2019-11-19   22:58:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber 17    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
K1 Piger  Ringe Svømme Klub            4:34.22   
  Line Vestergaard Hansen  2003      33.91  1:10.64      1:10.64   
  Julie T. Sørensen  2003      34.23  1:11.50      2:22.14   
  Maria Bech Andersen  2003      33.14  1:08.88      3:31.02   
  Caroline Broholm  2003      29.56  1:03.20      4:34.22   
                     
Frem Piger 1  Frem Odense            4:36.07   
  Johanne A Andersson  2003      33.28  1:09.52      1:09.52   
  Mai Jørgensen  2003      32.30  1:07.28      2:16.80   
  Emilie Podiss Petersen  2004      33.63  1:09.76      3:26.56   
  Jenny Cao  2003      33.12  1:09.51      4:36.07   
                     
H2Odense Piger 2  H2Odense            4:38.12   
  Naja Færgemann  2006      34.95  1:11.76      1:11.76   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      32.56  1:08.95      2:20.71   
  Aurelia Pedersen  2004      32.22  1:06.75      3:27.46   
  Agnete Habermann  2005      33.71  1:10.66      4:38.12   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            4:49.91   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      36.00  1:15.17      1:15.17   
  Maria Bebe Hansen  2004      32.19  1:07.29      2:22.46   
  Maja Johanne Pedersen  2005      34.18  1:10.72      3:33.18   
  Nina Seirup  2005      36.56  1:16.73      4:49.91   
                     
K1 Piger Hold 2  Ringe Svømme Klub            4:56.82   
  Anna Rønn  2005      35.87  1:14.10      1:14.10   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      35.59  1:16.86      2:30.96   
  Anna Ryet  2005      34.95  1:14.26      3:45.22   
  Caroline R. Andersen  2004      34.82  1:11.60      4:56.82   
                     
H2Odense Piger 3  H2Odense            5:08.19   
  Iben Lindal Overgaard  2003      1:20.39  1:58.27      1:58.27   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      42.53  2:00.56      3:58.83   
  Pernille Juul Jensen  2003      32.29  1:09.36      5:08.19   
  Josefine S Jørgensen  2004              5:08.19   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            DNS   
  Randi Jørgensen  2002                 
  Nina Seirup  2005                 
  Barbara Ammentorp  2003                 
  Laura Riber Memborg  2004              DNS   
                     
H2Odense Piger 1  H2Odense            DSQ  tyvstart 
  Nikoline Andersen  2003      32.48  1:08.70      1:08.70   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      30.73  1:05.42      2:14.12   
  Katrine Brolykke Madsen  2003      33.88  1:10.51      3:24.63   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark