Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 januar 2018 |
Lb 19, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2000 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Karen Mist Arngeirsdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:44.28 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:45.95 | ||||||
3 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 2:47.40 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.71 | ||||||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:51.17 | ||||||
Lb 19, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 2:35.69 | ||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.89 | ||||||
3 | Alberte Kjrsgaard | 2001 | A6 | 2:47.35 | ||||||
4 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 2:48.17 | ||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:49.69 | ||||||
6 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | Herlev Svmning | 2:50.24 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 2:50.68 | ||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 2:51.71 | ||||||
9 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 2:51.88 | ||||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.06 | ||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:52.41 | ||||||
12 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:52.52 | ||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:53.41 | ||||||
14 | Hannah Hesch | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:53.54 | ||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.36 | ||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:58.59 | ||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.68 | ||||||
18 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 3:00.51 | ||||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 3:04.26 | ||||||
20 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 3:04.76 | ||||||
21 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim Allerd | 3:05.40 | ||||||
22 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 3:06.00 | ||||||
23 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 3:06.62 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.46 | ||||||
25 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 3:11.15 | ||||||
26 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 3:11.37 | ||||||
27 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svmning | 3:11.61 | ||||||
28 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svmning | 3:14.82 | ||||||
29 | Rebekka Giessing | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.44 | ||||||
30 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 3:20.26 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |