Resultater for SydCup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 26.91 | ||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.05 | ||||||
3 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 27.70 | ||||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.41 | ||||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.07 | ||||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.23 | ||||||
7 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.34 | ||||||
8 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.16 | ||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.61 | ||||||
10 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.19 | ||||||
11 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.65 | ||||||
12 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 35.70 | ||||||
- | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.08 | ||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.61 | ||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.87 | ||||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.93 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | ||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.44 | ||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.60 | ||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.77 | ||||||
9 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.18 | ||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.64 | ||||||
11 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.85 | ||||||
12 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
13 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | ||||||
14 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 34.88 | ||||||
15 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.07 | ||||||
16 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 35.19 | ||||||
17 | Felix Biebau | 2003 | Sg Elbe Wedel | 35.36 | ||||||
18 | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.89 | ||||||
19 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | ||||||
20 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.20 | ||||||
21 | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 38.08 | ||||||
22 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.73 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.75 | ||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.92 | ||||||
4 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | ||||||
5 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.38 | ||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.60 | ||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.78 | ||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | ||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.65 | ||||||
10 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | ||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
12 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.55 | ||||||
13 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.90 | ||||||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.07 | ||||||
15 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | ||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.04 | ||||||
17 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.70 | ||||||
18 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.79 | ||||||
19 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 41.31 | ||||||
20 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 47.03 | ||||||
21 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 47.11 | ||||||
22 | Jan-Malte Reimers | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 47.41 | ||||||
23 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.82 | ||||||
24 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.71 | ||||||
25 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.81 | ||||||
26 | Paul Ochs | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 52.16 | ||||||
27 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 59.01 | ||||||
28 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
- | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej synkro arme 25m | |||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |