Results for Arena USO 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass3 finaler
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
18:09 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Julie Halvorsen |
2001 |
SSK Skjetten Svømming |
|
31.14 |
1:06.76 |
1:48.70 |
|
2:19.67 |
|
2 |
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.15 |
1:08.95 |
1:46.60 |
|
2:19.95 |
|
3 |
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.67 |
1:11.93 |
1:51.52 |
|
2:26.05 |
|
4 |
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
32.82 |
1:12.33 |
1:51.84 |
|
2:26.83 |
|
5 |
Sara Westholm |
2001 |
Varberg Sim |
|
33.65 |
1:11.50 |
1:56.89 |
|
2:32.47 |
|
6 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.36 |
1:12.29 |
1:57.58 |
|
2:33.25 |
|
7 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.06 |
1:13.83 |
2:01.33 |
|
2:35.96 |
|
8 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
33.81 |
1:18.33 |
2:00.93 |
|
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
32.92 |
1:11.29 |
1:54.89 |
|
2:28.19 |
|
2 |
Linn Thid |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.48 |
1:11.72 |
1:56.28 |
|
2:30.55 |
|
3 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
34.30 |
1:15.46 |
1:56.70 |
|
2:33.24 |
|
4 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.85 |
1:14.99 |
1:58.80 |
|
2:35.23 |
|
5 |
Emilia Ström |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
34.20 |
1:17.13 |
2:02.23 |
|
2:37.64 |
|
6 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.13 |
1:15.94 |
2:00.39 |
|
2:38.44 |
|
7 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
33.60 |
1:15.29 |
2:01.83 |
|
2:39.42 |
|
8 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.54 |
1:20.65 |
2:04.74 |
|
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
32.00 |
1:11.19 |
1:55.90 |
|
2:30.83 |
|
2 |
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S 02 |
|
33.30 |
1:13.21 |
1:58.65 |
|
2:35.08 |
|
3 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
33.44 |
1:12.32 |
2:00.47 |
|
2:35.49 |
|
4 |
Selma Flesche |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.81 |
1:16.48 |
1:59.66 |
|
2:36.87 |
|
5 |
Hilda Eriksson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
34.76 |
1:13.88 |
2:00.80 |
|
2:37.68 |
|
6 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
34.95 |
1:17.22 |
2:02.77 |
|
2:41.21 |
|
7 |
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.59 |
1:17.56 |
2:06.02 |
|
2:42.22 |
|
8 |
Lina Nielsen |
2005 |
Uddevalla Sim |
|
35.94 |
1:17.36 |
2:05.39 |
|
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
18:09 |
|