Results for Arena USO 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
24.41 |
|
|
|
49.91 |
|
2 |
Henrik Christiansen |
1996 |
SSK Skjetten Svømming |
|
24.74 |
|
|
|
50.68 |
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
25.42 |
|
|
|
53.00 |
|
4 |
Henrik Veiberg |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
26.04 |
|
|
|
54.15 |
|
5 |
Christer Melberg |
2001 |
Haldens Svømmeklub |
|
26.66 |
|
|
|
54.55 |
|
6 |
Mats Andersen |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
26.50 |
|
|
|
54.70 |
|
7 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.94 |
|
|
|
56.44 |
|
8 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.09 |
|
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
26.87 |
|
|
|
55.23 |
|
2 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
27.00 |
|
|
|
56.00 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
27.69 |
|
|
|
56.92 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
27.54 |
|
|
|
57.02 |
|
5 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
27.85 |
|
|
|
57.27 |
|
6 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
29.05 |
|
|
|
58.85 |
|
7 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
28.68 |
|
|
|
59.32 |
|
- |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
28.40 |
|
|
|
58.54 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
28.47 |
|
|
|
58.90 |
|
3 |
Sander Singsaas |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
27.91 |
|
|
|
59.00 |
|
4 |
Eddie Dahlström |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
29.10 |
|
|
|
59.62 |
|
5 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
28.92 |
|
|
|
1:00.27 |
|
6 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
29.02 |
|
|
|
1:01.27 |
|
7 |
Timon Øverby |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
29.81 |
|
|
|
1:01.96 |
|
8 |
Tim Nageus |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.83 |
|
|
|
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
16:12 |
|