Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 januar 2018 |
Lb 23, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 1919-2000 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Karen Mist Arngeirsdttir | 2000 | rttabandalag Reykjanesbjar | 1:16.59 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.00 | ||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:19.67 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.85 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 1:20.96 | ||||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svmning | 1:21.40 | ||||||
- | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svmning | DNS | ||||||
Lb 23, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2001-2003 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 1:16.09 | ||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 1:17.00 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.28 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:17.39 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.87 | ||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svmning | 1:20.22 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:20.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Hannah Hesch | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:21.03 | ||||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:21.19 | ||||||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:21.30 | ||||||
11 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:21.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.25 | ||||||
13 | Amalie Nielsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.35 | ||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 1:22.50 | ||||||
15 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:22.54 | ||||||
16 | Lrke Blond | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:22.62 | ||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:22.81 | ||||||
18 | Silja Nielsdttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 1:23.43 | ||||||
19 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 1:24.58 | ||||||
20 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 1:25.66 | ||||||
21 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:26.66 | ||||||
22 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:27.31 | ||||||
23 | Freya Nrlund Wentzel | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.67 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.19 | ||||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:28.30 | ||||||
26 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 1:29.60 | ||||||
27 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svmning | 1:29.77 | ||||||
28 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 1:32.04 | ||||||
29 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:37.13 | ||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerd | DNS | ||||||
- | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svmmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |