Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.47 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.53 | ||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 58.41 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.72 | ||||||
5 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 59.85 | ||||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 59.92 | ||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:00.58 | ||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:00.63 | ||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.73 | ||||||
11 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 1:00.95 | ||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.18 | ||||||
14 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 1:02.72 | ||||||
15 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.80 | ||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.91 | ||||||
17 | Morten Baxter | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.01 | ||||||
18 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.04 | ||||||
19 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.75 | ||||||
20 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.22 | ||||||
21 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.67 | ||||||
22 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:05.11 | ||||||
23 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 1:05.43 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:00.24 | ||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.45 | ||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.22 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.49 | ||||||
7 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.55 | ||||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:02.61 | ||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.04 | ||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:03.07 | ||||||
12 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:03.27 | ||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.41 | ||||||
14 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.73 | ||||||
15 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.21 | ||||||
16 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.29 | ||||||
17 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.16 | ||||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | ||||||
19 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:05.77 | ||||||
20 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.21 | ||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.32 | ||||||
22 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.61 | ||||||
23 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:06.67 | ||||||
24 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.73 | ||||||
25 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.96 | ||||||
26 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 1:07.20 | ||||||
27 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
28 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.67 | ||||||
29 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
30 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.17 | ||||||
31 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.24 | ||||||
32 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.50 | ||||||
33 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.66 | ||||||
34 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.19 | ||||||
35 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.54 | ||||||
36 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.84 | ||||||
37 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
38 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.93 | ||||||
39 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:24.98 | ||||||
- | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.15 | EXTRA | |||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |