Resultater for SydCup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.66 | 1:05.75 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.26 | 1:07.21 | |||||
3 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.48 | 1:11.42 | |||||
4 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.09 | 1:12.12 | |||||
5 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.50 | 1:14.35 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.86 | 1:14.66 | |||||
7 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.43 | 1:16.57 | |||||
8 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.91 | 1:16.91 | |||||
9 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.66 | 1:18.08 | |||||
10 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.62 | 1:20.16 | |||||
11 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 1:29.58 | 1:29.58 | |||||
- | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej fortsa. bevæg 50m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.20 | 1:09.04 | |||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | 1:10.24 | |||||
3 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | 1:12.86 | |||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | 1:14.42 | |||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.10 | 1:15.53 | |||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.71 | 1:16.18 | |||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | 1:16.60 | |||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | 1:16.71 | |||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.44 | 1:19.33 | |||||
10 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.97 | 1:19.35 | |||||
11 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 39.01 | 1:19.38 | |||||
12 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.69 | 1:19.69 | |||||
13 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 38.31 | 1:19.98 | |||||
14 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.98 | 1:20.93 | |||||
15 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.55 | 1:22.92 | |||||
16 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 41.26 | 1:23.58 | |||||
17 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 41.50 | 1:23.68 | |||||
18 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 41.05 | 1:23.89 | |||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.33 | 1:24.11 | |||||
20 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.12 | 1:24.92 | |||||
21 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.14 | 1:26.63 | |||||
21 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.19 | 1:26.63 | |||||
23 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.64 | 1:28.31 | |||||
24 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.72 | 1:30.40 | |||||
25 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.24 | 1:31.24 | |||||
26 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.73 | 1:34.21 | |||||
27 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.80 | 1:34.37 | |||||
28 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 47.53 | 1:37.30 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bevæ. 25m | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej fortsa. devæg 75m | |||||
- | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej fort. bevæ 75m | |||||
- | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | DSQ | Ej forts. bevæ 25m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:13.34 | |||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.06 | 1:13.59 | |||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.17 | 1:15.05 | |||||
4 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.81 | 1:16.38 | |||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | 1:18.35 | |||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:20.29 | |||||
7 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 39.79 | 1:20.55 | |||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | 1:21.29 | |||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.60 | 1:22.10 | |||||
10 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | 1:22.34 | |||||
11 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | 1:23.06 | |||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.20 | 1:23.22 | |||||
13 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.89 | 1:24.23 | |||||
14 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.81 | 1:24.53 | |||||
15 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.28 | 1:24.98 | |||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:25.52 | |||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.12 | 1:25.68 | |||||
18 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:25.79 | |||||
19 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | 1:25.98 | |||||
20 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | 1:25.99 | |||||
21 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | 1:26.35 | |||||
22 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.92 | 1:27.61 | |||||
23 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | 1:27.71 | |||||
24 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.70 | 1:29.36 | |||||
25 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.48 | 1:30.45 | |||||
26 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 43.81 | 1:30.54 | |||||
27 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 44.04 | 1:30.70 | |||||
28 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.18 | 1:30.73 | |||||
29 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.45 | 1:32.15 | |||||
30 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.11 | 1:33.07 | |||||
31 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 47.64 | 1:36.93 | |||||
32 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.01 | 1:39.62 | |||||
33 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 51.11 | 1:40.94 | |||||
34 | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | 1:41.18 | 1:41.18 | |||||
35 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 50.81 | 1:44.36 | |||||
36 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.59 | 1:46.82 | |||||
37 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 51.81 | 1:47.49 | |||||
38 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 55.18 | 1:54.32 | |||||
- | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej forts bevæ 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |