2020-03-29   05:18:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 3. DIVISION    Udskriftsdato  07 oktober 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangør  Søllerød Hørsholm Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 oktober 2017         
 
 
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 2016-12-11 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stv Herrer    563          4:01.11   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Gustav Jørgensen  2000        59.50      59.50   
  Magnus Nygaard  2000                 
  Jonas Hansen  2001                 
  Anders Dam Frandsen  2000        4:01.11      4:01.11   
                     
Helsinge Herrer  1996    543          4:04.02   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Nicklas Andersen  2001        1:03.67      1:03.67   
  Frederik Junker Neldeberg  2000                 
  Oliver Christiansen  1999                 
  Mads Steen Petersen  1997        4:04.02      4:04.02   
                     
Shs Herrer    539          4:04.65   
  Søllerød Hørsholm Swim                   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001        1:03.39      1:03.39   
  Asger Væver Hartvig  2002                 
  Christian Røssel  1995                 
  Christoffer H. Andersen  2002        4:04.65      4:04.65   
                     
Vikinger    528          4:06.31   
  Roskilde Svømning  59:59.00                 
  Anders Engtorp Olesen  1999        1:04.56      1:04.56   
  Riyan Salem  1998                 
  Daniel Berg Wenk  2000                 
  Jakob Gersholm Baktoft  2000        4:06.31      4:06.31   
                     
U.s.g. Herrer - Diskløb    517          4:08.02   
  U.S.G                   
  Jonas Himmelstrup  1995        1:04.96      1:04.96   
  Christian Christensen  1991                 
  Bartal Hestoy  1992                 
  Maxemillian Pedersen  1996        4:08.02      4:08.02   
                     
Hils Stormtroopers    513          4:08.63   
  Hillerød Svømmeklub  59:59.03                 
  Jakob Bjerre Eriksen  2000        1:01.83      1:01.83   
  Luke Postema  1995                 
  Asbjørn Laksafoss Sparre  1998                 
  Andreas Noer Sejrskild  1998        4:08.63      4:08.63   
                     
Gti Drenge    503          4:10.30   
  GTI                   
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003        1:03.89      1:03.89   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002                 
  Morten Suhr  1993                 
  Kevin Liang  2002        4:10.30      4:10.30   
                     
Delta Boys    438          4:22.07   
  DeltaSwim                   
  Mikkel Jensen  1995        1:04.15      1:04.15   
  Kenneth Aaberg  1995                 
  Morten Nørregaard  1977                 
  Martin Broch  2001        4:22.07      4:22.07   
                     
Usg Herrer              DSQ  SW 6.3 bryder ef 15m 
  U.S.G  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  07 oktober 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark