Resultat för DM-H 3. Division
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 3. DIVISION | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 oktober 2017 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 586 | 4:13.56 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.03 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 585 | 4:13.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 541 | 4:20.36 | ||||||
Søllerød Hørsholm Swim | 59:59.04 | |||||||||
4 | Alexander Mogensen | 1999 | 509 | 4:25.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 492 | 4:28.71 | ||||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
6 | Rasmus Henning | 1975 | 490 | 4:29.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 477 | 4:31.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | August Schade Cantby | 2002 | 474 | 4:32.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 469 | 4:33.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 468 | 4:33.22 | ||||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 459 | 4:34.98 | ||||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
12 | Christian Damgaard | 1991 | 432 | 4:40.57 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
13 | William W. Kofoed | 2001 | 431 | 4:40.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.03 | |||||||||
14 | Affou Adlouni | 2002 | 350 | 5:01.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 59:59.04 | |||||||||
15 | Malte Lyck Falk | 2003 | 317 | 5:11.19 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.03 | |||||||||
16 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 305 | 5:15.08 | ||||||
DeltaSwim | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 07 oktober 2017 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:49 |