Results for Arena USO 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider |
|
|
Tvling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tvlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangr |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassng |
25m |
|
|
|
|
|
Tvlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Frsk 17 - 99 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
27.85 |
|
2 |
Magnus Ouren |
2000 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
28.25 |
|
3 |
Jolann Bovey |
1996 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
28.47 |
|
4 |
Anders Norheim |
2000 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
28.85 |
|
5 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.11 |
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.53 |
|
7 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.59 |
|
8 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
29.63 |
|
9 |
Viktor Sjstrm |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.72 |
|
10 |
Alexander Assor |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.01 |
|
11 |
Agmund Riiser |
2001 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
30.15 |
|
12 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.67 |
|
13 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.12 |
|
14 |
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
31.23 |
|
15 |
David Engstrm |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
32.84 |
|
16 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vnersborg |
|
|
|
|
|
39.29 |
|
- |
Patrick Toth |
2000 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Frsk 15 - 16 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
28.48 |
|
2 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
28.88 |
|
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
28.90 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
5 |
Benjamin Hajdarpasic |
2002 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
30.05 |
|
6 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
30.12 |
|
7 |
Elias Kristensen |
2003 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
30.60 |
|
8 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
30.69 |
|
9 |
Oscar Sjstrm |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.76 |
|
10 |
Isac Bschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
30.79 |
|
11 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vnersborg |
|
|
|
|
|
30.83 |
|
12 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
Lambertseter Svmmeklubb |
|
|
|
|
|
30.91 |
|
13 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.23 |
|
14 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.37 |
|
15 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
31.40 |
|
16 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Brumsvmmerne |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
17 |
Jens-William Strand |
2003 |
Haldens Svmmeklub |
|
|
|
|
|
32.23 |
|
18 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.43 |
|
19 |
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
33.99 |
|
20 |
Samuel Lvenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
21 |
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Frsk 14 r och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:16 |
|