Resultat för UGP 2 2017-2018 & Sollefteå Open, Sollefteå
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
|
516 |
32.33 |
1:07.28 |
1:42.67 |
|
2:18.04 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
388 |
34.10 |
1:12.37 |
1:52.49 |
|
2:31.85 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
318 |
36.06 |
1:17.69 |
2:01.02 |
|
2:42.17 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
294 |
38.13 |
1:21.40 |
2:05.09 |
|
2:46.50 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
284 |
38.31 |
1:21.76 |
2:05.78 |
|
2:48.39 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Clarin |
2005 |
|
248 |
37.29 |
1:22.53 |
2:10.51 |
|
2:56.11 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maija Andersson |
2005 |
|
246 |
39.56 |
1:24.71 |
2:12.12 |
|
2:56.73 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
220 |
40.90 |
1:26.64 |
2:14.95 |
|
3:03.30 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tova Persson |
2005 |
|
218 |
38.90 |
1:24.47 |
2:15.27 |
|
3:04.03 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Jansson |
2005 |
|
196 |
44.45 |
1:35.71 |
2:25.65 |
|
3:10.59 |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Domeij |
2005 |
|
155 |
45.81 |
1:39.49 |
2:34.58 |
|
3:26.10 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linnea Ljung |
2005 |
|
127 |
44.63 |
1:43.05 |
2:43.27 |
|
3:40.24 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
4:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Lövström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Svedberg |
2004 |
|
416 |
33.65 |
1:11.09 |
1:49.87 |
|
2:28.33 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
383 |
34.05 |
1:13.06 |
1:54.64 |
|
2:32.43 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
379 |
32.79 |
1:11.17 |
1:52.61 |
|
2:33.02 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Pettersson |
2004 |
|
371 |
34.47 |
1:13.51 |
1:54.16 |
|
2:34.09 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leia Beijron |
2004 |
|
368 |
34.40 |
1:13.61 |
1:54.73 |
|
2:34.48 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nova Norlander |
2004 |
|
351 |
34.69 |
1:13.45 |
1:55.62 |
|
2:37.02 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
350 |
33.76 |
1:13.36 |
1:54.76 |
|
2:37.12 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ebba Lindblom |
2004 |
|
330 |
36.62 |
1:19.46 |
2:01.35 |
|
2:40.25 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
326 |
36.30 |
1:17.66 |
2:00.18 |
|
2:40.85 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Engström |
2004 |
|
325 |
35.61 |
1:15.40 |
2:00.19 |
|
2:41.06 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronja Widell |
2004 |
|
320 |
37.47 |
1:18.45 |
2:01.04 |
|
2:41.84 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saga Hållander |
2004 |
|
320 |
36.74 |
1:17.75 |
1:59.75 |
|
2:41.95 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
300 |
34.95 |
1:17.41 |
2:02.55 |
|
2:45.46 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
294 |
37.81 |
1:21.21 |
2:04.85 |
|
2:46.44 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnes Burman |
2004 |
|
243 |
39.92 |
1:25.22 |
2:12.50 |
|
2:57.35 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Stridh |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
565 |
29.99 |
1:04.02 |
1:39.19 |
|
2:13.94 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Selma Zachrisson |
2003 |
|
496 |
32.32 |
1:08.55 |
1:44.85 |
|
2:19.88 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Boije |
2003 |
|
476 |
31.62 |
1:08.70 |
1:45.69 |
|
2:21.79 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
467 |
32.23 |
1:08.13 |
1:46.00 |
|
2:22.70 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saga Persson |
2003 |
|
462 |
31.73 |
1:07.89 |
1:46.08 |
|
2:23.26 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
446 |
33.40 |
1:10.39 |
1:47.53 |
|
2:24.98 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tindra Norling |
2003 |
|
441 |
32.09 |
1:08.11 |
1:47.08 |
|
2:25.49 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Persson |
2003 |
|
397 |
33.32 |
1:11.55 |
1:50.68 |
|
2:30.68 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
379 |
33.09 |
1:11.64 |
1:52.31 |
|
2:33.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tindra Olavi |
2003 |
|
347 |
35.00 |
1:14.09 |
1:56.30 |
|
2:37.64 |
|
|
Timrå Simklubb |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alice Moberg |
2003 |
|
335 |
35.08 |
1:15.62 |
1:58.17 |
|
2:39.39 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
312 |
36.60 |
1:19.32 |
2:02.42 |
|
2:43.16 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefin Karlsson |
2003 |
|
288 |
37.69 |
1:19.64 |
2:03.40 |
|
2:47.59 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilde Ekman |
2003 |
|
196 |
43.06 |
1:32.01 |
2:22.93 |
|
3:10.41 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Gustafsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elise Öberg |
2002 |
|
622 |
29.26 |
1:01.52 |
1:35.75 |
|
2:09.71 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
488 |
31.88 |
1:06.61 |
1:42.80 |
|
2:20.69 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nathalie Pettersson |
2002 |
|
483 |
32.35 |
1:08.57 |
1:45.42 |
|
2:21.17 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
|
474 |
31.80 |
1:08.05 |
1:45.60 |
|
2:22.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melina Sundström |
2002 |
|
459 |
31.79 |
1:07.84 |
1:45.77 |
|
2:23.54 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nellie Luthman |
2002 |
|
442 |
33.28 |
1:10.08 |
1:48.74 |
|
2:25.38 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabel Åhrström |
2002 |
|
388 |
33.65 |
1:11.34 |
1:51.39 |
|
2:31.78 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
|
370 |
34.23 |
1:12.45 |
1:53.51 |
|
2:34.23 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
469 |
32.90 |
1:09.45 |
1:46.47 |
|
2:22.51 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linn Lidström |
2001 |
|
356 |
35.48 |
1:15.35 |
1:56.16 |
|
2:36.30 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:42 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
257 |
34.85 |
|
|
|
1:16.10 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
353 |
32.14 |
|
|
|
1:08.49 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
274 |
34.26 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
238 |
35.25 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Luthman |
2004 |
|
202 |
35.89 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Axel Södervall |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
404 |
30.25 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
256 |
33.95 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
249 |
34.54 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Hansson |
2003 |
|
181 |
39.43 |
|
|
|
1:25.55 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josef Nordén |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
532 |
27.16 |
|
|
|
59.76 |
|
|
Umeå Simsällskap |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
352 |
31.43 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eryk Do |
2002 |
|
314 |
32.48 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Sundström |
2002 |
|
216 |
35.19 |
|
|
|
1:20.72 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
396 |
30.36 |
|
|
|
1:05.92 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
350 |
30.95 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Näslund |
2001 |
|
266 |
31.88 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:42 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:00 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
253 |
46.42 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
251 |
46.58 |
|
|
|
1:38.85 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
241 |
46.37 |
|
|
|
1:40.10 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Lövström |
2005 |
|
235 |
47.19 |
|
|
|
1:40.94 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tova Persson |
2005 |
|
207 |
49.73 |
|
|
|
1:45.29 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Clarin |
2005 |
|
200 |
49.22 |
|
|
|
1:46.47 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Jansson |
2005 |
|
159 |
54.76 |
|
|
|
1:54.92 |
|
|
Timrå Simklubb |
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
145 |
55.68 |
|
|
|
1:58.58 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linnea Ljung |
2005 |
|
143 |
53.26 |
|
|
|
1:59.14 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Domeij |
2005 |
|
131 |
57.32 |
|
|
|
2:02.66 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hann |
2004 |
|
500 |
37.00 |
|
|
|
1:18.53 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leia Beijron |
2004 |
|
400 |
39.92 |
|
|
|
1:24.57 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nova Norlander |
2004 |
|
350 |
41.53 |
|
|
|
1:28.45 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Hållander |
2004 |
|
347 |
40.99 |
|
|
|
1:28.73 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ebba Lindblom |
2004 |
|
342 |
41.52 |
|
|
|
1:29.11 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Widell |
2004 |
|
339 |
42.47 |
|
|
|
1:29.37 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
302 |
43.35 |
|
|
|
1:32.86 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
302 |
43.48 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Agnes Pettersson |
2004 |
|
296 |
44.22 |
|
|
|
1:33.53 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lena Svedberg |
2004 |
|
290 |
44.81 |
|
|
|
1:34.14 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Engström |
2004 |
|
290 |
43.19 |
|
|
|
1:34.17 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Agnes Burman |
2004 |
|
244 |
47.22 |
|
|
|
1:39.67 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
237 |
47.68 |
|
|
|
1:40.76 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Stridh |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tindra Norling |
2003 |
|
403 |
39.77 |
|
|
|
1:24.37 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Moberg |
2003 |
|
369 |
40.15 |
|
|
|
1:26.92 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
355 |
42.45 |
|
|
|
1:28.01 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Persson |
2003 |
|
327 |
43.00 |
|
|
|
1:30.46 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
302 |
44.44 |
|
|
|
1:32.85 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanna Persson |
2003 |
|
295 |
42.70 |
|
|
|
1:33.59 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tindra Olavi |
2003 |
|
265 |
45.30 |
|
|
|
1:37.08 |
|
|
Timrå Simklubb |
1:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elise Öberg |
2002 |
|
569 |
35.05 |
|
|
|
1:15.25 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nellie Luthman |
2002 |
|
501 |
37.16 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
409 |
39.68 |
|
|
|
1:23.96 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melina Sundström |
2002 |
|
374 |
40.44 |
|
|
|
1:26.51 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
|
318 |
40.74 |
|
|
|
1:31.29 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
|
311 |
43.16 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
519 |
36.47 |
|
|
|
1:17.55 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
497 |
37.48 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linn Lidström |
2001 |
|
246 |
46.43 |
|
|
|
1:39.44 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:00 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ante Kristensson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Svärd |
2005 |
|
|
40.05 |
1:26.00 |
2:12.89 |
|
DSQ |
|
|
Simklubben Ägir |
3:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
396 |
37.74 |
1:19.89 |
2:02.48 |
|
2:43.95 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Luthman |
2004 |
|
313 |
40.17 |
1:26.02 |
2:12.67 |
|
2:57.41 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Södervall |
2004 |
|
227 |
43.02 |
1:33.23 |
2:25.39 |
|
3:17.36 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
419 |
35.63 |
1:15.88 |
1:57.74 |
|
2:40.94 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Näsman |
2003 |
|
400 |
37.34 |
1:19.58 |
2:01.88 |
|
2:43.40 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Unai Izarra |
2003 |
|
230 |
42.98 |
1:33.55 |
2:25.58 |
|
3:16.63 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
459 |
34.53 |
1:14.20 |
1:54.94 |
|
2:36.17 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Sundström |
2002 |
|
246 |
42.56 |
1:31.54 |
2:22.46 |
|
3:12.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
4:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:11 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:01 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
257 |
1:39.72 |
3:25.66 |
5:19.09 |
|
6:48.70 |
|
|
Umeå Simsällskap |
7:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
400 |
1:18.13 |
2:50.42 |
4:36.06 |
|
5:52.51 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
6:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
303 |
1:35.81 |
3:14.64 |
5:00.95 |
|
6:26.61 |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
449 |
1:16.53 |
2:43.67 |
4:22.17 |
|
5:39.18 |
|
|
Simklubben Ägir |
5:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
304 |
1:29.52 |
3:06.73 |
4:57.95 |
|
6:26.43 |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Gustafsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
445 |
1:19.52 |
2:47.19 |
4:24.59 |
|
5:40.25 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:01 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:35 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
284 |
1:16.91 |
2:41.78 |
4:06.97 |
5:33.17 |
21:33.13 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
7:00.58 |
8:28.11 |
9:56.40 |
11:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.28 |
14:15.98 |
15:43.57 |
17:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.53 |
20:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
444 |
1:09.55 |
2:23.78 |
3:38.01 |
4:52.49 |
18:34.09 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
18:50.42 |
|
|
6:06.14 |
7:20.85 |
8:36.13 |
9:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.38 |
12:19.75 |
13:35.02 |
14:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.33 |
17:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:35 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:36 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
398 |
1:10.62 |
2:27.43 |
3:44.96 |
5:02.37 |
10:02.52 |
|
|
Umeå Simsällskap |
10:01.40 |
|
|
6:17.94 |
7:35.08 |
8:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
337 |
1:11.97 |
2:31.83 |
3:52.36 |
5:13.13 |
10:36.73 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
6:35.11 |
7:56.37 |
9:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Luthman |
2004 |
|
320 |
1:15.35 |
2:37.90 |
4:00.43 |
5:23.13 |
10:48.05 |
|
|
Umeå Simsällskap |
11:02.03 |
|
|
6:47.02 |
8:09.46 |
9:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
308 |
1:14.36 |
2:36.86 |
4:00.01 |
5:24.57 |
10:56.39 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
6:48.98 |
8:13.73 |
9:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Andersson |
2004 |
|
231 |
1:21.63 |
2:53.29 |
4:27.42 |
6:00.87 |
12:01.90 |
|
|
Umeå Simsällskap |
13:21.80 |
|
|
7:29.41 |
9:00.59 |
10:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hansson |
2003 |
|
368 |
1:12.04 |
2:29.99 |
3:48.39 |
5:06.91 |
10:18.31 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
6:25.31 |
7:43.92 |
9:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
367 |
1:10.07 |
2:26.98 |
3:45.36 |
5:04.31 |
10:18.85 |
|
|
Umeå Simsällskap |
10:13.21 |
|
|
6:24.41 |
7:44.15 |
9:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
339 |
1:10.88 |
2:29.73 |
3:51.18 |
5:12.19 |
10:35.58 |
|
|
Simklubben Ägir |
10:57.69 |
|
|
6:33.56 |
7:55.00 |
9:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Berglund |
2002 |
|
596 |
1:01.26 |
2:08.45 |
3:15.05 |
4:22.47 |
8:46.89 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
8:49.37 |
|
|
5:29.43 |
6:36.14 |
7:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
508 |
1:04.90 |
2:14.53 |
3:25.10 |
4:36.24 |
9:15.65 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
9:01.12 |
|
|
5:47.04 |
6:57.91 |
8:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
469 |
1:04.62 |
2:16.01 |
3:28.52 |
4:42.41 |
9:30.70 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
5:55.73 |
7:08.28 |
8:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:36 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
304 |
38.58 |
1:24.97 |
2:10.96 |
|
2:57.75 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
181 |
46.52 |
1:42.06 |
2:38.09 |
|
3:31.34 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
357 |
36.58 |
1:20.66 |
2:06.06 |
|
2:48.50 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
197 |
44.24 |
1:38.31 |
2:32.32 |
|
3:25.42 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
310 |
36.35 |
1:20.12 |
2:08.12 |
|
2:56.62 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
238 |
41.09 |
1:30.21 |
2:21.11 |
|
3:12.91 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elise Öberg |
2002 |
|
505 |
31.82 |
1:10.41 |
1:50.63 |
|
2:30.13 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
340 |
36.84 |
1:19.03 |
2:04.43 |
|
2:51.28 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
395 |
36.18 |
1:17.85 |
2:00.48 |
|
2:42.91 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
311 |
36.63 |
1:19.59 |
2:07.86 |
|
2:41.73 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
307 |
35.54 |
1:16.35 |
2:06.00 |
|
2:42.41 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Luthman |
2004 |
|
290 |
36.84 |
1:21.99 |
2:08.67 |
|
2:45.60 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
287 |
35.40 |
1:18.23 |
2:09.34 |
|
2:46.10 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Södervall |
2004 |
|
254 |
38.63 |
1:22.94 |
2:14.23 |
|
2:52.94 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
419 |
30.08 |
1:06.22 |
1:53.03 |
|
2:26.41 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
392 |
32.96 |
1:12.73 |
1:55.38 |
|
2:29.69 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Näsman |
2003 |
|
338 |
35.32 |
1:16.38 |
2:00.95 |
|
2:37.32 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
296 |
34.61 |
1:16.00 |
2:06.70 |
|
2:44.37 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
292 |
37.24 |
1:22.17 |
2:08.86 |
|
2:45.09 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Hansson |
2003 |
|
247 |
40.77 |
1:28.43 |
2:17.25 |
|
2:54.57 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Unai Izarra |
2003 |
|
238 |
38.77 |
1:25.87 |
2:17.33 |
|
2:56.80 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
454 |
28.98 |
1:07.25 |
1:48.10 |
|
2:22.60 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
391 |
32.20 |
1:11.81 |
1:57.09 |
|
2:29.89 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eryk Do |
2002 |
|
297 |
32.28 |
1:14.85 |
2:02.97 |
|
2:44.16 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
359 |
32.41 |
1:13.94 |
1:59.87 |
|
2:34.16 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:04 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
|
487 |
1:09.84 |
2:25.39 |
3:41.42 |
|
4:57.93 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
433 |
1:15.02 |
2:34.70 |
3:54.24 |
|
5:09.83 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
5:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
315 |
1:18.27 |
2:46.74 |
4:16.76 |
|
5:44.37 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
291 |
1:24.60 |
2:55.76 |
4:25.55 |
|
5:53.67 |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
278 |
1:24.54 |
2:56.84 |
4:29.43 |
|
5:59.20 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
5:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Clarin |
2005 |
|
249 |
1:24.93 |
3:00.04 |
4:37.44 |
|
6:12.68 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
6:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alva Lövström |
2005 |
|
241 |
1:26.21 |
3:03.48 |
4:41.91 |
|
6:16.75 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maija Andersson |
2005 |
|
235 |
1:27.53 |
3:04.97 |
4:44.75 |
|
6:19.74 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
6:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tova Persson |
2005 |
|
223 |
1:29.60 |
3:09.39 |
4:49.92 |
|
6:26.27 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
6:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Domeij |
2005 |
|
151 |
1:41.02 |
3:34.01 |
5:29.33 |
|
7:20.03 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
7:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Svedberg |
2004 |
|
438 |
1:13.60 |
2:32.86 |
3:51.77 |
|
5:08.68 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
401 |
1:16.43 |
2:38.18 |
4:01.16 |
|
5:17.87 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
5:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
383 |
1:16.93 |
2:39.89 |
4:04.00 |
|
5:22.88 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leia Beijron |
2004 |
|
356 |
1:17.78 |
2:43.44 |
4:08.35 |
|
5:30.81 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
6:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nova Norlander |
2004 |
|
355 |
1:17.71 |
2:42.59 |
4:07.79 |
|
5:30.99 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
348 |
1:18.77 |
2:43.74 |
4:08.27 |
|
5:33.32 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Widell |
2004 |
|
326 |
1:18.82 |
2:45.44 |
4:13.65 |
|
5:40.49 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
6:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ebba Lindblom |
2004 |
|
322 |
1:22.65 |
2:50.91 |
4:17.49 |
|
5:41.97 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
5:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Hållander |
2004 |
|
319 |
1:19.52 |
2:47.44 |
4:17.20 |
|
5:43.15 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
5:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
311 |
1:19.77 |
2:49.64 |
4:18.30 |
|
5:45.84 |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
300 |
1:23.05 |
2:51.96 |
4:22.21 |
|
5:49.96 |
|
|
Simklubben Ägir |
6:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Agnes Burman |
2004 |
|
254 |
1:27.95 |
3:02.71 |
4:37.95 |
|
6:10.24 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Boije |
2003 |
|
529 |
1:08.14 |
2:22.54 |
3:37.33 |
|
4:49.86 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Selma Zachrisson |
2003 |
|
496 |
1:09.93 |
2:25.18 |
3:39.87 |
|
4:56.20 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Persson |
2003 |
|
473 |
1:09.84 |
2:27.02 |
3:44.44 |
|
5:00.79 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
5:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
456 |
1:11.77 |
2:29.17 |
3:46.92 |
|
5:04.55 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Persson |
2003 |
|
347 |
1:16.58 |
2:39.33 |
4:05.22 |
|
5:33.64 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
5:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
304 |
1:20.20 |
2:50.62 |
4:19.92 |
|
5:48.53 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josefin Karlsson |
2003 |
|
294 |
1:22.28 |
2:51.88 |
4:21.53 |
|
5:52.46 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
5:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elise Öberg |
2002 |
|
608 |
1:06.64 |
2:17.54 |
3:27.27 |
|
4:36.68 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
503 |
1:10.50 |
2:25.77 |
3:41.04 |
|
4:54.83 |
|
|
Umeå Simsällskap |
4:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melina Sundström |
2002 |
|
446 |
1:11.20 |
2:29.77 |
3:48.56 |
|
5:06.79 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
|
355 |
1:18.31 |
2:42.86 |
4:08.18 |
|
5:30.95 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
432 |
1:12.04 |
2:32.03 |
3:52.16 |
|
5:10.17 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:04 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:42 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
147 |
44.82 |
|
|
|
1:32.58 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ante Kristensson |
2005 |
|
104 |
49.51 |
|
|
|
1:44.04 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valentin Romakin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
321 |
35.33 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
248 |
37.75 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Andersson |
2004 |
|
209 |
39.52 |
|
|
|
1:22.38 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikolai Romakin |
2004 |
|
29 |
1:14.17 |
|
|
|
2:39.09 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
417 |
31.13 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
311 |
34.94 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
261 |
37.63 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Hansson |
2003 |
|
156 |
43.73 |
|
|
|
1:30.76 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
447 |
30.62 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Sundström |
2002 |
|
349 |
33.73 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eryk Do |
2002 |
|
252 |
36.86 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Näslund |
2001 |
|
425 |
31.34 |
|
|
|
1:05.05 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
293 |
35.75 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:42 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:58 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
297 |
40.98 |
1:26.94 |
2:13.44 |
|
2:58.63 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
217 |
47.95 |
1:38.35 |
2:29.25 |
|
3:18.20 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tova Persson |
2005 |
|
200 |
45.18 |
1:37.06 |
2:31.34 |
|
3:23.68 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
188 |
47.46 |
1:39.94 |
2:34.34 |
|
3:27.91 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elin Clarin |
2005 |
|
161 |
50.42 |
1:47.34 |
2:44.54 |
|
3:38.85 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Jansson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
372 |
37.79 |
1:20.19 |
2:04.07 |
|
2:45.75 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
344 |
39.52 |
1:23.34 |
2:06.76 |
|
2:50.06 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
308 |
42.43 |
1:28.08 |
2:13.33 |
|
2:56.40 |
|
|
Simklubben Ägir |
3:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nova Norlander |
2004 |
|
294 |
41.40 |
1:27.00 |
2:13.95 |
|
2:59.11 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
269 |
42.66 |
1:30.71 |
2:19.37 |
|
3:04.69 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnes Burman |
2004 |
|
201 |
48.13 |
1:40.48 |
2:33.50 |
|
3:23.41 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
500 |
32.62 |
1:10.24 |
1:50.68 |
|
2:30.14 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
466 |
36.23 |
1:14.64 |
1:54.05 |
|
2:33.73 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
392 |
36.70 |
1:17.42 |
2:00.34 |
|
2:42.91 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Persson |
2003 |
|
372 |
39.16 |
1:21.58 |
2:04.65 |
|
2:45.73 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tindra Olavi |
2003 |
|
292 |
40.54 |
1:25.25 |
2:12.21 |
|
2:59.62 |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
277 |
41.61 |
1:29.10 |
2:15.69 |
|
3:02.79 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
264 |
44.38 |
1:30.94 |
2:18.79 |
|
3:05.65 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Persson |
2003 |
|
258 |
42.37 |
1:30.91 |
2:19.93 |
|
3:07.12 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
|
437 |
36.54 |
1:17.11 |
1:58.06 |
|
2:37.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Åhrström |
2002 |
|
414 |
35.93 |
1:16.31 |
1:58.62 |
|
2:39.91 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nellie Luthman |
2002 |
|
389 |
38.61 |
1:19.79 |
2:01.76 |
|
2:43.21 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
382 |
39.13 |
1:20.09 |
2:02.23 |
|
2:44.21 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
|
360 |
38.78 |
1:21.24 |
2:04.95 |
|
2:47.51 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
353 |
40.53 |
1:23.59 |
2:07.12 |
|
2:48.60 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linn Lidström |
2001 |
|
334 |
41.86 |
1:25.60 |
2:09.51 |
|
2:51.83 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:58 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
18:11 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
395 |
29.84 |
|
|
|
1:01.22 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
251 |
34.13 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ante Kristensson |
2005 |
|
114 |
43.57 |
|
|
|
1:32.65 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valentin Romakin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
422 |
29.02 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Umeå Simsällskap |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
329 |
31.12 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
323 |
31.72 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Luthman |
2004 |
|
310 |
32.35 |
|
|
|
1:06.40 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Södervall |
2004 |
|
299 |
31.99 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Andersson |
2004 |
|
210 |
35.05 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolai Romakin |
2004 |
|
78 |
47.85 |
|
|
|
1:44.79 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
436 |
27.61 |
|
|
|
59.23 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Näsman |
2003 |
|
380 |
29.62 |
|
|
|
1:02.02 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
364 |
29.62 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
342 |
30.35 |
|
|
|
1:04.21 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
325 |
31.60 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Hansson |
2003 |
|
268 |
33.30 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Unai Izarra |
2003 |
|
268 |
33.04 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
266 |
32.88 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
556 |
25.50 |
|
|
|
54.63 |
|
|
Umeå Simsällskap |
52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joel Berglund |
2002 |
|
542 |
26.77 |
|
|
|
55.09 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
422 |
27.81 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Umeå Simsällskap |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eryk Do |
2002 |
|
396 |
29.18 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peter Sundström |
2002 |
|
366 |
29.42 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Näslund |
2001 |
|
511 |
26.83 |
|
|
|
56.19 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
504 |
27.55 |
|
|
|
56.47 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
474 |
27.84 |
|
|
|
57.61 |
|
|
Simklubben Ägir |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Näslund |
2001 |
|
473 |
27.94 |
|
|
|
57.65 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
18:11 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:12 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
358 |
32.09 |
1:07.25 |
1:43.46 |
|
2:19.83 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
248 |
35.10 |
1:15.20 |
1:56.37 |
|
2:38.02 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ante Kristensson |
2005 |
|
120 |
43.35 |
1:32.84 |
2:26.80 |
|
3:21.33 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
392 |
32.18 |
1:07.51 |
1:42.08 |
|
2:15.67 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
323 |
32.29 |
1:09.98 |
1:48.62 |
|
2:24.71 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
317 |
32.46 |
1:08.84 |
1:47.52 |
|
2:25.62 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Södervall |
2004 |
|
295 |
33.22 |
1:11.09 |
1:51.17 |
|
2:29.17 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Andersson |
2004 |
|
204 |
35.91 |
1:18.44 |
2:04.57 |
|
2:48.80 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
423 |
29.15 |
1:01.98 |
1:38.38 |
|
2:12.30 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
408 |
30.75 |
1:04.23 |
1:39.15 |
|
2:13.90 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
345 |
32.72 |
1:08.39 |
1:45.59 |
|
2:21.67 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
340 |
31.52 |
1:07.79 |
1:45.24 |
|
2:22.24 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Hansson |
2003 |
|
305 |
33.75 |
1:11.21 |
1:49.71 |
|
2:27.53 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
291 |
32.85 |
1:10.64 |
1:50.27 |
|
2:29.80 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josef Nordén |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Berglund |
2002 |
|
604 |
27.64 |
57.18 |
1:27.63 |
|
1:57.55 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
550 |
27.95 |
58.71 |
1:30.60 |
|
2:01.22 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
407 |
31.63 |
1:04.13 |
1:39.40 |
|
2:14.04 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Sundström |
2002 |
|
331 |
32.11 |
1:07.71 |
1:46.11 |
|
2:23.63 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Näslund |
2001 |
|
550 |
28.33 |
59.19 |
1:31.36 |
|
2:01.23 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
536 |
28.93 |
59.95 |
1:31.61 |
|
2:02.32 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Näslund |
2001 |
|
486 |
28.46 |
59.90 |
1:33.04 |
|
2:06.33 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
478 |
28.27 |
59.51 |
1:33.17 |
|
2:07.04 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:12 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
|
315 |
35.01 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
294 |
37.84 |
|
|
|
1:22.10 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
218 |
41.89 |
|
|
|
1:30.66 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
191 |
43.06 |
|
|
|
1:34.73 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hann |
2004 |
|
516 |
30.85 |
|
|
|
1:08.08 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
367 |
34.96 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lena Svedberg |
2004 |
|
318 |
35.60 |
|
|
|
1:19.97 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leia Beijron |
2004 |
|
254 |
38.73 |
|
|
|
1:26.12 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
237 |
39.05 |
|
|
|
1:28.18 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nova Norlander |
2004 |
|
233 |
39.99 |
|
|
|
1:28.68 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
211 |
41.89 |
|
|
|
1:31.69 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
204 |
42.91 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
193 |
44.26 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Agnes Burman |
2004 |
|
164 |
47.03 |
|
|
|
1:39.64 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
492 |
30.72 |
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
357 |
35.93 |
|
|
|
1:16.93 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
357 |
35.09 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
198 |
42.72 |
|
|
|
1:33.69 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
453 |
32.74 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linn Lidström |
2001 |
|
300 |
37.71 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ante Kristensson |
2005 |
|
103 |
56.63 |
|
|
|
1:58.62 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
387 |
36.60 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Luthman |
2004 |
|
320 |
38.38 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
240 |
41.82 |
|
|
|
1:29.45 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Södervall |
2004 |
|
201 |
43.51 |
|
|
|
1:34.78 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolai Romakin |
2004 |
|
110 |
51.13 |
|
|
|
1:55.89 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Axel Andersson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
426 |
34.90 |
|
|
|
1:13.89 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Näsman |
2003 |
|
401 |
35.41 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
352 |
37.04 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
283 |
40.05 |
|
|
|
1:24.68 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Unai Izarra |
2003 |
|
242 |
40.37 |
|
|
|
1:29.21 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Hansson |
2003 |
|
229 |
43.15 |
|
|
|
1:30.77 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josef Nordén |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
446 |
34.56 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eryk Do |
2002 |
|
341 |
37.37 |
|
|
|
1:19.57 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
314 |
38.86 |
|
|
|
1:21.75 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Sundström |
2002 |
|
266 |
39.82 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Persson |
2005 |
|
247 |
46.10 |
1:41.55 |
2:38.76 |
|
3:34.42 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
246 |
46.71 |
1:42.32 |
2:39.19 |
|
3:34.65 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elin Clarin |
2005 |
|
196 |
50.39 |
1:48.55 |
2:50.18 |
|
3:51.28 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Ljung |
2005 |
|
155 |
52.15 |
1:55.70 |
3:04.13 |
|
4:10.23 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
4:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
148 |
56.18 |
2:01.25 |
3:08.03 |
|
4:14.22 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Domeij |
2005 |
|
141 |
57.02 |
2:03.16 |
3:10.96 |
|
4:18.06 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
4:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Jansson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hann |
2004 |
|
529 |
37.81 |
1:20.48 |
2:04.05 |
|
2:46.38 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leia Beijron |
2004 |
|
367 |
42.58 |
1:30.98 |
2:20.03 |
|
3:07.81 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Hållander |
2004 |
|
361 |
42.86 |
1:30.84 |
2:20.32 |
|
3:08.83 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
3:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ebba Lindblom |
2004 |
|
331 |
44.76 |
1:35.19 |
2:26.13 |
|
3:14.44 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nova Norlander |
2004 |
|
315 |
43.42 |
1:33.96 |
2:25.50 |
|
3:17.65 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linnea Engström |
2004 |
|
301 |
43.61 |
1:35.09 |
2:27.42 |
|
3:20.73 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
287 |
44.00 |
1:37.49 |
2:30.53 |
|
3:23.81 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Agnes Burman |
2004 |
|
263 |
46.37 |
1:39.78 |
2:35.32 |
|
3:29.86 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tindra Norling |
2003 |
|
382 |
41.26 |
1:28.04 |
2:16.29 |
|
3:05.46 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
366 |
43.44 |
1:31.61 |
2:19.98 |
|
3:08.07 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alice Moberg |
2003 |
|
359 |
41.51 |
1:29.68 |
2:20.39 |
|
3:09.22 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
3:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
289 |
46.51 |
1:39.35 |
2:32.20 |
|
3:23.31 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nellie Luthman |
2002 |
|
494 |
38.10 |
1:21.15 |
2:05.49 |
|
2:50.12 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
411 |
40.79 |
1:26.93 |
2:13.44 |
|
3:00.90 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
|
305 |
42.91 |
1:34.13 |
2:27.74 |
|
3:19.79 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
536 |
37.76 |
1:20.35 |
2:03.15 |
|
2:45.65 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
455 |
39.56 |
1:23.59 |
2:09.07 |
|
2:54.95 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linn Lidström |
2001 |
|
268 |
46.43 |
1:40.95 |
2:35.80 |
|
3:28.61 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:06 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
318 |
1:24.80 |
2:55.61 |
4:31.60 |
|
5:44.96 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Luthman |
2004 |
|
|
1:28.99 |
3:04.11 |
4:43.48 |
|
DSQ |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
418 |
1:10.84 |
2:28.66 |
4:05.62 |
|
5:14.92 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
375 |
1:21.43 |
2:47.25 |
4:13.11 |
|
5:26.55 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Näsman |
2003 |
|
335 |
1:22.81 |
2:48.53 |
4:22.58 |
|
5:39.05 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
|
1:10.59 |
2:43.62 |
4:17.26 |
|
DSQ |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:06 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
297 |
1:25.96 |
2:58.63 |
4:29.94 |
6:02.71 |
22:57.13 |
|
|
Umeå Simsällskap |
23:43.20 |
|
|
7:35.65 |
9:08.52 |
10:40.22 |
12:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.35 |
15:17.68 |
16:50.45 |
18:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
19:55.30 |
21:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
304 |
1:24.53 |
2:58.13 |
4:30.77 |
6:04.95 |
22:46.79 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
7:38.87 |
9:11.47 |
10:45.10 |
12:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
13:52.59 |
15:24.12 |
16:55.15 |
18:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
19:57.86 |
21:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
301 |
1:21.79 |
2:54.53 |
4:26.26 |
5:59.31 |
22:51.23 |
|
|
Umeå Simsällskap |
23:11.38 |
|
|
7:32.21 |
9:05.13 |
10:38.79 |
12:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13:43.24 |
15:15.40 |
16:47.98 |
18:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
19:52.99 |
21:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Zachrisson |
2003 |
|
505 |
1:09.78 |
2:25.10 |
3:40.22 |
4:57.07 |
19:14.51 |
|
|
Simklubben Ägir |
18:45.25 |
|
|
6:14.44 |
7:31.63 |
8:48.83 |
10:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.80 |
12:42.52 |
14:02.12 |
15:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.35 |
17:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:03 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:29 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
415 |
1:14.74 |
2:35.29 |
3:57.00 |
5:18.81 |
10:42.46 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
11:06.54 |
|
|
6:40.78 |
8:02.15 |
9:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
268 |
1:25.48 |
2:59.60 |
4:33.56 |
6:10.20 |
12:23.39 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
13:09.03 |
|
|
7:45.92 |
9:21.28 |
10:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Widell |
2004 |
|
307 |
1:21.40 |
2:51.02 |
4:22.42 |
5:52.43 |
11:50.04 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
7:22.57 |
8:52.16 |
10:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Persson |
2003 |
|
462 |
1:11.01 |
2:29.81 |
3:48.79 |
5:08.27 |
10:19.72 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
10:46.78 |
|
|
6:27.19 |
7:45.61 |
9:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
451 |
1:13.39 |
2:33.64 |
3:52.07 |
5:10.82 |
10:24.77 |
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
6:29.70 |
7:48.87 |
9:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
320 |
1:22.29 |
2:52.12 |
4:21.79 |
5:51.76 |
11:40.73 |
|
|
Umeå Simsällskap |
12:52.20 |
|
|
7:21.45 |
8:50.20 |
10:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
475 |
1:11.68 |
2:29.60 |
3:47.49 |
5:05.74 |
10:14.29 |
|
|
Umeå Simsällskap |
10:16.17 |
|
|
6:23.97 |
7:41.92 |
8:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Melina Sundström |
2002 |
|
425 |
1:13.13 |
2:32.60 |
3:52.87 |
5:14.77 |
10:37.29 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
10:25.68 |
|
|
6:36.43 |
7:57.62 |
9:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nellie Luthman |
2002 |
|
400 |
1:15.01 |
2:37.90 |
4:01.26 |
5:23.05 |
10:50.04 |
|
|
Umeå Simsällskap |
11:25.23 |
|
|
6:45.90 |
8:09.63 |
9:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:29 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
259 |
36.38 |
1:19.13 |
2:04.12 |
|
2:50.09 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
438 |
30.14 |
1:05.82 |
1:42.25 |
|
2:22.84 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
15:40 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
|
430 |
34.57 |
1:16.57 |
2:04.37 |
|
2:41.45 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
300 |
40.31 |
1:25.10 |
2:19.63 |
|
3:02.03 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
242 |
43.87 |
1:35.34 |
2:31.74 |
|
3:15.35 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tova Persson |
2005 |
|
232 |
46.87 |
1:36.23 |
2:32.33 |
|
3:18.11 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alva Lövström |
2005 |
|
228 |
44.48 |
1:36.75 |
2:35.02 |
|
3:19.24 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Clarin |
2005 |
|
228 |
48.41 |
1:41.17 |
2:39.21 |
|
3:19.45 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maija Andersson |
2005 |
|
199 |
48.25 |
1:41.98 |
2:41.10 |
|
3:28.69 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
3:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
179 |
50.98 |
1:44.07 |
2:48.13 |
|
3:35.91 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hann |
2004 |
|
491 |
31.21 |
1:14.07 |
1:58.28 |
|
2:34.42 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
396 |
35.75 |
1:19.54 |
2:11.33 |
|
2:45.94 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nova Norlander |
2004 |
|
339 |
39.04 |
1:23.06 |
2:13.26 |
|
2:54.74 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Pettersson |
2004 |
|
335 |
38.45 |
1:24.10 |
2:15.95 |
|
2:55.38 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saga Hållander |
2004 |
|
314 |
37.89 |
1:25.79 |
2:16.53 |
|
2:59.25 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
3:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
304 |
41.80 |
1:28.69 |
2:21.54 |
|
3:01.14 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Engström |
2004 |
|
303 |
40.76 |
1:26.80 |
2:19.36 |
|
3:01.29 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
298 |
39.22 |
1:24.86 |
2:22.98 |
|
3:02.41 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
290 |
42.80 |
1:29.44 |
2:25.03 |
|
3:03.97 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
287 |
42.40 |
1:28.51 |
2:20.71 |
|
3:04.69 |
|
|
Simklubben Ägir |
3:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Agnes Burman |
2004 |
|
246 |
45.54 |
1:36.54 |
2:30.69 |
|
3:14.41 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
3:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lena Svedberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leia Beijron |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
516 |
32.50 |
1:11.41 |
1:57.39 |
|
2:31.86 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
421 |
35.01 |
1:13.62 |
2:03.79 |
|
2:42.54 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tindra Norling |
2003 |
|
421 |
34.11 |
1:16.14 |
2:03.62 |
|
2:42.56 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Zachrisson |
2003 |
|
417 |
35.37 |
1:17.36 |
2:06.91 |
|
2:43.06 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alice Moberg |
2003 |
|
382 |
37.66 |
1:18.84 |
2:06.78 |
|
2:47.92 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saga Persson |
2003 |
|
380 |
38.68 |
1:20.27 |
2:11.75 |
|
2:48.19 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
378 |
35.25 |
1:17.10 |
2:07.48 |
|
2:48.52 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
341 |
36.60 |
1:21.50 |
2:14.72 |
|
2:54.42 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
248 |
43.16 |
1:31.01 |
2:30.54 |
|
3:13.74 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elise Öberg |
2002 |
|
598 |
30.65 |
1:06.61 |
1:50.03 |
|
2:24.57 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nathalie Pettersson |
2002 |
|
488 |
32.25 |
1:12.51 |
1:58.40 |
|
2:34.73 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
463 |
33.52 |
1:13.59 |
2:00.16 |
|
2:37.44 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melina Sundström |
2002 |
|
422 |
34.24 |
1:15.66 |
2:05.05 |
|
2:42.45 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabel Åhrström |
2002 |
|
398 |
35.31 |
1:15.83 |
2:06.67 |
|
2:45.60 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
|
357 |
37.21 |
1:20.50 |
2:12.89 |
|
2:51.71 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nellie Luthman |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
444 |
33.56 |
1:16.16 |
2:01.31 |
|
2:39.66 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
441 |
33.86 |
1:16.91 |
2:02.47 |
|
2:40.06 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
15:40 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
15:49 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Svärd |
2005 |
|
425 |
1:08.23 |
2:20.95 |
3:34.01 |
|
4:42.30 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
261 |
1:17.07 |
2:41.87 |
4:07.35 |
|
5:31.82 |
|
|
Simklubben Ägir |
5:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iyas Kalash |
2004 |
|
421 |
1:10.37 |
2:26.40 |
3:34.98 |
|
4:43.15 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
330 |
1:11.24 |
2:30.06 |
3:49.02 |
|
5:06.85 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Luthman |
2004 |
|
320 |
1:12.41 |
2:31.01 |
3:51.86 |
|
5:10.27 |
|
|
Umeå Simsällskap |
5:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Södervall |
2004 |
|
295 |
1:13.75 |
2:35.53 |
3:57.72 |
|
5:18.76 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
|
433 |
1:06.28 |
2:17.68 |
3:29.19 |
|
4:40.54 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
362 |
1:09.49 |
2:25.79 |
3:41.94 |
|
4:57.79 |
|
|
Umeå Simsällskap |
4:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Hansson |
2003 |
|
341 |
1:11.71 |
2:29.04 |
3:46.86 |
|
5:03.62 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
5:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
334 |
1:11.01 |
2:29.44 |
3:48.25 |
|
5:05.76 |
|
|
Simklubben Ägir |
5:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Unai Izarra |
2003 |
|
257 |
1:15.42 |
2:40.64 |
4:08.20 |
|
5:33.82 |
|
|
Umeå Simsällskap |
6:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josef Nordén |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
5:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Berglund |
2002 |
|
607 |
58.48 |
2:01.77 |
3:06.15 |
|
4:10.57 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
471 |
1:06.11 |
2:18.11 |
3:25.18 |
|
4:32.62 |
|
|
Umeå Simsällskap |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
362 |
1:08.24 |
2:23.64 |
3:41.48 |
|
4:57.64 |
|
|
Umeå Simsällskap |
4:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Näslund |
2001 |
|
554 |
1:00.72 |
2:07.08 |
3:12.97 |
|
4:18.34 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Ekengren |
2001 |
|
540 |
1:01.90 |
2:08.10 |
3:14.58 |
|
4:20.49 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
4:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Lundgren |
2001 |
|
482 |
1:01.60 |
2:09.27 |
3:19.35 |
|
4:30.64 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Näslund |
2001 |
|
428 |
1:01.77 |
2:12.04 |
3:25.85 |
|
4:41.64 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
4:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
15:49 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
320 |
39.64 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
238 |
43.21 |
|
|
|
1:28.79 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
201 |
45.85 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maija Andersson |
2005 |
|
176 |
47.40 |
|
|
|
1:38.12 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
172 |
47.80 |
|
|
|
1:38.93 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elin Clarin |
2005 |
|
165 |
49.55 |
|
|
|
1:40.31 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alva Lövström |
2005 |
|
162 |
49.31 |
|
|
|
1:40.75 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Ljung |
2005 |
|
97 |
57.47 |
|
|
|
1:59.63 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
2:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Jansson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Domeij |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tova Persson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
422 |
35.45 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
326 |
38.52 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
303 |
39.85 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
287 |
40.67 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Pettersson |
2004 |
|
280 |
41.34 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
262 |
41.74 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Engström |
2004 |
|
256 |
41.86 |
|
|
|
1:26.65 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saga Hållander |
2004 |
|
234 |
42.92 |
|
|
|
1:29.30 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Agnes Burman |
2004 |
|
209 |
45.57 |
|
|
|
1:32.68 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Stridh |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
2:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
504 |
33.65 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
|
418 |
35.42 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
386 |
37.82 |
|
|
|
1:15.52 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Persson |
2003 |
|
361 |
37.44 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
350 |
38.35 |
|
|
|
1:18.08 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tindra Olavi |
2003 |
|
308 |
38.90 |
|
|
|
1:21.41 |
|
|
Timrå Simklubb |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
256 |
41.24 |
|
|
|
1:26.63 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannalouise Eriksson |
2000 |
|
524 |
32.72 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linn Lidström |
2001 |
|
311 |
40.05 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:56 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Rydefjord |
2005 |
|
|
1:40.82 |
2:32.50 |
3:24.03 |
|
3:24.03 |
|
|
Simklubben Ägir |
3:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jason Walterstad |
2004 |
|
285 |
38.01 |
1:18.38 |
2:00.29 |
|
2:41.11 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Utterström |
2004 |
|
259 |
38.67 |
1:21.21 |
2:04.29 |
|
2:46.30 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Luthman |
2004 |
|
244 |
39.22 |
1:22.88 |
2:06.99 |
|
2:49.58 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Andersson |
2004 |
|
226 |
40.95 |
1:25.35 |
2:08.75 |
|
2:53.98 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Södervall |
2004 |
|
203 |
41.77 |
1:27.16 |
2:14.05 |
|
3:00.53 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Hedlund |
2003 |
|
425 |
31.57 |
1:08.05 |
1:46.67 |
|
2:21.12 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Gillgren |
2003 |
|
327 |
35.04 |
1:13.85 |
1:54.09 |
|
2:33.88 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Näsman |
2003 |
|
304 |
37.32 |
1:17.15 |
1:57.85 |
|
2:37.79 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roine Epäilys |
2003 |
|
286 |
37.67 |
1:19.41 |
2:01.51 |
|
2:40.95 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Hansson |
2003 |
|
185 |
43.18 |
1:29.27 |
2:15.83 |
|
3:06.12 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josef Nordén |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Sundström |
2002 |
|
348 |
35.03 |
1:13.00 |
1:52.21 |
|
2:30.84 |
|
|
Umeå Simsällskap |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Näslund |
2001 |
|
414 |
31.71 |
1:06.78 |
1:44.49 |
|
2:22.28 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:56 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Jakobsson |
2005 |
|
510 |
30.74 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Sundholm |
2005 |
|
420 |
32.96 |
|
|
|
1:08.10 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilly Cramer Johnsson |
2005 |
|
322 |
35.75 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Eriksson |
2005 |
|
309 |
36.04 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elin Clarin |
2005 |
|
291 |
36.67 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sandra Trigell |
2005 |
|
284 |
37.04 |
|
|
|
1:17.59 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alva Lövström |
2005 |
|
258 |
38.00 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tova Persson |
2005 |
|
251 |
38.18 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nellie Edbom Wounder |
2005 |
|
219 |
40.87 |
|
|
|
1:24.62 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maija Andersson |
2005 |
|
214 |
40.81 |
|
|
|
1:25.23 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Jansson |
2005 |
|
187 |
44.84 |
|
|
|
1:29.19 |
|
|
Timrå Simklubb |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Domeij |
2005 |
|
154 |
46.16 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Linnea Ljung |
2005 |
|
129 |
46.81 |
|
|
|
1:40.84 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hann |
2004 |
|
489 |
31.18 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Jonasson |
2004 |
|
478 |
31.23 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leia Beijron |
2004 |
|
413 |
32.78 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nadja Rautiainen |
2004 |
|
402 |
33.30 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nova Norlander |
2004 |
|
382 |
33.84 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnes Pettersson |
2004 |
|
369 |
34.49 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Widell |
2004 |
|
358 |
34.35 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ebba Lindblom |
2004 |
|
349 |
34.51 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Renström Halling |
2004 |
|
343 |
34.91 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Engström |
2004 |
|
322 |
35.63 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saga Hållander |
2004 |
|
319 |
35.51 |
|
|
|
1:14.60 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lova Tjernström |
2004 |
|
318 |
35.52 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tyra Östberg |
2004 |
|
287 |
36.37 |
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Wesslau |
2004 |
|
264 |
38.34 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnes Burman |
2004 |
|
235 |
39.72 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lena Svedberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexandra Stridh |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
1:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Byström |
2003 |
|
545 |
29.99 |
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tindra Norling |
2003 |
|
511 |
30.35 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Selma Zachrisson |
2003 |
|
502 |
31.17 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Persson |
2003 |
|
462 |
31.61 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Gustafsson |
2003 |
|
426 |
33.30 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Edvardsson |
2003 |
|
397 |
33.27 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tindra Olavi |
2003 |
|
396 |
33.82 |
|
|
|
1:09.45 |
|
|
Timrå Simklubb |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alice Moberg |
2003 |
|
352 |
34.22 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lovisa Lundblad |
2003 |
|
299 |
36.07 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
462 |
32.20 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Henriksson |
2001 |
|
450 |
31.71 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linn Lidström |
2001 |
|
362 |
34.23 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Modin |
2008 |
|
241 |
|
|
|
|
37.33 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Zell |
2008 |
|
203 |
|
|
|
|
39.50 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Larsson |
2008 |
|
158 |
|
|
|
|
42.90 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elma Neuman |
2008 |
|
146 |
|
|
|
|
44.06 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Palin |
2008 |
|
130 |
|
|
|
|
45.79 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juno Domeij |
2008 |
|
100 |
|
|
|
|
50.02 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saga Engström |
2010 |
|
71 |
|
|
|
|
56.05 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pola Polska |
2009 |
|
49 |
|
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Schön |
2009 |
|
38 |
|
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Majken Gidlund |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:10 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
102 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Max Ekbladh |
2008 |
|
98 |
|
|
|
|
43.83 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vide Starrin |
2008 |
|
95 |
|
|
|
|
44.40 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Lövström |
2008 |
|
59 |
|
|
|
|
51.88 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Albin Domeij |
2009 |
|
46 |
|
|
|
|
56.44 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hamberg |
2007 |
|
211 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Do |
2007 |
|
144 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:10 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:46 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:46 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:41 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Modin |
2008 |
|
183 |
|
|
|
|
45.19 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Larsson |
2008 |
|
163 |
|
|
|
|
46.97 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elma Neuman |
2008 |
|
159 |
|
|
|
|
47.30 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Della Boman |
2008 |
|
92 |
|
|
|
|
56.76 |
|
|
Bollsta Ik |
56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juno Domeij |
2008 |
|
79 |
|
|
|
|
59.60 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saga Engström |
2010 |
|
52 |
|
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Majken Gidlund |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Palin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Njurunda Simsällskap |
50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pola Polska |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:41 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
11:43 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
69 |
|
|
|
|
53.93 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vide Starrin |
2008 |
|
63 |
|
|
|
|
55.60 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hamberg |
2007 |
|
124 |
|
|
|
|
44.46 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Do |
2007 |
|
85 |
|
|
|
|
50.38 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
11:43 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:05 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arwen Wikström |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Ägir |
6:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:05 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:26 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Zell |
2008 |
|
|
|
|
|
|
19.99 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Larsson |
2008 |
|
|
|
|
|
|
21.50 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elma Neuman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
23.47 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Palin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
23.68 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:26 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
12:26 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vide Starrin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
22.94 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
|
|
|
|
|
26.83 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
12:26 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Palin |
2008 |
|
173 |
|
|
|
|
51.64 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Modin |
2008 |
|
173 |
|
|
|
|
51.68 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Zell |
2008 |
|
167 |
|
|
|
|
52.22 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elma Neuman |
2008 |
|
117 |
|
|
|
|
58.87 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elsa Larsson |
2008 |
|
102 |
|
|
|
|
1:01.49 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juno Domeij |
2008 |
|
98 |
|
|
|
|
1:02.36 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Majken Gidlund |
2008 |
|
92 |
|
|
|
|
1:03.60 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saga Engström |
2010 |
|
64 |
|
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Della Boman |
2008 |
|
62 |
|
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Bollsta Ik |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Schön |
2009 |
|
59 |
|
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pola Polska |
2009 |
|
43 |
|
|
|
|
1:22.08 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vide Starrin |
2008 |
|
84 |
|
|
|
|
57.62 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Edvin Lövström |
2008 |
|
76 |
|
|
|
|
59.58 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
71 |
|
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Domeij |
2009 |
|
53 |
|
|
|
|
1:06.91 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hamberg |
2007 |
|
106 |
|
|
|
|
53.26 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Do |
2007 |
|
103 |
|
|
|
|
53.80 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Rosenqvist |
1989 |
|
590 |
|
|
|
|
2:22.55 |
|
|
Simklubben Ägir |
2:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 400m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Rosenqvist |
1989 |
|
584 |
1:06.75 |
2:18.72 |
3:30.38 |
|
4:40.56 |
|
|
Simklubben Ägir |
4:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arwen Wikström |
2006 |
|
335 |
1:21.97 |
2:48.92 |
4:14.32 |
|
5:37.66 |
|
|
Simklubben Ägir |
5:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:15 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Modin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
20.54 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elma Neuman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
21.02 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Larsson |
2008 |
|
|
|
|
|
|
22.44 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Palin |
2008 |
|
|
|
|
|
|
22.70 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Majken Gidlund |
2008 |
|
|
|
|
|
|
25.23 |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juno Domeij |
2008 |
|
|
|
|
|
|
26.25 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pola Polska |
2009 |
|
|
|
|
|
|
26.67 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Della Boman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
27.53 |
|
|
Bollsta Ik |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Engström |
2010 |
|
|
|
|
|
|
29.18 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Livia Sjö |
2008 |
|
|
|
|
|
|
31.66 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Nordén |
2010 |
|
|
|
|
|
|
33.74 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lilly Öberg Nilsson |
2010 |
|
|
|
|
|
|
34.88 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Signe Schön |
2009 |
|
|
|
|
|
|
36.26 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:15 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
17:16 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
18:03 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Modin |
2008 |
|
176 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Zell |
2008 |
|
88 |
|
|
|
|
54.65 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Palin |
2008 |
|
78 |
|
|
|
|
57.03 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elma Neuman |
2008 |
|
66 |
|
|
|
|
1:00.10 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
18:03 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hamberg |
2007 |
|
126 |
|
|
|
|
43.46 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
18:04 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:12 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Björklund |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:12 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Rosenqvist |
1989 |
|
621 |
29.80 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arwen Wikström |
2006 |
|
230 |
40.12 |
|
|
|
1:29.12 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:31 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristofer Engström |
1982 |
|
355 |
37.07 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Björklund |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:31 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Sjöberg |
2006 |
|
254 |
46.41 |
|
|
|
1:38.44 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nike Norlander |
2007 |
|
251 |
46.50 |
|
|
|
1:38.76 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Sjödin |
2006 |
|
239 |
47.77 |
|
|
|
1:40.44 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa Burman |
2007 |
|
214 |
48.89 |
|
|
|
1:44.25 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilja Edin |
2006 |
|
208 |
50.04 |
|
|
|
1:45.11 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amelia Walterstad |
2006 |
|
190 |
51.66 |
|
|
|
1:48.45 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alice Södervall |
2007 |
|
188 |
51.20 |
|
|
|
1:48.74 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alma Persson |
2006 |
|
181 |
50.66 |
|
|
|
1:50.09 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tea Alamaa |
2006 |
|
176 |
51.84 |
|
|
|
1:51.09 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Engström |
2007 |
|
164 |
54.40 |
|
|
|
1:53.70 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alejandra Rosen Lilja |
2006 |
|
163 |
54.07 |
|
|
|
1:54.01 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Zell |
2008 |
|
160 |
53.98 |
|
|
|
1:54.63 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilde Sjöberg |
2006 |
|
158 |
52.91 |
|
|
|
1:55.34 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Evelina Hansson |
2006 |
|
155 |
52.42 |
|
|
|
1:55.89 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilda Johansson |
2007 |
|
113 |
59.49 |
|
|
|
2:08.74 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:35 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
09:38 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Do |
2007 |
|
95 |
54.49 |
|
|
|
2:01.67 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vide Starrin |
2008 |
|
85 |
1:00.20 |
|
|
|
2:06.37 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
72 |
1:01.76 |
|
|
|
2:13.59 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Lövström |
2008 |
|
71 |
1:01.93 |
|
|
|
2:14.17 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
09:38 |
|
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 60, 400m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
438 |
|
|
|
|
5:09.89 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
4:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:37 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ericsson |
2006 |
|
349 |
33.87 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arwen Wikström |
2006 |
|
313 |
36.32 |
|
|
|
1:15.07 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kajsa Burman |
2007 |
|
297 |
35.65 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nike Norlander |
2007 |
|
290 |
36.58 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Sjöberg |
2006 |
|
251 |
37.56 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Evelina Hansson |
2006 |
|
216 |
38.46 |
|
|
|
1:25.00 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilde Sjöberg |
2006 |
|
207 |
40.89 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilja Edin |
2006 |
|
198 |
40.76 |
|
|
|
1:27.38 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alva Sjödin |
2006 |
|
183 |
41.43 |
|
|
|
1:29.73 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amelia Walterstad |
2006 |
|
154 |
45.85 |
|
|
|
1:35.03 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Zell |
2008 |
|
147 |
46.74 |
|
|
|
1:36.61 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Persson |
2006 |
|
146 |
45.65 |
|
|
|
1:36.80 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja Engström |
2007 |
|
135 |
47.63 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alejandra Rosen Lilja |
2006 |
|
130 |
47.96 |
|
|
|
1:40.46 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tea Alamaa |
2006 |
|
107 |
55.44 |
|
|
|
1:47.19 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Sundholm |
2007 |
|
93 |
52.40 |
|
|
|
1:52.52 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Södervall |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elma Moberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
1:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:37 |
|
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Do |
2007 |
|
105 |
43.63 |
|
|
|
1:35.17 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
92 |
46.91 |
|
|
|
1:39.29 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vide Starrin |
2008 |
|
81 |
48.90 |
|
|
|
1:43.82 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 65, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Ericsson |
2008 |
|
|
52.37 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
15:32 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 66, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ericsson |
2006 |
|
298 |
39.88 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kajsa Burman |
2007 |
|
255 |
41.44 |
|
|
|
1:26.67 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nike Norlander |
2007 |
|
250 |
43.17 |
|
|
|
1:27.32 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arwen Wikström |
2006 |
|
243 |
43.38 |
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Evelina Hansson |
2006 |
|
195 |
47.02 |
|
|
|
1:34.79 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilja Edin |
2006 |
|
185 |
47.19 |
|
|
|
1:36.48 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tea Alamaa |
2006 |
|
178 |
46.10 |
|
|
|
1:37.78 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Engström |
2007 |
|
139 |
51.84 |
|
|
|
1:46.07 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amelia Walterstad |
2006 |
|
137 |
52.33 |
|
|
|
1:46.73 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alice Södervall |
2007 |
|
119 |
53.14 |
|
|
|
1:51.64 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alejandra Rosen Lilja |
2006 |
|
107 |
57.93 |
|
|
|
1:55.75 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Sundholm |
2007 |
|
84 |
1:01.61 |
|
|
|
2:05.54 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Sjödin |
2006 |
|
|
47.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
15:32 |
|
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:27 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 69, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Do |
2007 |
|
97 |
51.27 |
|
|
|
1:49.92 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vide Starrin |
2008 |
|
87 |
55.07 |
|
|
|
1:53.96 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Ericsson |
2008 |
|
77 |
57.80 |
|
|
|
1:58.86 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:27 |
|
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018, Sollefteå |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sollefteå |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ericsson |
2006 |
|
319 |
39.32 |
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arwen Wikström |
2006 |
|
318 |
38.57 |
|
|
|
1:23.03 |
|
|
Simklubben Ägir |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nike Norlander |
2007 |
|
276 |
41.04 |
|
|
|
1:27.00 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa Burman |
2007 |
|
252 |
40.62 |
|
|
|
1:29.74 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Sjöberg |
2006 |
|
225 |
44.73 |
|
|
|
1:33.16 |
|
|
Härnösands Simsällskap |
1:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilja Edin |
2006 |
|
208 |
44.81 |
|
|
|
1:35.67 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alva Sjödin |
2006 |
|
191 |
47.03 |
|
|
|
1:38.33 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tilde Sjöberg |
2006 |
|
183 |
48.19 |
|
|
|
1:39.84 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Evelina Hansson |
2006 |
|
180 |
49.44 |
|
|
|
1:40.40 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milla Zell |
2008 |
|
167 |
50.95 |
|
|
|
1:42.83 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tea Alamaa |
2006 |
|
164 |
48.05 |
|
|
|
1:43.43 |
|
|
Njurunda Simsällskap |
1:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amelia Walterstad |
2006 |
|
163 |
50.63 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alma Persson |
2006 |
|
156 |
50.98 |
|
|
|
1:45.21 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Engström |
2007 |
|
154 |
51.11 |
|
|
|
1:45.58 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alice Södervall |
2007 |
|
139 |
52.87 |
|
|
|
1:49.37 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
1:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
16:31 |
|