Results for Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region 3 | Utskriftsdatum | 12 november 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 november 2017 |
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.62 | 1:04.91 | |||||
2 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | 1:06.27 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.34 | 1:08.10 | |||||
4 | Liv Asp-Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.18 | 1:10.57 | |||||
5 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.24 | 1:10.90 | |||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.95 | 1:11.26 | |||||
7 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.35 | 1:11.38 | |||||
8 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.25 | 1:11.83 | |||||
9 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.47 | 1:12.17 | |||||
10 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.58 | 1:12.59 | |||||
11 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.83 | 1:12.97 | |||||
12 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.47 | 1:13.09 | |||||
13 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.57 | 1:13.16 | |||||
14 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.73 | 1:13.38 | |||||
15 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.32 | 1:13.78 | |||||
16 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 35.91 | 1:14.48 | |||||
17 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.15 | 1:14.79 | |||||
18 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.81 | 1:14.96 | |||||
19 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.99 | 1:15.22 | |||||
20 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.19 | 1:15.51 | |||||
21 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.06 | 1:16.11 | |||||
22 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.95 | 1:16.35 | |||||
23 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.95 | 1:16.38 | |||||
24 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.52 | 1:16.63 | |||||
25 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 37.33 | 1:16.67 | |||||
26 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.78 | 1:17.00 | |||||
27 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.93 | 1:17.09 | |||||
28 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.67 | 1:17.42 | |||||
29 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.49 | 1:17.69 | |||||
30 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | 1:17.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 12 november 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:03 |