Resultat för Saltis-Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2017 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 november 2017 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.58 | 1:09.61 | |||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.26 | 1:11.20 | |||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.20 | 1:11.99 | |||||
4 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.84 | 1:15.08 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.31 | 1:16.05 | |||||
6 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 37.68 | 1:18.12 | |||||
7 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.47 | 1:18.22 | |||||
8 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.84 | 1:18.26 | |||||
9 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 38.05 | 1:18.73 | |||||
10 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.99 | 1:19.68 | |||||
11 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:21.18 | |||||
12 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.78 | 1:21.52 | |||||
13 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.98 | 1:21.66 | |||||
14 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.20 | 1:22.08 | |||||
15 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.95 | 1:22.11 | |||||
16 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.97 | 1:24.31 | |||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.99 | 1:24.43 | |||||
18 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.16 | 1:24.52 | |||||
19 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:25.50 | |||||
20 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.77 | 1:26.13 | |||||
21 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.84 | 1:26.72 | |||||
22 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.45 | 1:29.94 | |||||
23 | Frida Förborgen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.41 | 1:30.23 | |||||
24 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.71 | 1:30.44 | |||||
25 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.14 | 1:31.22 | |||||
26 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.77 | 1:31.31 | |||||
27 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.09 | 1:33.16 | |||||
28 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.94 | 1:33.74 | |||||
29 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.10 | 1:39.23 | |||||
30 | Kelina Kycyku | 2004 | Lidingö Simklubb | 49.92 | 1:46.57 | |||||
- | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.44 | 1:11.39 | |||||
2 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.66 | 1:12.33 | |||||
3 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.09 | 1:16.86 | |||||
4 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.13 | 1:19.49 | |||||
5 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.96 | 1:23.56 | |||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.51 | 1:24.30 | |||||
7 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.36 | 1:27.55 | |||||
8 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.44 | 1:27.75 | |||||
9 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.69 | 1:28.17 | |||||
10 | Karolina Bolander | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 44.80 | 1:35.80 | |||||
11 | Sylvia Manoukian | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 44.58 | 1:36.08 | |||||
12 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 50.84 | 1:45.73 | |||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.14 | 1:16.76 | |||||
2 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.39 | 1:25.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 november 2017 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:35 |