Results for DM-K Ã…ben Klasse
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
775 |
27.04 |
55.47 |
1:24.96 |
|
1:54.95 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Berk Ozkul |
1998 |
|
693 |
28.05 |
57.64 |
1:28.21 |
|
1:59.33 |
|
|
Tyrkiet |
1:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ege Baser |
1997 |
|
693 |
27.91 |
58.24 |
1:29.22 |
|
1:59.34 |
|
|
Tyrkiet |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
691 |
28.24 |
59.08 |
1:29.70 |
|
1:59.43 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
682 |
28.76 |
59.22 |
1:29.38 |
|
1:59.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Doruk Tekin |
1994 |
|
680 |
27.13 |
56.63 |
1:27.81 |
|
2:00.09 |
|
|
Tyrkiet |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
673 |
28.62 |
58.70 |
1:29.43 |
|
2:00.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iskender Baslakov |
1990 |
|
642 |
27.55 |
58.81 |
1:30.68 |
|
2:02.41 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tyrkiet |
1:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasim Ogulcan Gor |
1998 |
|
642 |
28.18 |
58.69 |
1:30.39 |
|
2:02.41 |
|
|
Tyrkiet |
1:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Gustafson |
1999 |
|
625 |
28.40 |
59.58 |
1:31.13 |
|
2:03.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
619 |
29.26 |
1:00.57 |
1:32.52 |
|
2:03.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Markus Mowinckel |
1995 |
|
604 |
29.02 |
1:00.60 |
1:32.67 |
|
2:04.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
591 |
28.79 |
59.99 |
1:32.43 |
|
2:05.82 |
|
|
Herlev Svømning |
2:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
588 |
28.32 |
59.61 |
1:32.40 |
|
2:06.04 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
582 |
30.45 |
1:02.65 |
1:34.57 |
|
2:06.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
|
576 |
29.73 |
1:01.34 |
1:34.09 |
|
2:06.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viktor Holm |
1996 |
|
570 |
29.56 |
1:01.71 |
1:34.55 |
|
2:07.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
558 |
30.55 |
1:02.65 |
1:35.44 |
|
2:08.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyseng IF |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oliver Degn |
1996 |
|
558 |
30.67 |
1:03.23 |
1:35.89 |
|
2:08.29 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
541 |
28.60 |
1:00.88 |
1:35.10 |
|
2:09.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
539 |
31.06 |
1:03.29 |
1:37.12 |
|
2:09.78 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
536 |
30.17 |
1:02.81 |
1:36.27 |
|
2:10.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
|
533 |
31.27 |
1:04.13 |
1:37.06 |
|
2:10.23 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
|
528 |
30.33 |
1:03.29 |
1:37.34 |
|
2:10.62 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
527 |
29.38 |
1:01.56 |
1:35.77 |
|
2:10.76 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
517 |
30.49 |
1:04.34 |
1:37.96 |
|
2:11.56 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
|
509 |
30.21 |
1:03.39 |
1:37.33 |
|
2:12.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|