Resultater for DMÃ… kortbane Universitetshallen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 14.30
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 20, 4x200m IM Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstads Mix 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:28.15 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:04.19 | 2:14.11 | 2:14.11 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:03.26 | 2:15.53 | 4:29.64 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:10.99 | 2:28.25 | 6:57.89 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:11.35 | 2:30.26 | 9:28.15 | ||||||
2 | Sigma Mix 1 | 0 | Sigma Swim | 9:33.87 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:06.61 | 2:18.90 | 2:18.90 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:05.01 | 2:16.51 | 4:35.41 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:09.91 | 2:28.41 | 7:03.82 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:10.65 | 2:30.05 | 9:33.87 | ||||||
3 | Agf Mix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 9:41.53 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:06.95 | 2:21.04 | 2:21.04 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:03.81 | 2:18.26 | 4:39.30 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.74 | 2:30.29 | 7:09.59 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:09.35 | 2:31.94 | 9:41.53 | ||||||
4 | Esbjerg 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 9:44.32 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:07.73 | 2:21.26 | 2:21.26 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:05.28 | 2:21.97 | 4:43.23 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:11.69 | 2:29.55 | 7:12.78 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:10.13 | 2:31.54 | 9:44.32 | ||||||
5 | Hovedstads Mix 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:47.61 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:04.78 | 2:15.93 | 2:15.93 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:11.76 | 2:33.84 | 4:49.77 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 1:14.33 | 2:38.68 | 7:28.45 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:03.59 | 2:19.16 | 9:47.61 | ||||||
6 | Gentofte Mix 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 9:48.35 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:08.48 | 2:26.44 | 2:26.44 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:08.67 | 2:26.99 | 4:53.43 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:08.90 | 2:32.81 | 7:26.24 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:03.89 | 2:22.11 | 9:48.35 | ||||||
7 | Gsc Mix 1 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:51.60 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:06.57 | 2:19.30 | 2:19.30 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:08.96 | 2:28.12 | 4:47.42 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:10.21 | 2:26.96 | 7:14.38 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:11.64 | 2:37.22 | 9:51.60 | ||||||
8 | Sigma Mix 2 | 0 | Sigma Swim | 9:58.08 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:06.86 | 2:24.33 | 2:24.33 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 1:10.25 | 2:24.26 | 4:48.59 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:14.56 | 2:34.02 | 7:22.61 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 1:15.07 | 2:35.47 | 9:58.08 | ||||||
9 | H2Odense Mix | 0 | H2Odense | 9:59.62 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:17.30 | 2:44.83 | 2:44.83 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:08.27 | 2:21.19 | 5:06.02 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:13.67 | 2:33.30 | 7:39.32 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:06.86 | 2:20.30 | 9:59.62 | ||||||
10 | Aarhus Swim 2 | 2003 | Aarhus Swim | 9:59.63 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:09.92 | 2:27.66 | 2:27.66 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:12.99 | 2:32.62 | 5:00.28 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:13.24 | 2:35.32 | 7:35.60 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:10.98 | 2:24.03 | 9:59.63 | ||||||
11 | 1 Vejle | 0 | Vejle Svømmeklub | 10:01.21 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:08.08 | 2:22.15 | 2:22.15 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:07.82 | 2:25.00 | 4:47.15 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 1:14.75 | 2:40.51 | 7:27.66 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:10.77 | 2:33.55 | 10:01.21 | ||||||
12 | Aarhus Swim 1 | 2003 | Aarhus Swim | 10:01.26 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:13.35 | 2:29.59 | 2:29.59 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:12.82 | 2:32.13 | 5:01.72 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:11.63 | 2:38.79 | 7:40.51 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:08.28 | 2:20.75 | 10:01.26 | ||||||
13 | Esbjerg 2 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 10:09.43 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:11.09 | 2:30.39 | 2:30.39 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:12.18 | 2:27.41 | 4:57.80 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:14.57 | 2:36.72 | 7:34.52 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:14.17 | 2:34.91 | 10:09.43 | ||||||
14 | A6 Mix 1 | 0 | A6 | 10:09.79 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:12.92 | 2:33.59 | 2:33.59 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:07.12 | 2:22.41 | 4:56.00 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:06.81 | 2:30.10 | 7:26.10 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 1:17.85 | 2:43.69 | 10:09.79 | ||||||
15 | Lyngby Lions 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 10:15.57 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:11.66 | 2:36.53 | 2:36.53 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:16.11 | 2:40.74 | 5:17.27 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 1:13.66 | 2:31.26 | 7:48.53 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 1:09.50 | 2:27.04 | 10:15.57 | ||||||
16 | Aarhus Swim 3 | 2003 | Aarhus Swim | 10:17.55 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:14.55 | 2:35.32 | 2:35.32 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 1:13.39 | 2:36.65 | 5:11.97 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:13.20 | 2:35.42 | 7:47.39 | ||||||
William Sloth | 2003 | 1:12.64 | 2:30.16 | 10:17.55 | ||||||
17 | Aalborg Mix 1 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 10:20.09 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:13.42 | 2:37.06 | 2:37.06 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:14.67 | 2:35.00 | 5:12.06 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:13.85 | 2:34.30 | 7:46.36 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:13.86 | 2:33.73 | 10:20.09 | ||||||
18 | Vs Mix | 0 | Viborg Svømme Klub | 10:20.72 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:09.94 | 2:28.73 | 2:28.73 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:17.16 | 2:45.94 | 5:14.67 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:14.50 | 3:13.15 | 8:27.82 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:20.63 | 1:52.90 | 10:20.72 | ||||||
19 | Kvik Mix | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:27.46 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 1:20.71 | 2:46.79 | 2:46.79 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:07.35 | 2:20.66 | 5:07.45 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:13.75 | 2:30.77 | 7:38.22 | ||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 1:22.14 | 2:49.24 | 10:27.46 | ||||||
20 | Gentofte Mix 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 10:28.41 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:15.44 | 2:36.62 | 2:36.62 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 1:17.03 | 2:38.12 | 5:14.74 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 1:18.28 | 2:38.68 | 7:53.42 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:12.30 | 2:34.99 | 10:28.41 | ||||||
21 | Nord Mix | 2003 | Svømmeklubben Nord | 10:29.96 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 1:11.04 | 2:28.62 | 2:28.62 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 1:17.12 | 2:46.31 | 5:14.93 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:17.39 | 2:49.52 | 8:04.45 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 1:09.66 | 2:25.51 | 10:29.96 | ||||||
22 | Horsens 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 10:31.69 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 1:17.43 | 2:47.35 | 2:47.35 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 1:13.15 | 2:29.46 | 5:16.81 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:09.72 | 2:30.26 | 7:47.07 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:18.01 | 2:44.62 | 10:31.69 | ||||||
23 | Pingvinen Mix | 0 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:31.74 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 1:13.75 | 2:32.22 | 2:32.22 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 1:15.51 | 2:41.21 | 5:13.43 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 1:17.46 | 2:46.85 | 8:00.28 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 1:11.31 | 2:31.46 | 10:31.74 | ||||||
24 | Søllerød Mix | 0 | Søllerød Svømmeklub | 10:32.39 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 1:11.29 | 2:32.80 | 2:32.80 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 1:12.11 | 2:31.92 | 5:04.72 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 1:14.96 | 2:42.48 | 7:47.20 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 1:17.73 | 2:45.19 | 10:32.39 | ||||||
25 | Vat Copenhagen | 0 | VAT Copenhagen | 10:34.46 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 1:18.94 | 2:41.17 | 2:41.17 | ||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 1:14.17 | 2:38.07 | 5:19.24 | ||||||
Nønne Christensen | 2004 | 1:18.88 | 2:41.24 | 8:00.48 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:14.66 | 2:33.98 | 10:34.46 | ||||||
26 | Køge Mix 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 10:37.81 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 1:15.32 | 2:37.51 | 2:37.51 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 1:12.50 | 2:33.82 | 5:11.33 | ||||||
Olivia Lindballe Møller | 2004 | 1:17.54 | 2:48.54 | 7:59.87 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 1:12.71 | 2:37.94 | 10:37.81 | ||||||
27 | Lyngby Lions 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 10:46.69 | ||||||
Emily Maack | 2004 | 1:21.59 | 2:44.08 | 2:44.08 | ||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 1:25.29 | 2:52.51 | 5:36.59 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 1:18.59 | 2:37.50 | 8:14.09 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:12.79 | 2:32.60 | 10:46.69 | ||||||
28 | Eritsø Mix | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 10:55.17 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 1:20.03 | 2:48.90 | 2:48.90 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 1:21.10 | 2:49.67 | 5:38.57 | ||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 1:12.48 | 2:35.00 | 8:13.57 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 1:15.44 | 2:41.60 | 10:55.17 | ||||||
- | Hvidovre Mix | 0 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Mix 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 1hå vend325m | |||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:12.55 | 2:31.98 | 2:31.98 | ||||||
- | Gti Medley Mix | 0 | GTI | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Oscar Isberg | 2004 | 1:13.00 | 2:34.71 | 2:34.71 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 1:12.55 | 2:30.37 | 5:05.08 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 1:16.09 | 2:41.81 | 7:46.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |