Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2009 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Vest Brøndby & Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:00.13 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 30.58 | 1:05.85 | |||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 31.30 | 1:06.40 | |||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.22 | 1:06.95 | |||||
4 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.91 | 1:07.97 | |||||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.08 | 1:08.09 | |||||
6 | Pernille Juel | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.73 | 1:08.38 | |||||
7 | Lotte Friis | 1988 | Allerød Svømmeklub | 31.57 | 1:08.52 | |||||
8 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.73 | 1:08.65 | |||||
9 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 31.69 | 1:08.81 | |||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 32.40 | 1:08.84 | |||||
11 | Malene Westergaard | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.79 | 1:08.86 | |||||
12 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 31.86 | 1:09.52 | |||||
13 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 31.92 | 1:09.72 | |||||
14 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | 1:09.73 | |||||
15 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 32.72 | 1:09.81 | |||||
16 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 32.53 | 1:09.87 | |||||
17 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.39 | 1:09.90 | |||||
18 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.18 | 1:10.00 | |||||
19 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.44 | 1:10.17 | |||||
20 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 31.64 | 1:10.28 | |||||
21 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.49 | 1:10.39 | |||||
22 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.02 | 1:10.53 | |||||
23 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.96 | 1:10.54 | |||||
24 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | Greve Svømmeklub | 32.13 | 1:10.57 | |||||
25 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 32.25 | 1:10.58 | |||||
26 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.31 | 1:10.82 | |||||
27 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.69 | 1:10.93 | |||||
28 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.98 | 1:11.16 | |||||
29 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.00 | 1:11.19 | |||||
30 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.24 | 1:11.24 | |||||
31 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 32.79 | 1:11.76 | |||||
32 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:12.09 | |||||
33 | Marie Lensbjerg | 1991 | Farum Svømmeklub | 34.97 | 1:12.15 | |||||
34 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 33.61 | 1:12.29 | |||||
35 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.52 | 1:12.32 | |||||
36 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | 1:12.58 | |||||
37 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.88 | 1:12.67 | |||||
38 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.75 | 1:12.74 | |||||
39 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 35.49 | 1:12.78 | |||||
40 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | 1:12.90 | |||||
41 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 33.24 | 1:12.96 | |||||
42 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 33.88 | 1:13.22 | |||||
43 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 33.63 | 1:13.25 | |||||
44 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.92 | 1:13.48 | |||||
45 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 35.22 | 1:13.64 | |||||
46 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:13.65 | |||||
47 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:14.33 | |||||
- | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 26 september 2009 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 12:44 |