Resultater for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 4
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Birkerød Cup 2017 | Udskriftsdato | 10 december 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.40 | ||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.31 | ||||||
3 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.78 | ||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.50 | ||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.65 | ||||||
6 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.73 | ||||||
7 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | ||||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.13 | ||||||
11 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 47.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 48.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.17 | ||||||
14 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 48.69 | ||||||
15 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 49.15 | ||||||
16 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.80 | ||||||
17 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.31 | ||||||
18 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 50.89 | ||||||
19 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.96 | ||||||
20 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.98 | ||||||
21 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 51.27 | ||||||
22 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 51.31 | ||||||
23 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.71 | ||||||
24 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 52.67 | ||||||
25 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 53.06 | ||||||
26 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.81 | ||||||
27 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 56.07 | ||||||
28 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.28 | ||||||
29 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 56.39 | ||||||
30 | Iben Karlsmark | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 56.77 | ||||||
31 | Josephine S. Christensen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.32 | ||||||
32 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.50 | ||||||
33 | Caroline Tarp | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.87 | ||||||
34 | Clara Vestergaard | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.18 | ||||||
35 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
- | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Aimée Overby Traberg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | berør m 1 hånd v 25m | |||||
- | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:56 |