Resultater for Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region 3 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
28.02 |
59.59 |
1:32.11 |
|
2:04.70 |
|
2 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.92 |
1:00.85 |
1:33.65 |
|
2:07.15 |
|
3 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
29.15 |
1:01.21 |
1:35.04 |
|
2:08.00 |
|
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.16 |
1:02.73 |
1:35.01 |
|
2:08.89 |
|
5 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
30.47 |
1:03.37 |
1:36.48 |
|
2:09.63 |
|
6 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.78 |
1:02.89 |
1:36.75 |
|
2:09.87 |
|
7 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
30.09 |
1:02.95 |
1:37.07 |
|
2:10.03 |
|
8 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
30.12 |
1:03.34 |
1:37.52 |
|
2:10.28 |
|
9 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.59 |
1:03.52 |
1:37.12 |
|
2:11.28 |
|
10 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.25 |
1:03.36 |
1:37.50 |
|
2:11.29 |
|
11 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.57 |
1:04.21 |
1:38.50 |
|
2:12.35 |
|
12 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.20 |
1:03.98 |
1:38.84 |
|
2:13.14 |
|
13 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.86 |
1:03.70 |
1:39.02 |
|
2:13.55 |
|
14 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.70 |
1:04.11 |
1:39.01 |
|
2:13.66 |
|
15 |
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.78 |
1:04.54 |
1:39.42 |
|
2:13.74 |
|
16 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.03 |
1:04.49 |
1:39.38 |
|
2:13.97 |
|
17 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.39 |
1:04.25 |
1:39.26 |
|
2:14.15 |
|
18 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.03 |
1:05.03 |
1:39.95 |
|
2:14.57 |
|
19 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.15 |
1:04.42 |
1:39.77 |
|
2:14.77 |
|
20 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
29.88 |
1:03.41 |
1:38.86 |
|
2:14.82 |
|
21 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.82 |
1:04.66 |
1:40.14 |
|
2:14.85 |
|
22 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.85 |
1:06.36 |
1:41.38 |
|
2:15.79 |
|
23 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.29 |
1:03.74 |
1:39.12 |
|
2:15.84 |
|
24 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.57 |
1:05.91 |
1:40.97 |
|
2:16.34 |
|
25 |
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.11 |
1:05.67 |
1:41.57 |
|
2:17.42 |
|
26 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.77 |
1:06.08 |
1:42.62 |
|
2:20.64 |
|
27 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.90 |
1:08.97 |
1:45.68 |
|
2:21.73 |
|
28 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
31.06 |
1:06.36 |
1:43.67 |
|
2:21.76 |
|
29 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.36 |
1:06.63 |
1:44.09 |
|
2:23.27 |
|
30 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.43 |
1:09.85 |
1:48.22 |
|
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
10:57 |
|