Resultat för Saltis-Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 37.68 | ||||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.10 | ||||||
3 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.88 | ||||||
4 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 43.62 | ||||||
5 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 48.29 | ||||||
6 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 50.34 | ||||||
7 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 50.61 | ||||||
8 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.96 | ||||||
9 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.15 | ||||||
10 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 54.01 | ||||||
11 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.21 | ||||||
12 | Jayqe von Gyllenpalm | 2009 | Ösmo Simsällskap | 54.97 | ||||||
13 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 55.11 | ||||||
14 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.12 | ||||||
15 | Filip Fredriksson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.31 | ||||||
16 | Olof Westas | 2007 | Turebergs Simklubb | 58.59 | ||||||
17 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.32 | ||||||
18 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
19 | Otto Bernström | 2009 | Turebergs Simklubb | 1:02.37 | ||||||
20 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 1:03.83 | ||||||
21 | Max Löfgren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 1:04.34 | ||||||
22 | Jayzon von Gyllenpalm | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:04.77 | ||||||
- | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Axelgård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Zander | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olof Överby | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.30 | ||||||
2 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.71 | ||||||
3 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.76 | ||||||
4 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.25 | ||||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.32 | ||||||
6 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.19 | ||||||
7 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.23 | ||||||
8 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 39.66 | ||||||
9 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.91 | ||||||
10 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.65 | ||||||
11 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.82 | ||||||
12 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.86 | ||||||
13 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.90 | ||||||
14 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.23 | ||||||
15 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 41.47 | ||||||
16 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.51 | ||||||
17 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.10 | ||||||
18 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.26 | ||||||
19 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.30 | ||||||
20 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.49 | ||||||
21 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.51 | ||||||
22 | Victor Ljungström | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.79 | ||||||
23 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.85 | ||||||
24 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.90 | ||||||
25 | Hugo Fredriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.71 | ||||||
26 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.36 | ||||||
27 | Henrik Viberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 44.37 | ||||||
28 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.77 | ||||||
29 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.95 | ||||||
30 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.12 | ||||||
31 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.45 | ||||||
32 | Hugo Gustafsson | 2005 | Turebergs Simklubb | 46.13 | ||||||
33 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.23 | ||||||
34 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.45 | ||||||
35 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.00 | ||||||
36 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.68 | ||||||
37 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.72 | ||||||
38 | Max Regnander | 2006 | Turebergs Simklubb | 52.84 | ||||||
39 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.49 | ||||||
40 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.10 | ||||||
41 | Erik Bergstrand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:02.96 | ||||||
42 | Noah Mehreteab | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:06.18 | ||||||
- | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:26 |