2020-02-17   08:59:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Norppauinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Norppauinnit

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Norppauinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Kisa-Toverit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, P10, 13, M 50m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikko Seppänen  2007    171          36.48   
  Lappeenrannan Uimarit  37.16                 
Rasmus Karjalainen  2007    143          38.74   
  Lappeenrannan Uimarit  38.87                 
Matvey Lyashenko  2007    136          39.34   
  Lappeenrannan Uimarit  40.51                 
Sisu Siitonen  2007    119          41.18   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  42.13                 
Leevi Hietikko-Kaukola  2008    115          41.66   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Nooa Valtonen  2008    105          42.94   
  Lappeenrannan Uimarit  45.05                 
Heikki Tuhkanen  2007    104          43.06   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Martti Saraniemi  2007    84          46.18   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Tatu Kallunki  2007    68          49.58   
  Lappeenrannan Uimarit  48.69                 
10  Ate Tuhkanen  2009    44          57.08   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
11  Aaro Jäkärä  2007    44          57.18   
  Lappeenrannan Uimarit  58.84                 
 
Laji 6, P10, 13, M 50m vu, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Kuparinen  2004    261          31.67   
  Lappeenrannan Uimarit  32.63                 
Olli-Pekka Kitinoja  2004    253          32.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.91                 
Nooa Matela  2005    250          32.16   
  Lappeenrannan Uimarit  32.12                 
Toni Muurman  2005    188          35.31   
  Haminan Uimaseura  34.66                 
Denis Zhuchkov  2004    171          36.44   
  Lappeenrannan Uimarit  37.98                 
Miska Korkalainen  2006    171          36.48   
  Voikkaan Viesti  35.05                 
Petteri Veikkolainen  2004    163          37.03   
  Lappeenrannan Uimarit  37.61                 
Sami Flygtman  2006    159          37.36   
  Kouvolan Uimarit  38.01                 
Sauli Jokiniemi  2005    151          37.98   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  36.90                 
10  Eemil Turtiainen  2006    128          40.10   
  Voikkaan Viesti  41.57                 
11  Leo Lana  2006    120          41.00   
  Lappeenrannan Uimarit  44.16                 
12  Anttoni Sikiö  2004    114          41.73   
  Lappeenrannan Uimarit  43.68                 
13  Joel Turtiainen  2006    99          43.77   
  Voikkaan Viesti  45.94                 
14  Max Viro  2005    97          43.96   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Nikita Efimov  2006    86          45.74   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  46.25                 
16  Eetu Pakarinen  2006    53          53.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 6, P10, 13, M 50m vu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sasa Seppälä  1998    500          25.51   
  Haminan Uimaseura  25.16                 
Jyri Toitturi  1996    479          25.89   
  Lappeenrannan Uimarit  25.85                 
Jussi Toitturi  1999    444          26.55   
  Lappeenrannan Uimarit  27.01                 
Aapo Keltanen  2001    424          26.96   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.53                 
Daniel Laurila  1996    398          27.53   
  Lappeenrannan Uimarit  27.22                 
Nesja Seppälä  2000    376          28.06   
  Haminan Uimaseura  27.69                 
Aleksi Kauppinen  2003    340          29.00   
  Lappeenrannan Uimarit  28.95                 
Antti Oinonen  2003    340          29.02   
  Uinti Imatra  28.86                 
Onni Laitinen  2001    322          29.53   
  Lappeenrannan Uimarit  30.56                 
10  Topi Immonen  2003    292          30.51   
  Lappeenrannan Uimarit  31.63                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Kisa-Toverit  Tulostusaika  12:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner