Results for DM Junior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2017 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2017 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 2002 | 720 | 3:50.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:56.95 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.23 | 58.34 | 58.34 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 27.13 | 56.36 | 1:54.70 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.62 | 59.06 | 2:53.76 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.34 | 56.66 | 3:50.42 | ||||||
2 | Nyborg Piger | 2002 | 685 | 3:54.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 28.89 | 59.84 | 59.84 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 27.59 | 56.95 | 1:56.79 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 28.03 | 1:00.33 | 2:57.12 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 27.79 | 57.14 | 3:54.26 | ||||||
3 | Piger 1 Vejle | 2002 | 683 | 3:54.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:56.70 | |||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 27.47 | 57.76 | 57.76 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.29 | 59.23 | 1:56.99 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 27.74 | 58.95 | 2:55.94 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.08 | 58.49 | 3:54.43 | ||||||
4 | Aalborg Damer 1 | 2001 | 680 | 3:54.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:56.07 | |||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.11 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 27.54 | 58.03 | 1:56.93 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 28.62 | 59.73 | 2:56.66 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.26 | 58.09 | 3:54.75 | ||||||
5 | Hovedstadens Damer | 2001 | 677 | 3:55.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.68 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 27.22 | 56.34 | 56.34 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.44 | 59.16 | 1:55.50 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 27.82 | 58.92 | 2:54.42 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 28.55 | 1:00.68 | 3:55.10 | ||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 672 | 3:55.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:57.16 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.12 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 26.84 | 56.16 | 1:56.69 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 28.45 | 59.69 | 2:56.38 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 27.96 | 59.34 | 3:55.72 | ||||||
7 | Triton Ballerup | 2003 | 665 | 3:56.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:56.86 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 28.01 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 28.90 | 1:01.20 | 1:59.67 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 28.00 | 59.07 | 2:58.74 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.65 | 57.81 | 3:56.55 | ||||||
8 | Esbjerg Piger | 2001 | 652 | 3:58.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:01.58 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 27.96 | 58.37 | 58.37 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.15 | 59.50 | 1:57.87 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 28.27 | 59.82 | 2:57.69 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.46 | 1:00.40 | 3:58.09 | ||||||
9 | Kvik 2 | 2002 | 644 | 3:59.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:04.70 | |||||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 29.14 | 1:00.17 | 1:00.17 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.32 | 58.83 | 1:59.00 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 28.73 | 1:00.82 | 2:59.82 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.42 | 59.31 | 3:59.13 | ||||||
10 | Holbæk Damer | 2001 | 643 | 3:59.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:02.08 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 28.82 | 1:01.06 | 1:01.06 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.28 | 56.55 | 1:57.61 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 29.67 | 1:01.89 | 2:59.50 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 28.82 | 59.67 | 3:59.17 | ||||||
11 | Sigma 1 | 2001 | 638 | 3:59.82 | ||||||
Sigma Swim | 4:05.67 | |||||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.15 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.38 | 1:00.67 | 2:00.68 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.15 | 1:00.80 | 3:01.48 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 28.26 | 58.34 | 3:59.82 | ||||||
12 | Horsens Piger 1 | 2001 | 636 | 4:00.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:01.50 | |||||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.24 | 1:00.75 | 1:00.75 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 28.09 | 59.10 | 1:59.85 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 29.16 | 1:01.69 | 3:01.54 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 28.33 | 58.59 | 4:00.13 | ||||||
13 | Skjoldmøer | 2001 | 630 | 4:00.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:03.53 | |||||||||
Andrea Paaske | 2001 | 28.01 | 58.32 | 58.32 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 29.28 | 1:01.27 | 1:59.59 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 28.66 | 1:00.01 | 2:59.60 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 29.32 | 1:01.29 | 4:00.89 | ||||||
14 | Helsingør Damer 1 | 2001 | 625 | 4:01.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:02.18 | |||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.05 | 59.03 | 59.03 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.58 | 1:00.27 | 1:59.30 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.58 | 1:00.54 | 2:59.84 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 29.39 | 1:01.63 | 4:01.47 | ||||||
15 | Hvidovre Damer | 2003 | 625 | 4:01.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:06.49 | |||||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.73 | 59.51 | 59.51 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 28.70 | 59.43 | 1:58.94 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 29.05 | 1:01.14 | 3:00.08 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 29.09 | 1:01.42 | 4:01.50 | ||||||
16 | Hsc Damer 1 | 2001 | 616 | 4:02.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:05.63 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 29.66 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 28.57 | 1:00.23 | 2:02.27 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.24 | 1:01.15 | 3:03.42 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.39 | 59.23 | 4:02.65 | ||||||
17 | A6 Piger | 2001 | 611 | 4:03.33 | ||||||
A6 | 4:02.72 | |||||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 30.26 | 1:03.70 | 1:03.70 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.90 | 58.60 | 2:02.30 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.05 | 1:00.87 | 3:03.17 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.32 | 1:00.16 | 4:03.33 | ||||||
18 | Aalborg Damer 2 | 2001 | 610 | 4:03.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:09.21 | |||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 29.50 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 28.70 | 59.91 | 2:00.79 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 29.62 | 1:01.42 | 3:02.21 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.51 | 1:01.26 | 4:03.47 | ||||||
19 | Vs Piger | 2002 | 608 | 4:03.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:04.98 | |||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 29.28 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.50 | 1:00.04 | 2:01.50 | ||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 28.11 | 59.65 | 3:01.15 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.49 | 1:02.58 | 4:03.73 | ||||||
20 | Stv Piger | 2001 | 606 | 4:03.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:06.97 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 29.07 | 59.95 | 59.95 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 29.20 | 59.92 | 1:59.87 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 29.84 | 1:01.45 | 3:01.32 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 30.09 | 1:02.63 | 4:03.95 | ||||||
21 | Køge Piger | 2001 | 600 | 4:04.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:05.78 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 28.88 | 59.31 | 59.31 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 29.54 | 1:02.24 | 2:01.55 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 28.97 | 1:00.99 | 3:02.54 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 29.62 | 1:02.21 | 4:04.75 | ||||||
22 | Agf Piger 1 | 2001 | 592 | 4:05.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.94 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 29.44 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 28.98 | 1:00.74 | 2:03.63 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.93 | 59.97 | 3:03.60 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.73 | 1:02.27 | 4:05.87 | ||||||
23 | Gsc Piger | 2001 | 589 | 4:06.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:06.50 | |||||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 29.34 | 1:01.84 | 1:01.84 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.65 | 1:03.21 | 2:05.05 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.86 | 1:02.16 | 3:07.21 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.96 | 59.09 | 4:06.30 | ||||||
24 | Lyngby Damer 1 | 2001 | 588 | 4:06.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:10.89 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 29.74 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.75 | 1:00.06 | 2:01.82 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 30.04 | 1:03.25 | 3:05.07 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 28.96 | 1:01.41 | 4:06.48 | ||||||
25 | Gentofte Piger 2 | 2001 | 577 | 4:08.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.54 | |||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.14 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 29.29 | 1:01.96 | 2:02.75 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 30.13 | 1:03.62 | 3:06.37 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 28.81 | 1:01.70 | 4:08.07 | ||||||
26 | Sigma 2 | 2001 | 576 | 4:08.14 | ||||||
Sigma Swim | 4:10.99 | |||||||||
Julie K Rose | 2003 | 29.93 | 1:02.19 | 1:02.19 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 29.88 | 1:02.34 | 2:04.53 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.03 | 1:01.30 | 3:05.83 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 29.90 | 1:02.31 | 4:08.14 | ||||||
27 | Vat Cph Junior Damer | 2001 | 573 | 4:08.52 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:04.23 | |||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 30.40 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Caroline P. Mathiesen | 2001 | 29.98 | 1:01.91 | 2:04.91 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 30.20 | 1:03.63 | 3:08.54 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 28.48 | 59.98 | 4:08.52 | ||||||
28 | Herlev Piger | 2002 | 559 | 4:10.70 | ||||||
Herlev Svømning | 4:16.79 | |||||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.89 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 28.28 | 59.58 | 2:01.78 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.44 | 1:04.12 | 3:05.90 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 30.68 | 1:04.80 | 4:10.70 | ||||||
29 | Helsingør Damer 2 | 2001 | 555 | 4:11.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:17.47 | |||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 29.72 | 1:02.00 | 1:02.00 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 30.81 | 1:04.16 | 2:06.16 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 29.78 | 1:02.51 | 3:08.67 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 30.03 | 1:02.56 | 4:11.23 | ||||||
30 | Shs Ladies | 0 | 545 | 4:12.83 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 4:06.00 | |||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.70 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 28.96 | 1:01.58 | 2:01.83 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 30.14 | 1:04.93 | 3:06.76 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 31.66 | 1:06.07 | 4:12.83 | ||||||
31 | Lyngby Damer 2 | 2001 | 530 | 4:15.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:24.79 | |||||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.21 | 1:01.93 | 1:01.93 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 30.56 | 1:04.05 | 2:05.98 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 30.27 | 1:04.54 | 3:10.52 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 30.02 | 1:04.57 | 4:15.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:24 |