2019-11-19   09:52:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            27.77   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            28.41   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            29.00   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb            29.18   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            29.47   
Rebekka Valvik Christians  2001  Lambertseter Svømmeklubb            29.78   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            29.89   
Astrid Julie Halvorsen  2001  SSK Skjetten Svømming            29.97   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            29.99   
10  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            30.55   
11  Guro Skrindo Pettersen  1999  Lambertseter Svømmeklubb            30.57   
12  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            30.69   
13  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            30.96   
14  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            31.16   
15  Martine Johansen  2000  Bærumsvømmerne            31.38   
16  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            31.59   
17  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            31.60   
18  Silje Poll Mikkelborg  1998  Lambertseter Svømmeklubb            31.80   
19  Sara Westholm  2001  Varberg Sim            31.90   
20  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            31.92   
21  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            31.94   
22  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.99   
23  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.02   
24  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.20   
25  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            32.70   
26  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            32.93   
27  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            32.96   
28  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            33.32   
29  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.91   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            30.12   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            30.15   
Thyra Haugland Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            30.37   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            30.63   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            30.72   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            31.07   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.13   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            31.22   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            31.46   
10  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            31.52   
11  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            31.63   
12  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            31.86   
12  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            31.86   
14  Charlotte Hansen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            31.96   
15  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.26   
16  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            32.39   
17  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            32.48   
18  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            32.75   
19  Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            33.01   
20  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            33.26   
21  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            33.37   
22  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            33.56   
23  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            34.01   
24  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.36   
25  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            36.09   
26  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            37.11   
27  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            38.40   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.65   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            29.92   
Selma Flesche  2005  Lambertseter Svømmeklubb            31.40   
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            31.41   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            32.30   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            32.59   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            32.60   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            32.74   
Mina Mai-Linh Khuu  2005  Lambertseter Svømmeklubb            32.75   
10  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            32.79   
11  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            33.09   
12  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            33.10   
12  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            33.10   
14  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            33.42   
15  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            33.69   
16  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            33.72   
17  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            33.78   
18  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            33.89   
19  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            34.51   
20  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            34.68   
21  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            34.86   
21  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            34.86   
23  Ella Kvalvaag  2004  Lambertseter Svømmeklubb            34.90   
24  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            35.41   
25  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            35.55   
26  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            35.63   
27  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            36.19   
28  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.32   
29  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            36.47   
30  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            36.53   
31  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            36.90   
32  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            36.95   
33  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            36.96   
34  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            36.99   
35  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            37.14   
36  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            37.35   
37  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            37.56   
38  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            37.83   
39  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            37.84   
40  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            38.36   
41  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            38.56   
42  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            38.58   
43  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            39.02   
44  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            39.11   
45  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            39.93   
46  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            40.49   
47  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            40.84   
48  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            41.35   
48  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            41.35   
50  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            41.78   
51  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            41.89   
52  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            41.95   
53  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            42.92   
54  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            46.79   
55  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            50.70   
56  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            51.35   
57  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            52.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  09 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            27.49   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            28.45   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb            28.80   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            28.84   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            29.16   
Rebekka Valvik Christians  2001  Lambertseter Svømmeklubb            29.67   
Astrid Julie Halvorsen  2001  SSK Skjetten Svømming            29.81   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            29.94   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            30.09   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            30.31   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            30.48   
Thyra Haugland Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            30.78   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            30.85   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            31.64   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            31.72   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            32.64   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.63   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            29.73   
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            30.84   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            32.15   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            32.79   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            32.83   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            33.64   
Selma Flesche  2005  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:05   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun            24.74   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            26.63   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            26.75   
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            26.84   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.84   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            27.05   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.13   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            27.25   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            27.41   
10  Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub            27.65   
11  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            27.95   
12  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.46   
13  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            28.68   
14  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            29.00   
15  Sander Aalbu  2001  Haldens Svømmeklub            29.07   
16  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            29.45   
17  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            29.49   
18  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.82   
19  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            29.91   
20  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            30.44   
21  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            41.94   
Patrick Toth  2000  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            27.19   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            27.95   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            28.01   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            28.13   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            28.16   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            28.32   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            28.58   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            28.75   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.97   
10  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne            29.03   
11  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.26   
12  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.30   
13  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            29.47   
14  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            29.59   
15  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            29.78   
16  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            29.88   
17  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            30.42   
18  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            30.57   
19  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            30.73   
20  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            31.30   
21  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.62   
22  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.88   
23  Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            31.91   
24  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            32.81   
25  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.07   
26  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.21   
27  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            33.55   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sander Singsaas  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.06   
Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            29.84   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.13   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            30.28   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            30.45   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            30.80   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.93   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            31.42   
Timon Øverby  2005  Lambertseter Svømmeklubb            31.55   
10  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            31.69   
11  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.24   
12  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            32.45   
13  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            33.03   
14  Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02            33.63   
15  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            33.93   
16  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            34.45   
17  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            34.92   
18  Andreas Bigum  2005  Haldens Svømmeklub            35.11   
19  David Happe  2006  Uddevalla Sim            35.14   
20  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            35.63   
21  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            35.99   
22  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            36.02   
23  Aron Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub            36.21   
24  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            36.62   
25  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            36.69   
26  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            38.22   
27  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            38.29   
28  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            38.57   
29  Adrian Nohr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            40.65   
30  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            40.93   
31  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            41.66   
32  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.02   
33  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            44.19   
34  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            45.86   
35  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            47.42   
Casper Ericsson  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  08 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:29   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun            24.79   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            26.37   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            26.50   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            26.76   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.02   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.32   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            27.54   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            27.63   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            27.03   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            27.75   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            27.75   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            27.92   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            28.03   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            28.51   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            29.20   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            29.20   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sander Singsaas  2004  Lambertseter Svømmeklubb            28.84   
Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            29.28   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            29.60   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            30.28   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.53   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            30.57   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            32.32   
Timon Øverby  2005  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:29 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            28.96   
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            29.92   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            30.62   
Astrid Julie Halvorsen  2001  SSK Skjetten Svømming            30.86   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            31.08   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb            31.31   
Stine Lise Stenseth  1994  Bærumsvømmerne            31.48   
Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            31.70   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            31.77   
10  Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            32.03   
11  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.78   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim            32.87   
13  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            32.98   
14  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.04   
15  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            33.15   
16  Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            33.79   
17  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            33.85   
18  Martine Johansen  2000  Bærumsvømmerne            34.25   
19  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            34.81   
20  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            35.41   
21  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            36.23   
Dorthe Nordgård  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            31.10   
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb            31.34   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            31.50   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            31.96   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            31.97   
Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            32.95   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            32.96   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            33.09   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            33.31   
10  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            33.42   
11  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            33.79   
12  Martine Børresen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            34.24   
13  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            34.49   
14  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            34.59   
15  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            34.63   
16  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.34   
17  Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            35.55   
18  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            35.74   
19  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            36.10   
20  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            36.32   
21  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            36.95   
22  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            37.36   
23  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            37.46   
24  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            37.90   
25  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            38.21   
26  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            39.19   
27  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            41.41   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            32.56   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.97   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            33.31   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            33.68   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            33.94   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            34.71   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            35.24   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            35.45   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            35.46   
10  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            35.63   
11  Ella Kvalvaag  2004  Lambertseter Svømmeklubb            35.70   
12  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            35.71   
13  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            35.80   
14  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            35.90   
15  Agnes Sortvik Hansen  2005  Lambertseter Svømmeklubb            36.41   
16  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.78   
17  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            36.92   
17  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            36.92   
19  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            37.03   
20  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            37.38   
21  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            37.59   
22  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            37.63   
23  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            37.74   
24  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            37.89   
25  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            37.92   
26  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            37.98   
27  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            38.37   
28  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            39.36   
29  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            39.80   
30  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            39.90   
31  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            39.94   
32  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            40.13   
33  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            41.13   
34  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            41.46   
35  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            41.78   
36  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            42.00   
37  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            42.12   
38  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            42.45   
39  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            43.16   
40  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            43.26   
41  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            43.55   
42  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            44.21   
43  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            44.80   
44  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            45.19   
45  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            45.51   
46  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            45.71   
47  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            49.02   
48  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            49.67   
49  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            51.95   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  08 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            28.59   
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            30.01   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            30.25   
Astrid Julie Halvorsen  2001  SSK Skjetten Svømming            30.46   
Stine Lise Stenseth  1994  Bærumsvømmerne            31.27   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb            31.72   
Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            31.81   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            31.81   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.62   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            30.99   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            31.16   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            31.44   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            31.72   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            32.79   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            32.95   
Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            32.05   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.50   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            33.03   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            33.18   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            33.18   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.83   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            34.95   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            35.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            27.85   
Magnus Ouren  2000  Lambertseter Svømmeklubb            28.25   
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            28.47   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            28.85   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.11   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            29.53   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            29.59   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.63   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            29.72   
10  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            30.01   
11  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            30.15   
12  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            30.67   
13  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.12   
14  Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.23   
15  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            32.84   
16  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            39.29   
Patrick Toth  2000  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            28.48   
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            28.88   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            28.90   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            29.41   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            30.05   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            30.12   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.60   
Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.69   
Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02            30.76   
10  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.79   
11  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            30.83   
12  Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.91   
13  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            31.23   
14  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            31.37   
15  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.40   
16  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne            31.48   
17  Jens-William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            32.23   
18  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            33.43   
19  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.99   
20  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            34.88   
21  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            35.57   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            31.34   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            31.63   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            32.65   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            32.81   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            32.91   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            33.10   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            33.53   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            33.69   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            33.80   
10  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            34.50   
11  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            34.56   
12  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            34.97   
13  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            35.02   
14  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            35.54   
15  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            35.57   
16  Håkon Andreas Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub            35.71   
17  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            35.73   
18  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            35.86   
19  Adrian Nohr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            37.21   
20  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            37.96   
21  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            38.27   
22  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            38.36   
23  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            38.84   
24  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            39.43   
25  David Happe  2006  Uddevalla Sim            40.34   
26  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            40.82   
27  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.97   
28  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            41.08   
29  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            41.20   
30  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            41.21   
31  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            41.39   
32  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            41.76   
33  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.47   
34  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            43.77   
35  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            45.00   
36  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            45.13   
37  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            49.99   
38  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            51.97   
39  Casper Ericsson  2005  Trollhättans Simsällskap            55.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  09 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            27.37   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            27.37   
Magnus Ouren  2000  Lambertseter Svømmeklubb            28.09   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.03   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            29.07   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.14   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            29.59   
Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            30.11   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            28.40   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            28.45   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            28.58   
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            29.04   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            29.09   
Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            29.22   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            30.31   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.61   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            31.33   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            31.38   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            32.01   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            32.15   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            33.15   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            33.85   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            34.13   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            34.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:01   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Silje Poll Mikkelborg  1998  Lambertseter Svømmeklubb            32.90   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            33.20   
Stina Kajsa Colleou  1993  Lambertseter Svømmeklubb            33.39   
Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            33.97   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            34.58   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            34.77   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            34.96   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            35.02   
Aurora Oseland  2000  Haldens Svømmeklub            35.05   
10  Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            35.81   
11  Sara Westholm  2001  Varberg Sim            35.96   
12  Martine Johansen  2000  Bærumsvømmerne            35.98   
13  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            36.73   
14  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            37.74   
15  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            37.76   
16  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            38.66   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            33.32   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            35.14   
Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            35.53   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            35.66   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            35.77   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            36.63   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            36.71   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            36.94   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            37.39   
10  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            37.55   
11  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            37.83   
12  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            37.96   
13  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.35   
14  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            38.61   
15  Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            39.11   
16  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            39.82   
17  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            40.29   
18  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            40.41   
19  Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            41.13   
20  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            41.39   
21  Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            41.55   
22  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            41.81   
23  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            42.02   
24  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            43.52   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.26   
Selma Flesche  2005  Lambertseter Svømmeklubb            36.53   
Tora Elise Nordli  2005  Lambertseter Svømmeklubb            36.64   
Mina Mai-Linh Khuu  2005  Lambertseter Svømmeklubb            37.41   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            37.95   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            38.36   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.93   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            39.14   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            39.52   
10  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            39.60   
11  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            40.18   
12  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            40.70   
12  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            40.70   
14  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            40.83   
15  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            40.85   
16  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            40.97   
17  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            41.13   
18  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            41.24   
19  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            41.30   
20  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            41.42   
21  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            41.48   
22  Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            42.00   
23  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            42.16   
24  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            42.80   
25  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            43.32   
26  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            43.39   
27  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            44.05   
28  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            44.18   
29  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            44.45   
30  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            44.59   
31  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            44.62   
32  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            46.29   
33  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            46.41   
34  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            46.93   
35  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            47.43   
36  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            47.44   
37  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            47.69   
38  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            47.72   
39  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            47.95   
40  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            48.38   
41  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            48.91   
42  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            49.33   
43  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            50.00   
44  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            50.49   
45  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            55.39   
46  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            55.59   
Agnes Sortvik Hansen  2005  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:01 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  09 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Silje Poll Mikkelborg  1998  Lambertseter Svømmeklubb            32.73   
Stina Kajsa Colleou  1993  Lambertseter Svømmeklubb            33.41   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            33.47   
Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            33.87   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            34.38   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            34.58   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            34.90   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            35.46   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            33.93   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            34.99   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            35.39   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            35.72   
Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            35.73   
Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            36.01   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            37.46   
Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            38.35   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            35.91   
Selma Flesche  2005  Lambertseter Svømmeklubb            36.08   
Tora Elise Nordli  2005  Lambertseter Svømmeklubb            36.77   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            36.80   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            36.84   
Mina Mai-Linh Khuu  2005  Lambertseter Svømmeklubb            37.42   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.39   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            40.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Skagius  1995  Simklubben Neptun            27.77   
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            29.29   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            29.92   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            30.58   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            31.90   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            32.03   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            32.29   
Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub            32.39   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            32.63   
10  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            32.73   
11  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svømmeklub            34.70   
12  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            34.81   
13  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            34.98   
14  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            36.06   
15  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            36.97   
16  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            44.84   
17  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            47.51   
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            32.04   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.59   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            33.01   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02            33.05   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            35.02   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            35.04   
Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            35.26   
Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            35.60   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.87   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.87   
11  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            35.99   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.21   
13  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne            36.87   
14  Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            37.63   
15  Sondre Solhøy  2003  Lambertseter Svømmeklubb            38.30   
16  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.22   
17  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb            39.30   
18  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            39.81   
19  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            41.99   
20  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            42.08   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            DNS   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            33.52   
Christopher Augustsson  2005  Lambertseter Svømmeklubb            34.59   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            35.37   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            36.03   
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02            37.17   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            37.28   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            37.51   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            37.63   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            38.13   
10  Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            38.94   
11  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            39.13   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            39.38   
12  David Happe  2006  Uddevalla Sim            39.38   
14  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            39.41   
15  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            39.76   
16  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            39.78   
17  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            39.84   
18  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            40.64   
19  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            40.72   
20  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            40.91   
21  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.99   
22  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            42.43   
23  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            42.54   
24  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            42.56   
25  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            43.19   
26  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            43.42   
27  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            43.61   
28  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            44.74   
29  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            45.30   
30  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            47.08   
31  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            47.83   
32  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            48.72   
33  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            48.86   
34  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            55.30   
35  Casper Ericsson  2005  Trollhättans Simsällskap            1:05.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  08 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Skagius  1995  Simklubben Neptun            27.48   
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            29.09   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            30.49   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            31.55   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            32.11   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            32.25   
Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub            32.68   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            33.05   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            31.49   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.22   
Elias Kristensen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            32.75   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02            33.10   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            34.89   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            34.98   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.27   
Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Augustsson  2005  Lambertseter Svømmeklubb            34.21   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            35.28   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            35.56   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            37.08   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            37.24   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            37.37   
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02            37.38   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            37.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            26.40   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            26.66   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb            26.67   
Stine Lise Stenseth  1994  Bærumsvømmerne            27.24   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            27.32   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            27.52   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            27.69   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            27.89   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb            28.31   
10  Astrid Julie Halvorsen  2001  SSK Skjetten Svømming            28.40   
11  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            28.73   
12  Guro Skrindo Pettersen  1999  Lambertseter Svømmeklubb            28.79   
13  Synne Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            28.97   
14  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            29.01   
15  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            29.04   
16  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.32   
17  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            29.47   
18  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            29.59   
19  Rebekka Valvik Christians  2001  Lambertseter Svømmeklubb            29.64   
20  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            29.82   
20  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            29.82   
22  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            29.87   
23  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            30.00   
24  Martine Johansen  2000  Bærumsvømmerne            30.08   
25  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            30.21   
26  Karin Sofie Syversveen Li  2001  Bærumsvømmerne            31.11   
27  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            31.31   
28  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            31.69   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            27.65   
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb            28.22   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            28.31   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            28.33   
Thyra Haugland Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            28.39   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            28.53   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            28.61   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.69   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            28.79   
10  Rikke Omdahl Petersen  2002  Bærumsvømmerne            28.83   
11  Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            29.02   
12  Charlotte Hansen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            29.10   
13  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            29.42   
14  Nora Misund  2003  Haldens Svømmeklub            29.83   
15  Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            30.02   
16  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            30.06   
17  Martine Børresen  2003  Lambertseter Svømmeklubb            30.18   
18  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            30.23   
19  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            30.36   
20  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            30.38   
21  Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            30.62   
22  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            30.75   
23  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            30.86   
23  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            30.86   
25  Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            30.99   
26  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            31.03   
27  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            31.05   
28  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            31.21   
29  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.48   
30  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            31.64   
31  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            31.88   
32  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.64   
33  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            32.67   
34  Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            32.69   
35  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            33.17   
36  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            33.30   
37  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            33.34   
38  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.20   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            27.80   
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb            28.13   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            29.16   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            29.21   
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.71   
Ella Kvalvaag  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.79   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            29.92   
Tora Elise Nordli  2005  Lambertseter Svømmeklubb            30.23   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            30.30   
10  Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            30.42   
11  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.72   
11  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            30.72   
13  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            30.74   
14  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            30.95   
15  Mina Mai-Linh Khuu  2005  Lambertseter Svømmeklubb            31.09   
16  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            31.21   
17  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            31.23   
18  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            31.33   
19  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            31.41   
20  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            31.63   
21  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            31.95   
22  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            32.08   
23  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            32.20   
24  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            32.32   
25  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            32.59   
26  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            32.64   
27  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            32.87   
28  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            32.94   
29  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            32.96   
30  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            33.04   
31  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            33.12   
32  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            33.20   
33  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            33.22   
34  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            33.41   
35  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            33.44   
36  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            33.51   
37  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.56   
38  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            33.58   
39  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            33.85   
40  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            34.02   
41  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            34.17   
42  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            34.25   
43  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            34.27   
44  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            34.51   
45  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            34.52   
46  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap            34.66   
47  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            34.69   
48  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            35.28   
49  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            35.78   
50  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            35.88   
51  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            36.11   
52  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            36.19   
53  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            37.26   
54  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            37.78   
55  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            38.64   
56  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            39.25   
57  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            39.31   
58  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap            39.56   
59  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap            42.64   
60  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            44.37   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:32 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  08 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:23   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Marie Halden  2000  Bærumsvømmerne            26.33   
Kristine Bjellvåg Braathe  2000  Bærumsvømmerne            26.45   
Stine Lise Stenseth  1994  Bærumsvømmerne            26.72   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb            26.90   
Ingeborg Vassbakk Løyning  2000  Bærumsvømmerne            27.13   
Majken Smith  1997  Bærumsvømmerne            27.42   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            27.64   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            28.18   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            28.02   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            28.09   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            28.13   
Thyra Haugland Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub            28.27   
Silje Jahr  2003  Lambertseter Svømmeklubb            28.33   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            28.47   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            28.59   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.69   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            27.49   
Caroline Marie Thingberg-  2004  Lambertseter Svømmeklubb            28.03   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            28.68   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            29.19   
Ella Kvalvaag  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.23   
Enya Ross Bustgaard  2004  Lambertseter Svømmeklubb            29.30   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            29.55   
Tora Elise Nordli  2005  Lambertseter Svømmeklubb            29.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:48   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Christiansen  1996  SSK Skjetten Svømming            23.37   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            24.09   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            25.07   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            25.18   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            25.26   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            25.37   
Jolann Bovey  1996  Lambertseter Svømmeklubb            25.40   
Mats Andersen  2000  Lambertseter Svømmeklubb            25.74   
Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub            25.96   
10  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            26.19   
11  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.22   
12  Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.23   
13  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            26.33   
14  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            26.53   
15  Magnus Ouren  2000  Lambertseter Svømmeklubb            26.55   
16  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            26.68   
17  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            27.04   
18  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            27.13   
19  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            27.16   
20  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            27.25   
21  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            27.27   
22  Sander Aalbu  2001  Haldens Svømmeklub            27.28   
23  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            27.57   
24  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            27.69   
25  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svømmeklub            27.95   
26  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            32.04   
27  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            35.08   
Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            25.42   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            25.70   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            26.00   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            26.06   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            26.14   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02            26.64   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            26.68   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.70   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            26.72   
10  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.73   
11  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            26.79   
12  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.87   
13  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            27.18   
14  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            27.60   
15  Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02            27.74   
16  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne            27.81   
17  Andreas Forsstrom  2002  Haldens Svømmeklub            27.99   
18  Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            28.01   
19  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            28.56   
20  Sebastien Fouilloux-Iaqui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            28.59   
21  Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            28.77   
22  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            28.78   
22  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svømmeklubb            28.78   
24  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.11   
25  Erik Ouren  2003  Lambertseter Svømmeklubb            29.14   
26  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.35   
27  Jens-William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            29.86   
28  Leon Heal  2003  Trollhättans Simsällskap            30.88   
29  Sondre Solhøy  2003  Lambertseter Svømmeklubb            31.26   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.98   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            27.38   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            27.39   
Sander Singsaas  2004  Lambertseter Svømmeklubb            27.53   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            27.62   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            27.62   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            28.04   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            28.37   
Christopher Augustsson  2005  Lambertseter Svømmeklubb            28.48   
10  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            28.54   
11  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            28.57   
12  Timon Øverby  2005  Lambertseter Svømmeklubb            28.60   
13  Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            29.02   
14  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            29.15   
15  Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02            29.59   
16  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            29.91   
17  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            29.98   
18  Håkon Andreas Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub            30.17   
19  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            30.21   
20  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            30.42   
21  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            30.46   
22  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            30.54   
23  Aron Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub            31.36   
24  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            31.41   
25  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            31.76   
26  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            31.84   
27  Andreas Bigum  2005  Haldens Svømmeklub            31.86   
28  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            32.03   
29  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            32.06   
30  David Happe  2006  Uddevalla Sim            32.17   
31  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            32.22   
32  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            32.41   
33  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            32.63   
34  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            32.78   
35  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            32.90   
36  Adrian Nohr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            32.96   
37  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            33.20   
38  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            33.27   
39  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            33.80   
40  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            33.90   
41  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            34.01   
42  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            34.25   
43  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            34.53   
44  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            34.66   
45  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            35.58   
46  Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            36.32   
47  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            38.90   
48  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            43.47   
49  Casper Ericsson  2005  Trollhättans Simsällskap            48.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:48 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  09 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Christiansen  1996  SSK Skjetten Svømming            23.53   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            24.15   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            24.97   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            25.65   
Mats Andersen  2000  Lambertseter Svømmeklubb            25.96   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.13   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.19   
Mikkel Lunde Svendsen  1999  Haldens Svømmeklub            26.35   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne            25.48   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            25.53   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb            25.82   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            25.82   
Jonas Milian Hestad Solbe  2003  Bærumsvømmerne            25.97   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02            26.18   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne            26.42   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.47   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.96   
Sander Singsaas  2004  Lambertseter Svømmeklubb            26.98   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            27.10   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            27.49   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            27.75   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            28.17   
Christopher Augustsson  2005  Lambertseter Svømmeklubb            29.01   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            30.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:41   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-C, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lambertseter SK J2 Sr.  2001  Lambertseter Svømmeklubb            3:58.30   
  Maren Helene Røsholm  2001      29.02  1:00.34      1:00.34   
  Caroline Marie Thingberg-  2004      28.79  1:00.37      2:00.71   
  Silje Poll Mikkelborg  1998      29.48  1:01.72      3:02.43   
  Marte Løvberg  1999      26.81  55.87      3:58.30   
                     
Lambertseter SK J1 Sr  2001  Lambertseter Svømmeklubb            4:03.71   
  Stina Kajsa Colleou  1993      29.55  1:00.62      1:00.62   
  Charlotte Hansen  2003      29.08  1:00.49      2:01.11   
  Silje Jahr  2003      29.26  1:01.29      3:02.40   
  Rebekka Valvik Christians  2001      29.06  1:01.31      4:03.71   
                     
Föreningen Uddevalla Sim Lag 1  1999  Uddevalla Sim            4:04.12   
  Sofia Abrahamsson  2005      28.82  1:00.07      1:00.07   
  Hilda Andersson  1999      29.19  1:01.03      2:01.10   
  Marit Cuperus  2002      28.48  1:00.19      3:01.29   
  Fanny Aronsson  2000      29.35  1:02.83      4:04.12   
                     
Simklubben Elfsborg Lag 1  2000  Simklubben Elfsborg            4:07.59   
  Sofia Åstedt  2003      28.20  59.12      59.12   
  Linn Thid  2003      28.89  1:00.54      1:59.66   
  Filippa Trollsfjord  2001      30.99  1:05.37      3:05.03   
  Thilda Häll  2005      29.71  1:02.56      4:07.59   
                     
Trollhättans Simsällskap Lag 1  2000  Trollhättans Simsällskap            4:13.51   
  Annie Lätt  2001      30.19  1:03.28      1:03.28   
  Olivia Rudqvist  2000      29.11  1:02.58      2:05.86   
  Klara Hasslin  2001      29.29  1:02.87      3:08.73   
  Daniella Alström  2003      30.45  1:04.78      4:13.51   
                     
Solna Sundbyberg SS 04  1997  Solna Sundbyberg SS 04            4:14.58   
  Filippa Berndtson  1997      30.22  1:02.23      1:02.23   
  Sofia Voigt  2003      29.56  1:01.59      2:03.82   
  Isabel Nordström  2001      29.98  1:02.61      3:06.43   
  Emma Lundmark  2003      32.10  1:08.15      4:14.58   
                     
Simklubben S02 Lag 1  2003  Simklubben S 02            4:15.45   
  Madison Lind  2004      31.14  1:03.93      1:03.93   
  Lia Bromander  2004      30.99  1:05.13      2:09.06   
  Amanda Cederqvist  2005      31.52  1:05.94      3:15.00   
  Selma Avdic  2003      28.90  1:00.45      4:15.45   
                     
Halden Lag1 Dam  2001  Haldens Svømmeklub            4:15.65   
  Thyra Haugland Halvorsen  2002      30.17  1:01.71      1:01.71   
  Thea Aksmo Svendsby  2003      31.10  1:05.97      2:07.68   
  Synne Lauritzen  2001      29.41  1:01.88      3:09.56   
  Nora Misund  2003      31.51  1:06.09      4:15.65   
                     
Föreningen Varbergs Sim  2001  Varberg Sim            4:16.19   
  Sara Westholm  2001      29.38  1:01.70      1:01.70   
  Cornelia Almqvist  2002      30.26  1:03.56      2:05.26   
  Clara Balslev  2001      30.63  1:36.90      3:42.16   
  Thea Carlsson  2002      34.03      4:16.19   
                     
10  Föreningen Uddevalla Sim 2  2001  Uddevalla Sim            4:18.01   
  Lovisa Alsop  2001      31.13  1:04.95      1:04.95   
  Hilda Eriksson  2004      30.59  1:04.64      2:09.59   
  Emma Hejdengård  2006      30.82  1:04.39      3:13.98   
  Matilda Torén  2001      30.55  1:04.03      4:18.01   
                     
11  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  1999  Uddevalla Sim            4:24.42   
  Evelina Wester  2004      31.46  1:06.86      1:06.86   
  Emilia Ström  2002      30.98  1:04.21      2:11.07   
  Gabriella Sanftleben  1999      31.48  1:06.85      3:17.92   
  Lina Nielsen  2005      31.27  1:06.50      4:24.42   
                     
12  Trollhättans Simsällskap Lag 2  2002  Trollhättans Simsällskap            4:33.02   
  Tilda Hellström  2002      31.33  1:05.96      1:05.96   
  Izabella Thompson  2003      30.82  1:05.27      2:11.23   
  Elsa Olofsson  2004      33.08  1:10.68      3:21.91   
  Sofia Tranberg  2006      33.53  1:11.11      4:33.02   
                     
13  Simklubben S02 Lag 2  2004  Simklubben S 02            4:33.76   
  Hanna Gebart  2000      32.33  1:06.92      1:06.92   
  Elsa Dittmer  2005      31.92  1:07.97      2:14.89   
  Ella Holmqvist  2005      33.37  1:11.16      3:26.05   
  Ronja Theorin  2005      31.58  1:07.71      4:33.76   
                     
14  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2003  Varberg Sim            4:33.96   
  Ellie Geigel  2003      32.97  1:09.46      1:09.46   
  Tilda Hilbert  2004      32.73  1:09.12      2:18.58   
  Emmie Dahlgren  2004      31.99  1:08.29      3:26.87   
  Ronja Berggren  2003      31.97  1:07.09      4:33.96   
                     
15  Simklubben Elfsborg Lag 2  2000  Simklubben Elfsborg            4:34.36   
  Cornelia Sundqvist  2003      32.09  1:07.01      1:07.01   
  Nelly Askengren Stråhle  2003      32.85  1:08.21      2:15.22   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      32.91  1:09.79      3:25.01   
  Elsa Berge Kleber  2004      32.93  1:09.35      4:34.36   
                     
16  Föreningen Uddevalla Sim Lag 4  2004  Uddevalla Sim            4:36.62   
  Tilde Nordström  2004      33.88  1:10.41      1:10.41   
  Lova Rodin  2005      32.31  1:07.95      2:18.36   
  Annamaria Girnus de Sousa  2005      31.79  1:06.56      3:24.92   
  Nora Eriksson  2005      33.36  1:11.70      4:36.62   
                     
17  Föreningen Uddevalla Sim Lag 5  2002  Uddevalla Sim            4:38.55   
  Matilda Wassblad  2006      34.39  1:12.62      1:12.62   
  Linnea Persson  2002      30.09  1:04.17      2:16.79   
  Moa Rödin  2004      33.10  1:10.21      3:27.00   
  Filippa Höglund  2005      34.04  1:11.55      4:38.55   
                     
18  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2003  Varberg Sim            4:48.85   
  Nikki Berggren  2005      32.83  1:08.49      1:08.49   
  Emmi Engström  2005      34.89  1:13.45      2:21.94   
  Johanna Kuylenstjerna  2003      33.65  1:11.45      3:33.39   
  Emma Johansson  2005      35.72  1:15.46      4:48.85   
                     
19  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2003  Varberg Sim            4:53.14   
  Alva Tingstorp  2005      34.14  1:11.92      1:11.92   
  Alexandra Olausson  2003      33.53  1:11.44      2:23.36   
  Felicia Ceveryd  2005      35.44  1:14.22      3:37.58   
  Ronja Gustafsson  2006      35.53  1:15.56      4:53.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:41 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:43   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-C, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lambertseter SK G1 Sr.  2001  Lambertseter Svømmeklubb            3:36.82   
  Mats Andersen  2000      26.37  54.80      54.80   
  Jolann Bovey  1996      25.49  53.66      1:48.46   
  Henrik Veiberg  2001      25.30  53.02      2:41.48   
  Magnus Ouren  2000      26.37  55.34      3:36.82   
                     
Simklubben Elfsborg Lag 1  1986  Simklubben Elfsborg            3:41.32   
  Elliot Olsson  1999      26.94  55.13      55.13   
  Anes Cavka  1999      26.06  53.36      1:48.49   
  Adam Albringer  1999      26.76  56.74      2:45.23   
  Albin Svenneby  2001      26.60  56.09      3:41.32   
                     
Solna Sundbyberg SS 04  2001  Solna Sundbyberg SS 04            3:43.31   
  Kalle Voigt  2001      27.66  56.61      56.61   
  Leo Jakobsson  2002      27.23  56.40      1:53.01   
  Philip Bentzer  2001      26.98  56.22      2:49.23   
  Johan Hennert  2001      25.60  54.08      3:43.31   
                     
Föreningen Uddevalla Sim  2000  Uddevalla Sim            3:47.01   
  Oskar Gustafson  2002      26.88  55.39      55.39   
  Alexander Assor  2000      26.94  56.83      1:52.22   
  Charlie Tranberg  2002      27.36  57.23      2:49.45   
  Jakob Josephson  2002      27.13  57.56      3:47.01   
                     
Halden Lag1 Herr  2001  Haldens Svømmeklub            3:48.70   
  Andreas Forsstrom  2002      29.08  1:00.49      1:00.49   
  Christer Melberg  2001      25.90  53.27      1:53.76   
  Mikkel Lunde Svendsen  1999      27.03  56.42      2:50.18   
  Sander Aalbu  2001      27.44  58.52      3:48.70   
                     
Lambertseter SK G2 Sr.  2001  Lambertseter Svømmeklubb            3:52.00   
  Kevin Khuu  2002      27.81  57.80      57.80   
  Elias Kristensen  2003      27.69  58.25      1:56.05   
  Sander Singsaas  2004      27.87  59.96      2:56.01   
  Benjamin Hajdarpasic  2002      26.23  55.99      3:52.00   
                     
Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2000  Uddevalla Sim            3:56.42   
  Oskar Robertsson  2000      28.99  1:00.60      1:00.60   
  Edwin Larsson  2001      27.35  57.36      1:57.96   
  Elias Robertsson  2004      27.92  59.12      2:57.08   
  Eddie Dahlström  2004      29.57  59.34      3:56.42   
                     
Föreningen Varbergs Sim  2000  Varberg Sim            3:56.78   
  Jonatan Carlsson  2001      27.24  56.16      56.16   
  Teo Mravac  2004      28.69  1:00.30      1:56.46   
  Malte Almqvist  2004      28.43  59.82      2:56.28   
  Erik Josefson  2000      28.02  1:00.50      3:56.78   
                     
Simklubben S02 Lag 1  2003  Simklubben S 02            3:57.38   
  Vide Troberg Eskola  2003      28.49  59.80      59.80   
  Linus Olofsson  2003      28.54  1:00.57      2:00.37   
  Oscar Sjöström  2003      28.67  1:00.28      3:00.65   
  Felix Wrakén  2003      27.23  56.73      3:57.38   
                     
10  Simklubben Elfsborg Lag 2  1999  Simklubben Elfsborg            4:02.18   
  Linus Holmdahl  2001      27.19  56.38      56.38   
  David Engström  2001      27.85  59.26      1:55.64   
  Viktor Sjöström  2001      27.49  57.55      2:53.19   
  Lowe Stenberg  2006      33.44  1:08.99      4:02.18   
                     
11  Solna Sundbyberg SS 04 Lag 2  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:05.10   
  Isac Böschen  2002      28.15  58.95      58.95   
  Simon Brouzell  2003      29.89  1:02.96      2:01.91   
  Douglas Reuterskiöld  2002      28.13  58.96      3:00.87   
  Tim Carlberg  2003      30.08  1:04.23      4:05.10   
                     
12  Simklubben Elfsborg Lag 3  1999  Simklubben Elfsborg            4:09.03   
  Kevin Söderqvist  2004      28.68  59.08      59.08   
  Gustav Askengren  2004      28.96  1:01.09      2:00.17   
  Tim Nageus  2005      28.73  1:02.32      3:02.49   
  Max Lidbom  2004      30.78  1:06.54      4:09.03   
                     
13  Simklubben S02 Lag 2  2003  Simklubben S 02            4:10.97   
  Noah Emanuelsson  2003      30.01  1:01.22      1:01.22   
  Maximus Murray  2003      30.48  1:03.37      2:04.59   
  Kevin Chen  2004      29.83  1:02.64      3:07.23   
  Albin Rilby  2004      30.23  1:03.74      4:10.97   
                     
14  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2000  Varberg Sim            4:12.60   
  Samuel Lövenklev  2003      30.33  1:03.00      1:03.00   
  Zacharias Olausson  2000      28.51  1:01.29      2:04.29   
  Viking Josefson  2002      29.77  1:03.37      3:07.66   
  Arvid Kvorning  2005      30.30  1:04.94      4:12.60   
                     
15  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  2003  Uddevalla Sim            4:20.34   
  Albin Hanson  2003      27.72  1:00.18      1:00.18   
  Simon Andersson  2003      30.66  1:04.93      2:05.11   
  Jakob Simonsson  2005      31.17  1:05.96      3:11.07   
  Petter Lundberg  2005      32.53  1:09.27      4:20.34   
                     
16  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2004  Varberg Sim            4:34.30   
  Alfred Hedberg  2004      30.12  1:03.41      1:03.41   
  Julius Andersson  2005      31.22  1:06.06      2:09.47   
  Måns Bengtsson  2006      35.00  1:13.30      3:22.77   
  Lucas Axelsson  2005      33.84  1:11.53      4:34.30   
                     
17  Trollhättans Simsällskap Lag 1  2002  Trollhättans Simsällskap            4:35.66   
  Gustav Lokrantz  2004      29.32  1:01.54      1:01.54   
  Rasmus Kristiansson  2004      32.57  1:08.75      2:10.29   
  Leon Heal  2003      31.33  1:06.93      3:17.22   
  Noel Heal  2005      36.83  1:18.44      4:35.66   
                     
18  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2004  Varberg Sim            4:43.32   
  Kailan Jimenez  2005      31.88  1:06.09      1:06.09   
  Alvin Åkesson  2005      32.27  1:07.70      2:13.79   
  Filip Carlqvist  2004      36.14  1:14.76      3:28.55   
  Victor Josarp  2006      35.01  1:14.77      4:43.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:43 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  08 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Christiansen  1996  SSK Skjetten Svømming    25.08        51.37   
Simon Sjödin  1986  Simklubben Neptun    25.30        52.01   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    25.31        53.45   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    26.28        53.77   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb    25.96        53.86   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub    26.44        54.02   
Mats Andersen  2000  Lambertseter Svømmeklubb    26.65        55.12   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    26.97        56.12   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    27.70        56.51   
10  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    27.00        56.58   
11  Linus Holmdahl  2001  Simklubben Elfsborg    27.65        57.18   
12  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne    28.03        57.38   
13  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    27.70        57.74   
14  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    28.04        58.23   
15  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    28.04        58.25   
16  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg    28.06        58.78   
17  Sander Aalbu  2001  Haldens Svømmeklub    28.25        59.09   
18  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    28.92        1:01.10   
19  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    29.01        1:01.14   
20  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svømmeklub    29.19        1:01.26   
21  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    29.64        1:01.31   
22  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    33.99        1:11.10   
23  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg    37.83        1:19.46   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Forafonov  2002  Bærumsvømmerne    26.59        54.52   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    26.76        55.03   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne    27.99        57.00   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    27.52        57.41   
Kevin Khuu  2002  Lambertseter Svømmeklubb    27.67        57.69   
Henrik Christopher Norhei  2003  Bærumsvømmerne    28.00        57.79   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    27.58        57.86   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    27.99        57.90   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    28.01        58.45   
10  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    28.09        58.50   
11  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    28.31        58.78   
12  Hazem Alhaskir  2002  Trollhättans Simsällskap    27.88        59.13   
13  Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02    28.23        59.42   
14  Andreas Forsstrom  2002  Haldens Svømmeklub    29.22        1:00.08   
15  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne    29.08        1:00.22   
16  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    29.06        1:00.61   
17  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    28.85        1:00.85   
18  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    29.10        1:00.92   
19  Yuk Pooi Oscar Lui  2003  Lambertseter Svømmeklubb    29.76        1:01.22   
20  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    30.09        1:02.80   
21  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    30.23        1:02.86   
22  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    30.38        1:03.06   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.33        1:03.19   
24  Jens-William Strand  2003  Haldens Svømmeklub    30.21        1:03.25   
25  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.01        1:04.84   
26  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    31.36        1:04.87   
27  Sondre Solhøy  2003  Lambertseter Svømmeklubb    31.77        1:05.81   
28  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02    31.77        1:08.15   
Arthur Dahl  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            DNS   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            DNS   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    28.78        59.43   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    28.79        59.67   
Sander Singsaas  2004  Lambertseter Svømmeklubb    28.49        1:00.03   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    28.98        1:00.07   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    29.49        1:00.11   
Timon Øverby  2005  Lambertseter Svømmeklubb    29.41        1:01.29   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    29.42        1:01.62   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    30.19        1:03.21   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    30.69        1:03.42   
10  Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02    30.40        1:03.53   
11  Kevin Chen  2004  Simklubben S 02    30.46        1:03.57   
12  Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    31.01        1:04.29   
13  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    31.51        1:04.31   
14  Håkon Andreas Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub    31.01        1:04.61   
15  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    30.94        1:04.71   
16  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.16        1:04.87   
17  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    31.98        1:05.43   
18  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    31.53        1:05.46   
19  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    31.47        1:05.73   
20  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    30.82        1:06.18   
21  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    31.80        1:06.49   
22  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    32.26        1:08.25   
23  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    33.10        1:09.01   
24  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    33.51        1:09.15   
25  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    34.32        1:09.24   
26  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    33.81        1:09.58   
27  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    33.08        1:09.60   
28  Aron Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub    33.11        1:09.66   
29  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    34.13        1:09.96   
30  Andreas Bigum  2005  Haldens Svømmeklub    34.06        1:10.00   
31  Adrian Nohr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub    34.17        1:10.12   
32  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    34.25        1:10.32   
33  David Happe  2006  Uddevalla Sim    33.71        1:10.62   
34  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    33.78        1:10.68   
35  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    34.18        1:11.67   
36  Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap    34.68        1:12.06   
37  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    35.09        1:12.63   
38  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    35.40        1:12.80   
39  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    36.01        1:13.32   
40  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    35.89        1:14.46   
41  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    36.38        1:15.55   
42  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    37.05        1:16.73   
43  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    35.49        1:16.97