Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 januar 2018 |
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1919-2000 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:06.54 | ||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerd | 1:06.62 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 1:08.30 | ||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 1:10.94 | ||||||
5 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 1:11.09 | ||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svmning | 1:11.51 | ||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svmmeklub | 1:11.62 | ||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 1:13.02 | ||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.57 | ||||||
10 | Eyds sk Kolbeinsdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 1:15.23 | ||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svmning | 1:16.18 | ||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:17.62 | ||||||
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2001-2003 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ccilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:08.67 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:09.36 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:09.81 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 1:10.62 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:10.66 | ||||||
6 | Lrke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.73 | ||||||
7 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim Allerd | 1:10.89 | ||||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:11.11 | ||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svmning | 1:11.46 | ||||||
10 | Stefana Sigurrsdttir | 2001 | rttabandalag Reykjanesbjar | 1:11.48 | ||||||
11 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:11.55 | ||||||
12 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:12.26 | ||||||
13 | Matilde Mantzius Mosegrd | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 1:12.36 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:12.54 | ||||||
15 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:12.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.89 | ||||||
17 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svmmeklub | 1:12.93 | ||||||
18 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:13.21 | ||||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:13.72 | ||||||
20 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 1:13.94 | ||||||
21 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svmning | 1:14.38 | ||||||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:14.43 | ||||||
23 | Alberte Kjrsgaard | 2001 | A6 | 1:14.57 | ||||||
24 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svmmeklub | 1:14.80 | ||||||
25 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 1:14.85 | ||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:14.86 | ||||||
27 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.08 | ||||||
28 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 1:15.43 | ||||||
29 | Emilia Lnborg | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:15.64 | ||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 1:15.99 | ||||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.38 | ||||||
32 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svmmeklub | 1:16.39 | ||||||
33 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 1:16.67 | ||||||
34 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 1:16.68 | ||||||
35 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svmmeklub | 1:17.03 | ||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 1:17.34 | ||||||
37 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svmmeklub | 1:17.68 | ||||||
38 | Dilj Rn varsdttir | 2002 | rttabandalag Reykjanesbjar | 1:17.79 | ||||||
39 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:17.96 | ||||||
40 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.09 | ||||||
41 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svmning | 1:18.55 | ||||||
42 | Anna Wrist-Elkjr | 2003 | Herlev Svmning | 1:18.84 | ||||||
43 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svmmeklub | 1:19.25 | ||||||
44 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svmning | 1:19.65 | ||||||
45 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 1:19.85 | ||||||
46 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 1:20.83 | ||||||
47 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 1:22.18 | ||||||
48 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:22.53 | ||||||
49 | Lrke Blond | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:22.63 | ||||||
50 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 1:22.69 | ||||||
51 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svmning | 1:24.10 | ||||||
52 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:24.74 | ||||||
53 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svmme Klub | 1:24.87 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |