Tulokset Glostrup Adventsstævne 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2017 | Udskriftsdato | 03 december 2017 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2017 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Mortensen | 2003 | Orient Svømning | 42.40 | ||||||
2 | Leonora Aagaard Gade | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.34 | ||||||
3 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.52 | ||||||
4 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.71 | ||||||
5 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.30 | ||||||
6 | Anne Marie Skyttegaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.92 | ||||||
7 | Zoey Epstein | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.48 | ||||||
8 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.77 | ||||||
9 | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.63 | ||||||
10 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 50.29 | ||||||
11 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.50 | ||||||
12 | Ida Kærgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.74 | ||||||
13 | Andrea Jakobsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.92 | ||||||
14 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 55.30 | ||||||
15 | Agnes Matilde Strunge | 2005 | Orient Svømning | 55.53 | ||||||
16 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.17 | ||||||
17 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.65 | ||||||
18 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.60 | ||||||
19 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.98 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 43.64 | ||||||
2 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.13 | ||||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 45.18 | ||||||
4 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.04 | ||||||
5 | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.99 | ||||||
6 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 53.32 | ||||||
7 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 54.63 | ||||||
- | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlben v 12,5m | |||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | for mange flyben | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.27 | ||||||
2 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.97 | ||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.20 | ||||||
4 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 56.28 | ||||||
5 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 57.46 | ||||||
6 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 57.84 | ||||||
7 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.61 | ||||||
8 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
9 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.91 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.57 | ||||||
2 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.73 | ||||||
3 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.73 | ||||||
4 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 december 2017 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |