Tulokset Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region 3 | Utskriftsdatum | 11 november 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2017 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.13 | 56.45 | |||||
2 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.94 | 59.06 | |||||
3 | John Aldrin | 2001 | Södertälje Simsällskap | 28.82 | 59.75 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.45 | 1:00.75 | |||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.02 | 1:01.76 | |||||
6 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.53 | 1:02.22 | |||||
7 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.19 | 1:02.53 | |||||
8 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.14 | 1:02.60 | |||||
9 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.54 | 1:03.26 | |||||
10 | David Eby | 2001 | Simklubben Neptun | 31.18 | 1:03.83 | |||||
11 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:04.44 | |||||
12 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.01 | 1:04.45 | |||||
13 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.48 | 1:04.73 | |||||
14 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.64 | 1:05.34 | |||||
15 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | 1:05.48 | |||||
16 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.05 | 1:05.90 | |||||
17 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.82 | 1:06.09 | |||||
18 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.47 | 1:06.40 | |||||
19 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.79 | 1:06.68 | |||||
20 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.72 | 1:07.29 | |||||
21 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.82 | 1:07.42 | |||||
22 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.82 | 1:08.16 | |||||
23 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:09.36 | |||||
24 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.42 | 1:09.79 | |||||
25 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.39 | 1:10.42 | |||||
26 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.32 | 1:10.70 | |||||
27 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.00 | 1:11.89 | |||||
28 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.14 | 1:13.12 | |||||
29 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.26 | 1:13.16 | |||||
30 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.07 | 1:13.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 november 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 19:01 |