Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Vadum | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 549 | 36.09 | 1:16.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
2 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 476 | 37.42 | 1:19.83 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 343 | 42.79 | 1:29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.47 | |||||||||
4 | Camilla Aagaard | 2000 | 302 | 44.45 | 1:32.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:30.28 | |||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 464 | 37.83 | 1:20.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.22 | |||||||||
2 | Maja Meinert | 2001 | 378 | 40.49 | 1:26.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
3 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 359 | 41.31 | 1:27.68 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
4 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 337 | 41.74 | 1:29.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.48 | |||||||||
5 | Cecilie V Jensen | 2002 | 334 | 42.33 | 1:29.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.95 | |||||||||
6 | Therese Mardal | 2002 | 314 | 43.69 | 1:31.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 262 | 45.89 | 1:37.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.40 | |||||||||
8 | Signe Møller Winther | 2002 | 203 | 50.53 | 1:46.03 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:46.32 | |||||||||
9 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 170 | 52.15 | 1:52.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:48.66 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.76 | |||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 430 | 38.90 | 1:22.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 420 | 39.83 | 1:23.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.20 | |||||||||
3 | Anna Toft Petersen | 2004 | 413 | 39.96 | 1:23.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
4 | Pernille Christensen | 2003 | 358 | 41.73 | 1:27.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:31.11 | |||||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 357 | 41.49 | 1:27.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
6 | Nikoline V Gallop | 2003 | 333 | 42.92 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:26.42 | |||||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | 284 | 44.52 | 1:34.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.08 | |||||||||
8 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 266 | 47.21 | 1:36.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.84 | |||||||||
9 | Amelie Thordal | 2003 | 244 | 46.70 | 1:39.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.85 | |||||||||
10 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 238 | 48.22 | 1:40.56 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Maja M S Sørensen | 2004 | 237 | 46.25 | 1:40.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
12 | Emilie Pihl | 2004 | 228 | 48.45 | 1:42.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:38.66 | |||||||||
13 | Frida Lind | 2004 | 222 | 48.58 | 1:42.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:49.55 | |||||||||
14 | Sille Lindberg | 2003 | 173 | 53.19 | 1:51.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:09.13 | |||||||||
15 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 172 | 52.71 | 1:51.92 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:57.89 | |||||||||
16 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 156 | 53.96 | 1:55.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:20.08 | |||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 429 | 39.53 | 1:22.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
2 | Ida Hovmark | 2005 | 386 | 39.86 | 1:25.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 353 | 41.83 | 1:28.23 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:31.01 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 323 | 43.20 | 1:30.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.27 | |||||||||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 309 | 42.34 | 1:32.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Laura S. Olesen | 2005 | 274 | 46.36 | 1:35.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.54 | |||||||||
7 | Signe Gade | 2005 | 260 | 45.88 | 1:37.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.11 | |||||||||
8 | Sara Kokholm | 2005 | 248 | 46.78 | 1:39.25 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:48.46 | |||||||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 240 | 47.36 | 1:40.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.63 | |||||||||
10 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 223 | 49.69 | 1:42.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.26 | |||||||||
11 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | 211 | 48.98 | 1:44.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:54.28 | |||||||||
12 | Therese J Helt | 2006 | 209 | 49.68 | 1:44.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:46.00 | |||||||||
13 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 189 | 52.28 | 1:48.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.53 | |||||||||
14 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 167 | 53.81 | 1:53.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:52.33 | |||||||||
15 | Ida Jensen | 2006 | 132 | 57.09 | 2:02.47 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:17.82 | |||||||||
16 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 126 | 58.18 | 2:04.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:58.33 | |||||||||
- | Anna Hostrup | 2006 | DSQ | 2 armtag u/vand v/st | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Marlena Lundkvist | 2006 | DSQ | Tyvstrart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:23.27 | |||||||||
- | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | DSQ | 3 flyben v/start | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | 135 | 57.72 | 2:01.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 108 | 1:00.99 | 2:10.79 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Helene Lavrsen | 2008 | DSQ | 1 hånd v/vend 75 m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingeborg Gro Næser | 2007 | DSQ | indadvend fødder | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |