Tulokset Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 59.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 59.48 | ||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 59.63 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:00.83 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.34 | ||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:01.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 1:01.59 | ||||||
8 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.07 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.38 | ||||||
10 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.55 | ||||||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:02.56 | ||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.88 | ||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.73 | ||||||
14 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.85 | ||||||
15 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:04.05 | ||||||
16 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 1:05.07 | ||||||
17 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:05.39 | ||||||
18 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:05.49 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:00.57 | ||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 1:01.10 | ||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.75 | ||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:02.10 | ||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:02.19 | ||||||
7 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 1:02.32 | ||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.46 | ||||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.57 | ||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.61 | ||||||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.90 | ||||||
13 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.97 | ||||||
14 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.21 | ||||||
15 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.35 | ||||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.39 | ||||||
16 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:03.39 | ||||||
18 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.45 | ||||||
19 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:03.46 | ||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.57 | ||||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.58 | ||||||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.61 | ||||||
23 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.62 | ||||||
24 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
25 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
26 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | ||||||
27 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:03.82 | ||||||
28 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:04.11 | ||||||
30 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:04.30 | ||||||
31 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.31 | ||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | ||||||
33 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.79 | ||||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.91 | ||||||
35 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:04.93 | ||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:04.95 | ||||||
37 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.07 | ||||||
38 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.14 | ||||||
39 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.29 | ||||||
40 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 1:05.36 | ||||||
41 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.44 | ||||||
42 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.68 | ||||||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
44 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:06.11 | ||||||
44 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.11 | ||||||
46 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.23 | ||||||
47 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.44 | ||||||
48 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:06.69 | ||||||
49 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.79 | ||||||
50 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.81 | ||||||
51 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 1:06.91 | ||||||
52 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | ||||||
53 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:07.08 | ||||||
54 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:07.15 | ||||||
55 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 1:07.22 | ||||||
56 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.32 | ||||||
57 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.35 | ||||||
58 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
59 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:07.44 | ||||||
60 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
61 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.04 | ||||||
62 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.20 | ||||||
63 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
64 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.28 | ||||||
65 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.34 | ||||||
66 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.45 | ||||||
67 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:08.97 | ||||||
68 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:09.20 | ||||||
69 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 1:09.27 | ||||||
70 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
71 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
72 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:10.01 | ||||||
73 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.23 | ||||||
74 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 1:11.63 | ||||||
75 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:11.65 | ||||||
76 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.98 | ||||||
77 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 1:12.23 | ||||||
78 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.17 | ||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |