Resultat för Sigma Birkerød Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:23.56 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.04 | ||||||
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.77 | ||||||
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:35.66 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.41 | ||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:42.62 | ||||||
4 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.37 | ||||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.58 | ||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:48.77 | ||||||
7 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.11 | ||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.73 | ||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.86 | ||||||
10 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:54.27 | ||||||
11 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.67 | ||||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:01.48 | ||||||
13 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:10.73 | ||||||
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.98 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.45 | ||||||
3 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.40 | ||||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.44 | ||||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:23.07 | ||||||
6 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.50 | ||||||
7 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.98 | ||||||
8 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:40 |