Resultater for SydCup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.31 | 1:02.96 | 1:42.81 | 2:14.71 | |||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.45 | 1:04.61 | 1:47.51 | 2:19.40 | |||
3 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.30 | 1:07.88 | 1:52.82 | 2:26.37 | |||
4 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 38.04 | 1:20.25 | 2:06.56 | 2:46.00 | |||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.34 | 1:17.35 | 2:10.96 | 2:48.73 | |||
- | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | 1:05.48 | 1:47.56 | 2:18.91 | |||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.75 | 1:06.12 | 1:54.29 | 2:25.99 | |||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.49 | 1:07.87 | 1:53.04 | 2:26.13 | |||
4 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.14 | 1:14.17 | 2:01.50 | 2:37.91 | |||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.88 | 1:17.86 | 2:05.23 | 2:39.95 | |||
6 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 36.33 | 1:18.60 | 2:04.94 | 2:42.26 | |||
7 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 35.97 | 1:19.08 | 2:04.04 | 2:42.52 | |||
8 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | 1:23.77 | 2:16.03 | 2:59.70 | |||
9 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.36 | 1:25.80 | 2:19.86 | 3:02.87 | |||
10 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.02 | 1:31.21 | 2:25.82 | 3:07.96 | |||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ESB 150m | |||||
- | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej samt. ber. v/150m | |||||
- | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej ryglig. ven. 100m | |||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.47 | 1:13.45 | 1:58.94 | 2:35.53 | |||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:19.65 | 2:08.58 | 2:46.98 | |||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.56 | 1:22.07 | 2:10.58 | 2:46.99 | |||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:22.23 | 2:14.29 | 2:49.91 | |||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | 1:21.60 | 2:10.88 | 2:50.09 | |||
6 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:26.08 | 2:12.29 | 2:50.96 | |||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | 1:20.81 | 2:16.15 | 2:51.35 | |||
8 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:23.76 | 2:14.56 | 2:55.23 | |||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.68 | 1:26.92 | 2:17.22 | 2:57.22 | |||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.12 | 1:26.80 | 2:20.28 | 2:58.56 | |||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.37 | 1:25.94 | 2:20.24 | 3:00.23 | |||
12 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | 1:27.77 | 2:21.03 | 3:00.67 | |||
13 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.43 | 1:29.94 | 2:22.75 | 3:01.41 | |||
14 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.40 | 1:27.80 | 2:20.72 | 3:01.76 | |||
15 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.94 | 1:27.17 | 2:21.22 | 3:02.08 | |||
16 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 39.84 | 1:26.82 | 2:19.67 | 3:02.30 | |||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.44 | 1:28.46 | 2:22.20 | 3:03.47 | |||
18 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.14 | 1:31.40 | 2:31.95 | 3:14.62 | |||
19 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.66 | 1:35.97 | 2:34.74 | 3:16.26 | |||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.77 | 1:38.36 | 2:36.64 | 3:19.77 | |||
21 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.01 | 1:32.98 | 2:35.66 | 3:21.70 | |||
22 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.73 | 1:33.03 | 2:37.64 | 3:25.40 | |||
23 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.01 | 1:44.52 | 2:49.27 | 3:33.57 | |||
24 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.71 | 1:43.28 | 2:46.06 | 3:35.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |