Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 januar 2018 |
Lb 29, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1919-2000 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 2:25.03 | ||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 2:25.94 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 2:27.41 | ||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 2:28.32 | ||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 2:30.11 | ||||||
6 | Eyds sk Kolbeinsdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:30.30 | ||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.01 | ||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:32.38 | ||||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerd | 2:33.44 | ||||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svmning | 2:35.43 | ||||||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svmning | 2:35.66 | ||||||
12 | Karen Mist Arngeirsdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:36.47 | ||||||
13 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svmning | 2:39.08 | ||||||
14 | Gunnhildur Bjrg Baldursdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:39.27 | ||||||
15 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svmmeklub | 2:44.69 | ||||||
Lb 29, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2003 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svmning | 2:27.23 | ||||||
2 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 2:27.58 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 2:29.14 | ||||||
4 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 2:29.51 | ||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.37 | ||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerd | 2:30.74 | ||||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svmning | 2:31.31 | ||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.33 | ||||||
9 | Silja Nielsdttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 2:33.67 | ||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.11 | ||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 2:34.35 | ||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 2:34.45 | ||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:34.47 | ||||||
14 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 2:35.05 | ||||||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 2:35.07 | ||||||
16 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 2:35.28 | ||||||
17 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | Herlev Svmning | 2:36.80 | ||||||
18 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:37.12 | ||||||
19 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 2:37.58 | ||||||
20 | Freya Nrlund Wentzel | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.73 | ||||||
21 | Ccilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:38.16 | ||||||
22 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.20 | ||||||
23 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.50 | ||||||
24 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:40.01 | ||||||
25 | Celia Puggaard | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.03 | ||||||
26 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:40.47 | ||||||
27 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 2:40.51 | ||||||
28 | Birna Hilmarsdttir | 2002 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:40.91 | ||||||
29 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.25 | ||||||
30 | Dilj Rn varsdttir | 2002 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:41.29 | ||||||
31 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:41.49 | ||||||
32 | Hannah Hesch | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:41.63 | ||||||
33 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 2:42.39 | ||||||
34 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:42.76 | ||||||
35 | Rebekka Giessing | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.19 | ||||||
36 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.01 | ||||||
37 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 2:44.21 | ||||||
38 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svmning | 2:44.38 | ||||||
39 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 2:44.49 | ||||||
40 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 2:44.59 | ||||||
41 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:45.16 | ||||||
42 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:45.39 | ||||||
43 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 2:45.41 | ||||||
44 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 2:47.44 | ||||||
45 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 2:48.38 | ||||||
46 | Freja Gjerlv | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.56 | ||||||
47 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svmmeklub | 2:48.99 | ||||||
48 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 2:51.56 | ||||||
49 | Gun Birna Falsdttir | 2003 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:52.35 | ||||||
50 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svmning | 2:52.85 | ||||||
51 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 2:53.39 | ||||||
52 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 2:56.70 | ||||||
53 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:57.35 | ||||||
54 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svmme Klub | 3:02.23 | ||||||
55 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 3:02.89 | ||||||
56 | Astrid Nrret Schmidt | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 3:05.60 | ||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerd | DNS | ||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerd | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |