2020-03-29   00:03:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:34   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Sainio  2005    286  32.43  1:11.34  1:51.84    2:30.68   
  Uinti Tampere  2:27.05                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    277  33.46  1:12.94  1:52.88    2:32.43   
  Uinti Tampere  2:37.56                 
                     
Lev Vlasov  2007    265  34.44  1:13.91  1:56.04    2:34.65   
  TaTu Tampere  2:37.88                 
                     
Oliver Aspholm  2005    263  35.01  1:15.17  1:56.00    2:35.02   
  Uinti Tampere  2:41.41                 
                     
Patrik Reiman  2005    224  37.43  1:19.46  2:03.74    2:43.48   
  Uimaseura Kaarina  2:48.62                 
                     
Pirkka Pyry Pyykkö  2006    197  39.17  1:23.42  2:08.09    2:50.65   
  Uinti Tampere  2:50.31                 
                     
Markus Koskinen  2005    193  39.37  1:24.78  2:09.64    2:51.66   
  TaTu Tampere  2:58.00                 
                     
Sami Schrader  2006    187  39.93  1:25.60  2:12.10    2:53.71   
  Uinti Tampere  2:58.72                 
                     
Rasmus Ruotoistenmäki  2006    181  41.39  1:26.31  2:12.30    2:55.50   
  Uinti Tampere  2:56.39                 
                     
10  Luca Ruusila  2006    138  42.09  1:32.64  2:24.83    3:12.19   
  Uinti Tampere  3:14.97                 
                     
11  Tuomas Kallio  2005    133  42.92  1:33.60  2:26.00    3:14.29   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Severi Muje  2005    125  42.93  1:33.17  2:25.84    3:18.42   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Luukas Kallio  2005    125  41.76  1:34.33  2:29.45    3:18.61   
  Uinti Tampere  3:18.25                 
                     
14  Aaron Hannula  2005    124  44.63  1:34.41  2:28.63    3:18.97   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Veeti Heittokangas  2006    117  46.04  1:37.99  2:30.76    3:22.63   
  Uinti Tampere  3:17.46                 
                     
16  Väinö Pitkänen  2006    114  42.37  1:31.65  2:18.02    3:24.89   
  Uinti Tampere  3:08.80                 
                     
17  Henrik Leinonen  2005    113  43.02  1:33.48  2:21.99    3:25.01   
  Uinti Tampere  3:16.39                 
                     
18  Eelis Juuti  2006    109  46.26  1:40.86  2:36.36    3:27.97   
  Uinti Tampere  3:21.45                 
                     
19  Markus Popov  2005    108  40.14  1:32.33  2:31.02    3:28.22   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Benjamin Salo  2006    103  48.11  1:44.63  2:38.85    3:31.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Tobias Lydén  2008    99  48.92  1:43.78  2:41.84    3:34.55   
  Uinti Tampere  3:40.73                 
                     
22  Tero Soukka  2007    96  49.65  1:46.73  2:42.64    3:36.54   
  TaTu Tampere                   
                     
23  Rasmus Piiroinen  2006    86  48.63  1:44.64  2:44.58    3:44.47   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Eetu Nissinen  2008    85  47.16  1:49.14  2:48.56    3:45.49   
  TaTu Tampere                   
                     
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:46.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Max Lausi  2006              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Miki Vierre  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Urho Lyytinen  2003    420  29.90  1:03.75  1:38.83    2:12.67   
  Uinti Tampere  2:29.72                 
                     
Akira Konttinen  2003    405  30.17  1:04.69  1:39.94    2:14.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.90                 
                     
Joonas Cranston  2003    400  29.52  1:03.76  1:40.09    2:14.85   
  Nummelan Kisaajat  2:17.50                 
                     
Konsta Kallio  2004    386  30.04  1:04.68  1:41.18    2:16.38   
  Uinti Tampere  2:15.64                 
                     
Markus Nuoranne  2003    351  30.78  1:06.19  1:43.79    2:20.83   
  Nokian Pyry  2:26.75                 
                     
Leevi Lehtonen  2003    340  31.50  1:07.67  1:44.69    2:22.30   
  Uinti Tampere  2:23.66                 
                     
Oskar Tuominen  2004    336  32.94  1:10.22  1:46.30    2:22.93   
  Uinti Tampere  2:31.12                 
                     
Akseli Kotti  2004    316  34.03  1:11.81  1:49.17    2:25.79   
  TaTu Tampere  2:33.88                 
                     
Petteri Lepola  2003    287  31.97  1:10.64  1:51.73    2:30.56   
  TaTu Tampere  2:33.76                 
                     
10  Jeremia Varonen  2004    283  33.92  1:12.86  1:53.76    2:31.19   
  Uimaseura Kaarina  2:35.25                 
                     
11  Elias Laine  2003    282  32.64  1:10.59  1:50.71    2:31.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.00                 
                     
12  Leo Liukonen  2004    281  32.88  1:12.79  1:53.83    2:31.62   
  TaTu Tampere  2:38.16                 
                     
13  Aarne Urho Eliel Eskelinen  2004    266  35.97  1:16.41  1:56.03    2:34.38   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Joona Varpukari  2003    258  34.31  1:14.02  1:56.23    2:36.02   
  Uinti Tampere  2:43.09                 
                     
15  Lenni Lehtonen  2004    240  34.87  1:14.91  1:58.31    2:39.79   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Santeri Gummerus  2003    237  34.24  1:16.17  1:58.59    2:40.50   
  Uinti Tampere  2:59.01                 
                     
17  Casper Leo  2004    227  36.99  1:18.70  2:01.60    2:42.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.36                 
                     
18  Rasmus Rauhala  2004    219  34.70  1:16.40  2:01.08    2:44.83   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Samuel Otto Nikolai Salminen  2003    202  35.73  1:18.44  2:03.78    2:49.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.08                 
                     
20  Sakari Gummerus  2003    195  36.09  1:18.73  2:05.39    2:51.32   
  Uinti Tampere  3:27.37                 
                     
21  Jaakko Karti  2004    191  40.35  1:24.92  2:08.58    2:52.49   
  Uinti Tampere  3:00.10                 
                     
22  Max Nikkari  2004    189  39.28  1:24.12  2:09.83    2:53.00   
  Uinti Tampere  3:02.83                 
                     
23  Castor Trygg  2004    172  39.28  1:24.44  2:13.30    2:58.37   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Ilmari Laitala  2003    170  40.69  1:26.34  2:14.55    2:59.26   
  Cetus Espoo  3:03.21                 
                     
25  Joona Kurppa  2004    170  41.00  1:28.13  2:16.25    2:59.28   
  TaTu Tampere  3:03.61                 
                     
26  Ville Luoma  2004    162  43.08  1:31.45  2:19.46    3:02.05   
  TaTu Tampere  3:04.33                 
                     
27  Aapo Koivuniemi  2004    148  40.97  1:29.34  2:19.94    3:07.72   
  Uinti Tampere  3:21.41                 
                     
28  Iliad Sioofy Khojine  2004    137  39.07  1:27.39  2:22.54    3:12.75   
  Uinti Tampere  3:55.01                 
                     
29  Antti Toivonen  2003    134  40.82  1:31.48  2:24.41    3:13.73   
  Uinti Tampere  3:20.28                 
                     
Sauli Gummerus  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  3:46.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reko Patinen  1998    644  25.67  55.15  1:25.55    1:55.04   
  Nummelan Kisaajat  1:54.48                 
                     
Teemu Jarmo Johannes Viitanen  1992    599  25.69  55.73  1:27.06    1:57.86   
  TaTu Tampere                   
                     
Elias Ensio Lampinen  1997    594  27.30  57.93  1:29.00    1:58.21   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Petja Valtteri Yritys  1993    591  29.29  1:00.39  1:30.47    1:58.41   
  TaTu Tampere  1:57.48                 
                     
Elias Soukola  1999    550  27.93  58.37  1:29.57    2:01.28   
  Järvenpään Uintiklubi  2:02.05                 
                     
Eetu Nyman  1999    541  27.79  58.38  1:30.13    2:01.94   
  Vesihelmen Uimaseura  2:02.94                 
                     
Nikita Tikhonov-Bugrov  2000    537  26.16  56.00  1:28.76    2:02.19   
  Kor-1 St. Petersburg  1:58.00                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    534  27.61  58.56  1:30.35    2:02.46   
  Swimming Jyväskylä  2:05.09                 
                     
Ville Laine  1995    528  29.55  1:01.44  1:33.47    2:02.94   
  TaTu Tampere  2:06.06                 
                     
10  Leo Roine  2001    515  28.33  59.20  1:31.51    2:03.92   
  Uinti Tampere  2:03.59                 
                     
11  Wäinö Koskinen  2002    506  28.62  59.54  1:31.79    2:04.63   
  Uinti Tampere  2:09.58                 
                     
12  Santeri Mettälä  1999    491  28.44  1:00.30  1:33.01    2:05.88   
  TaTu Tampere  2:04.43                 
                     
13  Eemeli Leinonen  2002    424  28.37  1:00.82  1:36.02    2:12.25   
  Uinti Tampere  2:11.31                 
                     
14  Verneri Kaarlenkaski  1999    419  28.03  1:00.50  1:35.61    2:12.78   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Santeri Kaasinen  1999    395  28.51  1:01.87  1:38.48    2:15.35   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Patrik Pihlajamäki  2002    261  32.63  1:11.65  1:53.85    2:35.44   
  Kankaanpään Uimarit  2:31.82                 
                     
17  Ville Syrjäkoski  2002    230  35.27  1:16.76  2:00.99    2:42.01   
  TaTu Tampere  2:40.80                 
                     
18  Lasse Samuli Purmonen  1985    148  41.29  1:29.20  2:19.39    3:07.53   
  S.C.Pingviinit  3:05.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:34 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    458  33.24  1:10.25  1:48.12    2:24.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.38                 
                     
Aino Välimaa  2006    423  32.70  1:10.53  1:50.51    2:28.02   
  Uinti Tampere  2:35.06                 
                     
Isla Leinonen  2006    373  35.23  1:14.90  1:55.48    2:34.34   
  Uinti Tampere  2:39.75                 
                     
Piia Lahtinen  2006    335  36.38  1:17.19  1:59.70    2:39.98   
  Uinti Tampere  2:45.62                 
                     
Elvira Lydén  2006    331  35.90  1:17.75  2:00.39    2:40.55   
  Uinti Tampere  2:45.96                 
                     
Aliisa Soini  2007    288  36.32  1:19.75  2:05.59    2:48.23   
  Rauman Uimaseura  2:47.78                 
                     
Anni Frusti  2007    285  36.91  1:19.71  2:05.39    2:48.89   
  Nokian Pyry  2:48.36                 
                     
Ippi Ranta  2006    272  37.18  1:20.82  2:06.79    2:51.45   
  Uinti Tampere                   
                     
Ines Pälviranta  2007    245  39.82  1:25.55  2:14.06    2:57.53   
  Uinti Tampere  2:55.86                 
                     
10  Aada-Julia Laakso  2007    229  41.60  1:28.33  2:17.11    3:01.54   
  Kampuksen Plaani  3:07.34                 
                     
11  Veera Nurmikolu  2007    226  39.66  1:26.12  2:14.19    3:02.45   
  Uinti Tampere  3:05.03                 
                     
12  Elli Isometsä  2007    222  40.28  1:27.56  2:16.32    3:03.34   
  Kankaanpään Uimarit  3:06.98                 
                     
13  Petra Soini  2007    220  41.58  1:28.77  2:17.29    3:04.12   
  Nokian Pyry  3:04.87                 
                     
14  Maisa Savisto  2006    210  43.34  1:32.29  2:21.55    3:06.84   
  Uinti Tampere  3:14.63                 
                     
15  Sofia Mustonen  2006    205  43.25  1:31.58  2:20.87    3:08.43   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Veera Rantala  2006    170  44.50  1:39.25  2:33.93    3:20.65   
  Uinti Tampere  3:24.53                 
                     
17  Stella Laukkanen  2007    157  43.60  1:36.05  2:31.16    3:25.80   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Anna Selin  2006    155  45.26  1:38.00  2:32.56    3:26.71   
  Uinti Tampere  4:13.95                 
                     
19  Emmiina Eho  2007    140  47.10  1:41.13  2:38.52    3:33.60   
  Uinti Tampere  3:31.72                 
                     
20  Venla Rajala  2008    133  47.77  1:43.06  2:40.32    3:37.41   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Oona Valtonen  2008    121  47.08  1:45.25  2:46.81    3:44.24   
  TaTu Tampere                   
                     
22  Netta Halttunen  2007    90  50.86  1:54.70  3:01.87    4:07.25   
  Uinti Tampere                   
                     
Hilda Löf  2006              DSQ   
  Keuruun Toverit  3:04.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessica Mäkinen  2004    468  31.88  1:08.34  1:45.33    2:23.13   
  Uinti Tampere  2:21.53                 
                     
Sofia Ellonen  2004    466  31.46  1:08.15  1:46.93    2:23.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:23.66                 
                     
Sonila Selimi  2005    453  32.07  1:08.58  1:46.84    2:24.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.82                 
                     
My Laverman  2004    421  32.92  1:10.83  1:49.42    2:28.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.72                 
                     
Minttu Kiili  2005    408  34.21  1:11.96  1:50.59    2:29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.32                 
                     
Maura Bergström  2005    386  36.25  1:15.49  1:54.89    2:32.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.99                 
                     
Enna Eho  2004    368  35.01  1:15.05  1:55.66    2:35.12   
  Uinti Tampere  2:39.10                 
                     
Milla Järvenpää  2004    368  35.48  1:15.47  1:56.29    2:35.13   
  Uimaseura Kaarina  2:35.01                 
                     
Viivi Heittokangas  2004    358  36.13  1:15.99  1:56.49    2:36.50   
  Uinti Tampere  2:38.98                 
                     
10  Tara Salli  2005    357  35.09  1:15.36  1:56.96    2:36.58   
  Uinti Tampere  2:33.21                 
                     
11  Aino Lepola  2005    353  34.41  1:14.74  1:56.41    2:37.26   
  TaTu Tampere  2:46.34                 
                     
12  Melissa Virtanen  2004    322  36.94  1:18.48  2:01.37    2:42.08   
  Uinti Tampere  2:37.53                 
                     
13  Veera Maijala  2005    301  35.57  1:17.55  2:01.87    2:45.77   
  Rauman Uimaseura  2:50.60                 
                     
14  Janna Tepsa  2005    265  40.24  1:25.07  2:10.76    2:52.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Kiia Alenius  2005    250  38.99  1:25.75  2:13.22    2:56.33   
  TaTu Tampere  2:56.19                 
                     
16  Roosa Lahti  2004    240  40.03  1:26.36  2:13.82    2:58.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.97                 
                     
17  Anna Lampinen  2004    236  41.94  1:27.04  2:14.02    2:59.76   
  Porin Uimaseura  3:24.51                 
                     
18  Kätrin Koppel  2005    232  39.03  1:26.27  2:16.01    3:00.89   
  Rauman Uimaseura  3:29.16                 
                     
18  Tuulia Paulaharju  2004    232  40.49  1:26.81  2:14.85    3:00.89   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Kaisu Leinonen  2005    231  39.20  1:25.31  2:14.58    3:01.08   
  Uinti Tampere  3:16.80                 
                     
21  Pilvi Elina Nieminen  2004    229  38.38  1:23.88  2:12.72    3:01.49   
  Keuruun Toverit                   
                     
22  Joanna Hauhia  2004    217  39.82  1:28.35  2:18.23    3:04.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:06.13                 
                     
23  Saana Keskinen  2005    212  40.60  1:29.83  2:20.54    3:06.24   
  Uinti Tampere  3:30.57                 
                     
24  Ronja Makkonen  2005    211  41.25  1:26.89  2:08.21    3:06.70   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Venla Vuorivirta  2005    194  42.80  1:33.38  2:23.47    3:11.84   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Sonja Järvinen  2004    190  41.64  1:29.25  2:20.89    3:13.23   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Veera Olli  2005    182  43.67  1:33.46  2:26.17    3:15.92   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Ronja Maude  2005    173  43.79  1:36.05  2:30.00    3:19.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Veera Pettinen  2005    169  46.06  1:39.26  2:33.14    3:20.91   
  Uinti Tampere  3:36.19                 
                     
30  Ada Niemi  2005    163  41.85  1:33.04  2:28.23    3:23.34   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    630  30.67  1:04.26  1:37.40    2:09.68   
  TaTu Tampere  2:08.82                 
                     
Mari Ääri  1980    592  30.09  1:03.67  1:37.70    2:12.34   
  Aurajoen Uinti  2:12.45                 
                     
Ina Pollari  2002    586  29.68  1:02.78  1:37.91    2:12.78   
  Uinti Tampere  2:18.62                 
                     
Maija Nurmi  2003    585  30.87  1:04.55  1:39.13    2:12.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.21                 
                     
Senni Mattila  2003    558  30.55  1:04.83  1:39.89    2:15.02   
  Porin Uimaseura  2:14.42                 
                     
Anni Ruokanen  2003    510  31.23  1:06.99  1:43.37    2:19.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:19.26                 
                     
Emmi Heine  2002    507  30.97  1:06.89  1:43.80    2:19.35   
  Rauman Uimaseura  2:18.61                 
                     
Armi Auvinen  2000    501  31.24  1:06.80  1:42.50    2:19.88   
  Uinti Tampere  2:12.84                 
                     
Elli-Kaisa Saarinen  2001    493  31.17  1:07.37  1:45.14    2:20.69   
  Vesihelmen Uimaseura  2:25.66                 
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    490  32.53  1:08.89  1:45.40    2:20.98   
  Nokian Pyry  2:27.12                 
                     
11  Jenna Rajahalme  2002    394  32.71  1:10.53  1:51.18    2:31.58   
  Nokian Pyry  2:37.65                 
                     
12  Emma Remes  2002    390  32.72  1:11.37  1:52.22    2:32.03   
  Pieksän Kuutit                   
                     
13  Sofia Harju  2002    389  34.25  1:14.01  1:54.97    2:32.25   
  Järvenpään Uintiklubi  2:31.84                 
                     
14  Jemina Knuutila  2002    387  34.68  1:13.99  1:53.97    2:32.44   
  Uinti Tampere  2:33.83                 
                     
15  Tessa Kirjonen  2003    375  35.46  1:15.31  1:54.75    2:34.04   
  Uinti Tampere  2:37.93                 
                     
16  Maiju Harju  2002    366  35.01  1:14.78  1:55.11    2:35.30   
  Uinti Tampere  2:32.21                 
                     
17  Viivi Nieminen  2002    363  34.79  1:14.82  1:55.97    2:35.76   
  Uinti Tampere  2:44.88                 
                     
18  Liisa Siikala  2003    361  36.97  1:18.69  1:58.90    2:36.04   
  Uinti Tampere  2:42.74                 
                     
19  Ilona Halima  2003    309  36.29  1:17.47  2:00.96    2:44.40   
  Uinti Tampere  2:36.45                 
                     
20  Iina Lehikoinen  2003    302  36.29  1:17.83  2:01.92    2:45.66   
  Pieksän Kuutit                   
                     
21  Vilja Laaksonen  2002    299  35.28  1:16.95  2:01.90    2:46.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
22  Martta Haarala  2001    294  37.61  1:20.84  2:05.22    2:47.01   
  Uimaseura Kaarina  2:47.84                 
                     
23  Nelli Nikulainen  2002    268  39.32  1:24.64  2:10.88    2:52.33   
  Pieksän Kuutit                   
                     
24  Iida Peuraniemi  2002    264  40.78  1:23.38  2:09.10    2:53.13   
  TaTu Tampere  2:49.62                 
                     
25  Milla Hjelt  2002    264  39.34  1:24.54  2:09.91    2:53.17   
  Pieksän Kuutit  2:52.92                 
                     
26  Ida Heino  2000    233  37.99  1:23.38  2:11.93    3:00.47   
  Porin Uimaseura  3:05.35                 
                     
Saranbolor Usukhsaikhan  2003              DNS   
  TaTu Tampere  2:39.33                 
                     
Maria Ripatti  1987              DNF   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Emmi Rauhanen  2003              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:07.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Arponen  2005    233  36.63        1:18.69   
  Rauman Uimaseura  1:20.40                 
                     
Nikita Semach  2005    224  37.21        1:19.82   
  Swimming Jyväskylä  1:19.77                 
                     
Eero Mäenpää  2005    203  36.79        1:22.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.13                 
                     
Sisu Sorri  2005    201  37.05        1:22.70   
  Swimming Jyväskylä  1:24.90                 
                     
Veikko Kauhanen  2005    154  40.96        1:30.39   
  Simmis Grani                   
                     
Eero Rautaporras  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:08.29                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Tuomas Mäkinen  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:39.37                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 3, 100m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kortteinen  2003    358  31.21        1:08.26   
  Uinti Tampere  1:14.65                 
                     
Akseli Hakala  2003    340  31.73        1:09.46   
  Uinti Tampere  1:13.83                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    296  32.96        1:12.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.03                 
                     
Valtteri Salmela  2003    270  33.00        1:14.92   
  Uinti Tampere  1:14.58                 
                     
Topias Kupiainen  2004    189  37.65        1:24.35   
  Nokian Pyry  1:25.01                 
                     
Kaius Kulmala  2004    159  39.97        1:29.39   
  Simmis Grani  1:29.75                 
                     
Topi Salminen  2004    127  43.34        1:36.36   
  Nokian Pyry  1:37.05                 
                     
 
Laji 3, 100m PU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werneri Koskinen  1998    631  26.29        56.50   
  Uinti Tampere  57.23                 
                     
Matis Hiie  1998    590  26.59        57.80   
  Keila Swim  57.42                 
                     
Roope K Kastarinen  1994    581  26.40        58.07   
  TaTu Tampere                   
                     
Jakob Sievers  2000    552  27.12        59.07   
  Uinti Tampere  59.25                 
                     
Joona Korhonen  2000    516  28.08        1:00.44   
  Uinti Tampere  1:01.32                 
                     
Elias Soukola  1999    500  27.86        1:01.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:00.37                 
                     
Elias Päivinen  1997    485  27.79        1:01.68   
  Swimming Jyväskylä  59.47                 
                     
Walentin Koskinen  2000    478  28.17        1:01.97   
  Uinti Tampere  1:02.84                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    401  29.89        1:05.69   
  Uinti Tampere  1:09.24                 
                     
10  Jere Broman  2002    322  31.10        1:10.68   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Sundt  2006    267  37.69        1:25.47   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaisla Korvonen  2006    215  39.85        1:31.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.62                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    186  44.51        1:36.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.46                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    180  43.70        1:37.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.39                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    180  45.56        1:37.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.50                 
                     
Lila Niskala  2006    172  44.93        1:38.95   
  Uinti Tampere  1:38.22                 
                     
Milana Virtanen  2006    167  45.98        1:39.96   
  Uinti Tampere  1:40.39                 
                     
Mathilda Heikiö  2006    162  47.72        1:40.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.59                 
                     
Nella Kortteinen  2007    159  45.51        1:41.42   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Tilda Saine  2006    156  47.66        1:42.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.12                 
                     
11  Peppi Peltotalo  2006    143  46.36        1:45.12   
  Uinti Tampere  1:50.01                 
                     
12  Elsa Vuorimaa  2006    63  56.67        2:17.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Cécilia Richard  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Ella Parviainen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:41.80                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Elli Raitalaakso  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:44.47                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Kerttu Rantanen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Nihtilä  2004    403  33.76        1:14.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.40                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004    402  34.83        1:14.54   
  Uinti Tampere  1:14.79                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    387  34.70        1:15.51   
  Uinti Tampere  1:16.79                 
                     
Nessa Järvinen  2004    357  35.04        1:17.56   
  Uimaseura Aquila  1:16.91                 
                     
Erica Tomperi  2004    327  36.74        1:19.86   
  Nokian Pyry  1:19.77                 
                     
Julianna Kurkela  2005    313  35.21        1:21.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.29                 
                     
Essi Turkki  2004    311  37.86        1:21.22   
  Uinti Tampere  1:24.33                 
                     
Jessika Liimatta  2004    288  36.31        1:23.33   
  TaTu Tampere  1:23.15                 
                     
Heidi Helenius  2005    283  38.58        1:23.76   
  Uinti Tampere  1:23.12                 
                     
10  Enni Halttunen  2005    280  37.77        1:24.06   
  Uinti Tampere  1:22.62                 
                     
11  Nelli Lehmijoki  2005    270  37.82        1:25.09   
  Nokian Pyry  1:23.06                 
                     
12  Hilma Husari  2004    268  37.99        1:25.37   
  Nokian Pyry  1:27.29                 
                     
13  Ella Suominen  2005    266  38.70        1:25.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.30                 
                     
14  Ulla Haarala  2004    244  41.05        1:27.99   
  Uimaseura Kaarina  1:36.78                 
                     
15  Fanny Savia  2005    216  40.64        1:31.63   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Celina Sandell  2005    202  43.46        1:33.82   
  Uimaseura Kaarina  1:38.92                 
                     
17  Bettina Sandelin  2005    200  42.09        1:33.98   
  Rauman Uimaseura  1:32.38                 
                     
18  Oona Miettunen  2005    189  42.95        1:35.87   
  Cetus Espoo  1:41.34                 
                     
19  Aleksandra Hiekka  2004    148  47.21        1:43.92   
  Uimaseura Kaarina  1:43.38                 
                     
20  Soila Nevalainen  2005    122  48.78        1:50.74   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Siiri Päivärinta  2005    96  53.28        2:00.13   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronja Julia Mustalahti  2004              DNS   
  Nokian Pyry  1:39.08                 
                     
Emmi Aliisa Inkeri Manninen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:20.52                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 4, 100m PU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Pentti  1999    631  28.91        1:04.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    612  30.13        1:04.82   
  Uinti Tampere  1:04.67                 
                     
Jenni Lampi  2000    601  30.21        1:05.21   
  Swimming Jyväskylä  1:03.24                 
                     
Fanny Grönvall  2000    580  30.81        1:05.99   
  Uinti Tampere  1:11.97                 
                     
Heidi Merja R Savioja  1988    551  31.45        1:07.13   
  Kampuksen Plaani  1:07.84                 
                     
Emma von Dickoff  2002    528  31.24        1:08.08   
  Uinti Tampere  1:06.92                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    525  31.90        1:08.22   
  Uinti Tampere  1:06.05                 
                     
Netta Nyberg  2001    490  31.63        1:09.80   
  Uinti Tampere  1:09.07                 
                     
Johanna Suova  1999    421  32.79        1:13.44   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Viivi Jokiniemi  2001    413  33.84        1:13.87   
  Uinti Tampere  1:17.53                 
                     
11  Anni-Maria Laakso  2003    412  35.08        1:13.98   
  Kampuksen Plaani  1:12.23                 
                     
12  Kerttu Nurmi  2003    408  33.78        1:14.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.79                 
                     
13  Anni Matikainen  2001    401  33.50        1:14.60   
  Nokian Pyry  1:13.53                 
                     
14  Nelli Uusitalo  1999    398  34.43        1:14.83   
  Kampuksen Plaani                   
                     
15  Ellen-Maria Neiramaa  2002    384  35.32        1:15.73   
  Porin Uimaseura  1:11.76                 
                     
16  Jessika Rissanen  2001    377  34.66        1:16.20   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.93                 
                     
17  Ella Uusitalo  2003    321  35.53        1:20.32   
  Kampuksen Plaani                   
                     
18  Sanni Salmi  2003    309  35.59        1:21.41   
  Nokian Pyry  1:24.23                 
                     
19  Mai Multimäki  2000    284  36.53        1:23.70   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Aino Haarala  2001    239  41.14        1:28.65   
  Uimaseura Kaarina  1:29.34                 
                     
21  Emilia Majuri  2001    237  37.55        1:28.89   
  Uinti Tampere  1:31.07                 
                     
22  Emmi Tamminiemi  2002    225  40.82        1:30.38   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    330          36.53   
  Rauman Uimaseura  36.87                 
Lev Vlasov  2007    286          38.28   
  TaTu Tampere  40.25                 
Daniel Kontula  2005    208          42.57   
  Uinti Tampere  42.62                 
Julius Sandelin  2005    194          43.58   
  Rauman Uimaseura  43.48                 
Tomi Silander  2006    166          45.93   
  Cetus Espoo  46.58                 
Albert Laakkonen  2007    165          46.02   
  Uinti Tampere  47.24                 
Markus Popov  2005    161          46.37   
  TaTu Tampere  46.83                 
Markus Koskinen  2005    153          47.15   
  TaTu Tampere  46.25                 
Iiro Räty  2006    152          47.25   
  Nokian Pyry  48.07                 
10  Ossi Vienamo  2006    147          47.84   
  Uinti Tampere  48.93                 
11  Benjamin Winqvist  2006    145          48.02   
  Cetus Espoo  47.45                 
12  Kasper Borremans  2006    132          49.49   
  Nurmijärven Uinti                   
13  Valtteri Pellinen  2007    128          49.98   
  Uinti Tampere  51.95                 
14  Vilho Okkonen  2006    128          50.05   
  Rauman Uimaseura  52.07                 
15  Tobias Syrjä  2006    127          50.23   
  Uinti Tampere  52.74                 
16  Artemi Tsinjonnõi  2008    124          50.53   
  Cetus Espoo  50.70                 
17  Mikael Rasinmäki  2006    124          50.60   
  Cetus Espoo  50.95                 
18  Pyry Nieminen  2007    123          50.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.37                 
19  Julius Linde  2007    122          50.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.52                 
20  Lalli Shepherd  2007    121          51.01   
  Cetus Espoo  52.91                 
21  Ferdinand Backman  2006    120          51.16   
  TaTu Tampere  53.32                 
22  Elias Salo  2007    120          51.19   
  Vesihelmen Uimaseura  54.70                 
23  Aarne Laurila  2006    119          51.27   
  Cetus Espoo  54.91                 
24  Miki Vierre  2006    115          51.78   
  TaTu Tampere  51.20                 
25  Matti Klümper  2008    115          51.89   
  Cetus Espoo  57.11                 
26  Niklas Tikkanen  2007    113          52.11   
  TaTu Tampere  56.51                 
27  Eelis Lummaa  2007    109          52.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.96                 
28  Sean Salli  2007    107          53.16   
  Uinti Tampere  55.01                 
29  Leo Laine  2007    100          54.29   
  Uimaseura Kaarina  52.94                 
30  Eemeli Jaakkola  2006    99          54.46   
  Vesihelmen Uimaseura  55.56                 
31  Tero Soukka  2007    93          55.73   
  TaTu Tampere  56.48                 
32  Tatu Yli-Houhala  2007    91          56.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.32                 
33  Tobias Lydén  2008    86          57.15   
  Uinti Tampere  1:02.60                 
34  Luukas Kallio  2005    85          57.21   
  TaTu Tampere  56.72                 
35  Veikko Hautaniemi  2007    82          58.00   
  Cetus Espoo  59.10                 
36  Henri Koskela  2007    81          58.13   
  Cetus Espoo  1:01.37                 
37  Markus Levonoja  2007    80          58.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  58.16                 
38  Severi Muje  2005    80          58.39   
  Uinti Tampere  59.86                 
39  Eljas Pekkola  2007    76          59.46   
  Cetus Espoo                   
40  Lenni Syvänen  2007    75          59.75   
  Cetus Espoo  59.14                 
41  Leo Lehtonen  2006    75          59.84   
  TaTu Tampere  1:00.40                 
42  Aapo Harjula  2007    67          1:02.15   
  Uinti Tampere  1:03.65                 
43  Lenni Nevalainen  2007    66          1:02.47   
  Cetus Espoo                   
44  Konsta Iskala  2006    61          1:04.00   
  Uinti Tampere  59.68                 
45  Joel Sulonen  2007    60          1:04.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.31                 
46  Rasmus Piiroinen  2006    58          1:05.01   
  Uinti Tampere  1:03.20                 
47  Eino Anttila  2007    37          1:15.15   
  TaTu Tampere                   
48  Akseli Savolainen  2007    35          1:16.92   
  Cetus Espoo  1:08.55                 
49  Eetu Nissinen  2008    30          1:20.55   
  TaTu Tampere                   
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.08                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Joonas Keränen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Mikael Suni  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:13.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni-Pekka Hirvonen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Ossi Barck  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  50.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tommi Mosconi  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  52.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003    450          32.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.59                 
Akseli Hakala  2003    410          33.97   
  Uinti Tampere  33.62                 
Arttu Mäenpää  2003    395          34.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.07                 
Urho Lyytinen  2003    380          34.86   
  Uinti Tampere  35.35                 
Riccardo Castagno  2004    342          36.10   
  Uinti Tampere  36.83                 
Visa Kotiniitty  2003    326          36.66   
  Uinti Tampere  38.18                 
Topi Raitalaakso  2003    273          38.91   
  Uinti Tampere  39.04                 
Lenni Lehtonen  2004    263          39.40   
  Uinti Tampere  38.60                 
Santeri Ahinko  2004    236          40.81   
  Vesihelmen Uimaseura  41.67                 
10  Valtteri Salmela  2003    229          41.25   
  Uinti Tampere  45.68                 
11  Jan Byskov  2004    221          41.73   
  Nurmijärven Uinti  43.58                 
12  Yufei Meng  2004    193          43.64   
  Simmis Grani  44.09                 
13  Mikael Halonen  2003    164          46.11   
  Uinti Tampere  48.73                 
14  Litti Penttilä  2004    160          46.47   
  Uinti Tampere  46.28                 
15  Eerik Rantanen  2004    158          46.68   
  Uimaseura Kaarina  48.51                 
16  Joona Kurppa  2004    155          46.97   
  TaTu Tampere  47.56                 
17  Antti Korhonen  2004    153          47.12   
  Pieksän Kuutit  48.18                 
18  Sauli Gummerus  2004    149          47.58   
  Uinti Tampere  49.40                 
19  Ville Luoma  2004    143          48.23   
  TaTu Tampere  47.81                 
20  Mika Karlsson  2004    126          50.24   
  Kankaanpään Uimarit  53.19                 
21  Casper Leo  2004    125          50.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.85                 
22  Antti Toivonen  2003    106          53.20   
  Uinti Tampere  52.17                 
Alvin Helenius  2004              DSQ  Uima-asu 
  Uinti Tampere  56.50                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leiponen  1998    583          30.21   
  Järvenpään Uintiklubi  30.00                 
Eetu Malvela  2000    547          30.87   
  Kampuksen Plaani  30.43                 
Werner Ivo Sandor Heräjärvi  1999    466          32.55   
  Kampuksen Plaani  32.22                 
Teemu Lehtonen  2000    456          32.79   
  Uinti Tampere  31.59                 
Julius Nyberg  2002    433          33.37   
  Kampuksen Plaani  33.63                 
Arttu Heikkinen  2000    426          33.54   
  Uinti Tampere  33.23                 
Teemu Ihanamäki  2001    418          33.77   
  Kankaanpään Uimarit  33.97                 
Janne Juven  2001    404          34.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.35                 
Wäinö Koskinen  2002    387          34.64   
  Uinti Tampere  34.89                 
10  Henri Naarajärvi  2002    378          34.91   
  Uinti Tampere  35.34                 
11  Samu Petteri Kallio  2002    362          35.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.96                 
12  Leo Roine  2001    343          36.04   
  Uinti Tampere  37.80                 
13  Nico Nieminen  2002    341          36.11   
  Vesihelmen Uimaseura  36.02                 
14  Jon Byskov  2000    337          36.26   
  Nurmijärven Uinti  36.96                 
15  Karri Juho Eemeli Korhonen  2002    231          41.10   
  Uinti Tampere  41.59                 
16  Ville Syrjäkoski  2002    201          43.10   
  TaTu Tampere  42.25                 
Markus Kylliäinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  39.92                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m RU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    515          35.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.87                 
Daniela Lietzén  2006    417          38.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.79                 
Emilyn Alexandra Savolainen  2007    316          42.27   
  Cetus Espoo  46.19                 
Karoliina Hirvelä  2006    267          44.69   
  Kampuksen Plaani  46.30                 
Jenna Juhola  2006    238          46.46   
  Rauman Uimaseura  47.20                 
Oona Turunen  2006    238          46.46   
  Kankaanpään Uimarit  47.61                 
Olivia Levula  2006    232          46.81   
  Kankaanpään Uimarit  46.09                 
Dominika Stalinskaja  2007    213          48.17   
  Cetus Espoo  48.06                 
Maikki Hämäläinen  2006    213          48.17   
  Uimaseura Kaarina  49.56                 
10  Iida Remes  2007    210          48.38   
  Pieksän Kuutit  48.86                 
11  Elsa Joseph  2007    210          48.44   
  TaTu Tampere  48.75                 
12  Lotta Lönnqvist  2006    190          50.04   
  Cetus Espoo  56.04                 
13  Enna Äyrämöinen  2007    185          50.50   
  Cetus Espoo  51.00                 
14  Sofia Mustonen  2006    177          51.22   
  TaTu Tampere  52.44                 
15  Helmi Hinkka  2009    177          51.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.39                 
16  Aino Norrdal  2006    177          51.26   
  Uimaseura Kaarina  51.88                 
17  Piitu Perkola  2006    173          51.63   
  TaTu Tampere  52.30                 
18  Elli Kenttälä  2006    170          51.90   
  Uinti Tampere  53.65                 
19  Hilla-Maaria Juhola  2007    163          52.72   
  Porin Uimaseura  51.13                 
20  Rebecca Mäkinen  2008    160          53.05   
  Uinti Tampere  56.09                 
21  Lotta Turunen  2008    158          53.21   
  Cetus Espoo  52.39                 
22  Riia Pietilä  2006    157          53.36   
  Uinti Tampere  56.07                 
23  Milja Prepula  2006    156          53.48   
  Uinti Tampere  59.79                 
24  Sofia Danska  2009    155          53.53   
  Uimaseura Kaarina  54.79                 
25  Martta Mäkinen  2008    155          53.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.04                 
26  Katri Tervola  2007    153          53.74   
  Kankaanpään Uimarit  58.01                 
27  Iiris Myllymäki  2008    150          54.18   
  TaTu Tampere  51.83                 
28  Fanni Auri  2007    148          54.35   
  Uinti Tampere  54.76                 
29  Sofia Maude  2008    148          54.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.76                 
30  Ameli Pitrè  2008    145          54.77   
  Uinti Tampere  55.63                 
31  Oona Valtonen  2008    145          54.81   
  TaTu Tampere  54.48                 
32  Senja Pakkanen  2008    142          55.08   
  Kankaanpään Uimarit  57.94                 
33  Sella Koskinen  2007    141          55.32   
  TaTu Tampere  57.32                 
34  Ada Tuurna  2008    138          55.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  59.45                 
35  Vuokko Larjomaa  2007    131          56.57   
  Cetus Espoo  59.05                 
36  Saga Linnosaari  2008    130          56.76   
  Cetus Espoo                   
37  Iida Pennanen  2008    130          56.82   
  TaTu Tampere  55.51                 
38  Adele Luukkonen  2009    129          56.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.63                 
39  Emilia Leinonen  2007    126          57.34   
  Uimaseura Kaarina                   
40  Anni Birkstedt  2006    125          57.56   
  Uimaseura Kaarina  1:01.58                 
41  Emmi Jokinen  2008    124          57.70   
  Uinti Tampere  1:00.93                 
42  Amanda Ruusuvaara  2008    111          59.82   
  Uimaseura Kaarina  1:02.75                 
43  Venla Rajala  2008    109          1:00.25   
  TaTu Tampere  58.95                 
44  Emma Tieaho  2008    105          1:00.87   
  Nokian Pyry                   
45  Aava Adelei Sulanterä  2007    93          1:03.51   
  Uimaseura Kaarina  1:01.38                 
46  Emily Heikkilä  2007    88          1:04.67   
  Nokian Pyry                   
47  Mandi Hämäläinen  2006    79          1:07.01   
  Uimaseura Kaarina  1:11.79                 
Anni Keltanen  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jade Brelo  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  55.05                 
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Katri Kulovuori  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  52.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Minttu Mäkihannu  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  1:00.51                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Pinjasisko Isoaho  2009              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura  1:03.44                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Saara Pakomäki  2008              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.82                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Viola Heikkilä  2009              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m RU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Hakala  2004    535          35.47   
  Uinti Tampere  35.69                 
Frida Ekman  2004    504          36.18   
  Uinti Tampere  36.33                 
Adeliina Aada Helmiina Kaarlenkaski  2004    475          36.91   
  Uinti Tampere  38.21                 
Emmi Aliisa Inkeri Manninen  2004    406          38.88   
  Uinti Tampere  36.96                 
Siiri Mätäsjärvi  2004    378          39.80   
  Uinti Tampere  40.77                 
Sofia Ellonen  2004    344          41.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.95                 
Noora Pätiälä  2004    337          41.38   
  Uinti Tampere  43.37                 
Ranja Ruotoistenmäki  2004    329          41.68   
  Uinti Tampere  40.53                 
Aino Lepola  2005    326          41.84   
  TaTu Tampere  43.54                 
10  Kristina Grimbaum  2005    312          42.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.29                 
11  Susanna Uitto  2004    309          42.58   
  Uinti Tampere  43.09                 
12  Emma Lähteenmäki  2004    304          42.79   
  Uinti Tampere  43.25                 
13  Emmi Lapikisto  2005    299          43.05   
  Uinti Tampere  43.43                 
14  Ronja Maude  2005    290          43.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.84                 
15  Eeva Toroi  2005    290          43.51   
  Uinti Tampere  42.43                 
16  Olga Pellini  2004    271          44.46   
  Uinti Tampere                   
17  Milla Järvenpää  2004    271          44.49   
  Uimaseura Kaarina  45.65                 
18  Rebekka Aaltola  2005    265          44.83   
  Uinti Tampere  43.11                 
19  Sonja Järvinen  2004    262          44.97   
  Uinti Tampere  43.85                 
20  Vilma Hjelt  2004    260          45.12   
  Pieksän Kuutit  44.60                 
21  Iida Jännes  2004    230          46.98   
  Uinti Tampere  47.13                 
22  Veera Olli  2005    226          47.24   
  Uinti Tampere  47.70                 
23  Joanna Hauhia  2004    225          47.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.16                 
24  Kätrin Koppel  2005    216          48.00   
  Rauman Uimaseura  48.91                 
25  Olta Bajrami  2004    205          48.84   
  Uinti Tampere                   
26  Veera Tall  2005    197          49.47   
  Porin Uimaseura  52.70                 
27  Pilvi Elina Nieminen  2004    195          49.66   
  Keuruun Toverit  50.11                 
28  Ronja Ristevirta  2005    192          49.91   
  Cetus Espoo  48.95                 
29  Nea Hollström  2005    181          50.84   
  Cetus Espoo  50.79                 
30  Maria Rautiainen  2004    168          52.10   
  Nurmijärven Uinti                   
31  Ronja Haraholma  2005    155          53.59   
  Nokian Pyry  54.00                 
32  Venla Vuorivirta  2005    152          53.87   
  Uinti Tampere  53.09                 
33  Alexandra Julin  2005    148          54.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.77                 
34  Veera Pettinen  2005    117          58.79   
  Uinti Tampere  57.05                 
Suela Bajrami  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  49.85                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 6, 50m RU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Grönvall  2000    612          33.92   
  Uinti Tampere  33.91                 
Emma Nieminen  1996    567          34.78   
  Swimming Jyväskylä  35.33                 
Pinja Penttilä  2001    512          35.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.00                 
Netta Nyberg  2001    500          36.28   
  Uinti Tampere  36.78                 
Noora Poutanen  1999    494          36.41   
  TaTu Tampere  35.70                 
Ellen-Maria Neiramaa  2002    440          37.84   
  Porin Uimaseura  37.20                 
Susanna Ellonen  1999    417          38.54   
  TaTu Tampere  37.45                 
Sanni Lampi  2001    416          38.55   
  Swimming Jyväskylä  40.85                 
Eveliina Koivula  2003    403          38.99   
  Uinti Tampere  38.50                 
10  Ella Ekman  2003    378          39.82   
  Uinti Tampere  39.76                 
11  Veera Vuokko Sofia Laakkonen  2003    374          39.95   
  Kampuksen Plaani  39.64                 
12  Ella Ohra-Aho  2003    372          40.03   
  Kampuksen Plaani  38.61                 
13  Aurora Hirvonen  2000    367          40.19   
  Uinti Tampere  39.75                 
14  Emma Remes  2002    335          41.45   
  Pieksän Kuutit  39.72                 
15  Martta Haarala  2001    328          41.76   
  Uimaseura Kaarina  41.54                 
16  Ida Heino  2000    305          42.74   
  Porin Uimaseura  41.50                 
17  Sanna Pajula  2003    300          42.99   
  Kankaanpään Uimarit  43.18                 
18  Sanna Peltonen  2002    299          43.06   
  Uinti Tampere  43.38                 
19  Daria Marishina  2001    262          45.00   
  Uinti Tampere  45.01                 
20  Iida Peuraniemi  2002    260          45.10   
  TaTu Tampere  43.95                 
21  Linnea Ström  2003    258          45.22   
  Uimaseura Kaarina  44.47                 
22  Laura Valonen  2003    250          45.67   
  Uinti Tampere  46.18                 
23  Kaisa Huttunen  2002    240          46.33   
  Uinti Tampere  47.26                 
24  Veera Vittaniemi  2002    191          49.94   
  Uinti Tampere  51.23                 
25  Emmi Rauhanen  2003    150          54.11   
  Porin Uimaseura  54.75                 
Saranbolor Usukhsaikhan  2003              DNS   
  TaTu Tampere  42.44                 
Emma Kulmala  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  53.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 7, 200m SU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    270  37.90  1:19.67  2:01.87    2:44.06   
  Swimming Jyväskylä  2:45.79                 
                     
Oliver Aspholm  2005    224  41.18  1:26.21  2:11.39    2:54.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Vili Niemi  2006    106  51.44  1:49.17  2:47.37    3:43.67   
  TaTu Tampere                   
                     
 
Laji 7, 200m SU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miro Birkstedt  2004    388  33.21  1:10.54  1:48.76    2:25.37   
  TaTu Tampere  2:46.77                 
                     
Petteri Lepola  2003    265  37.07  1:20.02  2:03.92    2:45.19   
  TaTu Tampere  2:43.02                 
                     
Antte Säilä  2004    248  38.43  1:21.54  2:05.67    2:48.77   
  Uinti Tampere  2:50.97                 
                     
Onni Pajumäki  2004    244  38.29  1:20.93  2:05.70    2:49.63   
  Uinti Tampere                   
                     
Yufei Meng  2004    218  41.07  1:25.77  2:12.22    2:56.21   
  Simmis Grani                   
                     
 
Laji 7, 200m SU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Kleinson  2000    488  30.58  1:04.39  1:39.36    2:14.76   
  Keila Swim  2:24.07                 
                     
Joona Korhonen  2000    434  31.46  1:06.36  1:43.72    2:20.11   
  Uinti Tampere  2:15.01                 
                     
Perttu Mikkola  2001    429  32.46  1:08.01  1:44.32    2:20.69   
  Nokian Pyry  2:22.72                 
                     
Walentin Koskinen  2000              DNS   
  Uinti Tampere  2:13.66                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:27 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 8, 200m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    433  36.95  1:18.05  1:59.11    2:38.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Hilda Löf  2006              DSQ   
  Keuruun Toverit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 200m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kukka Kangas  2005    463  36.31  1:16.15  1:56.21    2:35.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.09                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    460  35.87  1:15.50  1:56.58    2:35.47   
  Uinti Tampere  2:40.29                 
                     
Fiona Laakso  2005    409  37.47  1:18.33  2:00.83    2:41.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:47.55                 
                     
Adeliina Aada Helmiina Kaarlenkaski  2004    391  37.07  1:18.16  2:01.27    2:44.03   
  Uinti Tampere  2:53.39                 
                     
Maura Bergström  2005    390  39.65  1:22.11  2:04.02    2:44.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kiona Inkilä  2004    365  36.13  1:19.09  2:04.08    2:47.95   
  Uinti Tampere  2:49.80                 
                     
Sivi Juvakka  2005    361  39.04  1:22.03  2:05.54    2:48.49   
  Nokian Pyry  2:58.46                 
                     
Aino Lepola  2005    350  37.43  1:20.85  2:05.50    2:50.28   
  TaTu Tampere  2:51.91                 
                     
Enna Eho  2004    348  39.43  1:22.32  2:06.92    2:50.59   
  Uinti Tampere  2:50.95                 
                     
10  Viivi Heittokangas  2004    306  41.72  1:26.11  2:12.44    2:58.12   
  Uinti Tampere  2:53.34                 
                     
11  Ulla Haarala  2004    260  44.82  1:32.37  2:20.88    3:07.84   
  Uimaseura Kaarina  2:57.54                 
                     
 
Laji 8, 200m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Mattila  2003    524  34.11  1:12.12  1:51.01    2:28.88   
  Porin Uimaseura  2:33.61                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    517  34.44  1:12.53  1:51.47    2:29.54   
  Uinti Tampere  2:37.24                 
                     
Aino Iida-Maria Jussila  2000    506  33.86  1:12.23  1:51.64    2:30.58   
  Uinti Tampere  2:28.70                 
                     
Jenni Lampi  2000    468  37.25  1:16.83  1:55.46    2:34.49   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    437  35.88  1:16.07  1:57.44    2:38.14   
  Nokian Pyry  2:34.28                 
                     
Emmi Heine  2002    426  35.62  1:16.10  1:58.10    2:39.45   
  Rauman Uimaseura  2:45.12                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    413  36.61  1:17.23  1:59.15    2:41.06   
  Kampuksen Plaani  2:37.73                 
                     
Anni Koivula  2003    380  38.63  1:21.07  2:04.00    2:45.67   
  Nokian Pyry                   
                     
Soile Auvinen  2002    314  41.55  1:26.43  2:11.68    2:56.44   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Linnea Ström  2003    290  43.33  1:28.49  2:15.28    3:01.32   
  Uimaseura Kaarina  2:52.97                 
                     
11  Aino Haarala  2001    263  44.70  1:33.28  2:21.41    3:07.23   
  Uimaseura Kaarina  3:09.94                 
                     
12  Milla Hjelt  2002    233  45.62  1:36.55  2:26.24    3:14.86   
  Pieksän Kuutit  3:15.84                 
                     
Anni Ruokanen  2003              DNF   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:42.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Liukkonen  2005    277  32.95        1:08.87   
  Uinti Tampere  1:10.12                 
                     
Sisu Sorri  2005    270  32.65        1:09.48   
  Swimming Jyväskylä  1:11.53                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    255  34.04        1:10.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.88                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    249  34.06        1:11.39   
  Rauman Uimaseura  1:12.73                 
                     
Aarni Linderborg  2005    240  34.84        1:12.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.20                 
                     
Vilho Tikkanen  2005    239  34.39        1:12.32   
  Swimming Jyväskylä  1:10.75                 
                     
Patrik Reiman  2005    236  35.01        1:12.72   
  Uimaseura Kaarina  1:12.95                 
                     
Tomi Silander  2006    229  34.75        1:13.42   
  Cetus Espoo  1:11.40                 
                     
Aarne Laurila  2006    205  35.78        1:16.10   
  Cetus Espoo  1:22.09                 
                     
10  Nikolas Pietilä  2005    205  35.86        1:16.16   
  Cetus Espoo  1:20.34                 
                     
11  Aleksi Sinisalo  2006    201  36.28        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:24.65                 
                     
12  Ossi Barck  2005    194  37.88        1:17.55   
  Uimaseura Kaarina  1:16.80                 
                     
13  Sami Schrader  2006    192  37.13        1:17.83   
  Uinti Tampere  1:17.72                 
                     
14  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    192  37.55        1:17.88   
  Uinti Tampere  1:17.79                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    181  38.04        1:19.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.20                 
                     
16  Onni Yrjälä  2006    180  37.71        1:19.48   
  Rauman Uimaseura  1:22.05                 
                     
17  Albert Laakkonen  2007    180  37.84        1:19.50   
  Uinti Tampere  1:20.64                 
                     
18  Kasper Kytö  2005    172  37.58        1:20.67   
  Nokian Pyry  1:24.47                 
                     
19  Matias Seppä  2006    169  38.64        1:21.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.10                 
                     
20  Kalle Heinonen  2006    163  36.72        1:22.22   
  TaTu Tampere  1:25.36                 
                     
21  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    160  40.26        1:22.64   
  Uinti Tampere  1:21.76                 
                     
22  Casper Kvist  2006    158  38.67        1:22.98   
  Nokian Pyry  1:30.40                 
                     
23  Santeri Leinonen  2005    158  38.81        1:23.05   
  Rauman Uimaseura  1:27.95                 
                     
24  Benjamin Winqvist  2006    154  38.76        1:23.68   
  Cetus Espoo  1:23.65                 
                     
25  Julius Järveläinen  2006    154  38.65        1:23.76   
  Uinti Tampere  1:27.36                 
                     
26  Eemeli Arnell  2005    152  39.40        1:24.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.41                 
                     
27  Julius Linde  2007    149  40.87        1:24.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.21                 
                     
28  Alex Lehtola  2005    143  40.10        1:25.92   
  Uinti Tampere  1:27.87                 
                     
29  Tommi Mosconi  2008    141  40.88        1:26.18   
  Cetus Espoo  1:30.50                 
                     
30  Max Lausi  2006    136  38.71        1:27.28   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.99                 
                     
31  Tatu Yli-Houhala  2007    136  40.68        1:27.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
32  Luis Valero de la Iglesia  2006    134  41.21        1:27.81   
  Cetus Espoo  1:32.93                 
                     
33  Ferdinand Backman  2006    130  41.64        1:28.49   
  TaTu Tampere  1:31.05                 
                     
34  Eelis Lummaa  2007    130  41.89        1:28.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.02                 
                     
35  Frans Sandblom  2006    126  42.82        1:29.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.47                 
                     
36  Vilho Okkonen  2006    124  41.41        1:29.91   
  Rauman Uimaseura  1:26.41                 
                     
37  Jesper Dolk  2005    118  41.26        1:31.41   
  Nurmijärven Uinti  1:36.22                 
                     
38  Mikael Rasinmäki  2006    118  42.19        1:31.44   
  Cetus Espoo  1:30.96                 
                     
39  Kaapo Virtanen  2008    115  42.24        1:32.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Vili Niemi  2006    114  42.71        1:32.53   
  TaTu Tampere  1:35.24                 
                     
41  Eetu Vehmas  2007    111  42.76        1:33.29   
  Nokian Pyry  1:39.75                 
                     
42  Artemi Tsinjonnõi  2008    111  44.90        1:33.33   
  Cetus Espoo  1:36.62                 
                     
43  Pauli Rantatupa  2005    111  43.55        1:33.50   
  Cetus Espoo  1:32.76                 
                     
44  Osmo Räikkälä  2006    110  44.86        1:33.53   
  Kankaanpään Uimarit  1:32.85                 
                     
45  Aaron Hannula  2005    110  44.14        1:33.54   
  Uimaseura Kaarina  1:33.26                 
                     
46  Aamos Järveläinen  2006    109  45.58        1:33.93   
  Uinti Tampere  1:29.05                 
                     
47  Luka Hirvonen  2006    104  43.22        1:35.31   
  Nokian Pyry                   
                     
48  Lenni Syvänen  2007    104  43.54        1:35.54   
  Cetus Espoo  1:42.83                 
                     
49  Benjamin Salo  2006    103  44.31        1:35.57   
  Porin Uimaseura  1:45.80                 
                     
50  Nicolo Manzone  2005    103  43.29        1:35.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.84                 
                     
51  Valtteri Ihanamäki  2006    103  45.69        1:35.86   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.23                 
                     
52  Lenni Nevalainen  2007    102  46.40        1:35.95   
  Cetus Espoo  1:46.53                 
                     
53  Ilari Linderborg  2006    97  46.81        1:37.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.79                 
                     
54  Mikael Suni  2007    97  46.53        1:37.76   
  Cetus Espoo  1:44.69                 
                     
55  Eemeli Jaakkola  2006    96  45.93        1:38.10   
  Vesihelmen Uimaseura  1:35.54                 
                     
56  Akseli Savolainen  2007    95  47.04        1:38.38   
  Cetus Espoo  1:44.58                 
                     
57  Casper Manzone  2005    94  46.48        1:38.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.96                 
                     
58  Christian Edelman  2007    94  44.33        1:38.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.83                 
                     
59  Eljas Pekkola  2007    91  45.24        1:39.63   
  Cetus Espoo  1:44.46                 
                     
60  Leo Laine  2007    91  48.07        1:39.67   
  Uimaseura Kaarina  1:42.45                 
                     
61  Pyry Nieminen  2007    90  47.23        1:40.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Matti Klümper  2008    84  47.77        1:42.47   
  Cetus Espoo  1:49.79                 
                     
63  Luukas Kallio  2005    83  47.07        1:42.92   
  TaTu Tampere  1:43.61                 
                     
64  Joonas Keränen  2007    82  48.90        1:43.17   
  Cetus Espoo  1:40.79                 
                     
65  Henri Koskela  2007    81  47.84        1:43.72   
  Cetus Espoo  1:43.60                 
                     
66  Joel Sulonen  2007    80  48.11        1:43.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.57                 
                     
67  Rasmus Piiroinen  2006    76  49.02        1:45.92   
  Uinti Tampere                   
                     
68  Aapo Harjula  2007    76  48.13        1:46.06   
  Uinti Tampere  1:43.04                 
                     
69  Onni-Pekka Hirvonen  2007    75  51.45        1:46.29   
  Uinti Tampere  1:43.52                 
                     
70  Juho Räikkälä  2007    75  49.42        1:46.40   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
71  Eero Hannula  2007    74  47.91        1:46.62   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
72  Eino Anttila  2007    72  50.27        1:47.78   
  TaTu Tampere  54.34                 
                     
73  Aleksi Vuohelainen  2007    71  51.39        1:48.07   
  Uinti Tampere                   
                     
74  Veikko Hautaniemi  2007    70  52.31        1:49.04   
  Cetus Espoo  1:55.65                 
                     
75  Ossi Vienamo  2006    69  47.87        1:49.36   
  Uinti Tampere  1:43.66                 
                     
76  Julius Vähäsantanen  2006    69  49.96        1:49.41   
  Uinti Tampere                   
                     
77  Emil Savolainen  2007    67  50.93        1:50.12   
  Uinti Tampere  1:52.74                 
                     
78  Andrei Katanandov  2007    63  48.94        1:52.44   
  Uinti Tampere  1:52.82                 
                     
Eero Mäenpää  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Frans Roine  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kasper Borremans  2006              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Konsta Iskala  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lalli Shepherd  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:39.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leevi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:30.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Levonoja  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Popov  2005              DSQ   
  TaTu Tampere  1:29.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Mäenpää  2003    491  27.40        56.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.20                 
                     
Joonas Cranston  2003    443  28.30        58.93   
  Nummelan Kisaajat  1:00.51                 
                     
Urho Lyytinen  2003    398  29.27        1:01.05   
  Uinti Tampere  1:02.06                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    388  29.08        1:01.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.57                 
                     
Akira Konttinen  2003    380  30.04        1:02.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.18                 
                     
Miro Birkstedt  2004    363  30.15        1:02.97   
  TaTu Tampere  1:04.25                 
                     
Markus Nuoranne  2003    342  30.42        1:04.22   
  Nokian Pyry  1:06.40                 
                     
Leo Liukonen  2004    328  31.71        1:05.15   
  TaTu Tampere  1:04.34                 
                     
Elias Laine  2003    279  33.39        1:08.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
10  Joona Varpukari  2003    278  31.62        1:08.84   
  Uinti Tampere  1:06.85                 
                     
11  Topi Raitalaakso  2003    260  33.61        1:10.39   
  Uinti Tampere  1:10.50                 
                     
12  Aarne Urho Eliel Eskelinen  2004    247  34.86        1:11.53   
  Uinti Tampere  1:08.99                 
                     
13  Mikael Halonen  2003    243  33.64        1:11.96   
  Uinti Tampere  1:13.11                 
                     
14  Casper Leo  2004    229  35.27        1:13.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.56                 
                     
15  Max Nikkari  2004    206  36.33        1:16.07   
  Uinti Tampere  1:14.84                 
                     
16  Roope Eronen  2004    196  36.30        1:17.34   
  Pieksän Kuutit  1:17.84                 
                     
17  Eerik Rantanen  2004    192  37.13        1:17.86   
  Uimaseura Kaarina  1:14.67                 
                     
18  Litti Penttilä  2004    178  37.77        1:19.84   
  Uinti Tampere  1:19.49                 
                     
19  Ilmari Laitala  2003    157  39.46        1:23.15   
  Cetus Espoo  1:22.31                 
                     
20  Santeri Ahinko  2004    152  39.66        1:24.04   
  Vesihelmen Uimaseura  1:31.94                 
                     
21  Niko Silander  2003    123  42.25        1:30.23   
  Cetus Espoo  1:31.28                 
                     
22  Alvin Helenius  2004    69  49.69        1:49.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Antti Korhonen  2004              DSQ   
  Pieksän Kuutit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werner Ivo Sandor Heräjärvi  1999    642  24.97        52.08   
  Kampuksen Plaani  51.34                 
                     
Elias Ensio Lampinen  1997    634  25.64        52.30   
  Nummelan Kisaajat  52.25                 
                     
Reko Patinen  1998    623  25.27        52.60   
  Nummelan Kisaajat  52.34                 
                     
Matis Hiie  1998    613  25.66        52.89   
  Keila Swim  54.61                 
                     
Tatu Hörkkö  2001    508  26.28        56.32