Tulokset Rema 1000 Horsens Cup indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Indl. lørdag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Podek |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Tørnæs | 1994 | 29.95 | 1:06.66 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.22 | |||||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | 31.41 | 1:06.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 31.48 | 1:08.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.31 | |||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 30.58 | 1:08.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
5 | Kathrine Fog | 2000 | 34.80 | 1:11.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.79 | |||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 32.53 | 1:12.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
7 | Mia Seehausen | 2001 | 32.90 | 1:12.54 | ||||||
Aarhus Swim | 1:11.46 | |||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 35.37 | 1:13.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 34.48 | 1:15.54 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.02 | |||||||||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | 35.42 | 1:18.44 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
11 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 34.83 | 1:18.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.22 | |||||||||
12 | Anne Sunesen | 2001 | 36.10 | 1:20.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
13 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 36.37 | 1:22.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.08 | |||||||||
14 | Maja Nielsen | 2001 | 38.97 | 1:26.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
15 | Anna Andreasen | 2001 | 50.25 | 1:38.65 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:42.48 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.99 | |||||||||
- | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | DSQ | afsl på mave ved 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:08.84 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Podek |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 30.57 | 1:07.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 31.80 | 1:07.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.14 | |||||||||
3 | Amalie Nielsen | 2003 | 32.01 | 1:08.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.87 | |||||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | 33.23 | 1:10.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.67 | |||||||||
5 | Julia Harpøth | 2002 | 34.05 | 1:11.03 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 32.90 | 1:11.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 33.59 | 1:11.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.20 | 1:11.81 | ||||||
Aarhus Swim | 1:15.60 | |||||||||
9 | Chastine Melhede | 2002 | 33.49 | 1:12.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.06 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 33.16 | 1:12.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | 34.31 | 1:12.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.52 | |||||||||
12 | Louise Houe Andersen | 2003 | 32.86 | 1:14.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.22 | |||||||||
13 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.83 | 1:14.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
14 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 33.72 | 1:14.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.35 | |||||||||
15 | Caroline Lysgaard | 2003 | 37.74 | 1:15.59 | ||||||
Aarhus Swim | 1:18.86 | |||||||||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | 33.47 | 1:16.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
17 | Emma Rasmussen | 2002 | 35.78 | 1:16.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
18 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 36.15 | 1:17.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
19 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 36.65 | 1:17.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
20 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 35.46 | 1:17.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
21 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 37.09 | 1:18.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 35.26 | 1:18.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
23 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 38.04 | 1:18.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
24 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 37.78 | 1:19.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
25 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 35.98 | 1:19.65 | ||||||
Aarhus Swim | 1:20.59 | |||||||||
26 | Amalie Kristensen | 2003 | 38.43 | 1:19.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
27 | Amalie Antonsen | 2003 | 39.02 | 1:21.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.30 | |||||||||
28 | Ida Troldborg | 2003 | 38.70 | 1:22.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.40 | |||||||||
29 | Camilla Falck | 2003 | 40.28 | 1:22.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.94 | |||||||||
30 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 39.76 | 1:22.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.73 | |||||||||
31 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 38.26 | 1:22.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.59 | |||||||||
32 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 37.70 | 1:22.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
33 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 37.60 | 1:24.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
34 | Emma Rose Treney | 2002 | 38.23 | 1:24.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.63 | |||||||||
35 | Sille Lindberg | 2003 | 40.83 | 1:31.21 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.00 | |||||||||
- | Julie Londorf | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:45.32 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Podek |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Kildahl | 2004 | 35.51 | 1:12.75 | ||||||
Aarhus Swim | 1:16.86 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 34.67 | 1:13.52 | ||||||
Aarhus Swim | 1:14.69 | |||||||||
3 | Sia Aagaard | 2004 | 33.78 | 1:13.92 | ||||||
Aarhus Swim | 1:15.09 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 33.13 | 1:13.93 | ||||||
Aarhus Swim | 1:12.75 | |||||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 34.02 | 1:14.49 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 33.27 | 1:15.22 | ||||||
Aarhus Swim | 1:15.75 | |||||||||
7 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 35.53 | 1:16.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.89 | |||||||||
8 | Caroline Madsen | 2004 | 34.87 | 1:18.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 35.68 | 1:19.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
10 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 38.88 | 1:20.21 | ||||||
Aarhus Swim | 1:19.87 | |||||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | 35.40 | 1:20.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 37.55 | 1:21.05 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
13 | Victoria Broch | 2004 | 37.81 | 1:21.73 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
14 | Amalie Holst | 2004 | 38.27 | 1:22.34 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.14 | |||||||||
15 | Clara Jensen | 2005 | 36.82 | 1:22.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:26.51 | |||||||||
16 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 36.82 | 1:22.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.21 | |||||||||
17 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 40.98 | 1:23.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.30 | |||||||||
18 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 39.33 | 1:23.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.61 | |||||||||
19 | Isabell Rothgordt | 2005 | 41.30 | 1:24.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.36 | |||||||||
20 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 41.63 | 1:24.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.25 | |||||||||
21 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 38.70 | 1:24.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.69 | |||||||||
22 | Majken Haarup | 2004 | 40.09 | 1:24.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.69 | |||||||||
23 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 37.84 | 1:25.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:29.47 | |||||||||
24 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 42.59 | 1:25.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.57 | |||||||||
25 | Anna Varming | 2005 | 38.30 | 1:26.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.42 | |||||||||
26 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 40.26 | 1:26.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.41 | |||||||||
27 | Caden Halle | 2005 | 40.18 | 1:26.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:31.60 | |||||||||
28 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 41.50 | 1:27.49 | ||||||
Aarhus Swim | 1:35.45 | |||||||||
29 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 43.04 | 1:28.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
30 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 39.64 | 1:28.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
31 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 40.87 | 1:29.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:30.24 | |||||||||
31 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 40.66 | 1:29.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
33 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | 41.44 | 1:29.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
34 | Astrid Gregersen | 2005 | 42.90 | 1:30.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
35 | Emma Oleander | 2004 | 42.48 | 1:30.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
36 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 41.65 | 1:32.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:36.74 | |||||||||
37 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 41.24 | 1:32.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.38 | |||||||||
38 | Sille Mortensen | 2004 | 44.63 | 1:33.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
39 | Natasha Børsting | 2004 | 45.08 | 1:35.17 | ||||||
Aarhus Swim | 1:34.19 | |||||||||
40 | Teresa Juel Winther | 2005 | 43.99 | 1:35.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
41 | Mathilde Olesen | 2005 | 43.62 | 1:36.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.25 | |||||||||
42 | Andrea Dahl Eriksen | 2004 | 47.05 | 1:36.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.48 | |||||||||
43 | Sjile Gehrt Rosborg | 2005 | 47.95 | 1:37.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Josefine Bundgaard | 2005 | 46.17 | 1:41.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.70 | |||||||||
45 | Julie Møller | 2005 | 48.61 | 1:45.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Julie Langberg Olesen | 2005 | 57.18 | 1:56.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:53.64 | |||||||||
- | Eva Hjort | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:14.61 | |||||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.28 | |||||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.09 | |||||||||
- | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | DSQ | Afsl. ryg på mave 50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.41 | |||||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | DSQ | Afsl. ryg på mave 50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.31 | |||||||||
- | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | DSQ | Afsl. ryg på mave 50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.03 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Podek |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 34.99 | 1:19.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.93 | |||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 38.58 | 1:21.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.67 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 39.48 | 1:24.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
4 | Ida Rønnow | 2006 | 39.30 | 1:25.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.39 | |||||||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | 39.67 | 1:27.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
6 | Helene Siegenthaler | 2006 | 42.04 | 1:31.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.67 | |||||||||
7 | Therese J Helt | 2006 | 41.67 | 1:31.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.52 | |||||||||
8 | Olivia Mørch | 2006 | 41.84 | 1:31.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
9 | Frida Høj Foldager | 2006 | 44.95 | 1:33.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.09 | |||||||||
10 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 45.55 | 1:33.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:35.04 | |||||||||
11 | Mille Holmberg | 2006 | 44.79 | 1:33.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
12 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 45.61 | 1:34.28 | ||||||
Aarhus Swim | 1:45.87 | |||||||||
13 | Sarah Laursen | 2007 | 45.82 | 1:34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.45 | |||||||||
14 | Anna Ancker | 2006 | 44.46 | 1:35.17 | ||||||
Aarhus Swim | 1:39.11 | |||||||||
15 | Isabella Mathiassen | 2007 | 46.17 | 1:36.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:40.31 | |||||||||
16 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 45.60 | 1:36.84 | ||||||
Aarhus Swim | 1:38.02 | |||||||||
17 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 48.82 | 1:38.01 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stella Harpøth | 2006 | 49.92 | 1:40.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:39.03 | |||||||||
19 | Annemone Rasmussen | 2006 | 49.55 | 1:41.86 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ea Gram Møller | 2006 | 47.48 | 1:42.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.79 | |||||||||
21 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 50.76 | 1:43.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.44 | |||||||||
22 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 49.03 | 1:43.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 50.87 | 1:43.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.41 | |||||||||
24 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 50.05 | 1:46.13 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:53.55 | |||||||||
25 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 52.22 | 1:49.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:55.62 | |||||||||
26 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 50.11 | 1:50.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:56.67 | |||||||||
27 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 53.30 | 1:52.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 52.61 | 1:52.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:50.99 | |||||||||
29 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 56.56 | 1:53.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.73 | |||||||||
30 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 57.64 | 1:53.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 53.83 | 1:54.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.05 | |||||||||
32 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 54.86 | 1:55.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:01.79 | |||||||||
33 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 1:06.61 | 2:14.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:17.19 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.59 | |||||||||
- | Amalie Thomsen | 2007 | DSQ | Ej samt. ber. 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | DSQ | Asynk. ben 65m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Podek |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2018: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 53.36 | 1:50.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.62 | |||||||||
2 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 52.13 | 1:54.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
3 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 54.50 | 1:55.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.78 | |||||||||
4 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 1:57.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.01 | |||||||||
5 | Louise Jeppesen | 2008 | 53.70 | 2:02.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:06.34 | |||||||||
6 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 1:02.25 | 2:03.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:10.81 | |||||||||
- | Claramilla Kirstan | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.54 | |||||||||
- | Freja Rønsholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sille Augustesen | 2008 | DSQ | Afsl. ryg mavelig 50 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:03 |