Tulokset Rema 1000 Horsens Cup indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: ballisager |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
Årg. 2006-2018: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | 27.39 | 55.95 | 1:25.27 | 1:54.45 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.90 | |||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 27.73 | 58.13 | 1:28.10 | 1:57.57 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.37 | |||||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | 28.50 | 59.24 | 1:30.53 | 2:01.20 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.64 | |||||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 28.34 | 59.16 | 1:30.68 | 2:02.23 | ||||
Aarhus Swim | 2:01.08 | |||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 28.26 | 59.90 | 1:31.29 | 2:02.33 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:06.64 | |||||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 28.11 | 58.88 | 1:30.52 | 2:02.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.97 | |||||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 28.39 | 59.40 | 1:31.63 | 2:04.03 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:58.92 | |||||||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | 28.43 | 1:00.31 | 1:33.99 | 2:08.19 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:17.78 | |||||||||
9 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 30.31 | 1:04.79 | 1:41.22 | 2:16.66 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:23.05 | |||||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: ballisager |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
Årg. 2006-2018: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 27.09 | 56.61 | 1:25.41 | 1:54.11 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.06 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 27.57 | 57.32 | 1:27.08 | 1:55.74 | ||||
Aarhus Swim | 1:54.36 | |||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 28.06 | 58.83 | 1:29.80 | 1:59.28 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.38 | |||||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 27.98 | 57.59 | 1:28.23 | 1:59.31 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:57.80 | |||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 27.84 | 58.46 | 1:29.95 | 2:01.80 | ||||
Herning Svømmeklub | 1:54.87 | |||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 28.47 | 59.32 | 1:31.12 | 2:01.83 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:03.11 | |||||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | 27.71 | 58.65 | 1:30.33 | 2:01.89 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.60 | |||||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 29.38 | 1:00.89 | 1:32.62 | 2:04.08 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:05.76 | |||||||||
9 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 29.04 | 1:01.26 | 1:33.67 | 2:05.42 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.77 | |||||||||
10 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 28.48 | 59.26 | 1:31.86 | 2:05.56 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:12.39 | |||||||||
11 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 29.85 | 1:02.52 | 1:34.83 | 2:07.86 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:07.43 | |||||||||
12 | Oscar Rundqvist | 2000 | 30.65 | 1:03.33 | 1:36.71 | 2:09.39 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:10.56 | |||||||||
13 | Robert Versteegen | 2001 | 29.41 | 1:03.11 | 1:37.52 | 2:10.82 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:13.39 | |||||||||
14 | Thomas Frederiksen | 2000 | 29.38 | 1:02.36 | 1:36.70 | 2:11.57 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:04.97 | |||||||||
15 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 30.88 | 1:04.74 | 1:39.42 | 2:13.77 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:11.80 | |||||||||
16 | Victor Bjerre | 2001 | 31.20 | 1:05.15 | 1:39.58 | 2:14.47 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:05.40 | |||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 30.66 | 1:04.91 | 1:40.31 | 2:15.01 | ||||
Aarhus Swim | 2:14.80 | |||||||||
18 | Simon Andersen | 2000 | 31.39 | 1:06.09 | 1:41.97 | 2:15.35 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.00 | |||||||||
19 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 32.21 | 1:06.88 | 1:42.99 | 2:19.32 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:18.93 | |||||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: ballisager |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
Årg. 2006-2018: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.82 | 58.59 | 1:29.10 | 1:59.41 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.57 | |||||||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | 29.03 | 1:00.59 | 1:32.48 | 2:04.39 | ||||
Aarhus Swim | 2:06.68 | |||||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.44 | 1:00.02 | 1:32.66 | 2:05.54 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:07.41 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 28.88 | 1:00.58 | 1:33.00 | 2:06.02 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:04.20 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 28.57 | 1:00.90 | 1:34.90 | 2:07.98 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:08.48 | |||||||||
6 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 28.39 | 1:00.90 | 1:34.76 | 2:09.05 | ||||
Aarhus Swim | 2:13.51 | |||||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | 29.83 | 1:02.68 | 1:36.51 | 2:09.57 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.24 | |||||||||
8 | Kasper Johnsen | 2003 | 29.57 | 1:02.91 | 1:37.42 | 2:10.79 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:13.22 | |||||||||
9 | Simon Degn | 2003 | 31.21 | 1:05.38 | 1:38.48 | 2:11.38 | ||||
Aarhus Swim | 2:18.56 | |||||||||
10 | Daniel Østerballe | 2003 | 30.37 | 1:03.95 | 1:38.34 | 2:12.33 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:13.03 | |||||||||
11 | Anders Elsborg | 2003 | 31.12 | 1:04.62 | 1:38.99 | 2:12.51 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:23.88 | |||||||||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 30.18 | 1:03.97 | 1:39.63 | 2:14.36 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:17.91 | |||||||||
13 | Ejnar Truelsen | 2002 | 31.18 | 1:05.83 | 1:41.43 | 2:15.70 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:14.59 | |||||||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | 30.74 | 1:05.28 | 1:41.49 | 2:17.18 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:22.95 | |||||||||
15 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 31.65 | 1:07.34 | 1:43.17 | 2:17.30 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.75 | |||||||||
16 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 32.17 | 1:08.04 | 1:44.23 | 2:20.22 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:24.23 | |||||||||
17 | Alexander Johnsen | 2003 | 33.19 | 1:09.51 | 1:46.11 | 2:22.29 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:25.26 | |||||||||
18 | Anton Gold | 2002 | 33.07 | 1:11.20 | 1:51.08 | 2:28.35 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:32.72 | |||||||||
19 | Markus Wirring | 2003 | 33.00 | 1:10.96 | 1:51.21 | 2:30.51 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:27.31 | |||||||||
20 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 33.73 | 1:13.65 | 1:54.92 | 2:32.32 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:56.86 | |||||||||
21 | Jonas Abildgaard | 2003 | 35.91 | 1:16.33 | 1:59.13 | 2:40.25 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:44.45 | |||||||||
22 | Victor Haunstrup | 2003 | 37.35 | 1:21.08 | 2:06.76 | 2:48.80 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 2:46.51 | |||||||||
23 | Christian R Pedersen | 2003 | 36.34 | 1:20.65 | 2:07.81 | 2:52.81 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:57.20 | |||||||||
- | Mads Iversen | 2002 | DNF | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:27.01 | |||||||||
- | Anton Pedersen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.39 | |||||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ballisager |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
Årg. 2006-2018: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 28.68 | 1:00.62 | 1:33.54 | 2:06.22 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||
Viborg Svømme Klub | 2:09.13 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 30.82 | 1:03.57 | 1:37.00 | 2:10.65 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:12.04 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 31.53 | 1:05.93 | 1:40.02 | 2:14.29 | ||||
Aarhus Swim | 2:13.03 | |||||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 30.03 | 1:03.25 | 1:38.46 | 2:15.50 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:17.09 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 33.10 | 1:09.37 | 1:46.71 | 2:22.26 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.71 | |||||||||
6 | Alexander Mortensen | 2004 | 33.18 | 1:10.38 | 1:47.34 | 2:22.56 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 33.63 | 1:11.16 | 1:51.36 | 2:30.10 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:25.09 | |||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 35.18 | 1:14.56 | 1:54.98 | 2:32.10 | ||||
Aarhus Swim | 2:43.27 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 35.17 | 1:14.22 | 1:54.33 | 2:32.16 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.78 | |||||||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 34.10 | 1:12.88 | 1:53.66 | 2:33.77 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
11 | Carl Clausen | 2005 | 35.36 | 1:16.11 | 1:57.22 | 2:37.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.46 | |||||||||
12 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 35.82 | 1:17.49 | 2:00.81 | 2:41.32 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 2:50.28 | |||||||||
13 | Harald Gold | 2004 | 35.29 | 1:15.78 | 1:59.37 | 2:41.79 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 2:52.64 | |||||||||
14 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 37.51 | 1:18.79 | 2:01.92 | 2:41.90 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:46.06 | |||||||||
15 | Frej Liltorp | 2004 | 37.06 | 1:21.52 | 2:06.19 | 2:45.80 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:08.71 | |||||||||
16 | Mads Simonsen | 2005 | 2:46.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | 2:58.24 | |||||||||
17 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 39.29 | 1:23.79 | 2:48.22 | |||||
Herning Svømmeklub | 3:10.64 | |||||||||
18 | Valdemar Degn | 2004 | 38.61 | 1:22.01 | 2:06.11 | 2:48.29 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:45.49 | |||||||||
19 | Mathias Westergaard | 2004 | 38.40 | 1:24.43 | 2:06.66 | 2:52.86 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 3:23.09 | |||||||||
20 | Asger Østergaard | 2005 | 36.89 | 1:21.56 | 2:09.86 | 2:56.16 | ||||
Svendborg Svømme Klub | 3:03.79 | |||||||||
21 | Matti Andersen | 2005 | 38.64 | 1:23.83 | 2:11.11 | 2:57.79 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Mogensen | 2005 | 42.38 | 1:31.60 | 2:21.81 | 3:07.14 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:21.48 | |||||||||
23 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 41.21 | 1:30.68 | 2:20.66 | 3:11.88 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:52.04 | |||||||||
- | Frederik Lindholm | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 2:13.28 | |||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:28.51 | |||||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ballisager |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2002-2003: Jens Sørensen (2001) 2:01.76 |
Årg. 2004-2005: Jens Sørensen (2001) 2:06.41 |
Årg. 2006-2018: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 36.87 | 1:18.72 | 2:01.17 | 2:39.91 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:51.94 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 35.19 | 1:16.86 | 2:00.84 | 2:43.48 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:42.23 | |||||||||
3 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 38.24 | 1:21.15 | 2:04.78 | 2:45.55 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:47.78 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 39.51 | 1:24.66 | 2:12.05 | 2:57.91 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:12.78 | |||||||||
5 | Martin Christensen | 2006 | 40.51 | 1:27.14 | 2:15.24 | 2:59.72 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:14.58 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 43.37 | 1:31.33 | 2:17.69 | 3:02.07 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:11.35 | |||||||||
7 | Oliver Heuer | 2006 | 40.96 | 1:30.45 | 3:06.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 3:09.78 | |||||||||
8 | Elliott Mitaine | 2006 | 42.56 | 1:31.71 | 2:22.66 | 3:09.84 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
9 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 42.15 | 1:33.51 | 2:25.67 | 3:10.69 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:14.47 | |||||||||
10 | Simon Juel | 2006 | 44.81 | 1:35.27 | 2:24.41 | 3:10.78 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:15.78 | |||||||||
11 | Sander Bendix Laursen | 2006 | 41.95 | 1:33.13 | 2:23.49 | 3:15.60 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:40.07 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:19.20 | |||||||||
- | Mads Emil Schwartz | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:37.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:56 |