Resultat för Joulkarkelot
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus 1 | 2006 | 319 | 2:17.81 | ||||||
Cetus Espoo | 2:21.58 | |||||||||
Annaliina Mänttäri | 2006 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Ninja Brelo | 2006 | 36.67 | 1:09.99 | |||||||
Malla Kostiainen | 2006 | 34.51 | 1:44.50 | |||||||
Enni Tammilehto | 2006 | 33.31 | 2:17.81 | |||||||
2 | Cetus 2 | 2006 | 303 | 2:20.29 | ||||||
Cetus Espoo | 2:22.64 | |||||||||
Janina Granberg | 2006 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Kia Mäennenä | 2006 | 36.81 | 1:07.93 | |||||||
Ruth Risso Ricci | 2006 | 37.31 | 1:45.24 | |||||||
Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 35.05 | 2:20.29 | |||||||
3 | Cetus 3 | 2006 | 290 | 2:22.25 | ||||||
Cetus Espoo | 2:24.65 | |||||||||
Heta Kosunen | 2006 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Iiris Soilevaara | 2006 | 34.99 | 1:09.66 | |||||||
Rebecca Risso Ricci | 2006 | 38.08 | 1:47.74 | |||||||
Amanda Nilsson | 2006 | 34.51 | 2:22.25 | |||||||
4 | Vanders naiset [2006] | 2006 | 263 | 2:26.91 | ||||||
Vanders | 2:22.26 | |||||||||
Rebekka Ritmala | 2006 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Oona Sarlin | 2006 | 34.62 | 1:09.94 | |||||||
Veera Oila | 2007 | 39.59 | 1:49.53 | |||||||
Emmi Halonen | 2006 | 37.38 | 2:26.91 | |||||||
5 | Cetus 4 | 2006 | 177 | 2:47.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Ida Paaskoski | 2007 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Vivian Vesa | 2006 | 10.16 | 49.48 | |||||||
Milka Marjakaarto | 2007 | 34.74 | 1:24.22 | |||||||
Saga Ronkainen | 2007 | 1:23.44 | 2:47.66 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vanders pojat [2005] | 2005 | 282 | 2:05.88 | ||||||
Vanders | 2:06.61 | |||||||||
Leo Währn | 2005 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Aleksandr Logvin | 2006 | |||||||||
Sampo Nord | 2005 | |||||||||
Antti Musikka | 2005 | 2:05.88 | 2:05.88 | |||||||
2 | Cetus 1 | 2005 | 214 | 2:18.02 | ||||||
Cetus Espoo | 2:19.74 | |||||||||
Eeli Partanen | 2005 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Oscar Westerberg | 2005 | |||||||||
Teo Mattelmäki | 2005 | |||||||||
Kuutti Shepherd | 2005 | 2:18.02 | 2:18.02 | |||||||
3 | Cetus 2 | 2005 | 128 | 2:43.57 | ||||||
Cetus Espoo | 2:35.48 | |||||||||
Veeti Inkilä | 2006 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Evan Mustonen | 2005 | 39.92 | 1:19.35 | |||||||
Olli Järvenpää | 2006 | 45.56 | 2:04.91 | |||||||
Jermu Jääskö | 2006 | 38.66 | 2:43.57 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:18 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 3, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vanders seka 2 | 2003 | 1:49.40 | |||||||
Vanders | 1:49.11 | |||||||||
Matias Hjelm | 2002 | 25.27 | 25.27 | |||||||
Kasper Envalds | 2001 | 25.36 | 50.63 | |||||||
Lilli Louhikoski | 2002 | 30.12 | 1:20.75 | |||||||
Liinu Louhikoski | 2004 | 28.65 | 1:49.40 | |||||||
2 | Vanders seka 1 | 2002 | 1:50.65 | |||||||
Vanders | 1:46.49 | |||||||||
Liia Louhikoski | 2001 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Milla Kiviranta | 2006 | 33.45 | 1:02.74 | |||||||
Kalle Mäkinen | 2002 | 24.57 | 1:27.31 | |||||||
Erik Nurmi | 2001 | 23.34 | 1:50.65 | |||||||
3 | Vanders seka 3 | 2002 | 1:51.27 | |||||||
Vanders | 1:53.55 | |||||||||
Eetu Einto | 2001 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Danil Seksenov | 2004 | 26.04 | 52.44 | |||||||
Vilja Grundström | 2003 | 29.83 | 1:22.27 | |||||||
Aada Rissanen | 2004 | 29.00 | 1:51.27 | |||||||
4 | Vanders seka 4 | 2002 | 1:56.20 | |||||||
Vanders | 1:57.21 | |||||||||
Aatu Harju | 2002 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Aleksanteri Nord | 2002 | 27.82 | 55.58 | |||||||
Tuisku Grundström | 2002 | 30.29 | 1:25.87 | |||||||
Julie Nikkilä | 2003 | 30.33 | 1:56.20 | |||||||
5 | Vanders seka 6 | 2003 | 2:08.14 | |||||||
Vanders | 2:05.47 | |||||||||
Leo Kallionpää | 2002 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Elias Rajala | 2002 | 29.56 | 59.63 | |||||||
Ella Vilenius | 2004 | 34.98 | 1:34.61 | |||||||
Ella Pitkäkangas | 2003 | 33.53 | 2:08.14 | |||||||
6 | Vanders seka 5 | 2004 | 2:08.66 | |||||||
Vanders | 2:07.82 | |||||||||
Joona Lehtonen | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Jesse Lintusalo | 2004 | 33.26 | 1:03.87 | |||||||
Essi Ahvenainen | 2005 | 32.37 | 1:36.24 | |||||||
Lilja Pakaslahti | 2002 | 32.42 | 2:08.66 | |||||||
7 | Vanders seka 7 | 2006 | 2:29.02 | |||||||
Vanders | 2:24.10 | |||||||||
Ishan Malu | 2004 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Milo Lauronen | 2004 | 38.09 | 1:17.09 | |||||||
Silja Eloranta | 2004 | 34.36 | 1:51.45 | |||||||
Ada Oila | 2005 | 37.57 | 2:29.02 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:18 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:22 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Kaivola | 2009 | 88 | 57.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.43 | |||||||||
2 | Vieno Hakakari | 2009 | 63 | 1:04.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sumedha Jha | 2007 | 179 | 45.48 | ||||||
Vanders | 45.63 | |||||||||
2 | Veera Oila | 2007 | 153 | 47.91 | ||||||
Vanders | 46.20 | |||||||||
3 | Emilia Wall | 2008 | 152 | 48.09 | ||||||
Simmis Wanda | 48.66 | |||||||||
4 | Hilla Lehtonen | 2007 | 146 | 48.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 50.50 | |||||||||
5 | Milka Marjakaarto | 2007 | 143 | 48.98 | ||||||
Cetus Espoo | 50.73 | |||||||||
6 | Viia Tossavainen | 2007 | 138 | 49.58 | ||||||
Simmis Wanda | 51.82 | |||||||||
7 | Karina Pestereva | 2007 | 138 | 49.65 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 52.49 | |||||||||
8 | Elsa Kääpä | 2008 | 135 | 50.02 | ||||||
Uimaseura Aquila | 52.31 | |||||||||
9 | Veera Haukka | 2007 | 130 | 50.61 | ||||||
Uimaseura Aquila | 49.67 | |||||||||
10 | Sandra Savolainen | 2007 | 127 | 51.01 | ||||||
Cetus Espoo | 53.29 | |||||||||
11 | Iiris Pajamo | 2008 | 126 | 51.07 | ||||||
Simmis Wanda | 55.72 | |||||||||
12 | Serafima Ratner | 2008 | 125 | 51.27 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 49.70 | |||||||||
13 | Ida Paaskoski | 2007 | 123 | 51.50 | ||||||
Cetus Espoo | 49.41 | |||||||||
14 | Oona Söderlund | 2007 | 119 | 52.10 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Kira Kondratjeva | 2008 | 119 | 52.16 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 54.35 | |||||||||
16 | Mikaela Heiman | 2008 | 118 | 52.21 | ||||||
Simmis Wanda | 53.13 | |||||||||
17 | Aura Haunia | 2007 | 108 | 53.84 | ||||||
Simmis Wanda | 54.45 | |||||||||
18 | Saga Ronkainen | 2007 | 107 | 54.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.30 | |||||||||
19 | Josefina Vainio | 2007 | 105 | 54.26 | ||||||
Simmis Wanda | 56.08 | |||||||||
20 | Friida Prittinen | 2008 | 103 | 54.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Emma Lahti | 2008 | 99 | 55.34 | ||||||
Vanders | 59.83 | |||||||||
22 | Marja Anna Siimes | 2008 | 96 | 55.97 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
23 | Lotta Juvonen | 2008 | 82 | 59.00 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:00.33 | |||||||||
24 | Armi Hakkarainen | 2008 | 78 | 1:00.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Iina Huusela | 2008 | 64 | 1:03.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.59 | |||||||||
- | Olivia Löytty | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 49.82 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:22 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:22 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 131 | 43.67 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 45.14 | |||||||||
2 | Pravin Perasath | 2008 | 124 | 44.55 | ||||||
Simmis Wanda | 42.14 | |||||||||
3 | Kevin Kajava | 2009 | 99 | 47.91 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
4 | Konstantin Terekhov | 2008 | 93 | 48.97 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 51.69 | |||||||||
5 | Otto Harju | 2008 | 84 | 50.60 | ||||||
Vanders | 55.16 | |||||||||
6 | Jesse Kokkonen | 2008 | 60 | 56.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Urho Leppälä | 2010 | 32 | 1:09.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Ukko-pekka Tuomainen | 2008 | 31 | 1:10.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Justus Lipiäinen | 2009 | 26 | 1:14.51 | ||||||
Vanders | 1:12.70 | |||||||||
- | Vilppu Koskinen | 2008 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Nikita Dzura | 2010 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 199 | 38.00 | ||||||
Vanders | 39.57 | |||||||||
2 | Daniel Guzhov | 2006 | 138 | 42.97 | ||||||
Vanders | 45.09 | |||||||||
3 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | 123 | 44.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.71 | |||||||||
4 | Aati Karhu | 2007 | 104 | 47.18 | ||||||
Uimaseura Aquila | 46.03 | |||||||||
5 | Sampo Rahikainen | 2006 | 101 | 47.63 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 49.96 | |||||||||
6 | Roope Liimatainen | 2007 | 99 | 47.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Rasmus Hyttinen | 2006 | 99 | 48.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Jermu Jääskö | 2006 | 97 | 48.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emil Tirkkonen | 2006 | 79 | 51.64 | ||||||
Cetus Espoo | 56.06 | |||||||||
10 | Artur Kavtaskin | 2007 | 77 | 52.02 | ||||||
Uimaseura Aquila | 52.52 | |||||||||
11 | Olli Järvenpää | 2006 | 66 | 54.76 | ||||||
Cetus Espoo | 53.70 | |||||||||
- | Benjami Kinnunen | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Hugo Hedlund | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veeti Inkilä | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 50.91 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:22 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:22 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iina Rissanen | 2005 | 349 | 38.32 | 1:18.12 | |||||
Vanders | 1:20.79 | |||||||||
2 | Essi Ahvenainen | 2005 | 326 | 38.84 | 1:19.95 | |||||
Vanders | 1:18.42 | |||||||||
3 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 313 | 39.23 | 1:21.03 | |||||
Vanders | 1:26.72 | |||||||||
4 | Amanda Nilsson | 2006 | 311 | 39.21 | 1:21.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.16 | |||||||||
5 | Janina Granberg | 2006 | 289 | 41.21 | 1:23.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.62 | |||||||||
6 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 277 | 41.23 | 1:24.37 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.01 | |||||||||
7 | Milla Strandberg | 2005 | 275 | 40.56 | 1:24.56 | |||||
Vanders | 1:22.12 | |||||||||
8 | Heta Kosunen | 2006 | 259 | 42.34 | 1:26.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.16 | |||||||||
9 | Enni Tammilehto | 2006 | 242 | 42.71 | 1:28.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.74 | |||||||||
10 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 230 | 43.85 | 1:29.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.59 | |||||||||
11 | Milla Kiviranta | 2006 | 226 | 44.50 | 1:30.22 | |||||
Vanders | 1:29.61 | |||||||||
12 | Kia Mäennenä | 2006 | 222 | 45.16 | 1:30.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.50 | |||||||||
13 | Saara Heinänen | 2005 | 204 | 44.90 | 1:33.43 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:35.21 | |||||||||
14 | Ada Oila | 2005 | 201 | 45.70 | 1:33.91 | |||||
Vanders | 1:32.28 | |||||||||
15 | Emmi Halonen | 2006 | 197 | 46.17 | 1:34.55 | |||||
Vanders | 1:37.35 | |||||||||
16 | Ninja Brelo | 2006 | 193 | 46.34 | 1:35.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.28 | |||||||||
17 | Iiris Soilevaara | 2006 | 187 | 46.58 | 1:36.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.30 | |||||||||
18 | Clara Korkeamäki | 2006 | 184 | 46.02 | 1:36.59 | |||||
Vanders | 1:48.33 | |||||||||
19 | Rebekka Ritmala | 2006 | 168 | 48.84 | 1:39.61 | |||||
Vanders | 1:39.26 | |||||||||
20 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 161 | 49.29 | 1:41.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.76 | |||||||||
21 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 152 | 50.64 | 1:43.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.39 | |||||||||
22 | Vivian Vesa | 2006 | 129 | 52.51 | 1:48.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.51 | |||||||||
- | Inka Aunimo | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 498 | 32.96 | 1:09.40 | |||||
Vanders | 1:07.87 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 400 | 34.73 | 1:14.67 | |||||
Vanders | 1:09.55 | |||||||||
3 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 271 | 40.87 | 1:24.98 | |||||
Vanders | 1:20.82 | |||||||||
4 | Siiri Vesanen | 2004 | 248 | 40.54 | 1:27.48 | |||||
Vanders | 1:25.27 | |||||||||
5 | Gabriella Linna | 2004 | 243 | 42.32 | 1:28.11 | |||||
Vanders | 1:30.25 | |||||||||
6 | Silja Eloranta | 2004 | 226 | 44.05 | 1:30.22 | |||||
Vanders | 1:36.15 | |||||||||
7 | Ella Vilenius | 2004 | 208 | 44.40 | 1:32.73 | |||||
Vanders | 1:27.87 | |||||||||
- | Eevi Peltonen | 2004 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:14.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:22 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 407 | 32.44 | 1:05.98 | |||||
Vanders | 1:04.07 | |||||||||
2 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 265 | 37.20 | 1:16.08 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.90 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 254 | 37.05 | 1:17.19 | |||||
Vanders | 1:18.75 | |||||||||
4 | Jesse Lintusalo | 2004 | 245 | 37.96 | 1:18.09 | |||||
Vanders | 1:17.78 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 217 | 40.08 | 1:21.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.73 | |||||||||
6 | Eero Asikainen | 2004 | 174 | 41.94 | 1:27.47 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:27.91 | |||||||||
7 | Urho Käkelä | 2005 | 174 | 42.06 | 1:27.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:27.70 | |||||||||
8 | Eeli Partanen | 2005 | 166 | 43.88 | 1:28.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.49 | |||||||||
9 | Ishan Malu | 2004 | 145 | 44.91 | 1:33.03 | |||||
Vanders | 1:35.02 | |||||||||
10 | Oscar Westerberg | 2005 | 142 | 47.51 | 1:33.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.31 | |||||||||
11 | Kuutti Shepherd | 2005 | 139 | 47.64 | 1:34.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.94 | |||||||||
12 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 122 | 47.84 | 1:38.55 | |||||
Vanders | ||||||||||
13 | Evan Mustonen | 2005 | 89 | 53.82 | 1:49.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.17 | |||||||||
- | Jegor Goverdov | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Leo Währn | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:18.96 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sampo Nord | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:25.36 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 443 | 32.82 | 1:04.16 | |||||
Vanders | 58.37 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 413 | 32.22 | 1:05.66 | |||||
Vanders | 1:06.80 | |||||||||
3 | Aatu Harju | 2002 | 346 | 34.05 | 1:09.66 | |||||
Vanders | 1:08.14 | |||||||||
4 | Aarne Myllynen | 2002 | 331 | 33.79 | 1:10.69 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.53 | |||||||||
5 | Elias Rajala | 2002 | 272 | 36.65 | 1:15.43 | |||||
Vanders | 1:18.10 | |||||||||
6 | Leo Kallionpää | 2002 | 230 | 37.74 | 1:19.79 | |||||
Vanders | 1:20.36 | |||||||||
7 | Sami Pönkä | 2003 | 221 | 38.84 | 1:20.85 | |||||
Vanders | 1:24.51 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 215 | 39.91 | 1:21.63 | |||||
Vanders | 1:25.20 | |||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 1:26.73 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liia Louhikoski | 2001 | 386 | 35.24 | ||||||
Vanders | 35.31 | |||||||||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | 364 | 35.95 | ||||||
Vanders | 35.94 | |||||||||
3 | Lilli Louhikoski | 2002 | 350 | 36.41 | ||||||
Vanders | 33.97 | |||||||||
4 | Mariel Mylly | 2001 | 322 | 37.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.92 | |||||||||
5 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 272 | 39.58 | ||||||
Vanders | 38.22 | |||||||||
6 | Emma Sevenius | 2002 | 142 | 49.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 51.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:35 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 523 | 27.57 | ||||||
Vanders | 28.45 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 458 | 28.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.60 | |||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 398 | 30.19 | ||||||
Vanders | 29.66 | |||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 381 | 30.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.57 | |||||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 377 | 30.75 | ||||||
Vanders | 30.45 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:35 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 10, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 27.41 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Emma Kaivola | 2009 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 25m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Wall | 2008 | 19.87 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Sumedha Jha | 2007 | 20.12 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Oona Söderlund | 2007 | 20.98 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Veera Haukka | 2007 | 21.06 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Viia Tossavainen | 2007 | 21.65 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Aura Haunia | 2007 | 22.55 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Saga Ronkainen | 2007 | 22.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mikaela Heiman | 2008 | 22.76 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Veera Oila | 2007 | 22.93 | |||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | 23.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Serafima Ratner | 2008 | 23.06 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
12 | Josefina Vainio | 2007 | 23.16 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Sandra Savolainen | 2007 | 23.28 | |||||||
Cetus Espoo | 24.59 | |||||||||
14 | Ida Paaskoski | 2007 | 23.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Olivia Löytty | 2007 | 23.84 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Hilla Lehtonen | 2007 | 24.03 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Kira Kondratjeva | 2008 | 26.63 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
18 | Armi Hakkarainen | 2008 | 30.69 | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 11, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pravin Perasath | 2008 | 17.58 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Jan Voloshin | 2008 | 18.82 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
3 | Konstantin Terekhov | 2008 | 22.71 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
4 | Kevin Kajava | 2009 | 24.97 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
- | Nikita Dzura | 2010 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 11, 25m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 16.05 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sampo Rahikainen | 2006 | 20.30 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Daniel Guzhov | 2006 | 23.12 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Veeti Inkilä | 2006 | 24.02 | |||||||
Cetus Espoo | 28.83 | |||||||||
5 | Artur Kavtaskin | 2007 | 24.65 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Emil Tirkkonen | 2006 | 26.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Henrik Rokityanskiy | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Jermu Jääskö | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Olli Järvenpää | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Roope Liimatainen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arina Ksenia Rinkinen | 2005 | 268 | 36.86 | 1:24.67 | |||||
Uimaseura Helsinki | 1:25.53 | |||||||||
2 | Milla Strandberg | 2005 | 266 | 36.99 | 1:24.87 | |||||
Vanders | 1:32.10 | |||||||||
3 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 211 | 39.43 | 1:31.68 | |||||
Vanders | 1:34.39 | |||||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | 202 | 42.44 | 1:33.01 | |||||
Vanders | 1:33.29 | |||||||||
5 | Helmi Käkelä | 2006 | 196 | 42.09 | 1:33.94 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.60 | |||||||||
6 | Marina Romanova | 2005 | 189 | 43.60 | 1:35.02 | |||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
7 | Janina Granberg | 2006 | 189 | 41.26 | 1:35.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.73 | |||||||||
8 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 176 | 42.82 | 1:37.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.72 | |||||||||
9 | Amanda Nilsson | 2006 | 172 | 44.17 | 1:38.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 168 | 44.25 | 1:38.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.79 | |||||||||
11 | Saara Heinänen | 2005 | 155 | 45.06 | 1:41.64 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Iiris Soilevaara | 2006 | 149 | 47.81 | 1:42.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ninja Brelo | 2006 | 147 | 47.83 | 1:43.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ada Oila | 2005 | 145 | 45.13 | 1:43.75 | |||||
Vanders | ||||||||||
15 | Kia Mäennenä | 2006 | 126 | 49.36 | 1:48.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.81 | |||||||||
- | Essi Ahvenainen | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | 1:29.63 | |||||||||
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 472 | 32.66 | 1:10.12 | |||||
Vanders | 1:10.93 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 375 | 33.76 | 1:15.67 | |||||
Vanders | 1:09.32 | |||||||||
3 | Tiiu Korhonen | 2003 | 336 | 34.58 | 1:18.50 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:15.27 | |||||||||
4 | Vilja Grundström | 2003 | 332 | 35.31 | 1:18.85 | |||||
Vanders | 1:13.54 | |||||||||
5 | Julie Nikkilä | 2003 | 295 | 35.80 | 1:21.98 | |||||
Vanders | 1:21.36 | |||||||||
- | Eevi Peltonen | 2004 | DNS | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:14.90 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:24 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 401 | 30.40 | 1:05.65 | |||||
Vanders | 1:03.15 | |||||||||
2 | Eeli Partanen | 2005 | 190 | 37.86 | 1:24.13 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.59 | |||||||||
3 | Teo Mattelmäki | 2005 | 156 | 41.68 | 1:29.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kuutti Shepherd | 2005 | 143 | 43.26 | 1:32.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.43 | |||||||||
5 | Eero Asikainen | 2004 | 127 | 42.24 | 1:36.15 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.66 | |||||||||
6 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 85 | 46.05 | 1:50.01 | |||||
Vanders | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 476 | 29.27 | 1:02.01 | |||||
Vanders | 1:02.37 | |||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 474 | 28.59 | 1:02.11 | |||||
Vanders | 1:04.28 | |||||||||
3 | Aarne Myllynen | 2002 | 292 | 33.09 | 1:12.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Joona Lehtonen | 2003 | 201 | 37.37 | 1:22.60 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mariel Mylly | 2001 | 440 | 32.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.18 | |||||||||
2 | Liia Louhikoski | 2001 | 398 | 33.13 | ||||||
Vanders | 32.51 | |||||||||
3 | Lilli Louhikoski | 2002 | 370 | 33.94 | ||||||
Vanders | 29.94 | |||||||||
4 | Tuisku Grundström | 2002 | 300 | 36.39 | ||||||
Vanders | 35.08 | |||||||||
5 | Emma Sevenius | 2002 | 119 | 49.45 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 51.24 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:24 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 635 | 25.35 | ||||||
Vanders | 24.83 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 535 | 26.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.56 | |||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 511 | 27.26 | ||||||
Vanders | 27.26 | |||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 456 | 28.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.60 | |||||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 426 | 28.96 | ||||||
Vanders | 28.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:24 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:49 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 99 | 50.12 | ||||||
Vanders | 52.73 | |||||||||
2 | Emma Kaivola | 2009 | 63 | 58.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Vieno Hakakari | 2009 | 62 | 58.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veera Oila | 2007 | 220 | 38.49 | ||||||
Vanders | 39.98 | |||||||||
2 | Sumedha Jha | 2007 | 207 | 39.28 | ||||||
Vanders | 41.86 | |||||||||
3 | Veera Haukka | 2007 | 194 | 40.13 | ||||||
Uimaseura Aquila | 44.00 | |||||||||
4 | Ida Paaskoski | 2007 | 183 | 40.89 | ||||||
Cetus Espoo | 40.38 | |||||||||
5 | Milka Marjakaarto | 2007 | 180 | 41.15 | ||||||
Cetus Espoo | 45.55 | |||||||||
6 | Oona Söderlund | 2007 | 169 | 41.99 | ||||||
Uimaseura Aquila | 42.27 | |||||||||
7 | Viia Tossavainen | 2007 | 168 | 42.11 | ||||||
Simmis Wanda | 43.60 | |||||||||
8 | Emilia Wall | 2008 | 165 | 42.35 | ||||||
Simmis Wanda | 42.98 | |||||||||
9 | Sandra Savolainen | 2007 | 156 | 43.12 | ||||||
Cetus Espoo | 43.09 | |||||||||
10 | Saga Ronkainen | 2007 | 155 | 43.19 | ||||||
Cetus Espoo | 43.92 | |||||||||
11 | Hilla Lehtonen | 2007 | 150 | 43.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.23 | |||||||||
12 | Olivia Löytty | 2007 | 149 | 43.81 | ||||||
Cetus Espoo | 42.35 | |||||||||
13 | Mikaela Heiman | 2008 | 148 | 43.89 | ||||||
Simmis Wanda | 46.32 | |||||||||
14 | Fiia Immonen | 2008 | 140 | 44.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Serafima Ratner | 2008 | 135 | 45.26 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 45.80 | |||||||||
16 | Friida Prittinen | 2008 | 130 | 45.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Elsa Kääpä | 2008 | 127 | 46.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | 45.42 | |||||||||
18 | Karina Pestereva | 2007 | 127 | 46.18 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
19 | Emma Lahti | 2008 | 119 | 47.12 | ||||||
Vanders | 1:01.28 | |||||||||
20 | Aura Haunia | 2007 | 119 | 47.19 | ||||||
Simmis Wanda | 46.72 | |||||||||
21 | Iiris Pajamo | 2008 | 118 | 47.27 | ||||||
Simmis Wanda | 48.72 | |||||||||
22 | Josefina Vainio | 2007 | 115 | 47.69 | ||||||
Simmis Wanda | 45.53 | |||||||||
23 | Kira Kondratjeva | 2008 | 102 | 49.73 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.79 | |||||||||
24 | Armi Hakkarainen | 2008 | 97 | 50.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Marja Anna Siimes | 2008 | 95 | 50.89 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
26 | Lotta Juvonen | 2008 | 62 | 58.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Iina Huusela | 2008 | 59 | 59.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:49 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:49 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pravin Perasath | 2008 | 171 | 36.49 | ||||||
Simmis Wanda | 39.73 | |||||||||
2 | Jan Voloshin | 2008 | 155 | 37.67 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 38.26 | |||||||||
3 | Nikita Dzura | 2010 | 88 | 45.53 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
4 | Kevin Kajava | 2009 | 79 | 47.06 | ||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
5 | Jesse Kokkonen | 2008 | 77 | 47.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Onni Tuohino | 2008 | 53 | 53.71 | ||||||
Vanders | 1:07.00 | |||||||||
7 | Elias Nord | 2008 | 43 | 57.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Vilppu Koskinen | 2008 | 35 | 1:01.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Ukko-pekka Tuomainen | 2008 | 18 | 1:16.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Otto Harju | 2008 | DNS | |||||||
Vanders | 42.64 | |||||||||
- | Artem Shmykov | 2009 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Urho Leppälä | 2010 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 276 | 31.10 | ||||||
Vanders | 31.55 | |||||||||
2 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | 167 | 36.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.21 | |||||||||
3 | Jermu Jääskö | 2006 | 146 | 38.42 | ||||||
Cetus Espoo | 39.85 | |||||||||
4 | Daniel Guzhov | 2006 | 144 | 38.58 | ||||||
Vanders | 38.91 | |||||||||
5 | Sampo Rahikainen | 2006 | 137 | 39.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.07 | |||||||||
6 | Aati Karhu | 2007 | 133 | 39.64 | ||||||
Uimaseura Aquila | 39.54 | |||||||||
6 | Rasmus Hyttinen | 2006 | 133 | 39.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Axu Ali Ahmad | 2006 | 124 | 40.54 | ||||||
Vanders | 43.37 | |||||||||
9 | Veeti Inkilä | 2006 | 118 | 41.25 | ||||||
Cetus Espoo | 43.41 | |||||||||
10 | Markus Malmivaara | 2006 | 104 | 43.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Emil Tirkkonen | 2006 | 102 | 43.30 | ||||||
Cetus Espoo | 44.68 | |||||||||
12 | Artur Kavtaskin | 2007 | 100 | 43.53 | ||||||
Uimaseura Aquila | 44.58 | |||||||||
13 | Roope Liimatainen | 2007 | 97 | 43.98 | ||||||
Cetus Espoo | 45.26 | |||||||||
14 | Hugo Hedlund | 2007 | 87 | 45.68 | ||||||
Vanders | 56.91 | |||||||||
15 | Benjami Kinnunen | 2006 | 84 | 46.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Olli Järvenpää | 2006 | 78 | 47.30 | ||||||
Cetus Espoo | 44.58 | |||||||||
- | Iivari Sippola | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | 47.38 | |||||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:49 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:53 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Strandberg | 2005 | 404 | 33.04 | 1:08.81 | |||||
Vanders | 1:09.16 | |||||||||
2 | Essi Ahvenainen | 2005 | 401 | 33.09 | 1:09.02 | |||||
Vanders | 1:09.45 | |||||||||
3 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 335 | 35.84 | 1:13.25 | |||||
Vanders | 1:12.56 | |||||||||
4 | Janina Granberg | 2006 | 335 | 35.42 | 1:13.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.37 | |||||||||
5 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 312 | 36.76 | 1:15.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
6 | Iina Rissanen | 2005 | 309 | 36.30 | 1:15.29 | |||||
Vanders | 1:14.04 | |||||||||
7 | Milla Kiviranta | 2006 | 297 | 36.49 | 1:16.30 | |||||
Vanders | 1:15.56 | |||||||||
8 | Enni Tammilehto | 2006 | 294 | 36.47 | 1:16.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.02 | |||||||||
9 | Rebekka Ritmala | 2006 | 280 | 37.31 | 1:17.77 | |||||
Vanders | 1:15.95 | |||||||||
10 | Iiris Soilevaara | 2006 | 280 | 37.46 | 1:17.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.03 | |||||||||
11 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 263 | 37.67 | 1:19.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.72 | |||||||||
12 | Amanda Nilsson | 2006 | 259 | 37.85 | 1:19.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.75 | |||||||||
13 | Heta Kosunen | 2006 | 245 | 37.85 | 1:21.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.65 | |||||||||
14 | Kia Mäennenä | 2006 | 241 | 39.45 | 1:21.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.04 | |||||||||
15 | Malla Kostiainen | 2006 | 241 | 38.65 | 1:21.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.65 | |||||||||
16 | Ada Oila | 2005 | 235 | 39.48 | 1:22.48 | |||||
Vanders | 1:21.83 | |||||||||
17 | Oona Sarlin | 2006 | 231 | 39.75 | 1:22.89 | |||||
Vanders | 1:20.23 | |||||||||
18 | Ninja Brelo | 2006 | 215 | 40.16 | 1:24.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.56 | |||||||||
19 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 212 | 40.01 | 1:25.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.52 | |||||||||
20 | Emmi Halonen | 2006 | 199 | 40.49 | 1:27.11 | |||||
Vanders | 1:24.54 | |||||||||
21 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 187 | 41.85 | 1:28.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.54 | |||||||||
22 | Hilda Kupila | 2006 | 163 | 44.61 | 1:33.10 | |||||
Vanders | 1:32.26 | |||||||||
23 | Minni Kinnunen | 2006 | 158 | 45.38 | 1:34.03 | |||||
Vanders | 1:37.23 | |||||||||
24 | Vivian Vesa | 2006 | 121 | 48.01 | 1:42.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Inka Aunimo | 2006 | 96 | 51.02 | 1:51.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 478 | 31.08 | 1:05.08 | |||||
Vanders | 1:04.98 | |||||||||
2 | Ida Lehtovaara | 2003 | 461 | 31.55 | 1:05.90 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:03.75 | |||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 451 | 31.78 | 1:06.35 | |||||
Vanders | 1:03.39 | |||||||||
4 | Vilja Grundström | 2003 | 451 | 32.01 | 1:06.38 | |||||
Vanders | 1:04.91 | |||||||||
5 | Tiiu Korhonen | 2003 | 405 | 32.69 | 1:08.78 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:06.20 | |||||||||
6 | Julie Nikkilä | 2003 | 404 | 33.85 | 1:08.82 | |||||
Vanders | 1:07.61 | |||||||||
7 | Gabriella Linna | 2004 | 320 | 35.63 | 1:14.37 | |||||
Vanders | 1:15.02 | |||||||||
8 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 281 | 36.12 | 1:17.66 | |||||
Vanders | 1:12.20 | |||||||||
9 | Siiri Vesanen | 2004 | 274 | 35.59 | 1:18.31 | |||||
Vanders | 1:19.21 | |||||||||
10 | Silja Eloranta | 2004 | 269 | 38.19 | 1:18.84 | |||||
Vanders | 1:21.00 | |||||||||
11 | Ella Vilenius | 2004 | 250 | 37.43 | 1:20.74 | |||||
Vanders | 1:16.65 | |||||||||
12 | Åsa Kråkström | 2004 | 216 | 39.28 | 1:24.76 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:53 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:27 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 467 | 28.11 | 57.91 | |||||
Vanders | 55.89 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 313 | 31.31 | 1:06.12 | |||||
Vanders | 1:06.54 | |||||||||
3 | Teo Mattelmäki | 2005 | 280 | 33.70 | 1:08.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.03 | |||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 272 | 32.49 | 1:09.28 | |||||
Vanders | 1:09.64 | |||||||||
5 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 265 | 32.93 | 1:09.93 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.72 | |||||||||
6 | Kuutti Shepherd | 2005 | 219 | 35.19 | 1:14.51 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.96 | |||||||||
7 | Eeli Partanen | 2005 | 217 | 35.34 | 1:14.70 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.71 | |||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 214 | 36.64 | 1:15.03 | |||||
Vanders | 1:15.03 | |||||||||
9 | Eero Asikainen | 2004 | 204 | 36.14 | 1:16.26 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.51 | |||||||||
10 | Oscar Westerberg | 2005 | 169 | 39.74 | 1:21.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.69 | |||||||||
11 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 153 | 39.77 | 1:24.01 | |||||
Vanders | 1:24.74 | |||||||||
12 | Veikka Leväsalo | 2005 | 147 | 40.55 | 1:25.08 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 133 | 41.22 | 1:27.90 | |||||
Vanders | 1:27.85 | |||||||||
14 | Milo Lauronen | 2004 | 129 | 40.96 | 1:28.84 | |||||
Vanders | 1:30.78 | |||||||||
15 | Ishan Malu | 2004 | 117 | 41.31 | 1:31.70 | |||||
Vanders | 1:32.49 | |||||||||
16 | Evan Mustonen | 2005 | 106 | 44.48 | 1:34.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.35 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:12.22 | |||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 513 | 28.18 | 56.11 | |||||
Vanders | 53.43 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 506 | 27.67 | 56.38 | |||||
Vanders | 55.09 | |||||||||
3 | Aatu Harju | 2002 | 396 | 29.35 | 1:01.18 | |||||
Vanders | 1:01.07 | |||||||||
4 | Aarne Myllynen | 2002 | 357 | 29.30 | 1:03.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:02.15 | |||||||||
5 | Aleksanteri Nord | 2002 | 338 | 31.12 | 1:04.46 | |||||
Vanders | 1:03.42 | |||||||||
6 | Elias Rajala | 2002 | 314 | 31.55 | 1:06.10 | |||||
Vanders | 1:07.08 | |||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2003 | 302 | 32.35 | 1:06.92 | |||||
Vanders | 1:07.09 | |||||||||
8 | Leo Kallionpää | 2002 | 277 | 31.53 | 1:08.92 | |||||
Vanders | 1:06.17 | |||||||||
9 | Sami Pönkä | 2003 | 223 | 35.10 | 1:14.00 | |||||
Vanders | 1:11.73 | |||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 1:07.22 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:27 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:27 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liia Louhikoski | 2001 | 491 | 29.44 | ||||||
Vanders | 28.86 | |||||||||
2 | Mariel Mylly | 2001 | 435 | 30.66 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.97 | |||||||||
3 | Tuisku Grundström | 2002 | 420 | 31.03 | ||||||
Vanders | 29.83 | |||||||||
4 | Lilli Louhikoski | 2002 | 400 | 31.52 | ||||||
Vanders | 28.86 | |||||||||
5 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 370 | 32.35 | ||||||
Vanders | 33.35 | |||||||||
6 | Emma Sevenius | 2002 | 225 | 38.18 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 39.32 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:27 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:08 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 21, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 623 | 23.72 | ||||||
Vanders | 24.62 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 538 | 24.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.59 | |||||||||
3 | Kasper Envalds | 2001 | 479 | 25.88 | ||||||
Vanders | 26.37 | |||||||||
4 | Eetu Einto | 2001 | 456 | 26.31 | ||||||
Vanders | 26.19 | |||||||||
5 | Lauri Jämsén | 2000 | 413 | 27.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:08 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 22, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Kaivola | 2009 | 30.07 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Vieno Hakakari | 2009 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 22, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veera Oila | 2007 | 21.96 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Sandra Savolainen | 2007 | 23.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Hilla Lehtonen | 2007 | 23.25 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Elsa Kääpä | 2008 | 23.47 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Veera Haukka | 2007 | 24.13 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Fiia Immonen | 2008 | 24.37 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Viia Tossavainen | 2007 | 24.57 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Olivia Löytty | 2007 | 24.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Serafima Ratner | 2008 | 25.23 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
10 | Karina Pestereva | 2007 | 25.32 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | 25.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Emilia Wall | 2008 | 25.71 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Saga Ronkainen | 2007 | 26.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Säminä Aghayeva | 2007 | 26.59 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
15 | Ida Paaskoski | 2007 | 26.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Friida Prittinen | 2008 | 27.06 | |||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Marja Anna Siimes | 2008 | 27.67 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
18 | Josefina Vainio | 2007 | 27.70 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Aura Haunia | 2007 | 27.84 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Mikaela Heiman | 2008 | 29.07 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Iiris Pajamo | 2008 | 32.45 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Iina Huusela | 2008 | 39.85 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:38 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 23, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 21.94 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
2 | Pravin Perasath | 2008 | 24.53 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Otto Harju | 2008 | 26.33 | |||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Konstantin Terekhov | 2008 | 26.46 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
5 | Kevin Kajava | 2009 | 28.05 | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
6 | Jesse Kokkonen | 2008 | 28.06 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Nikita Dzura | 2010 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Onni Tuohino | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 23, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 19.28 | |||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Axu Ali Ahmad | 2006 | 22.55 | |||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | 22.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Veeti Inkilä | 2006 | 22.95 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Artur Kavtaskin | 2007 | 23.40 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Roope Liimatainen | 2007 | 24.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aati Karhu | 2007 | 24.61 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Daniel Guzhov | 2006 | 24.91 | |||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Olli Järvenpää | 2006 | 25.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Hugo Hedlund | 2007 | 27.04 | |||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Benjami Kinnunen | 2006 | 28.34 | |||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Emil Tirkkonen | 2006 | 28.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Iivari Sippola | 2007 | 29.49 | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jermu Jääskö | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:38 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Strandberg | 2005 | 457 | 37.54 | 1:20.95 | |||||
Vanders | 1:19.70 | |||||||||
2 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 317 | 43.15 | 1:31.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.93 | |||||||||
3 | Janina Granberg | 2006 | 304 | 45.12 | 1:32.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.60 | |||||||||
4 | Iiris Soilevaara | 2006 | 298 | 44.17 | 1:33.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.02 | |||||||||
5 | Milla Kiviranta | 2006 | 285 | 45.14 | 1:34.75 | |||||
Vanders | 1:34.69 | |||||||||
6 | Enni Tammilehto | 2006 | 268 | 45.82 | 1:36.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.68 | |||||||||
7 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 265 | 45.94 | 1:37.02 | |||||
Vanders | 1:36.51 | |||||||||
8 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 262 | 47.02 | 1:37.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.30 | |||||||||
9 | Ninja Brelo | 2006 | 238 | 1:40.52 | 1:40.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.60 | |||||||||
10 | Kia Mäennenä | 2006 | 237 | 1:40.63 | 1:40.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.76 | |||||||||
11 | Ada Oila | 2005 | 209 | 1:45.08 | 1:45.08 | |||||
Vanders | 1:43.31 | |||||||||
12 | Amanda Nilsson | 2006 | 201 | 1:46.44 | 1:46.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.48 | |||||||||
13 | Rebekka Ritmala | 2006 | 200 | 1:46.54 | 1:46.54 | |||||
Vanders | 1:43.25 | |||||||||
14 | Emmi Halonen | 2006 | 190 | 51.36 | 1:48.38 | |||||
Vanders | 1:48.56 | |||||||||
15 | Heta Kosunen | 2006 | 182 | 1:49.91 | 1:49.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.08 | |||||||||
16 | Inka Aunimo | 2006 | 155 | 55.31 | 1:55.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.05 | |||||||||
17 | Hilda Kupila | 2006 | 145 | 54.95 | 1:58.66 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 141 | 57.81 | 1:59.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.12 | |||||||||
19 | Minni Kinnunen | 2006 | 119 | 59.99 | 2:06.71 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Vivian Vesa | 2006 | 98 | 1:03.94 | 2:15.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Essi Ahvenainen | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | 1:36.89 | |||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:39.87 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Rebecca Risso Ricci | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:48.90 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 459 | 38.21 | 1:20.84 | |||||
Vanders | 1:19.89 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 381 | 40.10 | 1:25.98 | |||||
Vanders | 1:19.89 | |||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 365 | 40.30 | 1:27.21 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:24.66 | |||||||||
4 | Julie Nikkilä | 2003 | 283 | 44.15 | 1:34.88 | |||||
Vanders | 1:35.04 | |||||||||
5 | Pinja Posti | 2003 | 217 | 48.89 | 1:43.67 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:50.86 | |||||||||
6 | Åsa Kråkström | 2004 | 216 | 49.67 | 1:43.88 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:48.80 | |||||||||
7 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 209 | 48.43 | 1:45.02 | |||||
Vanders | 1:37.94 | |||||||||
8 | Gabriella Linna | 2004 | 208 | 48.56 | 1:45.23 | |||||
Vanders | 1:40.67 | |||||||||
9 | Siiri Vesanen | 2004 | 204 | 1:45.87 | 1:45.87 | |||||
Vanders | 1:44.69 | |||||||||
10 | Ella Vilenius | 2004 | 180 | 1:50.13 | 1:50.28 | |||||
Vanders | 1:42.86 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 331 | 37.32 | 1:20.32 | |||||
Vanders | 1:29.06 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 243 | 41.14 | 1:29.04 | |||||
Vanders | 1:26.45 | |||||||||
3 | Jesse Lintusalo | 2004 | 205 | 45.17 | 1:34.30 | |||||
Vanders | 1:32.27 | |||||||||
4 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 204 | 44.94 | 1:34.40 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:38.80 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 198 | 46.17 | 1:35.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.48 | |||||||||
6 | Kuutti Shepherd | 2005 | 172 | 47.93 | 1:39.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.79 | |||||||||
7 | Sampo Nord | 2005 | 163 | 47.61 | 1:41.80 | |||||
Vanders | 1:47.71 | |||||||||
8 | Veikka Leväsalo | 2005 | 150 | 48.90 | 1:44.48 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:53.97 | |||||||||
9 | Evan Mustonen | 2005 | 128 | 51.72 | 1:50.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.56 | |||||||||
10 | Oscar Westerberg | 2005 | 119 | 53.48 | 1:52.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.25 | |||||||||
11 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 105 | 54.77 | 1:57.76 | |||||
Vanders | 2:01.44 | |||||||||
12 | Milo Lauronen | 2004 | 103 | 55.43 | 1:58.26 | |||||
Vanders | 2:01.25 | |||||||||
- | Aleksander Sibirtsev | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:44.34 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Eeli Partanen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:40.22 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 532 | 31.94 | 1:08.63 | |||||
Vanders | 1:06.75 | |||||||||
2 | Aatu Harju | 2002 | 342 | 37.43 | 1:19.46 | |||||
Vanders | 1:18.67 | |||||||||
3 | Joona Lehtonen | 2003 | 314 | 38.12 | 1:21.79 | |||||
Vanders | 1:22.04 | |||||||||
4 | Aarne Myllynen | 2002 | 313 | 37.68 | 1:21.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.25 | |||||||||
5 | Sami Pönkä | 2003 | 229 | 42.43 | 1:30.84 | |||||
Vanders | 1:31.88 | |||||||||
- | Kalle Mäkinen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 26, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuisku Grundström | 2002 | 437 | 37.93 | ||||||
Vanders | 36.36 | |||||||||
2 | Liia Louhikoski | 2001 | 423 | 38.36 | ||||||
Vanders | 38.10 | |||||||||
3 | Mariel Mylly | 2001 | 350 | 40.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.53 | |||||||||
4 | Lilli Louhikoski | 2002 | 315 | 42.32 | ||||||
Vanders | 41.11 | |||||||||
5 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 254 | 45.44 | ||||||
Vanders | 44.41 | |||||||||
6 | Emma Sevenius | 2002 | 157 | 53.32 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 52.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukarkelot | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:39 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Laji 27, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 600 | 29.93 | ||||||
Vanders | 29.05 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 513 | 31.53 | ||||||
Vanders | 31.38 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 412 | 33.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Kasper Envalds | 2001 | 387 | 34.62 | ||||||
Vanders | 34.05 | |||||||||
5 | Lauri Jämsén | 2000 | 361 | 35.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.18 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 joulukuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 17:39 |