2019-11-19   22:58:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:32   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    712  31.33  1:04.56  1:34.39    2:04.02   
  H2Odense  1:59.01                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    522  31.89  1:07.24  1:42.62    2:17.54   
  H2Odense  2:15.78                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    489  32.67  1:08.62  1:44.95    2:20.58   
  H2Odense  2:18.43                 
                     
Mai Jørgensen  2003    474  33.40  1:09.78  1:46.64    2:22.08   
  Frem Odense  2:24.33                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    415  34.45  1:11.93  1:50.59    2:28.50   
  Nyborg Svømmeklub  2:23.73                 
                     
Katrine Hvistendal Hansen  1997    384  34.33  1:12.91  1:53.38    2:32.36   
  Ringe Svømme Klub  2:33.38                 
                     
Julie T. Sørensen  2003    351  36.78  1:17.32  1:58.39    2:37.04   
  Ringe Svømme Klub  2:41.02                 
                     
Ida Juul Grønning  2004    349  36.61  1:16.83  1:57.71    2:37.20   
  H2Odense  2:38.73                 
                     
Julie Nguyen  2004    345  37.22  1:17.90  1:58.64    2:37.80   
  Frem Odense  2:43.97                 
                     
10  Julie Krog Christensen  2001    326  36.15  1:59.23  2:40.89    2:40.89   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Freja S. Falkenstrøm  2004    316  37.38  1:19.35  2:42.51    2:42.51   
  Nyborg Svømmeklub  2:38.87                 
                     
12  Mathilde Stilund  2005    314  2:42.83        2:42.83   
  Frem Odense  2:57.84                 
                     
13  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    307  39.25  2:04.67  2:44.11    2:44.11   
  Frem Odense  2:54.07                 
                     
14  Pernille Juul Jensen  2003    297  38.65  1:21.69  2:05.01    2:45.95   
  H2Odense  2:50.41                 
                     
15  Laura Riber Memborg  2004    296  39.66  1:22.69  2:06.23    2:46.08   
  Nyborg Svømmeklub  2:43.66                 
                     
16  Esther Ellegaard Nielsen  2005    281  38.21  1:21.46  2:05.85    2:48.98   
  H2Odense  2:51.90                 
                     
17  Amanda Siomone Witte  2003    274  37.84  1:20.80  2:05.39    2:50.41   
  Ringe Svømme Klub  3:05.08                 
                     
Julie Johansen  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  3:33.08                 
                     
Karoline Elholm Juliussen  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  2:50.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark