Resultater for Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Barracuda Race |
|
Utskriftsdatum |
25 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
11:56 |
|
|
Arrangör |
SK S02 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.30 |
1:14.19 |
1:53.82 |
|
2:33.52 |
|
2 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.00 |
1:15.08 |
1:56.03 |
|
2:37.86 |
|
3 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
35.33 |
1:15.37 |
1:56.67 |
|
2:38.12 |
|
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.23 |
1:15.65 |
1:56.56 |
|
2:38.33 |
|
5 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.84 |
1:16.60 |
1:58.41 |
|
2:41.83 |
|
6 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.83 |
1:18.94 |
2:02.49 |
|
2:45.94 |
|
7 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.09 |
1:21.94 |
2:05.38 |
|
2:47.73 |
|
8 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.99 |
1:18.38 |
2:03.52 |
|
2:47.90 |
|
9 |
Erik Ouren |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.67 |
1:23.38 |
2:07.83 |
|
2:52.64 |
|
10 |
Alexandar Cicmil |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
38.68 |
1:23.36 |
2:09.17 |
|
2:52.89 |
|
11 |
Martin Navelsaker Beitvei |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.12 |
1:24.66 |
2:10.40 |
|
2:54.95 |
|
12 |
Philip Turkowitch |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.12 |
1:22.38 |
2:09.47 |
|
2:55.14 |
|
13 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
39.43 |
1:24.74 |
2:10.86 |
|
2:55.69 |
|
14 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.36 |
1:25.22 |
2:11.95 |
|
2:58.36 |
|
15 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
40.64 |
1:26.71 |
2:12.56 |
|
2:58.59 |
|
16 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.36 |
1:24.88 |
2:12.74 |
|
2:59.17 |
|
17 |
Thivihaan Sriranganathan |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
38.37 |
1:21.90 |
2:08.91 |
|
2:59.82 |
|
18 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.13 |
1:25.64 |
2:12.80 |
|
3:00.01 |
|
19 |
Fredrik Pettersson |
2003 |
Göteborg Sim |
|
40.36 |
1:27.64 |
2:17.48 |
|
3:06.36 |
|
20 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
40.28 |
1:27.51 |
2:17.43 |
|
3:06.42 |
|
21 |
Arvid Svensson |
2003 |
Ronneby Simsällskap |
|
42.04 |
1:32.03 |
2:23.58 |
|
3:10.35 |
|
22 |
Linus Gildert |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
42.13 |
1:30.82 |
2:20.90 |
|
3:10.41 |
|
23 |
Sondre Solhøy |
2003 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
44.71 |
1:37.10 |
2:30.21 |
|
3:23.09 |
|
24 |
Jack Gardiner |
2004 |
Göteborg Sim |
|
47.27 |
1:41.52 |
2:36.61 |
|
3:29.57 |
|
25 |
Loke Sandén |
2004 |
Göteborg Sim |
|
47.80 |
1:42.42 |
2:38.78 |
|
3:29.96 |
|
26 |
Pontus Fransson |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
46.93 |
1:43.23 |
2:39.05 |
|
3:33.98 |
|
- |
Måns Elowsson |
2004 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alfred Hedberg |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Carl Sandoff |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
25 november 2017 |
Licensierad till: Simklubben S 02 |
Utskriftstid |
11:56 |
|