iben Lindal Overgaard  2003    265  37.75        1:19.26   
  H2Odense  1:20.75                 
                     
31  Maja Rasmussen  2003    236  38.24        1:22.37   
  Ringe Svømme Klub  1:28.03                 
                     
32  Camilla Breum Christensen  2000    223  37.20        1:23.83   
  Ringe Svømme Klub  1:22.78                 
                     
33  Bianca Skjerning  2001    223  1:23.95        1:23.95   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Josefine S Jørgensen  2004              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  1:11.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Desmareth  2000    511  27.12        56.21   
  Ringe Svømme Klub  55.94                 
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    490  27.77        56.99   
  Svendborg Svømme Klub  59.02                 
                     
Jakob Tietgen  2002    476  28.04        57.53   
  Frem Odense  56.41                 
                     
William Vig Stærmose  2002    447  28.42        58.74   
  Frem Odense  56.96                 
                     
Christian Landtved  2004    437  28.69        59.21   
  Ringe Svømme Klub  1:00.40                 
                     
Victor Nygaard  2003    430  28.46        59.50   
  H2Odense  1:00.38                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    414  29.40        1:00.29   
  H2Odense  1:02.43                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    399  29.09        1:01.04   
  Nyborg Svømmeklub  59.66                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    357  29.62        1:03.34   
  H2Odense  1:03.85                 
                     
10  Sebastian Pors  2002    354  29.49        1:03.52   
  Ringe Svømme Klub  1:03.52                 
                     
11  Casper Bang Clausen  2003    343  31.15        1:04.16   
  H2Odense  1:07.03                 
                     
12  Mikkel Nissen  2002    333  30.67        1:04.80   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.66                 
                     
13  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    281  33.72        1:08.60   
  H2Odense  1:11.94                 
                     
14  Peter Fritsdal Refer  2001    277  32.75        1:08.89   
  H2Odense  1:09.74                 
                     
15  Piotr Stadnicki  2004    271  33.15        1:09.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.42                 
                     
16  Valdemar Stahl  2004    264  33.72        1:10.05   
  H2Odense  1:10.93                 
                     
17  Emil Brandt Bertelsen  2004    260  33.13        1:10.36   
  Svendborg Svømme Klub  1:15.41                 
                     
18  Luca Hertzog  2005    250  33.49        1:11.25   
  Ringe Svømme Klub  1:11.98                 
                     
19  Teodor Thuelund  2005    241  34.88        1:12.18   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.01                 
                     
20  Julian Vitus Pedersen  2007    224  36.08        1:13.89   
  H2Odense  1:17.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    491  34.58  1:13.72  1:52.60    2:31.10   
  H2Odense  2:28.24                 
                     
Nikoline Andersen  2003    391  37.88  1:19.25  2:01.38    2:42.99   
  H2Odense  2:45.83                 
                     
Anna Skovmand Rasmussen  2003    376  38.15  1:19.55  2:02.98    2:45.12   
  H2Odense  2:43.09                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    374  38.92  1:20.67  2:04.17    2:45.40   
  Nyborg Svømmeklub  2:53.53                 
                     
Cecilie Ahrentsen  1998    369          2:46.19   
  Ringe Svømme Klub  2:49.42                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    355  39.41  1:22.10  2:05.85    2:48.34   
  Ringe Svømme Klub  2:53.10                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    345  41.94  1:26.47  2:49.90    2:49.90   
  Frem Odense  3:01.33                 
                     
Julie Krog Christensen  2001    330  41.07  1:24.51  2:09.34    2:52.53   
  Ringe Svømme Klub  2:53.04                 
                     
Sofie Kaysen  2004    325  40.57  1:24.65  2:09.66    2:53.39   
  Nyborg Svømmeklub  2:55.12                 
                     
10  Pernille Juul Jensen  2003    297  42.05  1:27.11  2:13.28    2:58.57   
  H2Odense  3:13.40                 
                     
11  Melek Canpolat  2005    249  44.75  1:33.15  2:22.74    3:09.30   
  Frem Odense  3:06.87                 
                     
Nicole Christiansen  2005              DSQ  ej fort bevæg100m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders S. Andreasen  1998    396  34.08  1:10.26  1:47.36    2:23.79   
  Ringe Svømme Klub  2:35.64                 
                     
Frederik Nielsen  2006    251  40.15  1:21.87  2:05.55    2:47.42   
  Nyborg Svømmeklub  2:46.21                 
                     
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    243  40.84  1:23.52  2:06.93    2:49.05   
  H2Odense  2:55.41                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    197  43.60  1:29.27  2:16.04    3:01.46   
  Nyborg Svømmeklub  3:03.53                 
                     
Mikkel Nissen  2002              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  2:55.42                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003              DSQ  ej fort bevæg25m 
  H2Odense  2:29.94                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003              DSQ  ej fort bevæg50m 
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aurelia Pedersen  2004    476  1:11.07  2:27.73  3:45.01    5:00.26   
  H2Odense  5:01.12                 
                     
Randi Jørgensen  2002    469  1:09.85  2:26.58  3:45.50    5:01.70   
  Nyborg Svømmeklub  5:09.89                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004    433  1:15.72  2:36.20  3:55.96    5:09.94   
  Frem Odense  5:42.25                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    422  1:15.18  2:34.88  3:54.50    5:12.62   
  Nyborg Svømmeklub  5:04.80                 
                     
Kristine Kipper Pedersen  2004    396  1:16.43  2:37.67  3:58.71    5:19.29   
  Nyborg Svømmeklub  5:26.62                 
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    369  1:17.97  2:41.44  4:04.22    5:26.91   
  Nyborg Svømmeklub  5:34.75                 
                     
Agnete Habermann  2005    350  1:16.21  2:37.38  4:00.12    5:32.70   
  H2Odense  5:58.03                 
                     
Katrine Hvistendal Hansen  1997    347  1:14.79  2:36.81  4:01.77    5:33.58   
  Ringe Svømme Klub  5:58.35                 
                     
Nina Seirup  2005    337  1:20.26  2:46.17  4:13.35    5:36.79   
  Nyborg Svømmeklub  5:59.46                 
                     
10  Mathilde Stilund  2005    277  5:59.53        5:59.53   
  Frem Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Vig Stærmose  2002    479  1:03.74  2:13.73  3:22.65    4:31.09   
  Frem Odense  4:28.11                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    432  1:42.86  2:54.74  4:06.27    4:40.58   
  H2Odense  5:00.56                 
                     
Mikkel Podiss Petersen  2002    423  1:06.40  2:19.45  3:32.39    4:42.69   
  Frem Odense  5:57.25                 
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    419  1:07.73  2:20.25  3:32.66    4:43.53   
  H2Odense  5:32.36                 
                     
August B Bjerregaard  2003    336  1:13.86  2:34.64  3:54.03    5:05.02   
  H2Odense                   
                     
Mikkel Nissen  2002    244  1:15.39  2:41.80  4:11.67    5:39.26   
  Nyborg Svømmeklub  5:42.18                 
                     
Frederik Nielsen  2006    212  1:26.25  2:58.89  4:28.81    5:55.52   
  Nyborg Svømmeklub  5:57.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004    518  37.70        1:17.64   
  Nyborg Svømmeklub  1:15.35                 
                     
Johanne A Andersson  2003    514  37.10        1:17.83   
  Frem Odense  1:17.31                 
                     
Caroline Broholm  2003    505  36.60        1:18.30   
  Ringe Svømme Klub  1:20.71                 
                     
Kristine Kipper Pedersen  2004    453  38.80        1:21.18   
  Nyborg Svømmeklub  1:20.52                 
                     
Freya Ellehus  2000    439  38.96        1:22.03   
  H2Odense  1:21.70                 
                     
Victoria Bang  2001    426  38.94        1:22.86   
  H2Odense  1:22.17                 
                     
Vivi Nguyen  2001    421  39.77        1:23.15   
  Frem Odense  1:22.65                 
                     
Anna Rønn  2005    367  40.91        1:27.03   
  Ringe Svømme Klub  1:30.90                 
                     
Maria Bech Andersen  2003    334  42.72        1:29.82   
  Ringe Svømme Klub  1:29.35                 
                     
10  Jenni Nguyen  2004    327  43.00        1:30.49   
  Frem Odense  1:26.68                 
                     
11  Katrine Brolykke Madsen  2003    320  43.57        1:31.11   
  H2Odense  1:35.51                 
                     
12  Julie Nguyen  2004    306  43.93        1:32.50   
  Frem Odense  1:31.97                 
                     
13  Naja Færgemann  2006    305  44.61        1:32.55   
  H2Odense  2:31.53                 
                     
14  Maja Johanne Pedersen  2005    295  44.04        1:33.63   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.92                 
                     
15  Caroline R. Andersen  2004    294  45.06        1:33.68   
  Ringe Svømme Klub  1:33.95                 
                     
16  Maja Rasmussen  2003    272  45.18        1:36.13   
  Ringe Svømme Klub  1:38.36                 
                     
17  Emma Nygaard  2005    241  47.67        1:40.10   
  Frem Odense  1:37.82                 
                     
18  Pernille Juul Jensen  2003    235  48.56        1:40.93   
  H2Odense  1:42.76                 
                     
19  Esther Ellegaard Nielsen  2005    233  47.19        1:41.29   
  H2Odense  1:44.21                 
                     
20  Bianca Skjerning  2001    220  50.66        1:43.20   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
21  Camilla Breum Christensen  2000    215  47.13        1:43.97   
  Ringe Svømme Klub  1:44.91                 
                     
22  Melek Canpolat  2005    201  50.60        1:46.39   
  Frem Odense  1:44.45                 
                     
Julie Johansen  2005              DSQ  1hånd v75m 
  Nyborg Svømmeklub  1:47.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    475  33.93        1:11.26   
  H2Odense  1:09.47                 
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    474  33.46        1:11.32   
  Svendborg Svømme Klub  1:13.69                 
                     
Anders S. Andreasen  1998    371  35.56        1:17.39   
  Ringe Svømme Klub  1:17.14                 
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    341  37.36        1:19.55   
  Nyborg Svømmeklub  1:18.28                 
                     
Alfred Feldskov  2003    332  37.07        1:20.29   
  Svendborg Svømme Klub  1:20.12                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    301  39.10        1:22.90   
  H2Odense  1:21.20                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    283  39.07        1:24.63   
  H2Odense  1:32.35                 
                     
Magnus Ipsen Pedersen  2001    234  41.89        1:30.21   
  Frem Odense  1:29.12                 
                     
Luca Hertzog  2005    205  44.31        1:34.29   
  Ringe Svømme Klub  1:35.98                 
                     
10  Mikkel Bredal Larsen  2005    197  44.67        1:35.54   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.67                 
                     
11  Piotr Stadnicki  2004    182  45.39        1:38.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Valdemar Stahl  2004              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  1:34.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Andersen  2003    382  34.81  1:16.78  2:00.79    2:44.77   
  H2Odense  2:49.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Andersen  1998    476  31.03  1:08.21  1:44.20    2:18.99   
  Nyborg Svømmeklub  2:16.92                 
                     
Christian Landtved  2004    356  33.46  1:12.52  1:52.39    2:33.09   
  Ringe Svømme Klub  2:37.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    501  35.62  1:15.36  1:58.87    2:33.39   
  H2Odense  2:37.05                 
                     
Freya Ellehus  2000    496  33.02  1:13.96  1:59.04    2:33.85   
  H2Odense  2:35.94                 
                     
Randi Jørgensen  2002    424  34.94  1:15.75  2:06.38    2:42.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:46.65                 
                     
Anna Skovmand Rasmussen  2003    363  37.77  1:22.84  2:11.24    2:50.76   
  H2Odense                   
                     
Josefine Risum Jørgensen  2004    357  38.06  1:22.88  2:15.21    2:51.74   
  H2Odense  2:50.58                 
                     
Amalie Ringkvist  2002    353  35.39  1:20.02  2:11.95    2:52.32   
  H2Odense  2:56.29                 
                     
Ida Juul Grønning  2004    346  36.68  1:21.38  2:14.79    2:53.53   
  H2Odense  2:53.84                 
                     
Anna Rønn  2005    332  41.30  1:26.08  2:15.41    2:55.88   
  Ringe Svømme Klub  3:01.28                 
                     
Sofie Kaysen  2004    295  41.69  1:28.87  2:23.42    3:03.03   
  Nyborg Svømmeklub  3:04.56                 
                     
10  Iben Lindal Overgaard  2003    268  42.10  1:30.27  2:25.20    3:08.95   
  H2Odense  3:17.42                 
                     
11  Karoline Elholm Juliussen  2004    265  42.31  1:33.85  2:28.63    3:09.61   
  Nyborg Svømmeklub  3:28.55                 
                     
12  Nicole Christiansen  2005    212  42.06  1:36.47  2:38.41    3:24.30   
  Nyborg Svømmeklub  3:26.41                 
                     
Julie Krog Christensen  2001              DSQ  brystlig eft75m 
  Ringe Svømme Klub  2:52.23                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  3:00.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Desmareth  2000    472  29.27  1:05.67  1:47.66    2:20.75   
  Ringe Svømme Klub  2:19.06                 
                     
Jakob Tietgen  2002    401  31.19  1:08.96  1:53.80    2:28.57   
  Frem Odense  2:24.17                 
                     
Casper Bang Clausen  2003    301  37.93  1:18.69  2:05.42    2:43.45   
  H2Odense  2:42.32                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    275  34.61  1:21.14  2:10.99    2:48.49   
  H2Odense  3:04.00                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004    199  39.00  1:25.93  2:21.55    3:07.47   
  Svendborg Svømme Klub  3:25.59                 
                     
Peter Fritsdal Refer  2001              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  3:05.42                 
                     
Pol Cardeñas Bonjorn  2003              DSQ  ej fort bevæg75m 
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Piger 1  Frem Odense            2:13.68   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      34.78        34.78   
  Johanne A Andersson  2003      36.64        1:11.42   
  Emilie Podiss Petersen  2004      33.13        1:44.55   
  Mathilde Aagaard Hansen  1999      29.13        2:13.68   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            2:15.95   
  Maja Johanne Pedersen  2005      36.41        36.41   
  Maria Bebe Hansen  2004      35.33        1:11.74   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      32.51        1:44.25   
  Sofie Kaysen  2004      31.70        2:15.95   
                     
K1 Piger  Ringe Svømme Klub            2:21.03   
  Julie T. Sørensen  2003      38.65        38.65   
  Maria Bech Andersen  2003      41.24        1:19.89   
  Caroline Broholm  2003      31.22        1:51.11   
  Line Vestergaard Hansen  2003      29.92        2:21.03   
                     
Christians Disciple  Ringe Svømme Klub            2:23.44   
  Trine Johansen  2002      35.38        35.38   
  Julie Krog Christensen  2001      41.35        1:16.73   
  Cecilie Ahrentsen  1998      36.43        1:53.16   
  Katrine Hvistendal Hansen  1997      30.28        2:23.44   
                     
H2Odense Piger 2  H2Odense            2:24.23   
  Naja Færgemann  2006      39.29        39.29   
  Agnete Habermann  2005      40.58        1:19.87   
  Ida Juul Grønning  2004      33.19        1:53.06   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      31.17        2:24.23   
                     
K1 Piger Hold 2  Ringe Svømme Klub            2:26.65   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      36.57        36.57   
  Anna Rønn  2005      41.55        1:18.12   
  Anna Ryet  2005      37.51        1:55.63   
  Caroline R. Andersen  2004      31.02        2:26.65   
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svømmeklub            2:35.27   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      40.09        40.09   
  Julie Johansen  2005      47.60        1:27.69   
  Randi Jørgensen  2002      32.33        2:00.02   
  Nicole Christiansen  2005      35.25        2:35.27   
                     
H2Odense Piger 1  H2Odense            DSQ  2flybensp75m 
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      33.63        33.63   
                     
H2Odense Piger 3  H2Odense            DSQ  forkert rækkefølge 
  Pernille Juul Jensen  2003      23.44           
  Iben Lindal Overgaard  2003                 
  Katrine Brolykke Madsen  2003                 
  Josefine S Jørgensen  2004      44        DSQ   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Karina Høybye Olesen  2001      30.68        30.68   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
K1 Drenge  Ringe Svømme Klub            1:58.89   
  Kristoffer Desmareth  2000      29.27        29.27   
  Anders S. Andreasen  1998      32.93        1:02.20   
  Christian Landtved  2004      28.87        1:31.07   
  Sebastian Pors  2002      27.82        1:58.89   
                     
H2Odense Drenge 1  H2Odense            2:01.51   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      31.85        31.85   
  Pol Cardeñas Bonjorn  2003      34.35        1:06.20   
  Victor Nygaard  2003      28.66        1:34.86   
  Mads Juul Henriksen  2004      26.65        2:01.51   
                     
Frem Herrer  Frem Odense            2:08.36   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      31.30        31.30   
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      40.90        1:12.20   
  Jakob Tietgen  2002      30.04        1:42.24   
  William Vig Stærmose  2002      26.12        2:08.36   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            2:08.93   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      38.60        38.60   
  Jonas Lykke Sandison  2004      34.13        1:12.73   
  Nicolai Andersen  1998      28.22        1:40.95   
  Mikkel Nissen  2002      27.98        2:08.93   
                     
H2Odense Drenge 2  H2Odense            2:15.32   
  August B Bjerregaard  2003      32.15        32.15   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      37.67        1:09.82   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.91        1:43.73   
  Valdemar Stahl  2004      31.59        2:15.32   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark