Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2018 |
|
Udskriftsdato |
07 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
14:39 |
|
|
Arrangør |
Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 januar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Elliot Lumholtz |
2006 |
|
222 |
1:23.91 |
2:55.46 |
4:27.15 |
6:01.34 |
12:11.83 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
7:36.14 |
9:10.14 |
10:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
|
210 |
1:24.31 |
2:57.26 |
4:31.49 |
6:07.66 |
12:25.23 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
7:45.22 |
9:20.99 |
10:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
|
399 |
1:09.36 |
2:25.77 |
3:42.58 |
5:01.20 |
10:01.86 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
10:18.56 |
|
|
6:18.34 |
7:36.25 |
8:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kris Jensen |
2004 |
|
339 |
1:17.64 |
2:41.59 |
4:05.66 |
5:30.47 |
10:35.75 |
|
|
Aars Svømmeklub |
11:31.64 |
|
|
6:57.36 |
8:24.03 |
9:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
378 |
1:11.14 |
2:27.40 |
3:45.84 |
5:04.88 |
10:12.93 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
10:48.18 |
|
|
6:24.08 |
7:43.41 |
9:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer B. Lauridsen |
2002 |
|
367 |
1:10.83 |
2:29.33 |
3:48.24 |
5:08.35 |
10:18.98 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
6:28.12 |
7:48.29 |
9:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Riisgaard-Jensen |
2003 |
|
364 |
1:10.95 |
2:29.90 |
3:49.70 |
5:09.94 |
10:20.70 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
6:30.18 |
7:49.28 |
9:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Kjær |
2002 |
|
352 |
1:10.33 |
2:28.72 |
3:48.78 |
5:08.69 |
10:27.77 |
|
|
Aars Svømmeklub |
10:46.45 |
|
|
6:29.74 |
7:50.01 |
9:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
|
338 |
1:14.90 |
2:40.18 |
4:06.86 |
5:33.91 |
10:36.34 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
11:46.35 |
|
|
7:00.30 |
8:27.51 |
9:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Christensen |
2003 |
|
320 |
1:16.02 |
2:40.74 |
4:08.93 |
5:38.52 |
10:48.13 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
12:37.50 |
|
|
7:08.37 |
8:35.70 |
10:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Feldthusen |
2003 |
|
309 |
1:14.47 |
2:38.15 |
4:08.33 |
5:37.05 |
10:55.63 |
|
|
Brønderslev SK08 |
12:23.83 |
|
|
7:07.41 |
8:39.03 |
10:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads B Jensen |
2002 |
|
305 |
1:13.59 |
2:39.33 |
4:07.79 |
|
10:58.36 |
|
|
Brønderslev SK08 |
11:52.25 |
|
|
6:24.22 |
7:56.42 |
9:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
417 |
1:07.78 |
2:21.64 |
3:36.95 |
4:52.71 |
9:53.30 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
10:15.14 |
|
|
6:08.95 |
7:24.30 |
8:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Johansen |
2001 |
|
416 |
1:08.63 |
2:21.64 |
3:35.86 |
4:52.02 |
9:53.90 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
11:01.35 |
|
|
6:08.28 |
7:25.03 |
8:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Andersen |
2000 |
|
378 |
1:10.37 |
2:27.62 |
3:46.60 |
5:07.11 |
10:13.13 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
10:42.96 |
|
|
6:26.67 |
7:45.56 |
9:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Pedersen |
2001 |
|
302 |
1:08.67 |
2:27.99 |
3:52.43 |
5:19.65 |
11:00.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
10:50.08 |
|
|
6:45.82 |
8:12.72 |
9:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolaj Thuesen |
2001 |
|
157 |
1:19.50 |
|
|
|
13:40.84 |
|
|
Svømmeklubben Rask |
|
|
|
8:19.46 |
10:07.76 |
11:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |
Udskriftstidspunkt |
14:39 |
|