2019-09-22   23:21:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Rema 1000 Horsens Cup indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indl. fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Rema 1000 Cup Horsens    Udskriftsdato  08 december 2017   
  Stævne by  Hosrens    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2017         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: pwc 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Due Christensen  2001      29.10        59.58   
  Horsens Svømmeklub  58.83                 
                     
Amalie Bach Nielsen  1999      29.53        1:01.02   
  Horsens Svømmeklub  58.53                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999      30.31        1:02.18   
  Horsens Svømmeklub  1:04.40                 
                     
Nikoline Østerberg  2000      30.17        1:02.56   
  Aarhus Swim  1:01.62                 
                     
Victoria K. Jespersen  2001      30.09        1:02.66   
  Aarhus Swim  1:05.10                 
                     
Mie Buch Nielsen  2001      30.21        1:02.84   
  Horsens Svømmeklub  1:02.41                 
                     
Christie Prøhl  1998      29.96        1:03.21   
  Viborg Svømme Klub  1:02.07                 
                     
Kathrine Fog  2000      30.68        1:04.21   
  Viborg Svømme Klub  1:05.11                 
                     
Liv Hingeberg  2001      31.13        1:04.48   
  Odder Svømmeklub  1:03.83                 
                     
10  Emma Viborg Larsen  2001      30.74        1:04.78   
  Aabybro Idrætsforening  1:04.94                 
                     
11  Mille C. Berg  2001      30.72        1:05.27   
  Horsens Svømmeklub  1:09.96                 
                     
12  Trine G. Sørensen  1997      31.92        1:05.57   
  Brædstrup Svømmeklub  1:07.11                 
                     
13  Sofie Rahbek Hansen  2000      32.58        1:08.53   
  Viborg Svømme Klub  1:06.31                 
                     
14  Anne Sunesen  2001      32.95        1:08.74   
  Viborg Svømme Klub  1:07.80                 
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999              DNS   
  Odder Svømmeklub  58.63                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: pwc 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Sirek Hansen  2003      28.97        59.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.07                 
                     
Caroline Brink  2003      29.28        1:00.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.67                 
                     
Emilie Meng  2003      30.00        1:01.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.63                 
                     
Chastine Melhede  2002      29.96        1:01.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.86                 
                     
Sarah Bundgaard  2003      29.40        1:01.85   
  Viborg Svømme Klub  1:03.93                 
                     
Amalie Nielsen  2003      30.15        1:02.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.36                 
                     
Marie Christensen  2002      30.02        1:02.33   
  Odder Svømmeklub  1:00.61                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003      30.39        1:02.40   
  Aarhus Swim  1:02.70                 
                     
Celia Puggaard  2003      29.86        1:02.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.27                 
                     
10  Caroline Liboriussen  2002      30.59        1:02.91   
  Horsens Svømmeklub  1:01.87                 
                     
11  Caroline Nymann Sørensen  2002      30.12        1:03.03   
  Horsens Svømmeklub  1:06.86                 
                     
12  Freya Nørlund Wentzel  2003      30.29        1:03.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.49                 
                     
13  Rebekka Giessing  2003      30.16        1:03.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.76                 
                     
14  Julia Harpøth  2002      30.34        1:04.12   
  Brædstrup Svømmeklub  1:05.37                 
                     
15  Amalie Michelsen  2003      31.20        1:04.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.36                 
                     
16  Luna Fyller Jacobsen  2003      31.24        1:04.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.69                 
                     
17  Freja Gjerløv  2003      31.41        1:05.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.66                 
                     
18  Katrine Sofie Wienberg  2002      31.63        1:05.72   
  Horsens Svømmeklub  1:07.36                 
                     
19  Emma Rasmussen  2002      32.30        1:06.28   
  Odder Svømmeklub  1:07.47                 
                     
20  Sofia Ingeberg  2002      32.20        1:06.50   
  Odder Svømmeklub  1:10.53                 
                     
21  Josefine Heuer  2003      32.23        1:06.67   
  Viborg Svømme Klub  1:08.14                 
                     
22  Mathilde Tilsted Hansen  2003      32.57        1:07.92   
  Aarhus Swim  1:06.75                 
                     
23  Ida Kjærdgaard  2003      32.25        1:08.39   
  Skanderborg Svømmeklub  1:11.46                 
                     
24  Frederikke Kruse  2002      33.49        1:09.21   
  Herning Svømmeklub  1:06.66                 
                     
25  Caroline Lysgaard  2003      33.66        1:09.49   
  Aarhus Swim  1:13.48                 
                     
26  Astrid Crone Jespersen  2002      33.52        1:11.06   
  Aarhus Swim  1:13.08                 
                     
27  Kirstine Kjær Sørensen  2003      33.83        1:11.21   
  Skanderborg Svømmeklub  1:11.40                 
                     
28  Amalie Antonsen  2003      33.79        1:11.43   
  Horsens Svømmeklub  1:13.52                 
                     
29  Celeste Pind Therkildsen  2002      34.28        1:11.47   
  Viborg Svømme Klub  1:11.80                 
                     
30  Mette Buur Holt  2003      34.36        1:12.11   
  Herning Svømmeklub  1:13.53                 
                     
31  Sara Mette Kvitzau  2003      34.58        1:12.59   
  Skanderborg Svømmeklub  1:09.25                 
                     
32  Amalie Kristensen  2003      35.26        1:12.90   
  Herning Svømmeklub  1:10.19                 
                     
33  Camilla Falck  2003      34.78        1:13.34   
  Horsens Svømmeklub  1:15.12                 
                     
34  Pipaluk Selbo  2003      34.38        1:13.93   
  Vejle Svømmeklub  1:09.46                 
                     
35  Emma Rose Treney  2002      35.17        1:15.06   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.86                 
                     
36  Alberte Schnieber Klausen  2002      35.97        1:15.46   
  Herning Svømmeklub  1:10.59                 
                     
37  Julie Londorf  2003      37.64        1:19.70   
  Skanderborg Svømmeklub  1:21.52                 
                     
Camilla Angaard Nielsen  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  1:04.86                 
                     
Sofie S. Aaby Nielsen  2003              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  1:05.03                 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: pwc 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004      30.80        1:03.45   
  Aarhus Swim  1:02.52                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004      30.45        1:03.46   
  Aarhus Swim  1:03.91                 
                     
Frida Saks Justesen  2004      31.23        1:04.29   
  Aarhus Swim  1:06.81                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004      31.11        1:04.51   
  Horsens Svømmeklub  1:05.12                 
                     
Maria Østergaard Nielsen  2004      31.30        1:04.63   
  Viborg Svømme Klub  1:06.53                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004      30.36        1:04.84   
  Horsens Svømmeklub  1:04.05                 
                     
Sarah Kildahl  2004      32.12        1:05.39   
  Aarhus Swim  1:07.32                 
                     
Laura Marie Dige  2004      32.27        1:06.21   
  Aarhus Swim  1:07.81                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004      32.31        1:06.84   
  Odder Svømmeklub  1:07.38                 
                     
10  Josephine Larsen  2004      32.44        1:07.74   
  Viborg Svømme Klub  1:08.39                 
                     
11  Stine Bendixen Nissen  2004      32.69        1:07.95   
  Skanderborg Svømmeklub  1:10.50                 
                     
12  Caroline Madsen  2004      32.85        1:07.97   
  Horsens Svømmeklub  1:10.09                 
                     
13  Thea Sofie Holm Petersen  2005      31.95        1:08.71   
  Horsens Svømmeklub  1:10.87                 
                     
14  Amanda Busk Olesen  2005      32.47        1:08.82   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.12                 
                     
15  Sofie Lindberg  2004      31.52        1:09.53   
  Brædstrup Svømmeklub  1:17.84                 
                     
16  Clara Jensen  2005      33.84        1:10.01   
  Herning Svømmeklub  1:15.38                 
                     
17  Ophelia Kronborg Jensen  2005      34.12        1:10.58   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.49                 
                     
18  Louise Sunesen  2005      34.46        1:10.92   
  Viborg Svømme Klub  1:09.39                 
                     
19  Agnes Bojsen Jensen  2004      34.66        1:11.33   
  Aarhus Swim  1:09.28                 
                     
20  Anna Varming  2005      33.87        1:11.34   
  Viborg Svømme Klub  1:06.01                 
                     
21  Maria Aakmann Andersen  2004      34.62        1:11.49   
  Viborg Svømme Klub  1:17.16                 
                     
22  Emma Oleander  2004      34.64        1:13.02   
  Horsens Svømmeklub  1:18.52                 
                     
23  Isabell Rothgordt  2005      34.62        1:13.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.33                 
                     
24  Laura G. Nedergaard  2005      35.15        1:13.83   
  Odder Svømmeklub  1:16.10                 
                     
25  Louise Lauridsen  2005      36.21        1:14.44   
  Herning Svømmeklub  1:15.63                 
                     
26  Malena Pind Therkildsen  2004      35.91        1:14.88   
  Viborg Svømme Klub  1:14.69                 
                     
27  Emma Bergene Hansen  2005      35.38        1:15.07   
  Horsens Svømmeklub  1:18.23                 
                     
28  Caden Halle  2005      35.93        1:15.50   
  Odder Svømmeklub  1:22.99                 
                     
29  Freja Jungersen Nielsen  2004      36.44        1:16.15   
  Viborg Svømme Klub  1:16.67                 
                     
30  Liv Juhl Jensen  2005      36.17        1:16.65   
  Aarhus Swim  1:29.51                 
                     
31  Mathilde Hedekær Mischorr  2005      36.99        1:16.83   
  Esbjerg Svømmeklub  1:23.89                 
                     
32  Laura Pedersen  2004      37.47        1:17.93   
  Herning Svømmeklub  1:18.38                 
                     
33  Xenia Juhl Leiszner  2005      35.98        1:18.25   
  Horsens Svømmeklub  1:23.43                 
                     
34  Astrid Gregersen  2005      37.93        1:18.34   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.14                 
                     
35  Teresa Juel Winther  2005      37.30        1:18.75   
  Herning Svømmeklub  1:22.66                 
                     
36  Ane K. Zachariassen  2005      36.61        1:19.35   
  Brædstrup Svømmeklub  1:19.28                 
                     
37  Andrea Dahl Eriksen  2004      38.92        1:21.37   
  Skanderborg Svømmeklub  1:24.39                 
                     
38  Emilie Fig Kragh  2005      37.49        1:21.91   
  Horsens Svømmeklub  1:22.58                 
                     
39  Cecilie Egemose Gregersen  2005      38.37        1:22.24   
  Horsens Svømmeklub  1:28.44                 
                     
40  Mathilde Olesen  2005      38.61        1:22.60   
  Horsens Svømmeklub  1:24.03                 
                     
41  Bianca Truelsen Duevig  2005      39.58        1:24.48   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
42  Thilde Østergaard  2005      39.81        1:25.23   
  Viborg Svømme Klub  1:32.33                 
                     
43  Josefine Bundgaard  2005              1:25.85   
  Viborg Svømme Klub  1:24.67                 
                     
44  Natasha Børsting  2004      39.47        1:25.91   
  Aarhus Swim  1:32.61                 
                     
45  Sjile Gehrt Rosborg  2005      38.26        1:26.14   
  Horsens Svømmeklub  1:39.31                 
                     
46  Christina Christiansen  2004      41.98        1:31.39   
  Horsens Svømmeklub  1:36.68                 
                     
47  Julie Langberg Olesen  2005      44.46        1:35.40   
  Horsens Svømmeklub  1:38.93                 
                     
48  Anna Truelsen  2005      43.52        1:38.63   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
49  Julie Møller  2005      44.76        1:39.14   
  Skanderborg Svømmeklub  1:34.13                 
                     
Ida Marie Jørgensen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  1:22.72                 
                     
Olivia Wittrup-Jensen  2004              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub  1:27.58                 
                     
Signe Vandborg Madsen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  1:25.15                 
                     
Dicte Westphal  2005              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: pwc 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Rønnow  2006      34.12        1:10.33   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.59                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006      34.34        1:13.33   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.00                 
                     
Emilie Øhlenschlæger  2006      35.56        1:13.84   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.32                 
                     
Signe Kristensen  2006      35.42        1:14.42   
  Horsens Svømmeklub  1:17.26                 
                     
Katrine Stoltenhoff  2006      35.12        1:15.91   
  Brædstrup Svømmeklub  1:19.71                 
                     
Olivia Mørch  2006      36.94        1:18.72   
  Viborg Svømme Klub  1:28.40                 
                     
Sigrid Poza-Frøkjær  2006      38.21        1:22.25   
  Aarhus Swim  1:24.86                 
                     
Stella Harpøth  2006      36.72        1:23.16   
  Brædstrup Svømmeklub  1:29.04                 
                     
Therese J Helt  2006      37.91        1:23.66   
  Aabybro Idrætsforening  1:23.62                 
                     
10  Sarah Laursen  2007      40.48        1:23.77   
  Vejle Svømmeklub  1:24.63                 
                     
11  Frida Høj Foldager  2006      40.13        1:24.32   
  Vejle Svømmeklub  1:24.10                 
                     
12  Mille Holmberg  2006      40.38        1:25.09   
  Vejle Svømmeklub  1:27.56                 
                     
13  Maria Lysgaard Sørensen  2006      39.86        1:25.23   
  Aarhus Swim  1:27.62                 
                     
14  Isabella Mathiassen  2007              1:25.42   
  Horsens Svømmeklub  1:30.48                 
                     
15  Simone Trekær Klausen  2007      41.48        1:27.58   
  Brædstrup Svømmeklub  1:29.23                 
                     
16  Eline Sofie K. Rasmussen  2007      43.44        1:30.93   
  Vejle Svømmeklub  1:31.26                 
                     
17  Julie Guldmann Møller  2007      43.19        1:32.76   
  Vejle Svømmeklub  1:37.53                 
                     
18  Laura Sofie K. Jørgensen  2007      42.44        1:33.15   
  Horsens Svømmeklub  1:34.79                 
                     
19  Andrea Skjelmose  2007      43.33        1:33.91   
  Horsens Svømmeklub  1:44.12                 
                     
20  Penelope Kamp Teglgård  2006      43.27        1:33.98   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Cathrine Grønhøj  2007      43.70        1:35.24   
  Horsens Svømmeklub  1:35.96                 
                     
22  Lærke D Huusfeldt  2006      44.33        1:36.05   
  Svendborg Svømme Klub  1:36.84                 
                     
23  Nicoline Astrup Jensen  2006      45.35        1:36.71   
  Herning Svømmeklub  1:34.90                 
                     
24  Ea Gram Møller  2006      46.44        1:38.61   
  Vejle Svømmeklub  1:38.64                 
                     
25  Anne U. Struntze Sørensen  2006      46.39        1:39.59   
  Viborg Svømme Klub  1:40.35                 
                     
26  Laura Fjord Kristensen  2006      46.73        1:40.60   
  Herning Svømmeklub  1:49.67                 
                     
27  Emma Sloth  2006      47.09        1:44.71   
  Viborg Svømme Klub  1:43.36                 
                     
28  Freja Hyttel Jensen  2007      48.97        1:45.88   
  Viborg Svømme Klub  1:52.86                 
                     
29  Olivia Josefine Brice  2007      51.00        1:54.65   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
30  Trine Pors Rasmussen  2007      53.92        1:55.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Lærke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:29.37                 
                     
Olivia Sehested Mogensen  2006              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
Sponsor: pwc 
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Augustesen  2008      44.19        1:37.23   
  Brædstrup Svømmeklub  1:46.17                 
                     
Kirstine Sabroe Sørensen  2008      45.45        1:37.68   
  Horsens Svømmeklub  1:47.39                 
                     
Lea Romer Jørgensen  2008              DNF   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  08 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark