Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordj. 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2018 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 januar 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 204 | 39.46 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 46.96 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 153 | 43.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 49.62 | |||||||||
3 | Mille Marie B Jensen | 2008 | 127 | 46.23 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.13 | |||||||||
4 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | 101 | 49.80 | ||||||
Brønderslev SK08 | 54.91 | |||||||||
5 | Emilie Hermansen | 2008 | 86 | 52.52 | ||||||
Brønderslev SK08 | 59.08 | |||||||||
6 | Sofie Egholm | 2009 | 54 | 1:01.46 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:09.96 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 359 | 32.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.66 | |||||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | 282 | 35.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 35.19 | |||||||||
3 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 259 | 36.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
4 | Ida Jensen | 2006 | 249 | 36.94 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
5 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 215 | 38.78 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.35 | |||||||||
6 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 202 | 39.58 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
7 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 198 | 39.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.52 | |||||||||
8 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 195 | 40.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.65 | |||||||||
9 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | 191 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 47.42 | |||||||||
10 | Marlena Lundkvist | 2006 | 190 | 40.38 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 40.60 | |||||||||
11 | Freja Christensen | 2006 | 187 | 40.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.80 | |||||||||
12 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 185 | 40.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 50.66 | |||||||||
13 | Luanna Russo | 2006 | 180 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 54.59 | |||||||||
14 | Signe Broe Larsen | 2007 | 163 | 42.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.93 | |||||||||
15 | Mathilde Severinsen | 2006 | 160 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 54.53 | |||||||||
16 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 159 | 42.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.12 | |||||||||
17 | Malou Brogaard | 2007 | 153 | 43.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.18 | |||||||||
18 | Neya Damgaard | 2007 | 149 | 43.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | 47.83 | |||||||||
19 | Kirstine Hove | 2006 | 146 | 44.07 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
20 | Kamille Baars | 2006 | 132 | 45.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 49.84 | |||||||||
21 | Lise Bach Laursen | 2007 | 132 | 45.60 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.04 | |||||||||
22 | Sofie Jeppesen | 2007 | 131 | 45.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.96 | |||||||||
23 | Lykke Leere | 2006 | 129 | 45.91 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 58.28 | |||||||||
24 | Freja Winther Møller | 2006 | 129 | 45.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 55.57 | |||||||||
25 | Anne Primdahl | 2006 | 120 | 47.07 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
26 | Camille Gunvald | 2006 | 103 | 49.50 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.44 | |||||||||
27 | Emilie Toft Iversen | 2007 | 98 | 50.31 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:08.45 | |||||||||
28 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 98 | 50.33 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 57.16 | |||||||||
- | Sarah Dahl Olsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 54.23 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 515 | 28.98 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.75 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 495 | 29.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.48 | |||||||||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 380 | 32.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.75 | |||||||||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 378 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
5 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 371 | 32.32 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
6 | Maja M S Sørensen | 2004 | 364 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 363 | 32.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.93 | |||||||||
8 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 344 | 33.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.38 | |||||||||
9 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 326 | 33.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.22 | |||||||||
10 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 324 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.00 | |||||||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | 322 | 33.90 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.46 | |||||||||
12 | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | 304 | 34.53 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
13 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 304 | 34.54 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
14 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 302 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.95 | |||||||||
15 | Sarah Brix | 2004 | 300 | 34.70 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.72 | |||||||||
16 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 292 | 35.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.23 | |||||||||
17 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 277 | 35.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.00 | |||||||||
18 | Sara Kokholm | 2005 | 268 | 36.04 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
19 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 258 | 36.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.65 | |||||||||
20 | Julie Bertelsen | 2005 | 257 | 36.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
21 | Marie Søndergaard | 2005 | 253 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 42.20 | |||||||||
22 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 224 | 38.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.06 | |||||||||
23 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 223 | 38.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | 40.51 | |||||||||
24 | Anna Jensen | 2004 | 209 | 39.13 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Ida Nørregang | 2004 | 208 | 39.18 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 42.69 | |||||||||
26 | Caroline T. Madsen | 2005 | 200 | 39.70 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
27 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 195 | 40.01 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 48.14 | |||||||||
28 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 180 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.91 | |||||||||
29 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 178 | 41.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.79 | |||||||||
30 | Nora Larsen | 2004 | 177 | 41.37 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
31 | Camilla Borksted Jensen | 2004 | 162 | 42.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.75 | |||||||||
32 | Beate Christensen | 2005 | 157 | 42.99 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.34 | |||||||||
33 | Alberte Horne | 2005 | 137 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 42.98 | |||||||||
34 | Claudia Madsen | 2004 | 131 | 45.72 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 540 | 28.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.30 | |||||||||
2 | Louise Hove | 2002 | 444 | 30.45 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 440 | 30.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.04 | |||||||||
4 | Nadia Burholt | 2002 | 421 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 31.37 | |||||||||
5 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 420 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.09 | |||||||||
6 | Sara Falch | 2002 | 412 | 31.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
7 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 390 | 31.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.05 | |||||||||
8 | Ida Troldborg | 2003 | 374 | 32.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.49 | |||||||||
9 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 362 | 32.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
10 | Sofie Horsbøll | 2002 | 350 | 32.95 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
11 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 349 | 33.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.98 | |||||||||
12 | Emma Rose Treney | 2002 | 347 | 33.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.94 | |||||||||
13 | Celina Sørensen | 2002 | 344 | 33.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
14 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | 343 | 33.17 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
15 | Sille Lindberg | 2003 | 330 | 33.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.94 | |||||||||
16 | Louise Høeg | 2003 | 312 | 34.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
17 | Iben Schønwandt | 2003 | 310 | 34.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
18 | Signe Kjeldskov | 2003 | 308 | 34.38 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
19 | Mathilde Højbak | 2003 | 300 | 34.69 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
20 | Amelie Thordal | 2003 | 292 | 35.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.23 | |||||||||
21 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 289 | 35.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
22 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 276 | 35.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.47 | |||||||||
23 | Helene Naur Moth | 2002 | 263 | 36.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
24 | Emma Kristiansen | 2002 | 252 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 36.07 | |||||||||
25 | Nicoline Balling Hvarregaard | 2003 | 220 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben Sømærket | 40.80 | |||||||||
26 | Sofia Bak | 2002 | 216 | 38.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
27 | Sara Khelil | 2003 | 194 | 40.11 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
28 | Cecilie Billesø | 2003 | 175 | 41.49 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 42.17 | |||||||||
29 | Michele Jensen | 2003 | 146 | 44.06 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.31 | |||||||||
- | Emma Rask Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
- | Kathrine Munk Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Victoria Mølgaard Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Katrine Anderson | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 543 | 28.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | 485 | 29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | 481 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 479 | 29.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.48 | |||||||||
5 | Maja Meinert | 2001 | 475 | 29.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
6 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 474 | 29.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
7 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 468 | 29.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
8 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 348 | 33.02 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
9 | Luna Schmidt | 2001 | 252 | 36.78 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
10 | Maria Andreasen | 1994 | 238 | 37.47 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 36.77 | |||||||||
11 | Anna Andreasen | 2001 | 227 | 38.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 januar 2018 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:28 |