Resultater for SydCup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydcup 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
14:18 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Bak |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
30.81 |
1:03.49 |
1:36.34 |
|
2:08.62 |
|
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
30.88 |
1:03.87 |
1:36.81 |
|
2:08.77 |
|
3 |
Julie Oxenvad |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
30.88 |
1:03.90 |
1:37.24 |
|
2:10.08 |
|
4 |
Kyra Schlemminger |
2001 |
Sg-Bille Hamburg |
|
33.18 |
1:09.53 |
1:47.66 |
|
2:25.44 |
|
5 |
Katrine Risbjerg Hansen |
2001 |
Bov IF |
|
34.18 |
1:12.94 |
1:53.35 |
|
2:31.98 |
|
6 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
33.92 |
1:12.47 |
1:52.30 |
|
2:32.40 |
|
7 |
Marie Walz |
2002 |
Sg-Bille Hamburg |
|
34.35 |
1:13.26 |
1:53.58 |
|
2:33.00 |
|
8 |
Lucca Mikkelsen |
2002 |
Bov IF |
|
38.52 |
1:21.22 |
2:05.52 |
|
2:49.10 |
|
9 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
36.92 |
1:20.07 |
2:05.23 |
|
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.83 |
1:09.60 |
1:47.43 |
|
2:20.91 |
|
2 |
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
33.12 |
1:09.86 |
1:47.68 |
|
2:21.11 |
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.72 |
1:14.31 |
1:52.46 |
|
2:27.77 |
|
4 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.04 |
1:12.08 |
1:51.28 |
|
2:28.55 |
|
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
36.33 |
1:16.90 |
1:58.46 |
|
2:36.49 |
|
6 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
36.20 |
1:16.16 |
1:58.02 |
|
2:37.02 |
|
7 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
35.10 |
1:15.89 |
1:57.29 |
|
2:37.18 |
|
8 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
37.10 |
1:17.08 |
1:58.14 |
|
2:37.97 |
|
9 |
Agnete Høyer |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
36.97 |
1:17.97 |
1:58.96 |
|
2:39.18 |
|
10 |
Mathilde Stilund |
2005 |
Frem Odense |
|
36.18 |
1:17.61 |
2:00.50 |
|
2:41.63 |
|
11 |
Molly Sczzepanski |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
38.36 |
1:20.14 |
2:01.99 |
|
2:42.26 |
|
12 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.51 |
1:21.02 |
2:02.71 |
|
2:43.95 |
|
13 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.90 |
1:22.21 |
2:05.68 |
|
2:44.61 |
|
14 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.59 |
1:22.62 |
2:05.87 |
|
2:46.25 |
|
15 |
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.69 |
1:22.93 |
2:06.91 |
|
2:47.78 |
|
16 |
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40.24 |
1:24.30 |
2:08.22 |
|
2:48.38 |
|
17 |
Asta Hindborg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.71 |
1:21.85 |
2:07.23 |
|
2:48.59 |
|
18 |
Anne Stamholt |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
40.58 |
1:24.49 |
2:08.36 |
|
2:48.98 |
|
19 |
Celina Vaia Karapatsios |
2007 |
Sg-Bille Hamburg |
|
37.28 |
1:22.45 |
2:06.80 |
|
2:49.82 |
|
20 |
Line Hempel |
2005 |
Bov IF |
|
38.71 |
1:23.31 |
2:07.71 |
|
2:51.12 |
|
21 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
38.04 |
1:21.91 |
2:07.35 |
|
2:52.22 |
|
22 |
Kaja Neuwerk |
2006 |
Sg Elbe Wedel |
|
37.61 |
1:21.45 |
2:09.16 |
|
2:55.26 |
|
23 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
40.32 |
1:26.54 |
2:13.07 |
|
2:55.79 |
|
24 |
Clara Gšldner |
2006 |
Sg-Bille Hamburg |
|
39.94 |
1:26.69 |
2:13.62 |
|
2:57.21 |
|
25 |
Sofie Keller |
2005 |
Bov IF |
|
41.99 |
1:29.18 |
2:17.17 |
|
3:03.21 |
|
26 |
Sophie Andressen |
2006 |
Sg-Bille Hamburg |
|
41.25 |
1:29.62 |
2:19.17 |
|
3:06.65 |
|
27 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
42.70 |
1:30.75 |
2:21.02 |
|
3:09.58 |
|
28 |
Anna Parbst |
2005 |
Sg-Bille Hamburg |
|
43.19 |
1:31.40 |
2:20.95 |
|
3:10.35 |
|
29 |
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
46.71 |
1:38.66 |
2:31.69 |
|
3:17.72 |
|
30 |
Clara Lindstedt |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
44.33 |
1:35.66 |
2:30.40 |
|
3:18.68 |
|
31 |
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
57.01 |
2:03.65 |
3:09.46 |
|
4:16.60 |
|
32 |
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:00.59 |
2:07.69 |
3:21.70 |
|
4:30.70 |
|
- |
Amelie Biebau |
2005 |
Sg Elbe Wedel |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ingen ber. v/125m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:18 |
|