Resultat för Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
05/11-2017
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Kort |
|
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
642 |
30.84 |
1:08.88 |
1:47.01 |
|
2:19.82 |
|
|
H2Odense |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
594 |
29.97 |
1:07.75 |
1:49.22 |
|
2:23.47 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
588 |
32.29 |
1:10.39 |
1:50.87 |
|
2:23.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
559 |
30.98 |
1:09.70 |
1:53.37 |
|
2:26.36 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pol Cardeñas Bonjorn |
2003 |
|
509 |
34.66 |
1:13.23 |
1:55.49 |
|
2:31.03 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
491 |
34.49 |
1:12.33 |
1:58.33 |
|
2:32.88 |
|
|
H2Odense |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
461 |
35.25 |
1:14.72 |
1:59.42 |
|
2:36.06 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
August B Bjerregaard |
2003 |
|
438 |
35.85 |
1:14.22 |
2:02.05 |
|
2:38.75 |
|
|
H2Odense |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
|
435 |
36.95 |
1:17.21 |
2:03.08 |
|
2:39.09 |
|
|
H2Odense |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
419 |
36.67 |
1:18.66 |
2:02.23 |
|
2:41.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
|
370 |
36.18 |
1:20.71 |
2:11.35 |
|
2:47.96 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Nissen |
2003 |
|
342 |
38.15 |
1:22.14 |
2:12.84 |
|
2:52.35 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valdemar Berggren Boisen |
2003 |
|
331 |
34.82 |
1:19.37 |
2:12.61 |
|
2:54.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Sandal |
2003 |
|
324 |
38.92 |
1:29.41 |
2:18.26 |
|
2:55.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mattias Hansen |
2003 |
|
311 |
35.93 |
1:21.12 |
2:18.47 |
|
2:57.94 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
2:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonas Wind Ahrendsen |
2003 |
|
256 |
39.88 |
1:26.67 |
2:20.81 |
|
3:09.76 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nils Paaske Hansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Winther |
2006 |
|
266 |
43.83 |
1:33.86 |
2:26.48 |
|
3:07.53 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
|
249 |
44.07 |
1:29.18 |
2:30.34 |
|
3:11.68 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Kristensen |
2006 |
|
216 |
49.11 |
1:38.20 |
2:36.47 |
|
3:20.86 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Schier |
2006 |
|
210 |
47.11 |
1:35.72 |
2:38.96 |
|
3:22.64 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian N. Christensen |
2006 |
|
189 |
49.01 |
1:44.87 |
2:48.34 |
|
3:30.02 |
|
|
Kolding SK |
3:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Batz |
2006 |
|
187 |
51.76 |
1:42.51 |
2:46.34 |
|
3:30.81 |
|
|
Kolding SK |
3:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
|
178 |
52.68 |
1:46.18 |
2:43.44 |
|
3:34.07 |
|
|
H2Odense |
3:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
|
171 |
53.01 |
1:46.13 |
2:49.98 |
|
3:37.21 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
|
157 |
45.07 |
1:44.05 |
2:54.14 |
|
3:43.19 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
4:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:52 |
|