Results for Julestævne 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.46 | 59.78 | |||||
2 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.88 | 1:04.32 | |||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.51 | 1:07.55 | |||||
4 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.31 | 1:08.97 | |||||
5 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | 33.65 | 1:10.49 | |||||
6 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 34.79 | 1:11.44 | |||||
7 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.56 | 1:11.82 | |||||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 37.22 | 1:18.50 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.60 | 1:03.72 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | 31.27 | 1:05.56 | |||||
3 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.38 | 1:06.55 | |||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.43 | 1:07.58 | |||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 33.72 | 1:09.30 | |||||
6 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 34.67 | 1:12.12 | |||||
7 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.95 | 1:21.62 | |||||
8 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.02 | 1:29.97 | |||||
9 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 42.73 | 1:32.12 | |||||
10 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.60 | 1:34.28 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | Svøm Korsør | 34.59 | 1:12.55 | |||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.48 | 1:12.74 | |||||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.49 | 1:22.09 | |||||
4 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.00 | 1:25.63 | |||||
5 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.65 | 1:28.92 | |||||
6 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Svøm Korsør | 44.30 | 1:34.60 | |||||
7 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.92 | 1:34.72 | |||||
8 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.92 | 1:41.30 | |||||
9 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.92 | 1:42.94 | |||||
10 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 50.63 | 1:48.73 | |||||
- | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 41.70 | 1:28.42 | |||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Korsør | 49.30 | 1:44.47 | |||||
3 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.37 | 1:50.64 | |||||
4 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 53.55 | 1:54.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.06 | 55.55 | |||||
2 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 29.30 | 1:01.88 | |||||
3 | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | 34.77 | 1:13.11 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 26.66 | 55.95 | |||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 27.43 | 56.82 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.17 | 1:00.51 | |||||
4 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.13 | 1:04.10 | |||||
5 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 35.16 | 1:15.33 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.30 | 1:00.78 | |||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Svøm Korsør | 31.57 | 1:05.67 | |||||
3 | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | 31.59 | 1:06.00 | |||||
4 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 31.23 | 1:06.55 | |||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 31.88 | 1:06.61 | |||||
6 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 36.21 | 1:14.03 | |||||
7 | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.68 | 1:15.30 | |||||
8 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 41.67 | 1:27.27 | |||||
9 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Svøm Korsør | 43.16 | 1:29.19 | |||||
- | Patrick Kjelgaard | 2004 | Svøm Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | 36.33 | 1:15.02 | |||||
2 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.01 | 1:31.87 | |||||
3 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.71 | 1:36.60 | |||||
4 | Max Kirkeskov Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 45.73 | 1:37.99 | |||||
4 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.01 | 1:37.99 | |||||
6 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 48.89 | 1:44.75 | |||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.99 | 1:46.99 | |||||
8 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.33 | 1:51.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.32 | 1:18.58 | |||||
2 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 44.37 | 1:35.45 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.33 | 1:24.37 | |||||
2 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.67 | 1:28.28 | |||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.28 | 1:28.36 | |||||
4 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.61 | 1:36.43 | |||||
5 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 47.26 | 1:38.97 | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.77 | 1:32.78 | |||||
2 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.12 | 1:33.21 | |||||
3 | Astamaja Rought | 2006 | Svøm Korsør | 47.92 | 1:41.55 | |||||
4 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.24 | 1:48.85 | |||||
5 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.76 | 1:56.18 | |||||
- | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej adskilt ber /afsl | |||||
- | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ESB v/75m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 52.88 | 1:52.09 | |||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.05 | 1:53.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.98 | 1:08.56 | |||||
2 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.96 | 1:12.38 | |||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.56 | 1:15.19 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.51 | 1:18.51 | |||||
2 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.07 | 1:19.88 | |||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.76 | 1:22.04 | |||||
4 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | 40.28 | 1:24.91 | |||||
5 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | 41.26 | 1:27.33 | |||||
6 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 45.03 | 1:38.96 | |||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.93 | 1:26.95 | |||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Svøm Korsør | 43.11 | 1:30.73 | |||||
3 | Jeppe Veise | 2004 | Svøm Korsør | 44.89 | 1:35.19 | |||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.87 | 1:35.27 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.73 | 1:55.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 15.36 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 20.13 | ||||||
2 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 20.94 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 22.36 | ||||||
2 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 23.46 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 23.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Kirkeskov Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 21.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.20 | 1:13.29 | 1:53.11 | 2:32.67 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.04 | 1:17.09 | 1:58.14 | 2:37.55 | |||
2 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.88 | 1:25.13 | 2:10.07 | 2:53.66 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.36 | 1:50.01 | 2:47.61 | 3:42.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.21 | 1:03.43 | 1:37.53 | 2:11.24 | |||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.33 | 1:05.28 | 1:39.64 | 2:12.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.02 | 1:16.17 | 2:03.42 | 2:42.10 | |||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.88 | 1:21.85 | 2:08.52 | 2:47.25 | |||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.39 | 1:17.55 | 2:11.80 | 2:53.96 | |||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.62 | 1:24.98 | 2:13.98 | 2:54.94 | |||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.41 | 1:22.94 | 2:14.41 | 2:57.03 | |||
6 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.27 | 1:24.55 | 2:18.28 | 2:58.14 | |||
7 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.18 | 1:26.59 | 2:23.25 | 3:09.99 | |||
8 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.98 | 1:33.64 | 2:31.55 | 3:16.51 | |||
9 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.92 | 1:39.64 | 2:38.45 | 3:21.47 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.76 | 1:33.16 | 2:27.04 | 3:10.13 | |||
2 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.85 | 1:34.42 | 2:33.38 | 3:17.85 | |||
3 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.98 | 1:37.13 | 2:42.49 | 3:22.77 | |||
4 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 51.39 | 1:48.63 | 2:56.82 | 3:48.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.11 | 1:17.74 | 2:01.54 | 2:39.26 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.91 | 1:19.39 | 2:09.13 | 2:44.27 | |||
2 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.85 | 1:31.95 | 2:32.44 | 3:15.04 | |||
3 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.87 | 1:33.10 | 2:31.06 | 3:16.49 | |||
4 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 47.55 | 1:37.84 | 2:41.51 | 3:24.32 | |||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | esb 150 m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 39.20 | 1:23.62 | 2:26.22 | 3:07.76 | |||
- | Willads Holm | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.99 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.04 | ||||||
3 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 30.78 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.48 | ||||||
2 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.37 | ||||||
3 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 31.76 | ||||||
4 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.13 | ||||||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.57 | ||||||
- | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | 30.03 | ||||||
2 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 41.24 | ||||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.89 | ||||||
2 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.74 | ||||||
3 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.56 | ||||||
4 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.10 | ||||||
5 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.62 | ||||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.02 | ||||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Korsør | 45.72 | ||||||
3 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 46.85 | ||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.35 | ||||||
5 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 49.12 | ||||||
6 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.18 | ||||||
7 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 1:05.12 | ||||||
8 | Vigga Frederiksen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.73 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.86 | ||||||
2 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.60 | ||||||
3 | Lucas Bülow Møller | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.64 | ||||||
4 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | 33.63 | ||||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | 29.59 | ||||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 31.02 | ||||||
2 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.06 | ||||||
- | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.66 | ||||||
2 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.18 | ||||||
3 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 43.47 | ||||||
- | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.59 | ||||||
2 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.36 | ||||||
3 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 43.29 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.45 | ||||||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.01 | ||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.43 | ||||||
4 | Astamaja Rought | 2006 | Svøm Korsør | 47.91 | ||||||
5 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.65 | ||||||
6 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.32 | ||||||
7 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 1:00.64 | ||||||
8 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.92 | ||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 51.64 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 52.26 | ||||||
3 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
- | Vigga Frederiksen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | v. fod ej udaddrejet | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.67 | ||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.94 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.30 | ||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.99 | ||||||
3 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.15 | ||||||
4 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.76 | ||||||
5 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | 38.93 | ||||||
6 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | 40.94 | ||||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 37.93 | ||||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 40.61 | ||||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 42.12 | ||||||
4 | Jeppe Veise | 2004 | Svøm Korsør | 43.79 | ||||||
5 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 55.97 | ||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | DSQ | ESB v/ 25 m | |||||
- | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.64 | ||||||
2 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:00.38 | ||||||
3 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.26 | ||||||
- | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ESB v/ 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.61 | 1:07.40 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | 1:07.43 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.23 | 1:10.75 | |||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.29 | 1:18.87 | |||||
3 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.46 | 1:22.67 | |||||
4 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.65 | 1:23.67 | |||||
5 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 45.54 | 1:31.90 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.97 | 1:18.18 | |||||
2 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.91 | 1:18.73 | |||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.32 | 1:19.79 | |||||
4 | Laura Kroman | 2004 | Svøm Korsør | 39.29 | 1:27.41 | |||||
5 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.24 | 1:32.22 | |||||
6 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.63 | 1:34.40 | |||||
7 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.22 | 1:39.63 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | 1:22.22 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Svøm Korsør | 38.91 | 1:24.78 | |||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.74 | 1:25.45 | |||||
4 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.79 | 1:29.36 | |||||
5 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.59 | 1:32.19 | |||||
6 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.82 | 1:32.45 | |||||
7 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 48.07 | 1:42.71 | |||||
8 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.82 | 1:44.44 | |||||
9 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.18 | 1:46.73 | |||||
10 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.79 | 1:58.73 | |||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Ej afslutning på ryg | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.86 | 1:42.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.72 | 1:01.91 | |||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.85 | 1:03.75 | |||||
3 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.25 | 1:03.83 | |||||
4 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.49 | 1:04.75 | |||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.59 | 1:04.84 | |||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.43 | 1:14.81 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.93 | 1:06.16 | |||||
2 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 40.98 | 1:26.13 | |||||
- | Lucas Bülow Møller | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm p mave v/ 45 m | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:13.83 | |||||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.54 | 1:15.85 | |||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 38.93 | 1:21.35 | |||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.17 | 1:21.82 | |||||
5 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.78 | 1:23.35 | |||||
6 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.94 | 1:29.73 | |||||
6 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.34 | 1:29.73 | |||||
8 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Svøm Korsør | 48.03 | 1:41.15 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.14 | 1:38.73 | |||||
2 | Max Kirkeskov Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 56.28 | 1:51.76 | |||||
3 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 56.16 | 1:53.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 22.27 | ||||||
2 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 23.81 | ||||||
3 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 24.18 | ||||||
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 29.90 | ||||||
2 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 29.95 | ||||||
3 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 30.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 24.24 | ||||||
2 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 27.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 38.57 | 1:19.25 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.71 | 1:09.05 | |||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.05 | 1:16.38 | |||||
3 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.81 | 1:18.71 | |||||
4 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.02 | 1:21.76 | |||||
5 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 41.72 | 1:24.66 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.68 | 1:16.63 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | 37.75 | 1:17.46 | |||||
3 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.09 | 1:17.83 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.37 | 1:19.41 | |||||
5 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.83 | 1:21.31 | |||||
6 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.72 | 1:21.93 | |||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.80 | 1:23.62 | |||||
8 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 45.98 | 1:32.50 | |||||
9 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.65 | 1:51.98 | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.17 | 1:29.10 | |||||
2 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 50.75 | 1:44.79 | |||||
3 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.39 | 1:45.45 | |||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | EFB 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.31 | 1:40.08 | |||||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.64 | 1:46.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.43 | 1:00.31 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.61 | 1:05.45 | |||||
2 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.25 | 1:10.44 | |||||
3 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.29 | 1:10.94 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.35 | 1:09.65 | |||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | 38.25 | 1:17.61 | |||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.88 | 1:22.42 | |||||
4 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 44.61 | 1:32.10 | |||||
5 | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.86 | 1:35.80 | |||||
- | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Svøm Korsør | DSQ | Ej berør v 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 39.46 | 1:20.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.26 | ||||||
2 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.69 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.96 | ||||||
2 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.40 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.20 | ||||||
2 | Laura Kroman | 2004 | Svøm Korsør | 37.72 | ||||||
3 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 38.48 | ||||||
4 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 44.80 | ||||||
5 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.79 | ||||||
6 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 54.36 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.96 | ||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.50 | ||||||
3 | Silje Mathiasen | 2006 | Svøm Korsør | 39.10 | ||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.84 | ||||||
5 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.16 | ||||||
6 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 48.12 | ||||||
7 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 48.61 | ||||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Svøm Korsør | 1:01.65 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.91 | ||||||
2 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.43 | ||||||
3 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Korsør | 1:13.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.35 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.20 | ||||||
- | Lucas Bülow Møller | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v 50m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | 33.77 | ||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 36.84 | ||||||
3 | Patrick Kjelgaard | 2004 | Svøm Korsør | 51.90 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | 40.53 | ||||||
2 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.02 | ||||||
3 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.36 | ||||||
- | Willads Holm | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 46.01 | 1:38.18 | 2:32.36 | 3:23.51 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.63 | 1:28.95 | 2:17.37 | 3:05.01 | |||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.34 | 1:30.45 | 2:21.78 | 3:12.63 | |||
3 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.56 | 1:54.25 | 2:54.40 | 3:53.70 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.62 | 1:39.07 | 2:33.12 | 3:25.60 | |||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 47.28 | 1:42.97 | 2:39.19 | 3:32.63 | |||
3 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.31 | 2:02.34 | 3:08.33 | 4:14.36 | |||
4 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.23 | 2:10.45 | 3:20.22 | 4:29.03 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.19 | 1:59.50 | 3:01.29 | 4:03.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.38 | 1:18.42 | 2:01.33 | 2:43.31 | |||
2 | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | 51.71 | 1:52.42 | 2:53.20 | 3:53.36 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.20 | 1:16.73 | 1:58.01 | 2:38.94 | |||
2 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.73 | 1:20.49 | 2:04.80 | 2:49.59 | |||
3 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.27 | 1:23.21 | 2:08.08 | 2:53.14 | |||
4 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | 40.67 | 1:26.65 | 2:13.63 | 2:59.80 | |||
5 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | 43.97 | 1:33.26 | 2:24.81 | 3:17.48 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.22 | 1:27.12 | 2:14.66 | 3:00.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 16.09 | ||||||
2 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 16.40 | ||||||
3 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 17.13 | ||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 21.34 | ||||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 27.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | 14.23 | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | 15.69 | ||||||
2 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 18.15 | ||||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Kirkeskov Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 18.75 | ||||||
2 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 19.13 | ||||||
3 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 19.55 | ||||||
4 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 20.85 | ||||||
5 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.11 | ||||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 35.61 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.92 | ||||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.38 | ||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.61 | ||||||
4 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.83 | ||||||
5 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.55 | ||||||
6 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.90 | ||||||
7 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.68 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.49 | ||||||
2 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.85 | ||||||
3 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.02 | ||||||
4 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.32 | ||||||
5 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.86 | ||||||
6 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 40.23 | ||||||
7 | Laura Kroman | 2004 | Svøm Korsør | 41.24 | ||||||
8 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 42.67 | ||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.89 | EXTRA | |||||
- | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.81 | EXTRA | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.17 | ||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.51 | ||||||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.66 | ||||||
4 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.43 | ||||||
5 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 49.55 | ||||||
6 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.66 | ||||||
7 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 53.59 | ||||||
8 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.25 | ||||||
- | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.92 | EXTRA | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 45.99 | ||||||
2 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.85 | ||||||
3 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.47 | ||||||
4 | Vigga Frederiksen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.64 | ||||||
- | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | DSQ | EFB i vend v/ 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.41 | ||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.48 | ||||||
3 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.68 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.06 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | 35.76 | ||||||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 37.68 | ||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 38.46 | ||||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.01 | ||||||
- | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 36.15 | EXTRA | |||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | EFB v/ 25 m | |||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.19 | ||||||
2 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.48 | ||||||
3 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.54 | ||||||
- | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | EFB v/ 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 36.37 | 1:17.45 | 2:00.52 | 2:40.09 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 34.36 | 1:13.53 | 1:52.71 | 2:31.14 | |||
2 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.35 | 1:14.96 | 1:56.11 | 2:36.36 | |||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.10 | 1:15.65 | 1:56.69 | 2:36.55 | |||
4 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.82 | 1:17.71 | 2:02.08 | 2:43.49 | |||
5 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.32 | 1:23.14 | 2:08.49 | 2:51.68 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.26 | 1:21.33 | 2:05.50 | 2:46.99 | |||
2 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Svøm Korsør | 45.10 | 1:39.65 | 2:34.55 | 3:30.08 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.71 | 1:49.60 | 2:48.23 | 3:41.02 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.28 | 58.83 | 1:30.15 | 2:00.82 | |||
2 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 31.32 | 1:06.83 | 1:43.39 | 2:19.01 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.81 | 1:10.10 | 1:48.67 | 2:27.45 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.76 | 1:08.98 | 1:46.06 | 2:21.24 | |||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Svøm Korsør | 32.97 | 1:08.96 | 1:46.06 | 2:21.54 | |||
3 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.85 | 1:21.12 | 2:08.75 | 2:55.78 | |||
4 | Patrick Kjelgaard | 2004 | Svøm Korsør | 45.81 | 1:36.02 | 2:26.42 | 3:17.73 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.65 | 1:28.86 | 2:18.83 | 3:06.62 | |||
- | Willads Holm | 2006 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.89 | 1:14.18 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.63 | 1:09.88 | |||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.82 | 1:18.56 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.57 | 1:43.46 | |||||
2 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.62 | 1:54.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.50 | 58.99 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.86 | 1:02.09 | |||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 29.26 | 1:03.65 | |||||
3 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.72 | 1:06.56 | |||||
4 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.41 | 1:13.17 | |||||
5 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 39.85 | 1:32.43 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.14 | 1:24.36 | |||||
2 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.17 | 1:34.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 33, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astamaja Rought | 2006 | Svøm Korsør | 21.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 34, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 16.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 december 2017 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.02 | ||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 25.00 | 50.24 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 27.14 | 1:17.38 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 27.64 | 1:45.02 | |||||||
2 | Stv Mix 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:46.72 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.18 | 25.18 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 25.14 | 50.32 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 26.45 | 1:16.77 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 29.95 | 1:46.72 | |||||||
3 | Stv Mix 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:46.91 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 25.02 | 25.02 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 25.33 | 50.35 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 27.86 | 1:18.21 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 28.70 | 1:46.91 | |||||||
4 | Hg1 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:53.13 | ||||||
Alfred Nissen | 2002 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 26.09 | 54.63 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 28.27 | 1:22.90 | |||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 30.23 | 1:53.13 | |||||||
5 | Stv Mix 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:58.12 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 26.94 | 53.97 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 31.60 | 1:25.57 | |||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 32.55 | 1:58.12 | |||||||
6 | Korsør Mix 5 | 2004 | Svøm Korsør | 1:59.71 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 29.99 | 59.72 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 29.72 | 1:29.44 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 30.27 | 1:59.71 | |||||||
7 | Stv Mix 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.84 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 27.59 | 55.81 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 32.57 | 1:28.38 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 35.46 | 2:03.84 | |||||||
8 | Korsør Mix 3 | 2005 | Svøm Korsør | 2:08.81 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 32.92 | 1:04.22 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 31.24 | 1:35.46 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 33.35 | 2:08.81 | |||||||
9 | Stv Mix 6 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:13.81 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 30.17 | 58.40 | |||||||
Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 36.25 | 1:34.65 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 39.16 | 2:13.81 | |||||||
10 | Korsør Mix 2 | 2005 | Svøm Korsør | 2:18.09 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Josephine Nørmark Larsen | 2004 | 36.61 | 1:09.62 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 31.51 | 1:41.13 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 36.96 | 2:18.09 | |||||||
11 | Korsør Mix 4 | 2004 | Svøm Korsør | 2:21.66 | ||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 46.33 | 1:17.22 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 30.56 | 1:47.78 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 33.88 | 2:21.66 | |||||||
12 | Stv Mix 7 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:24.43 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 30.59 | 59.20 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | |||||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 2:24.43 | 2:24.43 | |||||||
13 | Stv Mix 8 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:34.25 | ||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 35.78 | 1:05.95 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 40.82 | 1:46.77 | |||||||
Emma Attrup | 2007 | 47.48 | 2:34.25 | |||||||
14 | Stv Mix 9 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:53.96 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Lucas Bülow Møller | 2003 | 30.24 | 1:04.51 | |||||||
Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 1:04.41 | 2:08.92 | |||||||
Emma Grøntved | 2009 | 45.04 | 2:53.96 | |||||||
15 | Hg2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.57 | ||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 47.23 | 47.23 | |||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 45.13 | 1:32.36 | |||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 42.93 | 2:15.29 | |||||||
Merle Blomberg Jensen | 2008 | 42.28 | 2:57.57 | |||||||
- | Korsør Mix 1 | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | |||||||||
Benedichte Hallengreen | 2005 | |||||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | |||||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |