Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 25.71 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.27 | ||||||
3 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 26.89 | ||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 26.92 | ||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.05 | ||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.42 | ||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.45 | ||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 27.47 | ||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.62 | ||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 27.65 | ||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.99 | ||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.13 | ||||||
13 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.24 | ||||||
14 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.35 | ||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 28.37 | ||||||
16 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 28.38 | ||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
18 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.58 | ||||||
19 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 28.65 | ||||||
20 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 28.66 | ||||||
21 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 28.67 | ||||||
22 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 28.69 | ||||||
23 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.78 | ||||||
24 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.80 | ||||||
25 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.81 | ||||||
26 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 28.99 | ||||||
26 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.99 | ||||||
28 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.04 | ||||||
29 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.07 | ||||||
30 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.08 | ||||||
31 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.09 | ||||||
32 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | ||||||
33 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.17 | ||||||
34 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.20 | ||||||
35 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.21 | ||||||
36 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.24 | ||||||
37 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.33 | ||||||
38 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.36 | ||||||
39 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.43 | ||||||
40 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | ||||||
41 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.58 | ||||||
42 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.60 | ||||||
43 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 29.67 | ||||||
44 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | ||||||
45 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.78 | ||||||
45 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 29.78 | ||||||
47 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.79 | ||||||
48 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.83 | ||||||
49 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.86 | ||||||
50 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.87 | ||||||
50 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.87 | ||||||
52 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.91 | ||||||
53 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.97 | ||||||
54 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.05 | ||||||
55 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
56 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.23 | ||||||
57 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.25 | ||||||
58 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.29 | ||||||
59 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 30.36 | ||||||
60 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.40 | ||||||
61 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | ||||||
61 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 30.44 | ||||||
63 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.45 | ||||||
64 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.54 | ||||||
65 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.57 | ||||||
66 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
67 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.61 | ||||||
68 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.70 | ||||||
69 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.72 | ||||||
70 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.74 | ||||||
71 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | ||||||
72 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.96 | ||||||
73 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.99 | ||||||
74 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.10 | ||||||
75 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.12 | ||||||
76 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.15 | ||||||
77 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | ||||||
78 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 31.37 | ||||||
79 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | ||||||
80 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | ||||||
81 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | ||||||
82 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.98 | ||||||
83 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 32.13 | ||||||
84 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.15 | ||||||
85 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 32.47 | ||||||
86 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 32.63 | ||||||
87 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | ||||||
88 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.88 | ||||||
89 | Marike Nevermann | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.57 | ||||||
89 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 33.57 | ||||||
91 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.67 | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |