Resultater for Køge Open 2017 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 12 november 2017 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 334 | 37.90 | 1:20.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.04 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 319 | 37.69 | 1:21.37 | |||||
GTI | 1:20.73 | |||||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | 314 | 38.48 | 1:21.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | 310 | 39.77 | 1:22.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 302 | 38.37 | 1:22.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
6 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 298 | 38.76 | 1:23.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.00 | |||||||||
7 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 296 | 39.71 | 1:23.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.20 | |||||||||
8 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 270 | 40.18 | 1:25.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.67 | |||||||||
9 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 265 | 40.10 | 1:26.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.48 | |||||||||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 240 | 42.80 | 1:29.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.67 | |||||||||
10 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 240 | 42.56 | 1:29.43 | |||||
GTI | 1:33.70 | |||||||||
12 | Rúni Dahl | 2004 | 236 | 40.71 | 1:29.95 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.31 | |||||||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | 235 | 43.02 | 1:30.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.06 | |||||||||
14 | Eren Kaya | 2004 | 234 | 44.11 | 1:30.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.67 | |||||||||
15 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 230 | 41.82 | 1:30.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 214 | 43.31 | 1:32.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.29 | |||||||||
17 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 213 | 43.81 | 1:33.11 | |||||
GTI | 1:35.07 | |||||||||
18 | Bertram Krak | 2004 | 211 | 43.83 | 1:33.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.40 | |||||||||
19 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 210 | 44.57 | 1:33.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
20 | Mathias Olsen | 2005 | 193 | 45.96 | 1:36.20 | |||||
GTI | 1:42.24 | |||||||||
21 | Grigory Selivanov | 2004 | 182 | 46.96 | 1:38.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.18 | |||||||||
22 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 154 | 48.12 | 1:43.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.48 | |||||||||
23 | Marius Mains | 2005 | 149 | 49.51 | 1:44.78 | |||||
GTI | 1:43.37 | |||||||||
24 | William Mitchell | 2004 | 147 | 47.51 | 1:45.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.83 | |||||||||
25 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 142 | 49.72 | 1:46.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:43.88 | |||||||||
26 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 118 | 54.45 | 1:53.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:56.33 | |||||||||
27 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 117 | 52.23 | 1:53.43 | |||||
GTI | 2:06.10 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ESB 25 m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.78 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 447 | 34.49 | 1:12.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.37 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 424 | 34.89 | 1:14.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 398 | 35.26 | 1:15.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 390 | 36.15 | 1:16.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.13 | |||||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | 362 | 36.65 | 1:18.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
6 | Tobias Lindberg | 2003 | 360 | 36.04 | 1:18.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jónas Lindenskov Schiller | 2003 | 353 | 36.64 | 1:18.66 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:19.51 | |||||||||
8 | Joachim L Andersen | 2003 | 334 | 37.97 | 1:20.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
9 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 329 | 38.66 | 1:20.50 | |||||
GTI | 1:26.56 | |||||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | 328 | 37.17 | 1:20.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.33 | |||||||||
11 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 315 | 38.13 | 1:21.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
12 | Nicholas Svane | 2002 | 307 | 38.46 | 1:22.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.63 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 301 | 38.92 | 1:22.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.20 | |||||||||
14 | Tobias Davidsen | 2003 | 285 | 40.32 | 1:24.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.27 | |||||||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | 272 | 39.88 | 1:25.79 | |||||
GTI | 1:22.18 | |||||||||
16 | Marc Gieseler | 2003 | 249 | 41.70 | 1:28.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:32.21 | |||||||||
17 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 221 | 43.28 | 1:31.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
18 | Rókur Zivanovic Í Lágabø | 2003 | 220 | 42.80 | 1:32.11 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:36.11 | |||||||||
19 | Heini Hansen | 2003 | 217 | 44.29 | 1:32.41 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:35.11 | |||||||||
20 | Hans Jacob Hjelm | 2003 | 217 | 42.64 | 1:32.48 | |||||
Suðuroyar Svimjifelag | 1:30.95 | |||||||||
21 | Pauli Jacobsen | 2002 | 215 | 44.76 | 1:32.78 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:32.66 | |||||||||
22 | Samuel Risager | 2003 | 207 | 45.60 | 1:33.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.80 | |||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 |
Sponsor: LMS Multiservice |
Årg. 2004-2005: Dennis Dukic (2000) 1:12.79 2013-11-17 |
Årg. 2002-2003: Casper Mørkhøj Hartington (2002) 1:07.59 2016-11-18 |
Årg. 1919-2001: Isak Ladeborn (1988) 1:03.84 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | 508 | 32.91 | 1:09.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 467 | 33.38 | 1:11.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.05 | |||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 404 | 35.29 | 1:15.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.72 | |||||||||
4 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 397 | 35.02 | 1:15.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 338 | 37.72 | 1:19.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.76 | |||||||||
6 | Colins Anthony George | 2001 | 279 | 39.91 | 1:25.06 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 november 2017 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |