Results for Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangr | H2Odense og Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 04 november 2017 |
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 642 | 30.71 | 1:04.14 | |||||
H2Odense | 1:05.83 | |||||||||
2 | Malthe Elkjr | 2003 | 615 | 30.44 | 1:05.06 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.94 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 555 | 31.95 | 1:07.35 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:06.84 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 519 | 32.16 | 1:08.84 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:10.06 | |||||||||
5 | Lukas Sthr Bentsen | 2003 | 509 | 32.09 | 1:09.30 | |||||
H2Odense | 1:15.02 | |||||||||
6 | Pol Cardeas Bonjorn | 2003 | 491 | 33.13 | 1:10.14 | |||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjr | 2003 | 469 | 33.87 | 1:11.23 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:10.05 | |||||||||
8 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 423 | 35.66 | 1:13.72 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.95 | |||||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | 419 | 34.77 | 1:13.91 | |||||
H2Odense | 1:12.94 | |||||||||
10 | August B Bjerregaard | 2003 | 390 | 34.00 | 1:15.72 | |||||
H2Odense | 1:15.88 | |||||||||
11 | Malte Lyck Falk | 2003 | 381 | 35.64 | 1:16.31 | |||||
DeltaSwim | 1:23.77 | |||||||||
12 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 375 | 35.91 | 1:16.71 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:19.34 | |||||||||
13 | Mattias Hansen | 2003 | 341 | 35.72 | 1:19.20 | |||||
Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling | 1:21.09 | |||||||||
14 | Andreas Nissen | 2003 | 321 | 39.11 | 1:20.78 | |||||
Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling | 1:22.62 | |||||||||
15 | Varjan Sivakumar | 2003 | 315 | 38.74 | 1:21.28 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:24.71 | |||||||||
16 | Simon Sandal | 2003 | 314 | 39.55 | 1:21.42 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:20.78 | |||||||||
17 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 288 | 38.86 | 1:23.75 | |||||
Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling | 1:22.20 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | 39.44 | 1:33.70 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling | 1:32.77 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub | 1:12.63 | |||||||||
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 558 | 31.62 | 1:07.23 | |||||
H2Odense | 1:09.75 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 539 | 30.79 | 1:07.98 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:09.46 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 462 | 33.51 | 1:11.56 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:10.27 | |||||||||
4 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 428 | 33.30 | 1:13.39 | |||||
Kolding SK | 1:15.36 | |||||||||
5 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 398 | 34.77 | 1:15.23 | |||||
Kolding SK | 1:17.82 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 395 | 36.92 | 1:15.42 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:17.77 | |||||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | 391 | 34.42 | 1:15.68 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:18.21 | |||||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 380 | 36.43 | 1:16.37 | |||||
Kolding SK | 1:17.04 | |||||||||
9 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 375 | 35.31 | 1:16.75 | |||||
H2Odense | 1:13.86 | |||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 321 | 39.06 | 1:20.80 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:19.58 | |||||||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 319 | 38.58 | 1:20.98 | |||||
Kolding SK | 1:21.49 | |||||||||
12 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 309 | 38.88 | 1:21.84 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:21.41 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 276 | 39.69 | 1:24.97 | |||||
Kolding SK | 1:26.87 | |||||||||
14 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 267 | 39.05 | 1:25.87 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:25.97 | |||||||||
15 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 243 | 42.80 | 1:28.67 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:28.77 | |||||||||
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 336 | 36.43 | 1:19.60 | |||||
H2Odense | 1:23.34 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 325 | 38.14 | 1:20.49 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:20.48 | |||||||||
3 | Thor Majgrd | 2005 | 305 | 37.31 | 1:22.17 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:23.64 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 298 | 37.89 | 1:22.84 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:24.04 | |||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 283 | 38.60 | 1:24.25 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:28.93 | |||||||||
6 | Sofus Funder | 2005 | 270 | 40.48 | 1:25.57 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:26.15 | |||||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 266 | 39.84 | 1:26.01 | |||||
DeltaSwim | 1:23.72 | |||||||||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 243 | 42.12 | 1:28.62 | |||||
DeltaSwim | 1:30.20 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 213 | 41.13 | 1:32.59 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:32.35 | |||||||||
10 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | 212 | 41.77 | 1:32.79 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:35.88 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 200 | 41.10 | 1:34.49 | |||||
DeltaSwim | 1:51.48 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DSQ | brystlig vend50m | ||||||
Kolding SK | 1:24.74 | |||||||||
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 260 | 41.35 | 1:26.66 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:28.64 | |||||||||
2 | Mikkel Mller Nielsen | 2006 | 231 | 39.74 | 1:30.19 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:34.36 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 228 | 41.52 | 1:30.52 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:34.88 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 221 | 45.18 | 1:31.44 | |||||
DeltaSwim | 1:33.88 | |||||||||
5 | Ludvig L. Mller | 2006 | 199 | 45.03 | 1:34.66 | |||||
H2Odense | 1:44.47 | |||||||||
6 | Christian N. Christensen | 2006 | 182 | 45.91 | 1:37.56 | |||||
Kolding SK | 1:39.87 | |||||||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | 178 | 45.67 | 1:38.30 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:42.75 | |||||||||
8 | Casper Batz | 2006 | 166 | 46.71 | 1:40.59 | |||||
Kolding SK | 1:48.57 | |||||||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 161 | 46.69 | 1:41.57 | |||||
H2Odense | 1:49.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |