Results for Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region 3 | Utskriftsdatum | 11 november 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2017 |
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.09 | 1:07.09 | 1:49.12 | 2:21.93 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.18 | 1:06.26 | 1:49.69 | 2:23.18 | |||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.38 | 1:08.68 | 1:50.60 | 2:23.78 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.00 | 1:09.43 | 1:51.25 | 2:25.41 | |||
5 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.76 | 1:10.08 | 1:53.40 | 2:26.53 | |||
6 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.42 | 1:09.02 | 1:51.16 | 2:26.83 | |||
7 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | 1:10.21 | 1:53.02 | 2:27.63 | |||
8 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:10.38 | 1:53.61 | 2:27.96 | |||
9 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.88 | 1:10.62 | 1:54.40 | 2:28.52 | |||
10 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 31.32 | 1:10.16 | 1:53.65 | 2:28.58 | |||
11 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.19 | 1:13.59 | 1:55.31 | 2:29.26 | |||
12 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.61 | 1:09.81 | 1:53.81 | 2:29.67 | |||
13 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.34 | 1:12.92 | 1:55.20 | 2:30.39 | |||
14 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.16 | 1:11.02 | 1:56.43 | 2:31.36 | |||
15 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.10 | 1:11.18 | 1:56.86 | 2:31.97 | |||
16 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.97 | 1:14.62 | 1:56.50 | 2:33.07 | |||
17 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.80 | 1:11.46 | 1:58.67 | 2:33.77 | |||
18 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.66 | 1:13.89 | 1:56.91 | 2:34.20 | |||
19 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:11.76 | 1:58.06 | 2:34.31 | |||
20 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.98 | 1:13.22 | 1:58.76 | 2:34.58 | |||
21 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.01 | 1:12.94 | 1:59.61 | 2:35.79 | |||
22 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.90 | 1:10.65 | 1:58.89 | 2:36.29 | |||
23 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.77 | 1:12.86 | 2:00.64 | 2:36.60 | |||
24 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.60 | 1:13.75 | 1:59.50 | 2:38.00 | |||
25 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.20 | 1:14.29 | 1:59.58 | 2:38.18 | |||
26 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.71 | 1:15.90 | 2:03.27 | 2:40.70 | |||
27 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.18 | 1:14.93 | 2:05.74 | 2:45.51 | |||
- | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 november 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:10 |