Results for RSK International
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2017 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.14 | 1:09.13 | |||||
2 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 32.64 | 1:11.61 | |||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 33.28 | 1:12.40 | |||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.07 | 1:13.09 | |||||
5 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.89 | 1:14.57 | |||||
6 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.56 | 1:15.11 | |||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 35.24 | 1:15.45 | |||||
8 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 32.99 | 1:15.97 | |||||
9 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.93 | 1:17.36 | |||||
10 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 35.99 | 1:17.39 | |||||
11 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.52 | 1:17.47 | |||||
12 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.06 | 1:17.61 | |||||
13 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 33.91 | 1:17.62 | |||||
14 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 36.42 | 1:17.95 | |||||
15 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 35.77 | 1:17.98 | |||||
16 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 35.60 | 1:18.20 | |||||
17 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.25 | 1:18.72 | |||||
18 | Hannah Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 38.29 | 1:19.05 | |||||
19 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.29 | 1:19.14 | |||||
20 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.28 | 1:19.18 | |||||
21 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.59 | 1:19.50 | |||||
22 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.93 | 1:20.66 | |||||
23 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 37.03 | 1:20.86 | |||||
24 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.78 | 1:20.91 | |||||
25 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.54 | 1:20.92 | |||||
26 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 38.17 | 1:21.13 | |||||
27 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 38.20 | 1:21.44 | |||||
28 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 37.85 | 1:21.82 | |||||
29 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.92 | 1:21.90 | |||||
30 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.78 | 1:22.26 | |||||
31 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 38.62 | 1:24.25 | |||||
32 | Jeanine Gerau | 2001 | Tsv Reinbek | 37.50 | 1:24.53 | |||||
33 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 38.80 | 1:25.61 | |||||
34 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.12 | 1:25.83 | |||||
35 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 39.10 | 1:25.87 | |||||
36 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 41.04 | 1:25.90 | |||||
37 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 39.53 | 1:26.09 | |||||
38 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 39.76 | 1:26.13 | |||||
39 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.67 | 1:26.49 | |||||
40 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 40.06 | 1:26.85 | |||||
41 | Gesa Ehlers | 2001 | Tvg Drochtersen | 39.49 | 1:26.99 | |||||
42 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 39.94 | 1:27.70 | |||||
43 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 39.90 | 1:27.72 | |||||
44 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 40.38 | 1:27.88 | |||||
45 | Lina Umbreit | 2004 | Waspo Nordhorn | 40.25 | 1:27.96 | |||||
46 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.00 | 1:27.99 | |||||
47 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 40.65 | 1:28.04 | |||||
48 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 39.47 | 1:28.37 | |||||
49 | Anna Bouwkamp | 2004 | Waspo Nordhorn | 45.06 | 1:30.56 | |||||
50 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 39.28 | 1:30.62 | |||||
51 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.20 | 1:31.23 | |||||
52 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 42.92 | 1:31.28 | |||||
53 | Amanda Simone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.57 | 1:31.87 | |||||
54 | Johanne Mahnecke | 2004 | Tsv Reinbek | 42.51 | 1:32.48 | |||||
55 | Kaja Lohuis | 2004 | Waspo Nordhorn | 42.81 | 1:32.76 | |||||
56 | Evelyn Schmidt | 2004 | Waspo Nordhorn | 43.94 | 1:33.04 | |||||
57 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.25 | 1:33.08 | |||||
58 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.75 | 1:34.01 | |||||
59 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 46.14 | 1:34.06 | |||||
60 | Finja Krueger | 2004 | Waspo Nordhorn | 47.23 | 1:34.23 | |||||
61 | Tia Corradi | 2006 | Tsv Reinbek | 41.46 | 1:34.29 | |||||
62 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 42.64 | 1:34.34 | |||||
63 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 44.02 | 1:34.61 | |||||
64 | Celina Marie Reher | 2004 | Tvg Drochtersen | 43.18 | 1:34.82 | |||||
65 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.93 | 1:35.08 | |||||
65 | Marieke Haack | 2001 | Tvg Drochtersen | 43.40 | 1:35.08 | |||||
67 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.48 | 1:36.14 | |||||
68 | Laura Sudendey | 2004 | Waspo Nordhorn | 47.33 | 1:38.57 | |||||
69 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 45.85 | 1:39.53 | |||||
70 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 49.38 | 1:40.54 | |||||
71 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.76 | 1:41.45 | |||||
72 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 49.30 | 1:41.48 | |||||
73 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 51.65 | 1:41.64 | |||||
74 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.58 | 1:42.37 | |||||
75 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 48.93 | 1:43.39 | |||||
76 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 47.36 | 1:43.89 | |||||
77 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 50.73 | 1:44.53 | |||||
78 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 51.28 | 1:45.40 | |||||
79 | Pia Offermann | 2005 | Tvg Drochtersen | 52.69 | 1:46.68 | |||||
80 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.44 | 1:47.30 | |||||
81 | Maleen Bartschat | 2008 | Tvg Drochtersen | 53.46 | 1:48.01 | |||||
82 | Lena Burkert | 2006 | Waspo Nordhorn | 50.92 | 1:48.99 | |||||
83 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 54.34 | 1:49.06 | |||||
84 | Olivia Ferreira | 2006 | Waspo Nordhorn | 51.55 | 1:51.10 | |||||
85 | Sofia Mortensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 51.43 | 1:52.14 | |||||
86 | Lina Ebeling | 2002 | Tvg Drochtersen | 52.47 | 1:52.44 | |||||
87 | Svenja Schmoelders | 2006 | Waspo Nordhorn | 50.04 | 1:53.36 | |||||
88 | Alina Staats | 2005 | Tvg Drochtersen | 59.77 | 1:54.80 | |||||
89 | Merrit Pasternak | 2007 | Waspo Nordhorn | 56.23 | 1:55.58 | |||||
90 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | 54.10 | 1:55.83 | |||||
91 | Viktoria Schiebener | 2006 | Waspo Nordhorn | 1:02.70 | 2:07.09 | |||||
92 | Carla Korsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 59.75 | 2:07.25 | |||||
93 | Lia Wegbünder | 2006 | Waspo Nordhorn | 1:04.42 | 2:07.60 | |||||
94 | Melina Blohm | 2007 | Tvg Drochtersen | 1:06.68 | 2:07.78 | |||||
95 | Stella Ulbrich | 2006 | Waspo Nordhorn | 1:01.41 | 2:12.42 | |||||
96 | Lærke Friis Waltersdorff | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:06.87 | 2:14.35 | |||||
97 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:02.20 | 2:14.93 | |||||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Skovmand | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Ida Juhl Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Isabell Gade Eriksen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josefine Weber | 2008 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | Waspo Nordhorn | DSQ | udsvøm på ryg v50m | |||||
- | Ea Victoria Pedersen | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | arme ej sync v10m | |||||
- | Jule Wagschal | 2005 | Tsv Reinbek | DSQ | tyvstart | |||||
- | Karoline Kvist | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | udsvøm på ryg v50m | |||||
- | Lisa Rohde | 2006 | Tsv Reinbek | DSQ | ej 2 hænder v75m | |||||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej sync ben v10m | |||||
- | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej 2 hænder v 25m | |||||
- | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej udadvendte fødder | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |