Results for DM Junior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag kl. 17.00
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2017 |
Løb 32, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 2002 | 9:11.96 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:19.89 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:05.20 | 2:17.56 | 2:17.56 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:02.38 | 2:13.97 | 4:31.53 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:08.82 | 2:21.23 | 6:52.76 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 1:06.22 | 2:19.20 | 9:11.96 | ||||||
2 | Sigma 1 | 2001 | 9:19.96 | |||||||
Sigma Swim | 9:35.81 | |||||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:08.35 | 2:22.42 | 2:22.42 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:05.81 | 2:21.28 | 4:43.70 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:05.45 | 2:16.57 | 7:00.27 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:09.00 | 2:19.69 | 9:19.96 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 9:23.93 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:32.25 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:06.26 | 2:21.37 | 2:21.37 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:06.74 | 2:19.44 | 4:40.81 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:05.13 | 2:20.55 | 7:01.36 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:06.27 | 2:22.57 | 9:23.93 | ||||||
4 | Aalborg Damer 1 | 2001 | 9:26.93 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:36.14 | |||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:07.04 | 2:21.04 | 2:21.04 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:06.48 | 2:21.22 | 4:42.26 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:08.40 | 2:21.90 | 7:04.16 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:06.59 | 2:22.77 | 9:26.93 | ||||||
5 | Triton Ballerup | 2003 | 9:29.42 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:35.89 | |||||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:07.79 | 2:20.21 | 2:20.21 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:03.46 | 2:19.37 | 4:39.58 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:09.18 | 2:26.99 | 7:06.57 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:08.49 | 2:22.85 | 9:29.42 | ||||||
6 | Kvik 2 | 2002 | 9:46.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:59.82 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:09.36 | 2:26.37 | 2:26.37 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:08.86 | 2:24.57 | 4:50.94 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:07.09 | 2:26.40 | 7:17.34 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:09.53 | 2:29.10 | 9:46.44 | ||||||
7 | Horsens Piger 1 | 2001 | 9:47.77 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:50.61 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:07.03 | 2:23.81 | 2:23.81 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:11.01 | 2:23.32 | 4:47.13 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:10.99 | 2:30.28 | 7:17.41 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:11.55 | 2:30.36 | 9:47.77 | ||||||
8 | Stv Piger | 2001 | 9:52.24 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 9:55.78 | |||||||||
Sofie Andersen | 2001 | 1:12.08 | 2:27.98 | 2:27.98 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 2:33.14 | 5:01.12 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 1:11.57 | 2:26.58 | 7:27.70 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:08.38 | 2:24.54 | 9:52.24 | ||||||
9 | Hovedstadens Damer | 2001 | 9:52.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:50.96 | |||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:12.38 | 2:29.79 | 2:29.79 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:08.58 | 2:24.27 | 4:54.06 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:11.70 | 2:30.67 | 7:24.73 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:08.77 | 2:27.59 | 9:52.32 | ||||||
10 | Esbjerg Piger | 2001 | 9:53.96 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:48.68 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:04.56 | 2:18.91 | 2:18.91 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 1:11.02 | 2:28.74 | 4:47.65 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:10.96 | 2:31.85 | 7:19.50 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 1:14.94 | 2:34.46 | 9:53.96 | ||||||
11 | Gsc Piger | 2001 | 9:59.60 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:02.10 | |||||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 1:05.95 | 2:24.05 | 2:24.05 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:09.20 | 2:30.93 | 4:54.98 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:11.13 | 2:34.07 | 7:29.05 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:09.61 | 2:30.55 | 9:59.60 | ||||||
12 | Lyngby Damer 1 | 2001 | 10:07.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:17.30 | |||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 1:09.06 | 2:27.33 | 2:27.33 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:11.12 | 2:29.32 | 4:56.65 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:12.29 | 2:37.11 | 7:33.76 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:12.10 | 2:34.08 | 10:07.84 | ||||||
13 | Sigma 2 | 2001 | 10:08.36 | |||||||
Sigma Swim | 10:10.00 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:08.43 | 2:28.51 | 2:28.51 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:12.69 | 2:31.04 | 4:59.55 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:15.52 | 2:36.74 | 7:36.29 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:10.28 | 2:32.07 | 10:08.36 | ||||||
14 | Køge Piger | 2001 | 10:12.80 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:14.03 | |||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:15.68 | 2:34.85 | 2:34.85 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:11.51 | 2:28.79 | 5:03.64 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 1:09.67 | 2:33.57 | 7:37.21 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:15.48 | 2:35.59 | 10:12.80 | ||||||
15 | A6 Piger | 2001 | 10:14.52 | |||||||
A6 | 10:11.24 | |||||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 1:08.96 | 2:30.46 | 2:30.46 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:16.48 | 2:34.34 | 5:04.80 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:12.18 | 2:35.10 | 7:39.90 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:11.91 | 2:34.62 | 10:14.52 | ||||||
16 | Agf Piger 1 | 2001 | 10:16.37 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:15.00 | |||||||||
Signe Villumsen | 2001 | 1:09.24 | 2:31.36 | 2:31.36 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:14.68 | 2:41.66 | 5:13.02 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:07.34 | 2:25.28 | 7:38.30 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 1:11.72 | 2:38.07 | 10:16.37 | ||||||
17 | Hsc Damer 1 | 2001 | 10:18.63 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 9:49.89 | |||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 1:11.41 | 2:30.66 | 2:30.66 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:13.07 | 2:32.96 | 5:03.62 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:09.32 | 2:34.30 | 7:37.92 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:13.05 | 2:40.71 | 10:18.63 | ||||||
18 | Shs Ladies | 0 | 10:22.54 | |||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 10:15.00 | |||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 1:13.63 | 2:31.11 | 2:31.11 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 1:11.50 | 2:31.55 | 5:02.66 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 1:15.47 | 2:37.39 | 7:40.05 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:13.41 | 2:42.49 | 10:22.54 | ||||||
19 | Gentofte Piger 2 | 2001 | 10:29.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:11.64 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:13.36 | 2:34.95 | 2:34.95 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:15.26 | 2:37.67 | 5:12.62 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 1:15.77 | 2:38.84 | 7:51.46 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 1:14.16 | 2:38.01 | 10:29.47 | ||||||
- | Aalborg Damer 2 | 2001 | DSQ | SW9.4Ryg afs.ma700m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:55.90 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:09.91 | 2:29.77 | 2:29.77 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 1:11.68 | 2:29.86 | 4:59.63 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:08.57 | 2:26.68 | 7:26.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:59 |